Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja w sklepie gram.pl - gry z serii Premierowa Okazja 30% taniej

183 postów w tym temacie

Tragedia. Nie wiem kto wymyśla te promocje bo owa osoba powinna się wstydzić. Jeśli zamówię sobie np. S.T.A.L.K.E.R.A do domu to będę musiał zapłacić 13,90 PLN za przesyłkę co powoduje, że cena tytułu podskakuje do prawie 40 PLN. Za tyle to ja mam w sklepie stacjonarnym.

Nie jestem żadnym fanbojem Cenegi ale powtarzam po raz kolejny - uczcie się od Muve bo te Wasze promocje (i to jakże ważne bo urodzinowe) to żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:17, mw89info napisał:

Nie jestem żadnym fanbojem Cenegi ale powtarzam po raz kolejny - uczcie się
od Muve bo te Wasze promocje (i to jakże ważne bo urodzinowe) to żenada.

Trudno się z Tobą niezgodzić. :) I jeszcze te 5 zł, które trzeba zapłacić za odbiór w punkcie odbioru Gram.pl, o darmowym kurierze nie wspominając... Naprawdę kierownictwo sklepu powinno przemyśleć swoją stretegię rynkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić. Ostatnio sklep gram.pl schodzi na psy. Przejechałem się na X-Comie (nie dostałem Civa), teraz jakieś nędzne promocje na urodziny. Bardzo zachowawcze, muszę przyznać. Niestety, Cenega ostatnio naprawdę się poprawiła, a muve daje czasem wysyłkę za darmo. I tak właśnie będę miał Far Cry 3. No i taniej niż w gramie. Panowie, postarajcie się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie muve darmowa przesyłka kurierska !. Do tego jeżeli posiadasz kod rabatowy na 40% zniżki to za taki egzemplarz z Premierowej Okazji zapłacisz 23,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:22, maggit napisał:

a muve daje czasem wysyłkę za darmo.


Muve ma darmową wysyłkę cały czas na wszystkie artykuły.


Janek_Izdebski

Kierownictwo jak widać nic sobie z tego nie robi bo ludzie narzekają na te "promocje" już od dawna. Żadnej poprawy nie widać.

Właśnie zamówiłem sobie na Muve GTA 4 za 17 PLN (Digital). To jest promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:29, mw89info napisał:

Właśnie zamówiłem sobie na Muve GTA 4 za 17 PLN" (Digital). To jest
promocja.

Tylko ich Downloader jest ponoć jakiś lipny - takie opinie słyszałem. To prawda?

BTW, polecam Ci kupić u nich (box lub digital) "Maxa Payne''a 3" - naprawdę dobrze zrobiona gierka na PC. DLC najtaniej będzie można zdobyć na GMG (z voucherem). Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:38, Janek_Izdebski napisał:

Tylko ich Downloader jest ponoć jakiś lipny - takie opinie słyszałem. To prawda?


Tak, Downloader wymaga dopracowania bo tytuły które zakupiłeś czasem się dublują (mam dwie pozycje Two Worlds II) i często nie wyświetlają się okładki. Ogólnie jest bardzo prosty ale posiada podstawowe funkcje jak zmiana ścieżki pobierania gry, limit prędkości pobierania czy autoaktualizacja przy uruchomieniu downloadera.

Dnia 08.11.2012 o 11:38, Janek_Izdebski napisał:

BTW, polecam Ci kupić u nich (box lub digital) "Maxa Payne''a 3" - naprawdę dobrze
zrobiona gierka na PC. DLC najtaniej będzie można zdobyć na GMG (z voucherem).
Pozdrawiam. :)


Maxa mam od premiery i potwierdzam - jest zacny, skończyłem na dwa podejścia mimo, że tytuł do krótkich nie należy.

Co do DLC to dzięki za cynk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:22, maggit napisał:

Niestety muszę się zgodzić. Ostatnio sklep gram.pl schodzi na psy. Przejechałem się na
X-Comie (nie dostałem Civa), teraz jakieś nędzne promocje na urodziny. Bardzo zachowawcze,
muszę przyznać. Niestety, Cenega ostatnio naprawdę się poprawiła, a muve daje czasem
wysyłkę za darmo. I tak właśnie będę miał Far Cry 3. No i taniej niż w gramie. Panowie,
postarajcie się bardziej.

Muve jest sklepem należącym do Cenegi, więc z definicji ma lepsze promocje, ceny, warunki itp.
Wielokrotnie prosiłam o podobne promocje, ale niestety się nie udało - co mnie wcale nie dziwi, w końcu to sklep wydawcy, więc musi mieć najlepszą ofertę (...)
"Przejechałem się na X-Comie (nie dostałem Civa)" - ta promocja obowiązywała tylko w muve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:22, maggit napisał:

Niestety muszę się zgodzić. Ostatnio sklep gram.pl schodzi na psy. Przejechałem się na
X-Comie (nie dostałem Civa), teraz jakieś nędzne promocje na urodziny. Bardzo zachowawcze,
muszę przyznać. Niestety, Cenega ostatnio naprawdę się poprawiła, a muve daje czasem
wysyłkę za darmo. I tak właśnie będę miał Far Cry 3. No i taniej niż w gramie. Panowie,
postarajcie się bardziej.


"Schodzi na psy" to może nie, ale gram.pl niejako ZAMARZŁO za konkurencją.
Fakt, Muve.pl ma najlepszą stałą ofertę. Darmowa przesyłka każdego zamówienia i możliwość urwania 40% od ceny nominalnej to BARDZO dobra oferta.
Bardzo cenię sobie gram.pl, ale ceny produktów w sklepie i nachalne wręcz promowanie produktow pewnych producentów stwarza wrażenie słabego obiektywizmu co w efekcie zmusza gracza do szukania ofert w innych sklepach :)

Pozdrawiam i życzę oby coś atrakcyjnego w tym temacie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:49, akne napisał:

Muve jest sklepem należącym do Cenegi, więc z definicji ma lepsze promocje,
ceny, warunki itp.
Wielokrotnie prosiłam o podobne promocje, ale niestety się nie udało - co mnie wcale
nie dziwi, w końcu to sklep wydawcy, więc musi mieć najlepszą ofertę (...)
"Przejechałem się na X-Comie (nie dostałem Civa)" - ta promocja obowiązywała tylko w
muve.

A nie macie jakiś zaprzyjaźnionych wydawców, np. np oddziału "pudełkowego" CDP.pl, LEM-u czy Ubi, a nawet EA? Nie da rady się z nimi dogadać, by zrobić podobne promocje co na Muve, Akne? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ktoś się tu chwalił, że zyski ze sklepu gram.pl bez żadnych problemów wystarczają na utrzymywanie serwisu. Podejrzewam więc, że gram.pl nie ma ochoty rezygnować z wysokich marży i dlatego ceny są tak wysokie. Kiedyś kupowalem gry na gram.pl w promocjach, bo ceny byly bardzo atrakcyjne - teraz nawet te promocje nie robią wrażenia, bo gdzie indziej jest taniej. Jeszcze bym się zastanowił nad odbiorem osobistym, ale strasznie drogi jest (zazwyczaj odbiór osobisty jest darmowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:49, mw89info napisał:

Maxa mam od premiery i potwierdzam - jest zacny, skończyłem na dwa podejścia
mimo, że tytuł do krótkich nie należy.

Co do DLC to dzięki za cynk ;)

Ok, to dodaj mnie do znajomych na RGSC, ok? Nick mam taki jak na tym forum. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl powinno wyprobować innowacyjny system promocji i sprzedaży swoich towarów w sklepie oparty o zasady gamifikacji i progi (tresholdy). Przy okazji polecam lekturę "Grywalizacji" Pawła Tkaczyka. :) Przykład:

Założmy, ze za rok, za dwa lata będzie można zamawiać pre-ordery na "Cyberpunk 2077" (to tylko przykład, może być inny tytuł). Żeby zwiększyć sprzedaż można zrobić tak:

1. Jeśli grę w pre-orderze zamówi 5 tys. klientów, wszyscy zamawiający dostają jakieś bonusowe DLC.

2. Jeśli grę w pre-orderze zamówi 15 tys. klientów, wszyscy dostają wspomniane DLC, jakiś breloczek i dodatkową płytę z "czymśtam"

3. Jeśli grę w pre-orderze zamówi 30 tys. ludzi, wszyscy dostają te bonusy co w poprzednich progach + "Wiedźmina 1"

4. Jeśli grę w pre-orderze zamówi 50 tys. ludzi, wszyscy dostają te bonusy co w poprzednich progach + "Wiedźmina 2"

5. Jeśli grę w pre-orderze zamówi 80 tys. ludzi, wszyscy dostają te bonusy co w poprzednich progach + dodatkową grę w prezencie.

Progów (tresholdów) można generować w nieskończoność. Taki mechanizm promocji i zwiększania sprzedaży został zastosowany w przypadku pre-orderów "XCOM''a" na Steam oraz przy zbiórce na "Project Eternity" na KickStarterze.

Co sądzicie o takej formie promowania i aktywizacji sprzedaży, Akne, Panie Wiktorze? Możecie się odnieść do takiej propozycji? Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, całkiem tanio plus 4 złote za punkt odbioru to nawet ma sens. Tylko gdyby był Duke Nukem Forever...

Z drugiej strony, zawsze się gdzieś trafi lepsza oferta promocyjna tj. 2 za 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:49, akne napisał:

Wielokrotnie prosiłam o podobne promocje, ale niestety się nie udało - co mnie wcale
nie dziwi, w końcu to sklep wydawcy, więc musi mieć najlepszą ofertę (...)

Wiedziałem, że tak będzie. Ale przecież to do nikogo nie dotrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:18, Zgreed66 napisał:

> Wielokrotnie prosiłam o podobne promocje, ale niestety się nie udało - co
> mnie wcale nie dziwi, w końcu to sklep wydawcy, więc musi mieć najlepszą ofertę (...)
Wiedziałem, że tak będzie. Ale przecież to do nikogo nie dotrze ;)

Ja aktualnie korzystam z następujących sklepoów:

- Ultima.pl - gry EA, LEM-u, innych wydawców - mam 5 % stałego rabatu i darmowy odbiór w punkcie na Chłodnej w Warszawie

- Muve.pl - gry wydawane przez Cenegę - mam 40% zniżki z Kompanii Graczy i darmowego kuriera przy zapłacie z góry

- Empik.com - jak jest jakaś jednorazowa deklasująca innych promocja lub "2 gry w cenie 1" - mają darmowy odbiór osobisty w każdym salonie na terenie całego kraju.

Niestety od pewnego czasu, Gram.pl przestał być konkurencyjny w porównaniu do w/w sklepów. A szkoda... Gracze głosują portfelem i dlatego często wybierają inne sklepy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 11:17, mw89info napisał:

Tragedia. Nie wiem kto wymyśla te promocje bo owa osoba powinna się wstydzić. Jeśli zamówię
sobie np. S.T.A.L.K.E.R.A do domu to będę musiał zapłacić 13,90 PLN za przesyłkę co powoduje,
że cena tytułu podskakuje do prawie 40 PLN. Za tyle to ja mam w sklepie stacjonarnym.

Dlatego się odbiera na miejscu. Wtedy płacisz 4 zł (nie 5). No faktycznie musi wtedy jeszcze być punkt odbioru. U mnie niestety od dłuższego czasu nie ma :(

Dnia 08.11.2012 o 11:17, mw89info napisał:

Nie jestem żadnym fanbojem Cenegi ale powtarzam po raz kolejny - uczcie się od Muve bo
te Wasze promocje (i to jakże ważne bo urodzinowe) to żenada.

Jesteś fanbojem cenegi. Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że dumpingują ceny ;)
Jakby [Cenega] tak fajna była, to by swoje zniżki udostępnili nie tylko we własnym sklepie. Ale jak widać (co zostało potwierdzone) nie chcą sobie robić konkurencji. Żenada to jest takie ciągłe malkontenctwo.
Już się nie dobrze od tego robi. Codziennie jakiś temat, jakie wspaniałe jest muve.
Gorzej jak z tematami o CoDzie/BFie.
Jestem przekonany, ze nikt z ekipy gramu idiotą nie jest, a wręcz przeciwnie to bardzo kompetentni ludzie.
Wiedzą w co grają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

- Ultima.pl - gry EA, LEM-u, innych wydawców - mam 5 % stałego rabatu i darmowy
odbiór w punkcie na Chłodnej w Warszawie

Nie mieszkam w Warszawie...

Dnia 08.11.2012 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

- Muve.pl - gry wydawane przez Cenegę - mam 40% zniżki z Kompanii Graczy i darmowego
kuriera przy zapłacie z góry

[Cenega]...

Dnia 08.11.2012 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

- Empik.com - jak jest jakaś jednorazowa deklasująca innych promocja lub "2 gry
w cenie 1" - mają darmowy odbiór osobisty w każdym salonie na terenie całego kraju.

Ech, jak grochem o ścianę.

[m - K]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować