Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja w sklepie gram.pl - gry z serii Premierowa Okazja 30% taniej

183 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 11:49, akne napisał:

Muve jest sklepem należącym do Cenegi, więc z definicji ma lepsze promocje, ceny, warunki
itp.
Wielokrotnie prosiłam o podobne promocje, ale niestety się nie udało - co mnie wcale
nie dziwi, w końcu to sklep wydawcy, więc musi mieć najlepszą ofertę (...)
"Przejechałem się na X-Comie (nie dostałem Civa)" - ta promocja obowiązywała tylko w
muve.


Byliście sklepem CDProjektu i za tamtych czasów jedyne co mieliście to darmowy kurier za wpln''y, a odkąd jesteście "niezależna spółką" jedyne na co możemy liczyć to takie "huczne" promocje urodzinowe.

@Zgreed66 Cenega czy nie ale za premiere 119,90 w gramie z kurierem zaplacisz 133zł a na muve 82zł, a zła reputacja cenegi z przed kilku lat już dawno uległa zmianie, ale haters gonna hate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:26, Zgreed66 napisał:

Jesteś fanbojem cenegi. Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że
dumpingują ceny ;)
Jakby cenędza tak fajna była, to by swoje zniżki udostępnili nie tylko we własnym sklepie.
Ale jak widać (co zostało potwierdzone) nie chcą sobie robić konkurencji. Żenada to jest
takie ciągłe malkontenctwo.
Już się nie dobrze od tego robi. Codziennie jakiś temat, jakie wspaniałe jest muve.
Gorzej jak z tematami o CoDzie.
Jestem przekonany, ze nikt z ekipy gramu idiotą nie jest, a wręcz przeciwnie to bardzo
kompetentni ludzie.
Wiedzą w co grają...

Nie tylko Muve.pl ostatnio ma lepsze promocje niż Gram.pl. Nawet GreenManGaming potrafi zawalczyć mocno o klienta, choć zdaję sobie sprawę, że to dystrybucja elektorniczna i na dodatek brytyjska. :)

A co do zarzutu o dumpingowanie Cen przez Cenegę/Muve, masz jakieś dowody? IMHO po prostu schodzą mocno ze swojej dość wysokiej marży i tyle. cdp.pl też mocno schodzi z marży, jednak tylko w przypadku staroci i indyków.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:28, Zgreed66 napisał:

> - Empik.com - jak jest jakaś jednorazowa deklasująca innych promocja
> lub "2 gry w cenie 1" - mają darmowy odbiór osobisty w każdym salonie na terenie
> całego kraju.

Ech, jak grochem o ścianę.

Chcesz dodatkowo płacić za odbiór osobisty, nawet te 5 zł? Jeśli tak, to Twój wybór. Ja nie chcę dodatkowo płacić, skoro konkurencja oferuje mi taki darmowy odbiór. Ba, oferuje nawet darmowego kuriera (Muve.pl). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nawet GreenManGaming
Zostańmy lepiej na rynki polskim może? ;p

Dnia 08.11.2012 o 12:32, Janek_Izdebski napisał:

IMHO po prostu schodzą mocno ze swojej dość wysokiej marży i tyle.

Dość wysokiej bo zapewnionej przez wydawcę? Czy jak? :)
Albo rozpatrujemy przypadek samego sklepu, albo sklepu który należy do wydawcy (który akurat na tym poletku ma monopol). Przypominam, że 2 różne przypadki.

Dnia 08.11.2012 o 12:32, Janek_Izdebski napisał:

cdp.pl też mocno schodzi z marży, jednak tylko w przypadku staroci i indyków.

Nie wydaje mi się. Powiedzmy na przykładzie Arcani. Gamebook 35, cdp.pl 30.
Ile kosztuje teraz wiedzmin 2? Bo na cdp.pl 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek, mylisz się. Nie 5 zł tylko 4 płacimy na Gram.pl za odbiór osobisty (konkretnie 3,99). Może lepiej sprawdź, zanim napiszesz :P

Ja stołuję się na Gram.pl, Morele.net (tam są czasem ładne ceny, jak np. za Dead Island GOTY chcieli 53 zł, a i przesyłka darmowa, ale tylko dla Warszawy i Krakowa [szczęście, że mieszkam w Wawie :D]), Empik.com no i jak na razie raz na Muve.pl oraz raz na Merlin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:35, Janek_Izdebski napisał:

Chcesz dodatkowo płacić za odbiór osobisty, nawet te 5 zł?

Gdybyś czytał, to byś wiedział, że od długiego czasu w moim mieście nie jest dostępna możliwość odbioru osobistego. Mi też kurier nie pasuje, ale 4zł, bo 3,99 nie wydaje mi się specjalnie drogim interesem. Od tamtego czasu nie kupowałem nic na gramie, właśnie z tego powodu.

Dnia 08.11.2012 o 12:35, Janek_Izdebski napisał:

Ja nie chcę dodatkowo płacić, skoro konkurencja oferuje mi taki darmowy odbiór.

Tak, klienci głosują porfelami wiem o tym. Pewnie dlatego takie praktyki przechodzą bez echa ;)

Dnia 08.11.2012 o 12:35, Janek_Izdebski napisał:

Ba, oferuje nawet darmowego kuriera (Muve.pl). :)

Jak grochem o ścianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:43, Zgreed66 napisał:

>Nawet GreenManGaming
Zostańmy lepiej na rynki polskim może? ;p

Dlaczego? Każdy dziś kupuje na Steam, Origin, GMG. To realna konkurencja dla detalistów i przyszłośc rynku gier. :) Poza tym jesteśmy w Europie. ;)

Dnia 08.11.2012 o 12:43, Zgreed66 napisał:

> IMHO po prostu schodzą mocno ze swojej dość wysokiej marży i tyle.
Dość wysokiej bo zapewnionej przez wydawcę? Czy jak? :)
Albo rozpatrujemy przypadek samego sklepu, albo sklepu który należy do wydawcy (który
akurat na tym poletku ma monopol). Przypominam, że 2 różne przypadki.

Ale potrafią zejść z marży i mnie jako klienta interesuje końcowy efekt, a nie to jak się starali i ile się wykłócali o obniżki. Poza tym Muve.pl ma co weekend ciekawe promocje w dziale digital - zazwyczaj jakaś gra za 50% ceny. Dlaczego Gram.pl nie ma weekendowych promocji?

Dnia 08.11.2012 o 12:43, Zgreed66 napisał:

> cdp.pl też mocno schodzi z marży, jednak tylko w przypadku staroci i indyków.

Nie wydaje mi się. Powiedzmy na przykładzie Arcani. Gamebook 35, cdp.pl 30.
Ile kosztuje teraz wiedzmin 2? Bo na cdp.pl 60zł.

Ale starocie i indyki przeceniają lub robią takie promocje z przecenami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:46, Zgreed66 napisał:

> Chcesz dodatkowo płacić za odbiór osobisty, nawet te 5 zł?
Gdybyś czytał, to byś wiedział, że od długiego czasu w moim mieście nie jest dostępna
możliwość odbioru osobistego. Mi też kurier nie pasuje, ale 4zł, bo 3,99
nie wydaje mi się specjalnie drogim interesem. Od tamtego czasu nie kupowałem nic na
gramie, właśnie z tego powodu.

Jeśli mam grę za 129,90 i mam dodatkowo zapłacić 4 zł, a z drugiej strony mam Ultima.pl (stały rabat 5%) i płacę 123 zł bez kosztów odbioru osobistego, to co wybieram? Ofertę tanszą. A za kwotę 133,90 zł to już lepej kupić gry na Originie (po tyle są mniej więcej premierówki, bez wersji "Limited").

Akurat w Twoim przypadku, odbiór osobisty to istotny czynnik - nie masz takiej możliwości. Ale Gram.pl mógłby ponegocjować z sieciami kurierskimi kwestię darmowej dostawy. Trzeba tylko takie negocjacje rozpocząć. :)

Dnia 08.11.2012 o 12:46, Zgreed66 napisał:

> Ja nie chcę dodatkowo płacić, skoro konkurencja oferuje mi taki darmowy odbiór.

Tak, klienci głosują porfelami wiem o tym. Pewnie dlatego takie praktyki przechodzą bez
echa ;)

> Ba, oferuje nawet darmowego kuriera (Muve.pl). :)
Jak grochem o ścianę...

Jaki problem dla Gramu, dogadać się z jakąś siecią kurierska? Inni mogą, to Gram.pl też by mógł. To inwestycja, która ma szansę szybko się zwrócić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:50, Janek_Izdebski napisał:

Dlaczego? Każdy dziś kupuje na Steam, Origin, GMG. To realna konkurencja dla detalistów
i przyszłośc rynku gier. :) Poza tym jesteśmy w Europie. ;)

Taa, ale nie ma na karku polskiego monopolisty? Który na dodatek ma własny sklep i na nim jedzie?
O ile ze steama ludzie korzystają bo muszą. O tyle GMG, nie...

Dnia 08.11.2012 o 12:50, Janek_Izdebski napisał:

Ale potrafią zejść z marży i mnie jako klienta interesuje końcowy efekt, a nie to jak
się starali i ile się wykłócali o obniżki.

A mnie jako klienta obchodzi co będę miał na rynku za lat kilka.
I widzę, ze gierkowa emerytura zbliża się do mnie bardzo szybko.

Dnia 08.11.2012 o 12:50, Janek_Izdebski napisał:

Dlaczego Gram.pl nie ma weekendowych promocji?

Zamiast gram, wpisz nazwę obojętnie jakiego innego sklepu.
Jest jakiś oprócz muve? Jak nie, to "idź" się Cenegi zapytaj.

Dnia 08.11.2012 o 12:50, Janek_Izdebski napisał:

Ale starocie i indyki przeceniają lub robią takie promocje z przecenami. :)

Robią promocje... wow to odkrycie. Nie mówiąc już, że była jedna startowa. A sam sklep kiedy powstał miech temu? Chyba nawet tyle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:57, Janek_Izdebski napisał:

Ale Gram.pl mógłby ponegocjować z sieciami kurierskimi kwestię darmowej dostawy.

Przeczytaj ze dwa razy co napisałeś...

dobra anyway eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:57, Zgreed66 napisał:

A mnie jako klienta obchodzi co będę miał na rynku za lat kilka.
I widzę, ze gierkowa emerytura zbliża się do mnie bardzo szybko.

Przesadzasz. :)

Dnia 08.11.2012 o 12:57, Zgreed66 napisał:

> Dlaczego Gram.pl nie ma weekendowych promocji?
Zamiast gram, wpisz nazwę obojętnie jakiego innego sklepu.
Jest jakiś oprócz muve? Jak nie, to "idź" się Cenegi zapytaj.

Ultima.pl, Wirtus.pl, 3kropki.pl, nawet Empik.com - wszyscy mają jakieś promocje, w tym te weekendowe. Nie tylko Muve. :)

Dnia 08.11.2012 o 12:57, Zgreed66 napisał:

> Ale starocie i indyki przeceniają lub robią takie promocje z przecenami. :)
Robią promocje... wow to odkrycie. Nie mówiąc już, że była jedna startowa. A sam sklep
kiedy powstał miech temu? Chyba nawet tyle nie ma.

Ale jednak, mimo wszystkich problemów i wewnętrznych oporów, coś robią. Gram.pl nawet nie stara się zbytnio zawalczyć o klienta. EKipa Gram.pl musi w końcu zrozumieć, ze w takim kraju jak Polska o klienta walczy się ceną. Doskonale wie o tym MM i Tesco - dlatego "Black Ops 2" w dniu premiery będzie tam po ok. 99 zł za wersję PC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:58, Zgreed66 napisał:

> Ale Gram.pl mógłby ponegocjować z sieciami kurierskimi kwestię
> darmowej dostawy.
Przeczytaj ze dwa razy co napisałeś...

Wytłumacz mi co masz na myśli, bo teraz to ja zbaraniałem. ;)

Dnia 08.11.2012 o 12:58, Zgreed66 napisał:

dobra anyway eot.

Ok, jak odpowiesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie gram.pl płaci za te wpisy? :D Bo zachowujesz się tak, jakby dla Ciebie wyższe ceny w sklepach były lepsze niż niższe. Prawda jest taka, że w większości sklepów jest taniej niż na gramie. I niewazne czy mówimy w tej chwili o grach czy o elektronice. Zdaje sobie sprawę, że muve ma za sobą wsparcie dużego wydawcy. Dlaczego jednak i inne sklepy mają taniej niż gram.pl? wirtus ma często bardzo fajne promocje, empik, ultima... Nawet na originie można często dostać coś 2 razy taniej niż normalnie. Podejrzewam, że po prostu gram.pl nie chce zrezygnować z wysokiej marży Konkurencja jednak na rynku nie śpi i mogą się przejechać na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:04, Janek_Izdebski napisał:

Wytłumacz mi co masz na myśli, bo teraz to ja zbaraniałem. ;)

Nie ma darmowych obiadów. Nie da się zrobić tak, aby coś było za darmo. Ktoś za tą usługę musi zapłacić.
Nawet jeżeli jest w domyśle "za darmo". Można wynegocjować umowę z kurierami, żeby było taniej.
To jednak za tą "darmową" wysyłkę zapłaci nie kto inny, jak sklep. Kurier za darmo robić przecież nie będzie.

Dnia 08.11.2012 o 13:04, Janek_Izdebski napisał:

wszyscy mają jakieś promocje, w tym te weekendowe. Nie tylko Muve. :)

Takie? http://www.gram.pl/sklep_szukaj_wyprzedaze.asp?zak_id=8u2
Heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

Czy Tobie gram.pl płaci za te wpisy? :D

Nikt mi nie płaci. Spokojnie.

Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

Bo zachowujesz się tak, jakby dla Ciebie wyższe ceny w sklepach były lepsze niż niższe.

Gdzie to napisałem?

Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

Prawda jest taka, że w większości sklepów jest taniej niż na gramie.

Jest, czepiam się tego? Ani trochę. Czepiam się ciągłego wychwalania muv.. Cenegi.
Ta nie bez powodu buduje swoją pozycję.

Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

Zdaje sobie sprawę, że muve ma za sobą wsparcie dużego wydawcy.

Chociaż tyle. Cały flame w moim wykonaniu zaczął się tylko i wyłącznie od tego ;)
Sam sklep to dalej tylko sklep.

Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

wirtus ma często bardzo fajne promocje, empik, ultima...

Te promocje to zwykle wyprzedaże chyba, nie? ;)
Nie ma takich na gram?

Dnia 08.11.2012 o 13:12, pawbuk napisał:

Nawet na originie można często dostać coś 2 razy taniej niż normalnie.

Origin to znowu poletko wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:15, Zgreed66 napisał:

> Wytłumacz mi co masz na myśli, bo teraz to ja zbaraniałem. ;)
Nie ma darmowych obiadów. Nie da się zrobić tak, aby coś było za darmo. Ktoś za tą usługę
musi zapłacić.
Nawet jeżeli jest w domyśle "za darmo". Można wynegocjować umowę z kurierami, żeby było
taniej.
To jednak za tą "darmową" wysyłkę zapłaci nie kto inny, jak sklep. Kurier za darmo
robić przecież nie będzie.

Ale to już biznes Gramu, by wynegocjować odpowiednią umowę. Mają wspracie potężnej firmy giełdowej, Action S.A., więc byliby w stanie to zrobić.

Dnia 08.11.2012 o 13:15, Zgreed66 napisał:

> wszyscy mają jakieś promocje, w tym te weekendowe. Nie tylko Muve. :)
Takie? http://www.gram.pl/sklep_szukaj_wyprzedaze.asp?zak_id=8u2
Heh

Lepsze. Choćby ostatnia promocja hallweenowa na Origin: "Battlefield 3 Premium Edition" za 124,90 zł, "Battlefield Premium" za 89,90 zł, "The Walking Dead" (klucz Steam) za 29,90 zł. :) A Muve w ostatnio kilka ciekawych promocji w weekendy - vide "MP3" oraz Sleeping Dogs" za 50%. Wiem, wiem - to zło wcielone, bo należy do Cengi i nie można ich chwalić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:21, Zgreed66 napisał:

> Nawet na originie można często dostać coś 2 razy taniej niż normalnie.
Origin to znowu poletko wydawcy.

Nawet Tesco i MM potrafią mieć mega-promocje, a to chyba nie sieć marketów wydawcy, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:24, Janek_Izdebski napisał:

Wiem, wiem - to zło wcielone, bo należy do Cengi i nie można ich chwalić. ;)

Nie, należy rozróżniać promocję od wydawcy i sklepu.
Wyczytywanie w każdym temacie. Jaki to gram zły, bo wydawca gdzieś robi promocję.
Nie wydaje mi się poważne. Szczególnie jak używa się przy tym słów takie jak "żałosny".
Żałosny to jest w tym wypadku poziom świadomości klienta, ale to moje zdanie.

Ale tak Origin to poletko EA, a Muve to poletko Cenegi.
Więc machanie promocjami BFa przy pierwszym, w drugim SD. Jakieś takie płytkie mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 13:28, Zgreed66 napisał:

> Wiem, wiem - to zło wcielone, bo należy do Cengi i nie można ich
> chwalić. ;)
Nie, należy rozróżniać promocję od wydawcy i sklepu.
Wyczytywanie w każdym temacie. Jaki to gram zły, bo wydawca gdzieś robi promocję.
Nie wydaje mi się poważne. Szczególnie jak używa się przy tym słów takie jak "żałosny".
Żałosny to jest w tym wypadku poziom świadomości klienta, ale to moje zdanie.

A wspomniana przeze mnie promocja na "Black Ops 2" w dniu premiery w Tesco (i pewnie nie gorsza w MM)? To też źle, że takim marketom udaje się obniżyć ceny i dostosować je do polskich zarobków?

Pamiętam jak Leclerc zrobił promocję w pierwszych tygodniach od premiery "Gears of War 3" na Xboxa - gra była po 159 zł. I co Ty na to?

Gram.pl majac zaplecze Action S.A. naprawdę mógłby lepiej zawalczyć o klienta. Pytanie, czy świadomie nie chce, czy nie może (zła kondycja finansowa spółki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować