Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki sukces Diablo III, będzie dodatek. ActiBlizz ujawnia wyniki sprzedaży swoich gier

105 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 10:24, vegost napisał:

Muhaha. Liczy się to, jak gra wypadła przez pierwsze miesiące. Blizzard dał ciała i żadne
teraźniejsze patche tego nie zmienią. Jeśli lubisz grać w średniaki, to jest to najlepszy
tytuł w tym roku co do tego miana. Możesz dołączyć do EmperorKaligula i cisnąć
dalej w Blizzardowe oczko nieszczęścia.


Ahh, czyli jeżeli komuś D3 się podobało, to "lubi grać w średniaki", "ciśnie w Blizzardowskie oczko" i tak w ogóle to się nie zna? Ahh wspaniała retoryka... ale czego ja się tutaj spodziewam.
Kurde ludzie, ta żałosna kłótnia trwa w zasadzie od premiery D3. Kiedy wreszcie się nauczycie, że jednym ta gra się podobała a innym nie. Są ludzie normalni, którzy potrafią albo powiedzieć "gra jest ok, ale bez szału" albo "mi się gra bardzo fajnie", są też tacy, którzy powiedzą "dla mnie D3 było słabe" i na tym swoją wypowiedź kończą. Ale oczywiście zawsze znajdzie się banda, dla której albo D3 jest przeuber i każdy kto myśli inaczej się nie zna, albo w drugą mańkę, D3 jest beznadziejne i każdy kto myśli inaczej jest idiotą i "lubi grać w średniaki". Ogarnijcie się wreszcie na litość Boską.
Dla mnie D3 to bardzo dobra gra, inna, ale bardzo dobra. Jeżeli ktoś chce oldschoolowego H&Sa to idzie do T2 (swoją drogą dam sobie uciąć rękę, że gdyby D3 wyglądało tak jak Torchlight 2, czyli w zasadzie jeden do jednego H&S z lat 2000-2005, to byłby wrzask, że znowu odgrzewany kotlet, znowu nic nie zmienili) i tam się świetnie odnajdzie. Mi podoba się zarówno podejście D3 jak i T2 ale nie zamierzam prowadzić świętej wojny. Nie chcesz grać w Diablo 3? Ok, ale po cholerę te żenujące docinki w kierunku osób, którym ta gra się podoba?
Co do samego newsa to już w zasadzie pierwsze dni pokazały, że to będzie finansowy sukces, a w grze jest sporo furtek umożliwiających dodatek, więc w zasadzie tylko potwierdzili coś co było oczywiste :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra 100 godzinna. Skończyłem w czerwcu, nie zamierzam wrócić. Gra była średnia, dodatku nie kupię bo i po co? :)
Ceny gier cały czas rosną, więc nie ma się co sapać o te 160zł.

Tak się wypowiadają niektórzy jak to gra teraz wygląda - Szkoda że grałem wcześniej, gdy po wbiciu się do inferno było ciężko coś ugrać, a drop był tak śmieszny jak stan naszych dróg gruntowych. Cieszę się, że fabuła była (w pierwszym i drugim akcie) była bardzo przyjemna, chociaż tam mi się przyjemnie grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyksztalcila sie grupa graczy ktora za zadanie postawila sobie jechanie po grach blizza, diablo 3 to juz nie to co kiedys, sc to samo, WoW sie skonczyl wraz z TBC, a ze mimo tego sa to najlepsi przedstawiciele swoich gatunkow, gra w to miliony graczy to niewazne. Polacy niczym armia masochistow zagrywa sie w gry ktorych niecierpi, zeby tylko byc w temacie w razie jakiegos flame waru na forum. "Gralem w WoW-a 5 lat i dopiero doszedlem ze ta gra jest do niczego i to ja mam racje, a nie te 10 mln graczy na swiecie" o dziwo takie posty czyta sie czesciej niz by sie moglo wydawac. Coz mozna rzec, jestesmy wyjatkowym narodem, wyjatkowo mocno kochamy krytykowac i jechac po wszystkich, podejrzewam ze gdyby teraz nagle blizz zaczal robic naprawde beznadziejne gry i swiat graczy wypowiedzialby im wojne to polacy nagle zmieniliby strone i zostaliby ostatnimi i jedynymi obroncami blizzarda. Jedyne pytanie jakie sie nasuwa po lektorze tego topicu to: smiac sie, czy plakac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 14:23, TigerXP napisał:

Jedyne pytanie jakie sie nasuwa po lektorze tego topicu to: smiac sie, czy
plakac? :)

Tru. Ale ok, nie podobają im się te gry to ich sprawa ich gust itp. Mnie denerwuje podejście "jestem lepsiejszy od tej bandy, która dała się naciągnąć a teraz (ewidentnie) wmawiają sobie, że im się podoba". Bardzo słabe podejście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo fabułę z w diablo 3 trochę zrąbali,, fakt ze Decard został zabity przez wróżkę Mahde to porażka. (sooryy ale Dekard jak juz cos ,to powinien zginąć w bardziej epicki sposób np zabity przez własna wnuczkę owładniętą mocą Diablo ) a jesli chodzi o rozgrywkę to szczególności po 2 ostatnich patchach gra sie naprawdę super . Niech jeszcze dadzą w końcu te pvp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty za to z kolei powinienes w epicki sposob zaznaczyc ze spojlerujesz, bo widzisz ja akurat w D3 nie gralem, ale nie wykluczam ze kiedys to zrobie, a wtedy bym wolal nie wiedziec ze Decard zostal zabity i przez kogo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś włazi na tematy związane z grami w które nie grał, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki, to naprawdę powinien się spodziewać spoilerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:18, BuIkers napisał:

> i wlasnie takie dzieci kupily d3, co tam grywalnosc wazne zeby zarobic na RMAH :)

>
> tylko nie zapomnij zglosic dochodow do urzedu skarbowego :P

Gimbusie, zazwyczaj nie odpisuje trollom ale ciebie zaszczyce. Wiem, że jesteś zbyt ograniczony,
żeby pojąć definicje grywalności, ale możesz mi wierzyć na słowo, że 700+ godzin spędzonych
w d3 nie było nudnych więc grywalność jest przynajmniej dla mnie i z tego co widzę na
friends liście sam nie jestem.

W gimnazjum nie macie pewnie ekonomii, więc oświece cię i powiem, że istnieje coś takiego
jak kwota wolna od podatku, więc niczego zgłaszać nie trzeba. Kiedyś jak znajdziesz pracę,
będziesz miał dochody i wyprowadzisz się od mamusi to zrozumiesz, że 300 euro piechotą
nie chodzi i jest to miły bonus za granie 3-4 godzinny dziennie.


gimbus to mozesz sobie mowic to znajomych w gimnazjum

grywalnosc? ciekawe jaka, ciagle farmienie tego samego przez 700+ godzin,marna fabula, brak pvp, i durnie prosty poziom trudnosci

tak sie sklada ze ekonomika konczylem i wiem co nieco
roczny dochod wolny od podatku wynosi 3091zl, wiec nie zapomniej tego zglosic no chyba ze chodzisz do gimnazjum, mieszkasz u mamusi i nie masz innych dochodow

ahh i jak to mowi twoje pokolenie pozdro pocwicz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prosze Cie, oczywiscie ze sie spodziewam spojlerow, ale zaznaczonych! Swoja droga znasz kogos kto wchodzi na tematy gier tylko tych co juz gral? Bo ja osobiscie nie znam takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz, na przykład ja ;)
Zazwyczaj nie wlazę na tematy gier jeśli chce w nie zagrać - zwłaszcza dla fabuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 15:52, Selv napisał:

Patrz, na przykład ja ;)
Zazwyczaj nie wlazę na tematy gier jeśli chce w nie zagrać - zwłaszcza dla fabuły ;)


Ok, zazwyczaj =/= zawsze, to primo. A secundo, wchodzac na temat dajmy na to Risena i pytajac sie o polozenie danego itemu, nie chcem raczej uslyszec skroconej wersji fabuly. Po to mamy piekne, rzucajace sie w oczy slowo "spojler" widzac ktore odrazu odrywam oczy od monitora i koncze czytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 09:41, SHADOW-XIII napisał:

zaden sukces, wystarczy spojrzec na oceny, np. metacritic

To ktoś jeszcze patrzy na to szambo gdzie jedna osoba może wstawić w przeciągu parunastu minut kilkaset negatywnych opinii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę jestem tutaj jedyną osobą, która:
1. Nie kupiła Diablo 3 za 250zł+ (dałem 160 w dniu premiery)?
2. Jest o wiele lepsza od Diablo 2 (w D2 grałem od dnia premiery)?
3. nie zawiodła się na Diablo 3?
4. Uważa, że D3 to solidna i bardzo dobra gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 16:41, Rizzan napisał:

Czy na prawdę jestem tutaj jedyną osobą, która:
1. Nie kupiła Diablo 3 za 250zł+ (dałem 160 w dniu premiery)?
2. Jest o wiele lepsza od Diablo 2 (w D2 grałem od dnia premiery)?
3. nie zawiodła się na Diablo 3?
4. Uważa, że D3 to solidna i bardzo dobra gra?

Fabuła(wątek główny) to kompromitacja więc bardzo dobrą grą D3 nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestes jedyna taka osoba, po prostu inne osoby ktore uwazaja podobnie jak Ty boja sie juz wypowiadac bo zaraz wjedzie hiszpanska inkwizycja i z sila ruskiego czolgu bedzie Cie przekonywac ze ta gra nie jest dobra i tak naprawde nie podoba Ci sie.
Np pan powyzej, fabula to kompromitacja, wiec gra bardzo dobra nie jest, nie wazne ze wg twojej subiektywnej opinii jednak jest. Wg nigdy nie mylacego sie bractwa antyblizza gra jest do niczego, wiec i ja i Ty tak musimy tak uwazac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 16:47, Rizzan napisał:

D1, D2, T1, T2, TQ również nie miały wybitnej fabuły, a jednak ludzie ubóstwiają te gry.

Ale w D3 to mamy parodie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 17:40, ZubenPL napisał:

> D1, D2, T1, T2, TQ również nie miały wybitnej fabuły, a jednak ludzie ubóstwiają
te gry.
Ale w D3 to mamy parodie :)

Diablo 1 - W podziemiach katedry czai się wielkie zło. Idź je zabij.
Torchlight 1 - W głębi kopalni czai się wielkie zło, idź je zabij + jesteś zarażony "czymś".

Diablo 2 - bohater jedynki stał się zły, dogoń go i zabij.
Torchlight 2 - Bohater jedynki stał się zły, dogoń go i zabij.

Skoro już się czepiamy fabuł to w D3 przynajmniej nie robią kopii 1:1 z innej gry. Fabuła nie jest może specjalnie genialna, ale też nie przesadzałbym, że jest tak tragiczna. Jest dokładnie taka na jaką Blizzarda stać. Jest w sam raz, za to opisy potworów, znajdowane listy, notatki itp. to jest świetne. Blizz zawsze potrafił budować lore ale sama fabuła w grach nie szła im najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 09:45, pepsi napisał:

> zaden sukces, wystarczy spojrzec na oceny, np. metacritic

Pomijając już fakt, że tu chodzi o sukces w kwestii sprzedaży, to rzeczywiście - średnia
ocen 88/100 na przywołanym przez Ciebie Metacritic jest doprawdy żenująca...


tak sie zastanawiam, co wazniejsze,
- oceny wystawione przez recenzentow (czasami tez naginaja zasady, np. wydawca pozwala na wczesne recki gry pod warunkiem dobrej oceny, itp, to nie jest takie czarne i biale)
- czy srednia ocen przez dana przez setki, tysiace, dziesiatki tysiecy a nawet setki tysiecy graczy?

Jak dla mnie osobiscie mam kilku recenzentow, ktorych znam i maja podobny gust do mojego, wiec latwo odrzucam mase gier, nawet AAA w zapomnienie,

ale jesli mialbym sie kierowac srednia ocen 100 recenzentow, to wole raczej kierowac sie srednia ocen 100000 graczy


(wybaczcie brak polskich znakow, ale niestety nie mam mozliwosci wpisywania polskich znakow skad pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować