Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

No i jeszcze gram sobie i co kilka minut muszę zapisywać, bo co jakiś czas się wyłącza...
Da się coś zrobić, żeby normalnie działało?
Jest tam Windows 98 i oryginalne Settlers I :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj zacząłem grać w Settlers II - 10 lecie
niby wszystko jest ok ale nie bardzo wiem jak wysłać już w pierwszej misji zwiadowcę , jak powiększyć swój obszar bo poza niebieskie kropki ( moja granica ) nijak nie mogę się wydostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, również zakupiłem Settlers II 10-lecie i mam problem 2 misji. Mianowicie chcę zwiększyć liczbę żołnierzy, ale do tego celu potrzebuję mieć bronie, tarcze i piwo w jednym spichlerzu. Każdemu spichlerzowi (oprócz temu jednemu) przy tych przedmiotach postawiłem taką ukośną strzałeczkę - dobrze robię? Piwo niby już jest (w sporych ilościach), ale mieczów i tarczy (które non stop są produkowane, na 100%) wciąż nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:12, WorldWar3PL napisał:

No, również zakupiłem Settlers II 10-lecie i mam problem 2 misji. Mianowicie chcę zwiększyć
liczbę żołnierzy, ale do tego celu potrzebuję mieć bronie, tarcze i piwo w jednym spichlerzu.
Każdemu spichlerzowi (oprócz temu jednemu) przy tych przedmiotach postawiłem taką ukośną strzałeczkę
- dobrze robię? Piwo niby już jest (w sporych ilościach), ale mieczów i tarczy (które non stop
są produkowane, na 100%) wciąż nie widać...


musisz kliknąć taką ikonkę ''werbuj tutaj żołnierzy'' czy jakoś tak w oknie magazynu/zamku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 09:54, tosz napisał:

od wczoraj zacząłem grać w Settlers II - 10 lecie
niby wszystko jest ok ale nie bardzo wiem jak wysłać już w pierwszej misji zwiadowcę , jak
powiększyć swój obszar bo poza niebieskie kropki ( moja granica ) nijak nie mogę się wydostać


najłatwiej to zbudować strażnicę przy granicy i połączyć ją dróżką z resztą osady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymagania mam spełnione i nadal jest możliwość budowy zablokowana.
Centrum pogodowe nie daje się również postawić tak samo przycisk nie aktywny.
Jestem w 10 misji i na razie dawało się przejść misję bez tego ale teraz muszę zrobić zimę aby zaatakować.
Po zainstalowaniu poprawki 1.06 mam tylko kłopot bo gra nie startuje wogóle mam komunikat a konieczności włożenia płyty która jest w napędzie.
Ktoś miał taki przypadek lub wie co zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 13:57, cobra210 napisał:

Wszystkie wymagania mam spełnione i nadal jest możliwość budowy zablokowana.
Centrum pogodowe nie daje się również postawić tak samo przycisk nie aktywny.
Jestem w 10 misji i na razie dawało się przejść misję bez tego ale teraz muszę zrobić zimę
aby zaatakować.
Po zainstalowaniu poprawki 1.06 mam tylko kłopot bo gra nie startuje wogóle mam komunikat a
konieczności włożenia płyty która jest w napędzie.
Ktoś miał taki przypadek lub wie co zrobić ??


Obiecałem sobie, że nie będę się tutaj udzielać, ale zlituje się nad Tobą, bo Ci partacze z pomocy technicznej to Ci nie pomogą - tylko napiszą, że błąd leży po Twojej stronie, albo w ogóle nie odpiszą :P

Patch 1.06 w wersji polskiej jest kompletnie zabugowany - po jego instalacji często nie chce się odpalić gra, dzieje się coś z menu głównym i w ogóle partactwo na maxa

Ściągnij oficjalnego patcha 1.06 od Ubisoftu - po jego instalacji gra jest cała po polsku i wszystko pięknie działa. :)
http://www.ubi.com/DE/Downloads/DownloadFile.aspx?dfId=2339

Jakby co to wpisz w google Settlers, bowiem 3 adres od góry - znajdziesz tam piękny serwis pełen poradników itd - tam jest forum na którym możemy się umówić na meczyk - jak chcesz to Ci pokażę na ubi.com sporo fajnych strategicznych chwytów :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 19:37, cobra210 napisał:

Jasne że orginał kupiony extra klasyk.


Aaa Ty masz w ekstra klasyce next - to już inna sprawa, bo tej gry już się nie patchuje - ona sama w sobie jest z patchwana :) Nanosząc na nią inną poprawkę tylko sobie popsułeś.

Aby nie stracić zapisanej gry musisz zrobić tak:
Skopiować folder The Settlers Dziedzictwo Królów z Moje Dokumenty do Pulpit

Odinstalować grę The Settlers Dziedzictwo Królów

Zainstalować grę The Settlers Dziedzictwo Królów

Skopiować z Pulpitu folder The Settlers Dziedzictwo Królów do Moje Dokumenty

Włączyć grę i cieszyć się dobrą zabawą

Ps: Aby zrobić wieżę meteorologiczną do zmiany pogody musisz wynaleźć wszystkie technologie w Domu Alchemika

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Settlers 2 z trójwymiarową grafiką. Gra jest oryginalna. A teraz problem... ,po zainstalowaniu nie mogę jej uruchomić! Ponad to płytka "chodzi" b.głośno. Ale główny problem to,że nie uruchamia sie... Proszę o radę,pomoc. Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 14:12, kubanczyk33 napisał:

Witam. Kupiłem Settlers 2 z trójwymiarową grafiką. Gra jest oryginalna. A teraz problem...
,po zainstalowaniu nie mogę jej uruchomić! Ponad to płytka "chodzi" b.głośno. Ale główny problem
to,że nie uruchamia sie... Proszę o radę,pomoc. Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi.


Może karta graficzna jest za słaba - Czy możesz napisać na jakim komputerze pracujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 14:48, Kamil.i.Maciek napisał:

Cześć,

Możesz napisać jaką wersje gry kupiłeś? Czy była to może Ekstra Klasyka Next?


Hej!
Wersja którą kupiłem jest wersją premierową, ale spokojnie jest już ,problem został zażegnany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Settlers IV, kampania mrocznego plemienia, 8 misja. Skąd ja u diabła mam wytrzasnąć złoto, żeby zbudować dużą świątynię? ;) Muszę się przedostać za łańcuch górski, ale ośnieżone szczyty mi to uniemożliwiają. Czy jeśli pokonam wszystkich piratów, to dostanę jakąś nagrodę w postaci złota? Czy jednak szukać miejsca na kolonię, gdzie znajdę ten kruszec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 21:23, rob006 napisał:

Settlers IV, kampania mrocznego plemienia, 8 misja. Skąd ja u diabła mam wytrzasnąć złoto,
żeby zbudować dużą świątynię? ;) Muszę się przedostać za łańcuch górski, ale ośnieżone szczyty
mi to uniemożliwiają. Czy jeśli pokonam wszystkich piratów, to dostanę jakąś nagrodę w postaci
złota? Czy jednak szukać miejsca na kolonię, gdzie znajdę ten kruszec?


Pamiętam - to moja ulubiona misja :)
Musisz zdobyć 1-3 sztabki złota na budowę małej i dużej świątyni, kiedy ją już wybudujesz bierzemy kapłana na prom z wojskiem i pionierami i ruszamy w te góry - używamy zaklęcia oczyszczanie na śnieg i bach mamy już otwartą drogę do złota - wystarczy tylko do niego dojść i wygrywasz misję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam - to moja ulubiona misja :)
Musisz zdobyć 1-3 sztabki złota na budowę małej i dużej świątyni, kiedy ją już wybudujesz bierzemy kapłana na prom z wojskiem i pionierami i ruszamy w te góry - używamy zaklęcia oczyszczanie na śnieg i bach mamy już otwartą drogę do złota - wystarczy tylko do niego dojść i wygrywasz misję :)

Ps: Jakby co to wiesz gdzie mnie szukać ;) Jestem na innym forum - tam po prostu lepiej mi się pracuję, mogę przyklejać ważne posty, zaznaczyć dobre odpowiedzi i tym podobne bajerki :) A więc szukajcie mnie w razie kłopotów z grą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:23, Kamil.i.Maciek napisał:

Musisz zdobyć 1-3 sztabki złota na budowę małej i dużej świątyni, /.../


Na budowę małej świątyni nie trzeba złota, wystarczą dwie sztabki na dużą. :) I o wszystkim doskonale wiem, tylko skąd ja mam to złoto wytrzasnąć, jak na wyspie na której jestem nie ma ani pół złoża? W odprawie jako wskazówka dostałem informację, żeby zamiast żołnierzy inwestować we flotę, bo piraci costamcośtam :P i po ich pokonaniu mogę liczyć na część ich skarbów. Czy jeśli zniszczę wszystkie ich statki, to dostanę jakieś złoto, czy mam się bawić w kolonię? Bo mam traumatyczne przeżycia, jeśli chodzi o zakładanie kolonii na innej wyspie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w misji Bitwa o Theley (dziedzictwo Królów- misje dodatkowe) są jakieś skrzynie ze skarbem ? (biegłem troche po mapie ale sam nic nie znalazłem) pytam bo mam problem z przejsciem tej misji, nie wyrabiam ze zbieraniem kamieni i żelaza na rozbudowe wież i rycerzy a w takiej skrzynce może bym znalazł troche potrzebnych mi surowców :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować