Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Chivalry: Medieval Warfare - recenzja

21 postów w tym temacie

Gra mi się bardzo podoba, ale jednak... Problemy z przeglądarką serwerów, resetujące się zabójstwa daną bronią po wyjściu z gry przed końcem mapy. Brakuje też customizacji postaci i walki konnej, War of the Roses pokazało, że można to fajnie zaimplementować. Strzelanie z łuku w WotR też jest bardziej satysfakcjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy War of the Roses a Medieval Warfare to który tytuł jest lepszy ? Do tej pory nie interesowałem się tymi tytułami i byłem święcie przekonany, że to jedna i ta sama gra :P Chętnie bym sobie kupił coś do multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli miałbym wybierać pomiędzy War of the Roses a Medieval Warfare to który tytuł jest lepszy ?"

Chivalry!

A co do wad to ja bym zarzucił małą ilość map, bo już grając na becie trochę zaczęły mi się nudzić i myślałem, że w pełnej będę ze dwie więcej... ale i tak nie mogę oderwać się od tej gry. Co do łuku to zgodzę się, że na początku granie jest frustrujące, ale jak dojdzie się do wprawy, odblokuje Warbow''a to ustrzelenie headshota z kilkudziesięciu (kilkuset?) metrów daje cholerną satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy w tym albo przyszłym tygodniu wydadzą patch poprawiający błędy, a zapowiedziany jest już kolejny wprowadzający nowe mapy, bronie i jeszcze jakieś niesprecyzowane bajery :) Gra już teraz jest rewelacyjna, a niedługo może być jeszcze lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 09:50, Zdenio napisał:

Brakuje też customizacji postaci i walki konnej


Nie, nie brakuje. Koni w ogóle nie brakuje, wręcz czuje się że byłoby to piąte koło u wozu. A dostosowywanie wyglądu bohatera też nie jest potrzebne - co my baby jakieś jesteśmy, żeby się przebierać, bo nieładnie wyglądamy czy coś? Hełm na łeb, kolczuga na klatę, na to zakrwawiona szmata z herbem i jest dobrze :)

Dnia 08.11.2012 o 09:50, Zdenio napisał:

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy War of the Roses a Medieval Warfare


Tu nie ma co wybierać w ogóle. Chivalry jest dużo lepsze niż War of the Roses.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę do nagrywającego ten filmik. Byłoby fajnie jakby nie używał on imion świętych bez powodu, rzucanych jako zamiennik podwórkowej łaciny, tym bardziej grając w tak brutalną grę. Do samej gry nic nie mam, ale straszny się kontrast zrobił. Sam nawet chętnie zagram w tą grę jeśli za parę miesięcy zostanie zorganizowany jakiś weekend testowy. :) Bo w ciemno gier nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że na Green Man Gaming (przy użyciu vouchera ważnego do jutra) można dorwać tę grę za nieco ponad 50 złotych, co jest sporą obniżką w stosunku do ceny na Steamie. Samą grę i tak rejestrujemy na platformie Valve więc oprócz zaoszczędzonych pieniędzy nie ma żadnej różnicy. :)

Osobiście, podobnie jak leszeq, wiedziałem, że "gdzieś tam, kiedyś ma się ukazać" fajny symulator średniowiecznych bitew, ale nie siedziałem w temacie na tyle, aby tę grę rozpoznać. Gdy ukazało się WotR byłem pewny, że to był właśnie ten tytuł, lecz kilka dni później dostrzegłem reklamę Chivalry. Po obejrzeniu wielu gameplayów i porównań stwierdziłem, że ta druga wygląda bardziej atrakcyjnie. Gramowe recenzje obu tytułów tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu, więc podobnie jak większość wybiorę Chivalry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy wy w ogóle graliście w te grę przed napisaniem recenzji, czy po prostu napisaliście ją bo ktoś was poprosił?

Gra jest prawie niegrywalna, przy 20+ graczach spadek fps jest tak wysoki że nie da się w te grę grać.
Panowie którzy ją zrobili najwyraźniej nigdy nie słyszeli o optymalizacji, gra z 8 ludźmi jest przyjemna, ale przy 20 lub więcej następuje taki spadek klatek że granie staje się męczarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, optymalizacja to porażka. Zalecane wymagania spełniam z zapasem, a mimo to jestem zmuszony grać na low/medium bez wodotrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko mi spodobało się Cziwalari ;] Przydał by się jakiś gramowy serwer byśmy mogli zamiast flejmować na forum rozłupywać sobie czaszki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w promocji za 50 zł i nie żałuję. Gierka całkiem przyjemna. Brakuje trochę bardziej rozbudowanego progressu (perki, levele itp.), a po oczach razi momentami amatorskość produkcji i brak balansu, ale nie żałuję zakupu. Miło się rozerwać po pracy, przez godzinkę przy łupaniu toporem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna. Mam kupioną przez Steam. Jedyne co można zarzucić to niedziałające steamowskie achievementy (mam nadzieję, że z najbliższym patchem zostanie to naprawione). FPS nie spadają mi w ogóle grając na najwyższym (zasługa Core i5 i Radeona HD 6970). Jeśli chodzi o ilość map to również nie ma co narzekać - mają zostać dorzucone nowe z patchem. Jestem mega zadowolony, a wcielanie się w średniowiecznego rycerza, knechta, czy łucznika/kusznika/oszczepnika jest świetną frajdą ;] Polecam! 9,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 17:43, leszeq napisał:

. Brakuje trochę bardziej
rozbudowanego progressu (perki, levele itp.).



Co ?! Właśnie dzięki tej prostocie i skupieniu sie na miodnośni rozgrywki a nie jakiś zbędnych elementów ta gra jest tak wspaniała i daje duzo frajdy. Tym bardziej ciężko obecnie o produkt, który nagradza umiejętność gry a nie czas jaki spędziło się przy danej grze ( poprzez perki, unlocki, brak baalansu broni, prymitywny system strzelania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam osiągnięcia działają. Póki co mam 9 odblokowanych. Jeden z samouczka, a reszta za odblokowanie kolejnych broni.

leszeq - Jakieś tam levele są. Przytrzymując tab podczas gry, na lewo od nicku możesz zobaczyć kto ma jaki poziom.

Gra ma sporo błędów, a imo najbardziej uciążliwym jest podawanie błędnej liczby graczy na danym serwerze. Często wchodząc na jakiś, gdzie rzekomo gra 18 osób, zastaję pustkę.
Jeżeli chodzi o dobre strony to polecam wszystkim serwery 1v1, gdzie liczą się umiejętności, a nie wpadanie w grupę wrogów i ciachanie na pałę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem pozytywne opinie (m.in. ta recenzja), obejrzalem filmiki na YT, zakupilem za ok 50zl na allegro i musze przyznac ze po paru godzinach gry jestem mocno zawiedziony. Bylo kilka swietnych momentow (jak np. jednym pchnieciem wloczni zabilem 2 gosci naraz) i walka jest rzeczywiscie fajnie pomyslana, krwawa i intensywna, ale gra ma sporo (spoooro) wad i ocena 9 takiego produktu to wg mnie pomylka.

Przede wszystkim- pelno bugow, tu sie blokujemy na kamieniu czy taranie ktory pchamy, tam znikaja tekstury, czy znowu klikamy myszka a postac nic nie robi, albo wchodzimy do gry i wszystkie ustawienia (grafika sterowanie itp.) poszly sie pasc i ustawiaj czleku od nowa.

Po drugie kod sieciowy i cala ta infrastruktura- nie wiem czyja to wina (czy steama czy ich) i szczerze mowiac malo mnie to obchodzi- zaplacilem 50zl (na steamie kosztuje to stowke- wtf?) i grac nie moge, mimo ze 5 minut temu gralem i bylo wszystko ok, bo przegladarka sie obrazila i nie widzi zadnego serwera, odswiezyc sie nie da. Nie tylko ja mam ten problem- do dzis nierozwiazany. Sprawdzam cache gry, sciagam jakies niby pomocne pliczki z forum- nie dziala. Resetuje steama- nic. Dopiero reinstalacja gry pomogla. Co jest ja sie pytam?

Jak juz sie polacze to lagi jak skur, ping praktycznie nigdy nie spada ponizej 120 (mam lacze 12mb i we wszystko inne od BFow przez CSy, Doty Lole i inne gram bez problemu na pingu ok. 50).
Oczywiscie przegladarka pokazuje ping 60, ale na serwie jest juz inaczej np. 150. Pokazuje tez 29/32 osob, wchodze a tam w sumie 6. Filtrow serwerow tez nie da rady zapisac, znalezc konkretnego serwera tylko z danym trybem gry (zeby nie bylo mixa i zeby nie trafic po zmianie mapy np. na ffa) albo polskiego nie da rady. Tragedia.

Tryby gry- ten kto wymyslil ffa i go wlozyl do tej gry to kretyn do kwadratu, ten tryb to totalny idiotyzm bez ladu i skladu. Male niezbalansowane mapy- respawnujesz sie 2 metry od kogos, albo bijesz sie z kims 1v1 i w 90% przypadkow ktos inny zabija cie od tylu. 32 gracze na czyms takim to pomylka. W innych trybach- masa ganiania jak atakujesz objectivy, duzo czasu straconego na respawnach, atakujacy zawsze maja pod gorke. Jak zmienisz klase bedac martwy to nie wiem czemu ale gra sztucznie dolicza dodatkowe sekundy do respawnu. Czemu nie ma serwerow bez lucznikow (sa jak snajperzy w innych grach, np. Bf3- zero skilla, pomyslunku czy czegokolwiek, wkur tylko innych potrafia)?

Rozwoj postaci ssie, odblokowuje sie tylko nowe bronie dzialajace bardzo podobnie do tych juz posiadanych, zadnego wiekszego progresu postaci (typu nowe umiejetnosci) ani customizacji wygladu, nic. Gra sama w sobie nie ma wiec celu- grasz dla dobrego kd albo objectivow, ale progresji jako takiej nie ma.

Plus to rzeczywiscie swietna walka- ALE imo tylko w teorii i tylko 1na1. Tu rzeczywiscie widac kunszt i skill graczy, blokowanie, markowanie atakow itd. Czasem uda sie powalczyc pojedynczo na uboczu i wtedy jest naprawde fajnie. Szkoda tylko ze zazwyczaj i na wiekszosci trybow jest to zwykla rzez i nawalanie przycisku ataku pod ciaglym ostrzalem lucznikow. A ile razy zginalem od swoich (ktorzy o innym ataku niz swing nie slyszeli) to nie zlicze.
Walka niby wymaga skilla, ale z duzym pingiem to bardziej loteria. Zero konsekwencji i/lub skopane hitboxy- niektore ataki blokujesz bez problemu, inne przechodza mimo ze blokujesz w idealnym momencie. Koles do ciebie normalnie podbiega ciach ciach- nie zyjesz. Mimo ze sie blokowales. Za chwile ten sam podbiega ciach ciach- zablokowales. Szarza z mieczem dwurecznym- raz gosciowi odetne leb nie trafiajac, inny razem trafiam ale nie zalicza. Jak sie kilku stloczy w kupie to strach bic- zabijesz wroga albo 3 swoich. No po prostu total random i jakas masakra.

Podsumowujac- prosta gierka w stanie beta, zabugowana, na wiekszosci serwerow niegrywalna. Skill wymagany w teorii, w praktyce bardzo wiele zalezy od szczescia, pingu i serwera na jakim grasz. Na poczatku jest podnieta ze mozesz komus odciac noge i ryknac mu w twarz, a zabijanie sprawa frajde i satysfakcje, ale po chwili zaczyna doskwierac monotonia i wszystkie te bledy i niedorobki zaczynaja mocno wkurzac.

50zl to na pewno nie jest warte. Czekam az polataja to co jest, albo dopoki tematem miesistych krwawych starc rycerzy zajmie sie jakas wieksza firma i zrobi konkret gre. Nie wiem co bedzie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy obecnie gra jest już jakoś przystępnie dopracowana/połatana. I jak to jest z grą na laptopach, bo czytałem, że również są problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował rozwiązania w sprawie braku listy serverów- w filtrach wyszukiwania gry, zmienić ''game speed'' na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować