Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja w sklepie gram.pl - gry z serii Premierowa Okazja 30% taniej

183 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 18:04, Janek_Izdebski napisał:

Nie czepiaj się słówek, sens jest taki sam. :)

Ja się nie czepiam. Przytaczam moje cytaty. Jasno wskazujące, że wszystko zależy od wydawcy... niż samego sklepu. Czyli odnośnie samego Originu mam to samo zdanie co Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:05, Zgreed66 napisał:

> Nie czepiaj się słówek, sens jest taki sam. :)
Ja się nie czepiam. Przytaczam moje cytaty. Jasno wskazujące, że wszystko zależy od wydawcy...
niż samego sklepu

To dlaczego Empik, Wirtus, 3kropki oraz Ultima też potrafią robić promocje? Prześledź np. walla tego drugiego sklepu na FB, sam zobaczysz jakie mieli promocje. Zresztą na stronach interentowych wszystkich wymienionych sklepów co i rusz są jakieś promocje i przeceny. :)

Przy okazji, kupowałeś kiedyś coś na Muve? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:07, Janek_Izdebski napisał:

stronach interentowych wszystkich wymienionych sklepów co i rusz są jakieś promocje i
przeceny. :)

Prześledziłem na stronie głównej promocje, a raczej przeceny na wirtusie. To mi się to kojarzy z niesprzedanym towarem wiesz? Nawet jak sobie porównam te promocje i ceny np. na cdp.pl to powinienem wylądować u nich gdzieś i też się powydzierać, bo gdzieś tam nie wychodzi taniej.
Co nie zmienia faktu takie coś też jest na gram, ale widocznie nie mają problemu z niesprzedanym towarem skoro jest tego mniej. Przynajmniej na zdrowy rozum.
Nie wiem jak jest z Ultimą bo mają śmietnik na stronie. Co mnie odstrasza.
Jak teraz patrzę na promocje na 3 kropkach, to to samo co na wirtusie w sumie.

Nie piszę tego, aby się przekomarzać. Tylko tak na prawdę to traktuje.

EDIT: Aha, co do zakupów na muve. Już pisałem o tym, ale będę wrednym poszukaj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie kilka godzin, a tu się zrobiła jakaś wielka dyskusja :D nie mam zamiaru odpowiadać na konkretne posty, bo jest ich zbyt dużo :D
Prawdopodobnie wiele osób by chciało kupować na gram.pl, bo wiedzą, że w ten sposób by częściowo wspieraly również serwis, ale kiedy różnice w cenie pomiędzy muve.pl, a gram.pl wynoszą nawet 50 zł, to chyba nikt nie kupi tam, gdzie jest drożej. I argument, że muve.pl jest własnością dużego wydawcy tutaj nie zadziała, bo taniej niż na gram.pl jest jeszcze w kilku innnych sklepach internetowych, ktore nie mają żadnych związków z Cenegą. Jak widać się da. Niestety, gram.pl ignoruje wszelkie sugestie, że warto by wprowadzić program lojalnościowy, który pewnie by przyniósł znacznie większe korzyści niż straty.
No ale po co się starać, skoro osobniki takie jak Zgreed66 zawsze stwierdzą, że gram.pl jest super, a muve to dno :D Jako klienta mało nmie obchodzi dlaczego muve.pl ma tak tanio, a gram.pl tak drogo. Nie będę nikgo dotował, bo nie jestem instytucją charytatywną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:16, Zgreed66 napisał:

> stronach interentowych wszystkich wymienionych sklepów co i rusz są
> jakieś promocje i przeceny. :)
Prześledziłem na stronie głównej promocje, a raczej przeceny na wirtusie. To mi się to
kojarzy z niesprzedanym towarem wiesz? Nawet jak sobie porównam te promocje i ceny np.
na cdp.pl to powinienem wylądować u nich gdzieś i też się powydzierać, bo gdzieś tam
nie wychodzi taniej.
Co nie zmienia faktu takie coś też jest na gram, ale widocznie nie mają problemu z niesprzedanym
towarem skoro jest tego mniej. Przynajmniej na zdrowy rozum.
Nie wiem jak jest z Ultimą bo mają śmietnik na stronie. Co mnie odstrasza.
Jak teraz patrzę na promocje na 3 kropkach, to to samo co na wirtusie w sumie.

Ultima ma za to przejrzysty wall na FB. Co do Wirtusa, to ostatnio rzeczywiście coś u nich kiepsko. Ale Gram nie lepsze. Oto link, który już podałeś:

http://www.gram.pl/sklep_szukaj_wyprzedaze.asp?zak_id=8u2

Śmiech na sali... ;)

Dnia 08.11.2012 o 18:16, Zgreed66 napisał:

Nie piszę tego, aby się przekomarzać. Tylko tak na prawdę to traktuje.

EDIT: Aha, co do zakupów na muve. Już pisałem o tym, ale będę wrednym poszukaj sobie.

Oj, odpowiedz proszę. Nie chce mi się przedzierać przez te 122 posty. Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:22, pawbuk napisał:

Jako klienta mało nmie obchodzi dlaczego muve.pl ma tak tanio, a gram.pl tak
drogo. Nie będę nikgo dotował, bo nie jestem instytucją charytatywną :D

Najzdrowsze podejście z możliwych. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:23, Janek_Izdebski napisał:

Śmiech na sali... ;)

Dlaczego śmiech na sali? Wręcz przeciwnie, tylko pogratulować gram, polityki.
Ale jestem przecież fanobojem! :)

Dnia 08.11.2012 o 18:23, Janek_Izdebski napisał:

Oj, odpowiedz proszę. Nie chce mi się przedzierać przez te 122 posty. Z góry dziękuję :)

Jeżeli nie podoba mi się dominacyjna pozycja cenegi to nie będę dokładał do ich interesu.
Choć najprawdopodobniej będę zmuszony kupić nowego Tomb Raidera :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większość tej jakże "ciekawej" konwersacji... I powiem krótko, nie zgadzam się ze znaczną większością wypowiedzi Zgreeda66. Jedyną linią obrony jest to że muve jest oficjalnym sklepem dystyrbutora, a gram nie i dlatego nie może sobie pozwolić na program lojalnościowy/zniżki/promocje/rabaty. Tylko jest to żaden argument, bo gram.pl przez prawie trzy lata też był oficjalnym sklepem CDProjektu i sytuacja była praktycznie taka jak jest dziś. Zgreed już na pierwszej stronie pisze o "cenędzy" więc z uprzedzonymi ludzmi którzy są okopani w swoim błędnym rozumowaniu nie ma co rozmawiać, a ostatnie posty wyraźnie pokazują szczyptę trollingu w jego wypowiedziach. Proponuję skończyć tą bezsensowną wymianę zdań, bo i tak nic z tego nie wyniknie, a ludzie i tak będą kupować tam gdzie gra kosztuje 80 a nie 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:26, Janek_Izdebski napisał:

> Najlepsza promocja świata
Polecam w weekend "Fallout: Nev Vegas Ultimate Edition" na PC w cenie 49,90
na Muve z darmową przesyłką. :)


Czekałem na obniżke tej edycji, skąd info że będzie przeceniona w weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:27, BuIkers napisał:

Jedyną linią obrony jest to że muve jest oficjalnym sklepem dystyrbutora,
a gram nie i dlatego nie może sobie pozwolić na program lojalnościowy/zniżki/promocje/rabaty.

Odwróćmy kota ogonem. Dlaczego Cenega nie chce udostępnić swoich zniżek innym sklepom?
Ale przecież wybitnym trollem jestem :)

Dnia 08.11.2012 o 18:27, BuIkers napisał:

Tylko jest to żaden argument, bo gram.pl

Dnia 08.11.2012 o 18:27, BuIkers napisał:

przez prawie trzy lata też był oficjalnym sklepem CDProjektu

Ale jak już Henrar zauważył. Nie jest. Więc to jest dopiero trupi argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:30, Zgreed66 napisał:

Odwróćmy kota ogonem. Dlaczego Cenega nie chce udostępnić swoich zniżek innym sklepom?
Ale przecież wybitnym trollem jestem :)


A dlaczego miałaby? Przecież niską cena zachęcają klinetów, dlaczego mieliby pomagać konkurencji? Nie wiem kiedy byłeś ostatni raz poza domem ale żyjemy w kraju z wolną gospodarką, której motorem jest konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:41, BuIkers napisał:

A dlaczego miałaby? Przecież niską cena zachęcają klinetów, dlaczego mieliby pomagać
konkurencji? Nie wiem kiedy byłeś ostatni raz poza domem ale żyjemy w kraju z wolną gospodarką,
której motorem jest konkurencja.

Czyli chcąc nie chcąc. Tylko potwierdzasz moją wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie :D Cenega wykorzystuje tu swoją dominującą pozycję, aby zdobyć większy kawałek rynku :D Dla nas, klientów, taka konkurencja to fantastyczna wiadomość :) Jeśli przy tym kilka firm zbankrutuje...oczywiście współczuję osobom zwolnionym, ale niestety taka jest gospodarka wolnorynkowa - przetrwają jedynie najsilniejsi lub też najlepiej przystosowani.
Może i w tej chwili gram.pl ma duże zyski, a ich sklep cieszy się wielką popularnością, ale trzeba pamiętać, że bankrutowały nawet firmy kilkaset razy potężniejsze i mające jeszcze silniejszą pozycję na rynku (choćby Kodak). Obecnie brak postępu i nienadążanie za konkurencją to w rzeczywistości cofanie się - a to najszybsza droga do bankructwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:43, Zgreed66 napisał:

> A dlaczego miałaby? Przecież niską cena zachęcają klinetów, dlaczego
> mieliby pomagać konkurencji? Nie wiem kiedy byłeś ostatni raz poza domem ale
> żyjemy w kraju z wolną gospodarką, której motorem jest konkurencja.
Czyli chcąc nie chcąc. Tylko potwierdzasz moją wersję.

Cenga sprzedaje ( tak sprzedaje, bo nie rozdaje za darmo) swoje gry innym detalistom i hurtownikom w określonej cenie. Reszta to marża właśnie tych hurtowników i detalistów. Natomiast Muve.pl jako sklep należący do Cenegi ma niższe marże detaliczne - to źródło niskich cen na Muve. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:43, Zgreed66 napisał:

Czyli chcąc


Nie chcąc

>nie chcąc.

Chcąc

Dnia 08.11.2012 o 18:43, Zgreed66 napisał:

Tylko potwierdzasz


Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

>moją wersję.

Jaką wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze juz pewien czas nie jestem w temacie :
Ten kod 40 % zniżki na muve.pl nadal jest tylko na gry wydawane przez cenegę, czy też można go już użyć do wszystkich ? (np. na gry od EA bądź CDP?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:49, Darkstar181 napisał:

Jako ze juz pewien czas nie jestem w temacie :
Ten kod 40 % zniżki na muve.pl nadal jest tylko na gry wydawane przez cenegę, czy też
można go już użyć do wszystkich ? (np. na gry od EA bądź CDP?)

z tego co pamiętam, nie dotyczą gier Ubisoftu, ale mogę się mylić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować