Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polski wątek w Assassin`s Creed III - co przeskrobał u nas pewien kapitan, że za karę zesłano go do opuszczonego fortu?

26 postów w tym temacie

Krzysiek Wiśniewski

Fort Wolcott to jedna z lepszych misji w Assassin's Creed III – jest co prawda krótka, ale różnorodna, efektowna, no i nie zapominajmy, że zawiera polski wątek.

Przeczytaj cały tekst "Polski wątek w Assassin's Creed III - co przeskrobał u nas pewien kapitan, że za karę zesłano go do opuszczonego fortu? " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogło się wydarzyć w Polsce w momencie I rozbioru - czyli zajęcia przez prusaków Prusów Wschodnich, raczej zachodnich, bądź królewskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to pewnie dla wielu Polaków bardzo podniosły moment, w końcu wzmianka o ich kraju znalazła się w TAAAKIEJ grze. Nagły przypływ dumy, hymn zaśpiewajcie i flagę wywieście najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 16:53, KamyK_84 napisał:

Wiesz, to pewnie dla wielu Polaków bardzo podniosły moment, w końcu wzmianka o ich kraju
znalazła się w TAAAKIEJ grze. Nagły przypływ dumy, hymn zaśpiewajcie i flagę wywieście
najlepiej :)

Czuję, że zaraz pójdzie na nas duży hejt. Gigantyczny wręcz.

Swoją drogą, bawią mnie słowa "Chcąc wyjaśnić sprawę wysłaliśmy zapytanie do studia z prośbą o doprecyzowanie wątku, aktualnie czekamy na odpowiedź, choć nie ma gwarancji, że kiedykolwiek ją dostaniemy.", ponieważ nie ma żadnych pobudek, żeby doszukiwać się tu czegoś więcej. Przecież UbiSoft nie układa skomplikowanego backstory dla każdej postaci mówiącej coś w tej grze. Ubi potrzebowało jakiegoś miejsca, o którym postać mogłaby powiedzieć w tej kwestii i stwierdziło "dobra, niech będzie Polska, co za różnica co tu wstawimy?". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 16:59, Lemonardo napisał:

> Wiesz, to pewnie dla wielu Polaków bardzo podniosły moment, w końcu wzmianka o ich
kraju
> znalazła się w TAAAKIEJ grze. Nagły przypływ dumy, hymn zaśpiewajcie i flagę wywieście

> najlepiej :)
Czuję, że zaraz pójdzie na nas duży hejt. Gigantyczny wręcz.

Swoją drogą, bawią mnie słowa "Chcąc wyjaśnić sprawę wysłaliśmy zapytanie do studia z
prośbą o doprecyzowanie wątku, aktualnie czekamy na odpowiedź, choć nie ma gwarancji,
że kiedykolwiek ją dostaniemy.", ponieważ nie ma żadnych pobudek, żeby doszukiwać się
tu czegoś więcej. Przecież UbiSoft nie układa skomplikowanego backstory dla każdej postaci
mówiącej coś w tej grze. Ubi potrzebowało jakiegoś miejsca, o którym postać mogłaby powiedzieć
w tej kwestii i stwierdziło "dobra, niech będzie Polska, co za różnica co tu wstawimy?".
I tyle.

Hejt? Chyba poparcie. Takie newsy IMO nie mają na gramie miejsca, bo są kompletnie bezsensu. Napiszcie o tym w jakimś temacie o ACIII jako fajny EasterEgg, ale nie róbcie o tym newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ten biedny angielski kapitan robił w Polsce w XVIII wieku? :P Wtedy nie działo się u nas nic, w co wplątany mógł być choćby najmniejszy oddział Anglików :X Więc nie ma się czego doszukiwać, po prostu jako "Tu-wstaw-nazwę-losowego-kraju" wstawiono Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 17:08, Samnitar napisał:

No takim zadupiem to nie jesteśmy, aby się na każdym roku tym podniecać, ale miło, że
taka misja jest.


Może i nie jesteśmy, ale tak większośc Polaków o sobie myśli, z tąd takie slinienie się i merdanie ogonkiem jak "biały człowiek" z zachodu na nas łaskawie spojrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest tam nawiązanie do Polski, to już trzeba z tego robić newsa na cała stronę ? Sami napisaliście, że to krótka misja. Nie ma się czym podniecać naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Europejczyki muszą się tłuc w tym wątku. Ale jak dla mnie temat jest ciekawy i jestem zainteresowany poznaniem rozwiązania tej zagadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niektórzy mają straszne kompleksy na temat swojej narodowości. Wystarczy wzmianka o easter eggu a dostają alergicznej wysypki. Swoją drogą wątek mnie zaciekawił pomimo, że w AC nie grałem i nie zamierzam.

ps. Właśnie zainteresowanie faktami tyko pośrednio związanymi z grą odróżnia gracza od pop-wideo konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 17:44, Lisun napisał:

A newsa o braku serwerów dedykowanych do Black Ops II na PC nie ma...
I gdzie tu logika?

Może dlatego, że każdy kolejny cod to odgrzewany kotlet, na który rzuci się masa gimbazy i dzieci z podstawówki, bo w końcu tyle zmian, że aż wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zaczęliśmy grzebać w sieci za podstawę obierając miejsce (Fort Wolcott) i rok (1773 – jest na początku nagrania), niestety bez większych rezultatów rezultatów – fortyfikacja miała zbyt małe znaczenie, by jej historia była szeroko opisywana w popularnych źródłach, a do zakurzonych roczników spoczywających w amerykańskich bibliotekach dostępu nie mamy.". Powtórzenie słowa "rezultatów" było zamierzone? Jeśli nie, to zwolnijcie korektora, bo się leni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli ci powiem, że CODa kupują nie tylko dzieci z gimbazy i podstawówki? Zero zmian, czyli znowu zaczyna się śpiewka "silnik z quake''a 3"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój historyczny umysł został zaintrygowany. Fajnie by było gdyby Ubisoft w jakiś - nie mam pojęcia jaki - sposób zdradził co miał mniej więcej na myśli. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat AC ma dość bogate zaplecze historyczne postaci, praktycznie każdej pojawiającej się w grze, i mającej coś wspólnego bohaterem. Do tego stwierdzenie dość zagadkowe może mieć pewien wpływ na to dlaczego Kościuszko pojawił się w US i A w tamtych czasach. Ofc AC nagina historię dlatego mogą dodać fajne dlc z tą postacią.

PS: nie rozumiem skąd ten nagły hejt ze taki news jest, jedynie drogą dedukcji domyślam się że np artykuł typu : COD:BOII będzie miał fajną fabułę, albo coś w rodzaju że ma usprawniony silnik jest, będzie lepszym artykułem? No prośba dzieci, czytajcie, cieszcie się że za darmo macie info, zamknąć japy i pisać jedynie sensowne odpowiedzi. Czasy gimbazy myślę dla was się już dawno skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować