Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja w sklepie gram.pl - gry z serii Premierowa Okazja 30% taniej

183 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 18:50, Zgreed66 napisał:

Thank you, Captain Obvious! Tak na poważnie. Na kija mi to piszesz?

Mogłeś tego nie wiedzieć. ;)

A Pan Chyrzyński (szef Cenegi), sidzi, czyta tę dyskusję "i zawija te sreberka." ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:50, Zgreed66 napisał:

Thank you, Captain Obvious! Tak na poważnie. Na kija mi to piszesz?

@BuIkers
Udany trolling ;)


Uczę się od najlepszych, po 7 stronach czytania twoich postów jestem już na zaawansowanym poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:46, pawbuk napisał:

(choćby Kodak).

Kodak już padł na amen, czy jeszcze planuje restrukturyzację?
To dwa różne terminy. Jeszcze się w takie Texas Insruments zamieni i będzie trollować na rynku patentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:53, BuIkers napisał:

Uczę się od najlepszych, po 7 stronach czytania twoich postów jestem już na zaawansowanym
poziomie :)

Ta, zwłaszcza, ze nie napisałem nic innego jak pawbuk, tylko mniej brutalnym językiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:26, Janek_Izdebski napisał:

> Najlepsza promocja świata
Polecam w weekend "Fallout: Nev Vegas Ultimate Edition" na PC w cenie 49,90
na Muve z darmową przesyłką. :)


Zamówione. Dzięki za cynka. U mnie w MediaMarkt ta edycja jest za 59 PLN ale jak widać Muve elegancko się postarało i mam za 49 PLN z darmową wysyłką ;)

Chciałbym podziękować krawaciarzom od promocji z Gram.pl za uber-koks przecenę -30% na kilka gier gdzie ta cena niestety blaknie gdy uwzględnimy koszt wysyłki do domu (13,90 PLN). Acha, przepraszam, jest jeszcze uber-koks DLC: wirtualny płaszczyk do Assassin''s Creed III. Niezłe promo jak na 7me urodziny, nie ma co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój, leżącego się nie kopie :P Jestem pewien że klapek na oczach nie mają, ale chyba chwilowo nie mogą sobie na więcej pozwolić.


Muve.pl niszczy konkurencję. Jedynie sklepy z dystrybucją cyfrową są w stanie konkurować z nimi, bo mimo wszystko tam jest jeszcze taniej. Ale pudełek i ciekawych edycji już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Panowie, dajcie spokój, leżącego się nie kopie :P

Jak ktoś chce się poczuć fajny, to czego nie? :) Trolololo

Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Jestem pewien że klapek na oczach nie mają, ale chyba chwilowo nie mogą sobie na więcej pozwolić.

Ale kogo to obchodzi? Taniej jest? Jest, co czego chcieć więcej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Panowie, dajcie spokój, leżącego się nie kopie :P Jestem pewien że klapek
na oczach nie mają, ale chyba chwilowo nie mogą sobie na więcej pozwolić.

Nie mogą, czy nie chcą - oto jest pytanie. ;)

Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Muve.pl niszczy konkurencję. Jedynie sklepy z dystrybucją cyfrową są w stanie konkurować
z nimi, bo mimo wszystko tam jest jeszcze taniej. Ale pudełek i ciekawych edycji już
nie ma.

Empik.com jeszcze mógłby bardziej pokonkurować z Muve, ale chyba kolejnemu sklepowi brakuje woli podjąć rękawicę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:17, Janek_Izdebski napisał:

Empik.com jeszcze mógłby bardziej pokonkurować z Muve, ale chyba kolejnemu sklepowi
brakuje woli podjąć rękawicę... ;)

Na czym miałby konkurować? Sprzedając po kosztach co dostaje? Liczy się zysk. Więc przy całej reszcie zostaje nic innego jak znalezienie sobie jakiejś "niszy". Jak już ładnie wydedukowaliście klienci latają tam gdzie taniej. Więc specjalnie walka, aby lecieć po kosztach jest marnym pomysłem. Jedyne co ich trzyma takiego konsumenta przy danym dystrybutorze to cena. Nic ponad to. Jak znajdą gdzieś taniej, to od razu polecą. Nie powiem, z czym cos takiego mi się kojarzy :)

Ale przecież to pisze specowi od ekonomii ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Muve.pl niszczy konkurencję. Jedynie sklepy z dystrybucją cyfrową są w stanie konkurować
z nimi, bo mimo wszystko tam jest jeszcze taniej. Ale pudełek i ciekawych edycji już
nie ma.


Kogo teraz obchodzą pudełka? Ten gatunek jest już na wymarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:31, SiDi napisał:

> Muve.pl niszczy konkurencję. Jedynie sklepy z dystrybucją cyfrową są w stanie konkurować

> z nimi, bo mimo wszystko tam jest jeszcze taniej. Ale pudełek i ciekawych edycji
już
> nie ma.

Kogo teraz obchodzą pudełka? Ten gatunek jest już na wymarciu.

Jeżeli dostajesz ładny steelbook, to jak najbardziej ktoś się na to znajdzie. Ale owszem, ja już od dawna kupuje prawie same cyfrówki. Wychodzą po prostu znacznie taniej. Jeśli się wie gdzie kupować klucze bo na steamie jeśli się nie trafi na jakąś promocję wcale nie jest tak tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:31, SiDi napisał:

Kogo teraz obchodzą pudełka? Ten gatunek jest już na wymarciu.

Nic o nas bez nas w każdym razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:56, Zgreed66 napisał:

Kodak już padł na amen, czy jeszcze planuje restrukturyzację?
To dwa różne terminy. Jeszcze się w takie Texas Insruments zamieni i będzie trollować
na rynku patentów ;)


Wydaje mi się, że będzie już tylko wyprzedawał patenty :D chyba, że ktoś stwierdzi, że przydadzą mu się te patenty i po prostu wykupi resztki Kodaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:36, pawbuk napisał:

Wydaje mi się, że będzie już tylko wyprzedawał patenty :D chyba, że ktoś stwierdzi, że
przydadzą mu się te patenty i po prostu wykupi resztki Kodaka :D

Słono zapłaciłby za to. Czyli jak każdy się spodziewał, będzie trollować na rynku patentowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:10, Darkstar181 napisał:

Muve.pl niszczy konkurencję. Jedynie sklepy z dystrybucją cyfrową są w stanie konkurować
z nimi, bo mimo wszystko tam jest jeszcze taniej. Ale pudełek i ciekawych edycji już
nie ma.


Zgodzę się, że to co robi muve.pl to niszczenie konkurencji :D ale co mnie to obchodzi? ;)
Niestety, ale CDP wycofując się z dystrybucji wielu gier oddał Cenedze rynek bez walki - w tej chwili Cenega jest praktycznie monopolistą na rynku, bo oprócz EA nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Ma olbrzymie portfolio gier i teraz to wykorzystuje - może obniżać ceny gier w swoim sklepie ile tylko chce. W przypadku gier koszty jednostkowe są dosyć niewielkie. Jeśli dostrzegli, że cenowa elastyczność popytu w Polsce jest bardzo duża, to brawa dla nich. Też bym wolał sprzedać milion gier po 30 zł niż 10 tysięcy po 100 zl :)
Poza tym Cenega ma program lojalnościowy, darmową wysyłkę, fajne promocje oraz niższe ceny dystrybucji elektronicznej. Może jako wydawca popełniają mnóstwo błędów, ale sklep mają bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:39, Zgreed66 napisał:

Słono zapłaciłby za to. Czyli jak każdy się spodziewał, będzie trollować na rynku patentowym
;)


Nie wiem czy to już nie syndyk będzie sprzedawał te patenty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:45, pawbuk napisał:

Zgodzę się, że to co robi muve.pl to niszczenie konkurencji :D ale co mnie
to obchodzi? ;)

Niestety, ale muszę się zgodzić w 100%. :)

Dnia 08.11.2012 o 19:45, pawbuk napisał:

Niestety, ale CDP wycofując się z dystrybucji wielu gier oddał Cenedze rynek bez walki
- w tej chwili Cenega jest praktycznie monopolistą na rynku, bo oprócz EA nie ma zbyt
wielkiej konkurencji. Ma olbrzymie portfolio gier i teraz to wykorzystuje - może obniżać
ceny gier w swoim sklepie ile tylko chce. W przypadku gier koszty jednostkowe są dosyć
niewielkie. Jeśli dostrzegli, że cenowa elastyczność popytu w Polsce jest bardzo duża,
to brawa dla nich. Też bym wolał sprzedać milion gier po 30 zł niż 10 tysięcy po 100
zl :)

I tak właśnie robią - wykorzystują efekt skali. :)

Dnia 08.11.2012 o 19:45, pawbuk napisał:

Poza tym Cenega ma program lojalnościowy, darmową wysyłkę, fajne promocje oraz niższe
ceny dystrybucji elektronicznej. Może jako wydawca popełniają mnóstwo błędów, ale sklep
mają bardzo dobry :)

Wyręczyłeś mnie. ;) A miałem Zgreedowi66 pisać wykład ekonomiczny. Jeszcze raz dziękuję. :) A co do sklepu, rzeczywiście mają dobry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:48, Janek_Izdebski napisał:

Niestety, ale muszę się zgodzić w 100%. :)

Taa? A to to wylewanie żali jakie gram jest złe? Srsly.

Dnia 08.11.2012 o 19:48, Janek_Izdebski napisał:

I tak właśnie robią - wykorzystują efekt skali. :)

Gdyby to tak jeszcze działało... przyjmijmy, że to model bardzo (za bardzo) uproszczony.

Dnia 08.11.2012 o 19:48, Janek_Izdebski napisał:

A miałem Zgreedowi66 pisać wykład ekonomiczny

To mi zrób. Bo dalej nie łapiesz różnicy o który się rozbijam.
Nie przeczę, że wydawca tego zrobić nie może. Twierdzę, że może i to robi.
To co ja twierdzę, że nie może tego robić sklep. Dajmy na to Empik nie może zejść poniżej ceny wydawcy.
Muve może, bo jego ceny ustala bezpośrednio cenega. To do czego ja wyszedłem. To to, że walczący z muve empik. Nie mógłby specjalnie zejść z cenami gier. Bo dopłacałby do interesu, co przecież nie ma najmniejszego sensu.
Ale jak widzę. Same spece wokół mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:45, pawbuk napisał:

Niestety, ale CDP wycofując się z dystrybucji wielu gier oddał Cenedze rynek
bez walki - w tej chwili Cenega jest praktycznie monopolistą na rynku, bo oprócz EA nie ma zbyt
wielkiej konkurencji.

Zgadza się, wycofanie się CDP z dystrybucji gier wielu wydawców utorowało drogę do monopolu Cenegi. Cenga skwapliwie wykorzystała nadarzająca się okazję. Tylko tyle i aż tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować