Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja w sklepie gram.pl - gry z serii Premierowa Okazja 30% taniej

183 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2012 o 19:58, Janek_Izdebski napisał:

Zgadza się, wycofanie się CDP z dystrybucji gier wielu wydawców utorowało drogę
do monopolu Cenegi. Cenga skwapliwie wykorzystała nadarzająca się okazję. Tylko tyle
i aż tyle. :)

To było nieuniknione wydaje mi się. Głównie przez mariaż Cenegi z 1C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:56, Zgreed66 napisał:

To mi zrób. Bo dalej nie łapiesz różnicy o który się rozbijam.
Nie przeczę, że wydawca tego zrobić nie może. Twierdzę, że może i to robi.
To co ja twierdzę, że nie może tego robić sklep. Dajmy na to Empik nie może zejść poniżej
ceny wydawcy.
Muve może, bo jego ceny ustala bezpośrednio cenega. To do czego ja wyszedłem. To to,
że walczący z muve empik. Nie mógłby specjalnie zejść z cenami gier. Bo dopłacałby do
interesu, co przecież sensu nie ma najmniejszego sensu.
Ale jak widzę. Same spece wokół mnie.

Empik, tak samo jak i Tesco, MM, Saturn moga zejść i to bardzo ze swojej marży - kwestią zasadniczą jest dlaczego tego nie czynią. Może mają wysokie koszty operacyjne itd.? Natomiast cena hurtowa to kwestia bezpośrednich negocjacji między wymienionymi sieciami a dystrybutorem. Duży gracz (np. Empik) może wynegocjowac lepsze ceny hurtowe. :)

A jak wejdzie do Polski Amazon, to dopiero pozamiata na rynku i pokaże wszystkim jak można tworzyć politykę cenową - zarówno odnośnie gier, jak i innych produktów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:03, Janek_Izdebski napisał:

Duży gracz (np. Empik) może wynegocjowac lepsze ceny hurtowe. :)

Ale nie będzie robić tego wiecznie. Z drugiej strony musi liczyć siły na zamiary. Musi to sprzedać.
Jakby chciał obniżać niżej, to musiałby odbić na czymś innym.
Dalej nie gwarantuje to jakiegoś specjalnego zysku.
W przypadku wydawcy sprawa wygląda całkiem inaczej. Ten produkuje ile potrzebuje.

Dnia 08.11.2012 o 20:03, Janek_Izdebski napisał:

A jak wejdzie do Polski Amazon, to dopiero pozamiata na rynku i pokaże wszystkim
jak można tworzyć politykę cenową - zarówno odnośnie gier, jak i innych produktów. :)

Jestem przekonany, że tego nie zrobi. Z tego samego powodu dla którego nikt oprócz muve nie zbija specjalnie cen. Jakiś progres mógłby być jeżeli mogliby sprzedawać w sklepach zagraniczne wydania. Ale to też wydaje się naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:08, Zgreed66 napisał:

> Duży gracz (np. Empik) może wynegocjowac lepsze ceny hurtowe. :)
Ale nie będzie robić tego wiecznie. Z drugiej strony musi liczyć siły na zamiary. Musi
to sprzedać.

Nie musi. Osobiście widziałem półki pełne towaru growego, które nie zeszły od wielu, wielu miesięcy właśnie w Empiku... Chyba, ze specjalnie generują stretę, albo mają umowę z dystrybutorem, ze nawet po iluś latach mogą dokonać zwrotu...

Dnia 08.11.2012 o 20:08, Zgreed66 napisał:

Jakby chciał obniżać niżej, to musiałby odbić na czymś innym.
Dalej nie gwarantuje to jakiegoś specjalnego zysku.
W przypadku wydawcy sprawa wygląda całkiem inaczej. Ten produkuje ile potrzebuje.

Na pewno ma lepszą pozycję. Ale sieci takie jak Empik nie są nigdy na straconej pozycji..

Dnia 08.11.2012 o 20:08, Zgreed66 napisał:

> A jak wejdzie do Polski Amazon, to dopiero pozamiata na rynku i pokaże wszystkim
> jak można tworzyć politykę cenową - zarówno odnośnie gier, jak i innych produktów. :)
Jestem przekonany, że tego nie zrobi. Z tego samego powodu dla którego nikt oprócz muve
nie zbija specjalnie cen. Jakiś progres mógłby być jeżeli mogliby sprzedawać w sklepach
zagraniczne wydania. Ale to też wydaje się naciągane.

Wg mnie ( i nie tylko mnie, wystarczy poczytać różne serwisy o e-commerce), jak do Polski wejdzie Amazon, to jego główną karta przetargową będzie bardzo niska cena. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

Na pewno ma lepszą pozycję.

Na pewno to jest bardzo elastyczny. Przez co już reszta odpada w przedbiegach ;)

Dnia 08.11.2012 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

wejdzie Amazon, to jego główną karta przetargową będzie bardzo niska cena. :)

Bardzo niska cena, to bardzo ogólne i mało precyzyjne pojęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - normalnie ceny w Muve.pl nie są jakieś szczególnie niskie. Dużym atutem jest darmowa dostawa, ale tylko w przypadku przelewu na konto. Duże zniżki są dopiero dzięki programowi lojalnościowemu - Kompani Graczy. W ten sposób Cenega zachęca osoby do tego, żeby u niej robiły zakupy. Może tak wysokie zniżki są tylko na jakiś czas? Poza tym "kosztują" one 300 punktów, a tyle się dostaje za rejestrację edycji premierowych. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z Kompanią Graczy, to musisz kupić grę za normalną cenę, a dopiero później wykupić kod za posiadane punkty. W dodatku zniżka jest "tylko" na miesiąc.
Jednak pewnie wielu graczy się zastanowi czy by od razu nie kupić więcej niż jednej gry, skoro są one tańsze niż normalnie. A to już zwiększa sprzedaż. To jest myślenie strategiczne. Bez sensownego programu lojalnościowego gram.pl będzie miało problemy z konkurowaniem z Muve.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z Kompanią Graczy, to musisz kupić grę za normalną
cenę, a dopiero później wykupić kod za posiadane punkty.


Jeśli rejestrujesz nowe konto to dostajesz dużą zniżkę na pierwszy tytuł (chyba 40%). Kolega tak Arkham City na PS3 kupił.

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

W dodatku zniżka jest "tylko" na miesiąc.


Tak, ale możesz jej użyć na dowolną ilość gier. Jak kupowałem Borderlands 2 dla siebie i kolegów (5 szt. na PC) to nie było problemu by całość objąć zniżką. Oczywiście wysyłka przy większej ilości również jest darmowa.

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Jednak pewnie wielu graczy się zastanowi czy by od razu nie kupić więcej niż jednej gry,
skoro są one tańsze niż normalnie. A to już zwiększa sprzedaż. To jest myślenie strategiczne.
Bez sensownego programu lojalnościowego gram.pl będzie miało problemy z konkurowaniem
z Muve.pl.


Gracze od dwóch lat proszą Gram o program lojalnościowy ale "krawaciki" mają inne rzeczy na głowie ;) A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Powiedzmy sobie szczerze - normalnie ceny w Muve.pl nie są jakieś szczególnie niskie.

Jednak z promocjami są znacznie bardziej elastyczni od konkurencji. Niestety.
Trendy jednak IMO pokazują, że one są kluczowe.

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

W ten sposób Cenega zachęca osoby do tego, żeby u niej robiły zakupy.

Jako nasz monopolista na większość tytułów, więc raczej nie ma z tym problemu ;p

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Może tak wysokie zniżki są tylko na jakiś czas?

Miech. Ale inteligentna osoba przeniesie wszystkie, a przynajmniej sporą cześć swoich zakupów na dany miesiąc. Problem najwyżej mają osoby jak ja. 1-2 tytuły na rok?
Choć w sumie w takim wypadku moje punkty starczą mi na 2 lata. A jeszcze by doszły... 3-4 lata będzie.

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Poza tym "kosztują" one 300 punktów, a tyle się dostaje za rejestrację edycji premierowych.

Bo ja wiem? Mam prawie 700pktow. Ale znalazło by się cos do zarejestrowania.

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

To jest myślenie strategiczne.

Nigdy im tego nie odbierałem ;)

Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Bez sensownego programu lojalnościowego gram.pl będzie miało problemy z konkurowaniem
z Muve.pl.

I tak nie ma szans... Co do muve. Zahaczyłbym o efekt kuli śniegowej. Jak ludzie zaczną reagować na promocje. To spirala sama zacznie się kręcić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:42, mw89info napisał:

Tak, ale możesz jej użyć na dowolną ilość gier. Jak kupowałem Borderlands 2
dla siebie i kolegów (5 szt. na PC) to nie było problemu by całość objąć zniżką. Oczywiście
wysyłka przy większej ilości również jest darmowa.

Jak masz grę na PC-ta to możesz mnie dodać do znajomych na Steam. Nick taki sam jak tutaj i na RSCG. :)

Dnia 08.11.2012 o 20:42, mw89info napisał:


>> Gracze od dwóch lat proszą Gram o program lojalnościowy ale "krawaciki" mają inne rzeczy

Dnia 08.11.2012 o 20:42, mw89info napisał:

na głowie ;) A szkoda.

Dokładnie. Ciągle słyszymy, że "sprawa jest w toku." Ale ileż można, Panowie?

BTW, dodałeś mnie już do RSCG? Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:37, pawbuk napisał:

Poza tym "kosztują" one 300 punktów, a tyle się dostaje za rejestrację edycji premierowych.


Przepraszam, że post pod postem ale chciałem na koniec dodać, że w Kompanii Graczy dostajemy również punkty za gry innych wydawnictw - nie tylko od Cenegi. Wystarczy, że kupiliśmy grę np. w MediaMarkt czy Tesco, zeskanujemy paragon i wyślemy do KG. Robiłem tak z FIFĄ (EA) oraz Dead Space 2 (również EA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 21:55, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki. Jednak w bibliotece Steam nie masz "Borderlands 2". ;)

Kolekcjonujesz znajomków z B2? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 21:56, Kadaj napisał:

> Dzięki. Jednak w bibliotece Steam nie masz "Borderlands 2". ;)
Kolekcjonujesz znajomków z B2? ;p

Pytałem tylko, nie można? ;) Jak już odpalę Steam w weekend zawsze by się przydał ktoś do coopa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia. Dystrybutor LEM też jest w jakiś sposób powiązany kapitałowo i organizacyjnie z Empikiem. W końcu w nazwie "LEM" zawiera się nazwa "Empik". :)

Jednak mówiąć szczerze, ani Empik stacjonarny, ani Empik.com jakoś nie faworyzują gier wydawanych przez LEM w swoich kanałach sprzedaży. W Empikach stacjonarnych gry LEM-u są dobrze "wymerchandisingowane" - nic ponadto. Żadnych konkurencyjnych ofert cenowych, a szkoda... :(

Jaki z tego wniosek? Bliski związek sklepu z dystrybutorem nie musi mieć koniecznie przełożenia na konkurencyjną ofertę cenową gier wydawanych przez takiego dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 00:51, Heartbreaker napisał:

No no, kolekcjonujemy znajomków do późniejszej gry w Borderlands 2 :P ?
Jak chcecie panowie, to możecie mnie dodać na Steamie. Nick to loginnuss :)

Mój taki jak na tym forum: Janek_Izdebski (ijanek). Możesz mnie dodać, zapraszam. :)

Edit: W ogóle to przepraszam za off-top, nie gniewajcie się. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 21:55, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki. Jednak w bibliotece Steam nie masz "Borderlands 2". ;)


Akurat obie części Borderlands mam na drugim koncie, jutro wyślę Ci zaproszenie. Na tym aktualnie "rżnę" w Dawnguard ;)

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 01:50, mw89info napisał:

> Dzięki. Jednak w bibliotece Steam nie masz "Borderlands 2". ;)

Akurat obie części Borderlands mam na drugim koncie, jutro wyślę Ci zaproszenie. Na tym
aktualnie "rżnę" w Dawnguard ;)

EOT.

Sorki za drugi offtop: Nie miałeś problemów z aktywowaniem klucza do "Dawnguard"? Niektórzy raportowali, że po wpisaniu cd-key wyskakiwał im komunikat, że klucz jest przeznaczony dla innego regionu... Dobranoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 01:59, Janek_Izdebski napisał:

Sorki za drugi offtop: Nie miałeś problemów z aktywowaniem klucza do "Dawnguard"?
Niektórzy raportowali, że po wpisaniu cd-key wyskakiwał im komunikat, że klucz jest przeznaczony
dla innego regionu... Dobranoc. :)


Nie było najmniejszego problemu. W pudełku prócz karty zdrapki jest jeszcze ulotka z instrukcją instalacji oraz kod z punktami do Kompanii Graczy. Dawnguard aktywował się, steam pobrał 1,3 GB i aktualnie pochłonął mnie całkowicie ;)

Okej, nie off-topujmy tutaj tak ;)

Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować