Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki sukces Diablo III, będzie dodatek. ActiBlizz ujawnia wyniki sprzedaży swoich gier

105 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 19:22, EmperorKaligula napisał:

kazda ksiazka bije na glowe gry crpg

Lol, Planescape Torment, FFVII (i reszta Finali z tamtego okresu) czy Mask of the Betrayer się z tym zgodzą.
Zdecydowanie.

Już pomijam fakt, że 90% książek, które jest na rynku to fabularne szmiry, które mają gorszą fabułę od Modern Warfare 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 17:34, Henrar napisał:

FFVII (i reszta Finali z tamtego okresu)
FFVII (i reszta Finali z tamtego okresu)

Przecież fabuła w większości FF''ów jest strasznie durna, zwykle żywcem wyjęta z kiepskich anime, przy dobrej książce fantasy/sf wypada słabo.


A co do tematu: wiedziałem że ludzie zawiodą się na tej grze, chociaż sama w sobie jest o wiele lepsza niż myślałem. IMO zwyczajnie przehajpowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 17:34, Henrar napisał:

Już pomijam fakt, że 90% książek, które jest na rynku to fabularne szmiry, które mają
gorszą fabułę od Modern Warfare 2.


tekstu w scenariuszu do MW2 jest tyle co w jednym 24 stronnicowym "odcinku" komiksu ;) nie da sie zrobic nic gorszego. nawet slaba ksiazka bije na glowe opisami, dialogami, postaciami przecietne gry... a o niezle i oryginalne ksiazki tez nie jest trudo. z grami jest duzo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 17:28, Demagol napisał:

Każda książka bije na głowę gry cRPG? Nawet taka g**niana?


latwiej mi wymienic kilkanscie dobrych ksiazek niz kilkanascie dobrych gier (fabularnie/scenariuszowo), wiec tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co ci opis w MW2 - wstawiasz tam gotowego żołnierza i już.

P.S. Powodzenia w udowadnianiu, że książka telefoniczna lepsza jest niż Planescape: Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2 Grim Fandango, Monkey Island, ogółem przygodówki LucasArts - tutaj chyba nie masz na co narzekać, jeśli o opisy i dialogi biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj dwóch różnych mediów stawiającego jako zaletę cechy książek, których gry nie muszą posiadać, aby również fabularnie zachwycić.
Taki Shadow of the Colossus nie ma prawie w ogóle opisów fabuły, dialogów, ani postaci, a jest wspaniałą grą z historią wywołującą emocje, z zakończeniem które zapamiętali chyba wszyscy.
Dlatego "bogate opisy" to żaden argument, po co grze opisy tekstowe, skoro owe medium może przekazać swą treść w innej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BuIkers gdyby mi coś leciało dobrego to też bym uznał że jest najlepszą grą tego roku ale global drop nagradza tylko nolife-ów ale jak wiadomo koreańce to nolify więc Failzzard punktuje. Ogólnie to D3 wygra nagrodę Najlepszego Średniaka Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 06:45, Demagol napisał:

A co, książka na przykład kucharska to nie książka? Wskazówka: określenie, jakiego szukasz,
to

Spoiler

powieści

.

Życzę mu powodzenia w udowadnianiu, że Harry Potter, Zmierzch czy inne Fifty Shades of Grey (czy jak to tam się zwało) jest lepsze od Tormenta. W końcu każda książka ma lepszą fabułę od gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 07:01, Henrar napisał:

Życzę mu powodzenia w udowadnianiu, że Harry Potter, Zmierzch czy inne Fifty Shades of
Grey (czy jak to tam się zwało) jest lepsze od Tormenta.


wyrazilem swoje zdanie. swoja droga ''ciekawy'' gust ksiazkowy.

Dnia 12.11.2012 o 07:01, Henrar napisał:

W końcu każda książka ma lepszą
fabułę od gry :D


podtrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jądro ciemności, The Nigger of the Narcissus, Ulisses też lepiej opowiadają historie niż gry? :D

P.S. *każda książka, którą przeczytałem
FTFY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 09:39, Demagol napisał:

Jądro ciemności, The Nigger of the Narcissus, Ulisses też lepiej opowiadają historie
niż gry? :D


najlepiej zrob mi liste ksiazek ktore przeczytales abym mial co ignorowac... osobiscie nic mnie obchodza Twoje doswiadczenia z ksiazami. ja stawiam wyzej ksiazke nad gre pod katem dialogow/fabuly/oddania emocji czy mysli bohaterow itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować