Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie


Mam problem z 4 misją z The Settlers VI (Narodziny Imperium).
Wszystkie zadania w tej misji były jasno opisane aż do momentu gdy wykradłem dokumenty z magazynu wroga.
W tym zadaniu trzeba uwolnić jakiegoś gościa z więzienia. Gdzie to więzienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 15:43, Wojtek404 napisał:


Mam problem z 4 misją z The Settlers VI (Narodziny Imperium).
Wszystkie zadania w tej misji były jasno opisane aż do momentu gdy wykradłem dokumenty z magazynu
wroga.
W tym zadaniu trzeba uwolnić jakiegoś gościa z więzienia. Gdzie to więzienie?


obszar na zachodzie zbierz wojsko i ruszaj przez zamarznieta rzeke (tak gdzie umocnienia sa z palisady) rozgrom wojsko Szkarlatnej Sabat. Hakim jak dobrze pamietam jest w celi najbardziej wysunietej na poludniowy wschod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2008 o 16:30, Ali G napisał:

obszar na zachodzie zbierz wojsko i ruszaj przez zamarznieta rzeke (tak gdzie umocnienia sa
z palisady) rozgrom wojsko Szkarlatnej Sabat. Hakim jak dobrze pamietam jest w celi najbardziej
wysunietej na poludniowy wschod


Dzięki za pomoc. Udało mi się przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jako stary Osadnik, jestem zainteresowany grą Settlers II: 10-lecie, czy jak ją tam teraz zwą. Grałem w demo i muszę przyznać, że zajebioza. Mam tylko kilka pytań.

Mianowicie:
1. Dlaczego premiera Settlers II: 10-lecie Złota Edycja [PRE-ORDER] jest planowana dopiero na 24 stycznia 2008? Skoro oficjalna premiera gry i podstawowej, i dodatku z Wikingami była gdzieś we wrześniu, czy październiku 2006! Toż to prawie 1,5 roku temu!

2. Próbuję to zrozumieć i tak myślę, że teraz oba CD, i ten z grą Settlers II: 10-lecie i Setllers II: 10-lecie: Wikingowie są zapakowane w jedno pudełko i mają niższą cenę. Dobrym tropem idę? A może od października 2006 nastąpiły jakieś gruntowne zmiany, udoskonalenia, patche, itp., albo wzięto pod uwagę życzenia graczy w grze i teraz gra jest jeszcze lepsza, niż ta z 2006?

3. Jeśli jednak przy grze nic większego nie majstrowano, a patche to sobie mogę ściągnąć z www, no to nasuwa mi się kolejne pytanie: Czy muszę czekać, czy mogę kupić i Settlers II: 10-lecie, The, jak i Settlers II: 10-lecie: Wikingowie, The od razu, już, natychmiast? Bo chyba producent nie pozwoliłby sobie na dłuższy (1,5roku!) zastój w interesie i nic nie robienie z grą?

4. No, ale skoro premiera 24 stycznia 2008, to chyba powinienem spodziewać się czegoś nowego i chętnie poczekam do 24 stycznia.

5. Całość jest w końcu na dwóch CD, czy DVD, jak napisano na pudełku?

6. I jeszcze jedno pytanie: Mam mętlik w głowie i zamieszanie, bo już się gubię od tych nazw: 10-lecie, 10th Anniversary, The Next Generation, Złota Edycja, Platynowa Kolekcja... Czy cały czas jest mowa o jednej i tej samej grze? Są jakieś łebskie chłopaki, którzy to chwytają?

Czekam i proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam
Miru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

Witam!
Jako stary Osadnik, jestem zainteresowany grą Settlers II: 10-lecie, czy jak ją tam teraz zwą.
Grałem w demo i muszę przyznać, że zajebioza. Mam tylko kilka pytań.

Mianowicie:
1. Dlaczego premiera Settlers II: 10-lecie Złota Edycja [PRE-ORDER] jest planowana dopiero
na 24 stycznia 2008? Skoro oficjalna premiera gry i podstawowej, i dodatku z Wikingami była
gdzieś we wrześniu, czy październiku 2006! Toż to prawie 1,5 roku temu!



Niewiem, nie pracuję w CDP :P

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

2. Próbuję to zrozumieć i tak myślę, że teraz oba CD, i ten z grą Settlers II: 10-lecie i Setllers
II: 10-lecie: Wikingowie są zapakowane w jedno pudełko i mają niższą cenę. Dobrym tropem idę?


Dobrym :)

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

A może od października 2006 nastąpiły jakieś gruntowne zmiany, udoskonalenia, patche, itp.,
albo wzięto pod uwagę życzenia graczy w grze i teraz gra jest jeszcze lepsza, niż ta z 2006?


Nic z tych rzeczy, jest to samo co jakbyś zainstalował podstawkę i Wikingów.

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

3. Jeśli jednak przy grze nic większego nie majstrowano, a patche to sobie mogę ściągnąć z
www, no to nasuwa mi się kolejne pytanie: Czy muszę czekać, czy mogę kupić i Settlers II: 10-lecie,
The, jak i Settlers II: 10-lecie: Wikingowie, The od razu, już, natychmiast? Bo chyba producent
nie pozwoliłby sobie na dłuższy (1,5roku!) zastój w interesie i nic nie robienie z grą?


To już zależy od Ciebie - różni się to tylko pudełkami jak jesteś kolekcjonerem, możesz kupić gry już dziś, platynowa kolekcja może być dodatkowo wyposarzona tylko w drukowany poradnik do przejścia misji.

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

4. No, ale skoro premiera 24 stycznia 2008, to chyba powinienem spodziewać się czegoś nowego
i chętnie poczekam do 24 stycznia.


Nic nowego nie będzie prócz drukowanego poradnika do gry ;) No i brzydszym pudełkiem :P

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

5. Całość jest w końcu na dwóch CD, czy DVD, jak napisano na pudełku?


Platyna będzie na dwóch płytach CD - po prostu to co się nie sprzedało zostało jeszcze raz obrobione i do platyny.

Dnia 18.01.2008 o 16:30, BladyPank napisał:

6. I jeszcze jedno pytanie: Mam mętlik w głowie i zamieszanie, bo już się gubię od tych nazw:
10-lecie, 10th Anniversary, The Next Generation, Złota Edycja, Platynowa Kolekcja... Czy cały
czas jest mowa o jednej i tej samej grze? Są jakieś łebskie chłopaki, którzy to chwytają?


10-lecie - jubileuszowa nazwa wydania gry The Settlers II z okazji 10-lecia :)
10th Anniversary - to samo co wyżej tylko po angielsku
The Next Generation - też prawie to samo co wyżej
Złota Edycja - oznacza, że gra The Settlers II 10-lecie zawiera wszystkie dodatki jakie wyszły do danej gry.
Platynowa Kolekcja - Jest to nazwa serii wydawcy gry ze stałą ceną 59,90 złotych..

Ale ogólnie polecam Ci Platynową Kolekcję - jest już spatchowana tak więc nic nie będziesz musiał ściągać ze stron internetowych i masz całe 10-lecie od A do Z :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szczegółowe wyjaśnienia dla Kamil.i.Maciek. A kogo mam zapytać o szczegóły dotyczące ceny? Chcę zamówić 2 komplety gry, a ci ze sklepu z Działu Obsługi Klienta nie odpowiedzieli mi nic od 3 dni. Liczę na jakieś punkty dla nowego klienta i wykorzystanie wirtualnych pieniędzy. Jeśli w ogóle mogę na coś liczyć:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 22:33, BladyPank napisał:

Wielkie dzięki za szczegółowe wyjaśnienia dla Kamil.i.Maciek.

Nie ma sprawy :)

Dnia 18.01.2008 o 22:33, BladyPank napisał:

A kogo mam zapytać o szczegóły dotyczące ceny? Chcę zamówić 2 komplety gry, a ci ze sklepu z Działu
Obsługi Klienta nie odpowiedzieli mi nic od 3 dni. Liczę na jakieś punkty dla nowego klienta i wykorzystanie
wirtualnych pieniędzy. Jeśli w ogóle mogę na coś liczyć:-/


No niestety tak to już jest z obsługą klienta.

Jeżeli założyłeś nowe konto to 10 Wirtualnych Złotych dostałeś gratis

Cena jest ta sama czy zamówisz Platynową Kolekcję czy dwie oddzielnie gry.

http://www.gram.pl/sk8_8AfhG,1_Settlers_II_10_lecie_Zlota_Edycja.html

59,90 zł odjąć 10 Wirtualnych Złotych = 49,90 Złotych za grę + koszt wysyłki, który kosztuje ok 12 złotych za pobraniem pocztowym.

Jeżeli mieszkasz blisko Empiku lub innego sklepu z grami to wychodzi taniej kupienie gry w zwykłym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 22:33, BladyPank napisał:

Wielkie dzięki za szczegółowe wyjaśnienia dla Kamil.i.Maciek. A kogo mam zapytać o szczegóły
dotyczące ceny? Chcę zamówić 2 komplety gry, a ci ze sklepu z Działu Obsługi Klienta nie odpowiedzieli
mi nic od 3 dni. Liczę na jakieś punkty dla nowego klienta i wykorzystanie wirtualnych pieniędzy.
Jeśli w ogóle mogę na coś liczyć:-/


To ja Kamil.i.Maciek
A tak w ogóle to Cię zapraszam na swoją stronkę o serii gier The Settlers ^^ http://www.[m]
Jakbyś potrzebował pomocy pisz na tym forum http://www.[m] - tam na pewno Ci pomogę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić dwa komplety Settlers II: Złota Edycja + Wikingowie - tej za 59,90zł na www.gram.pl. I z tego co czytam, to mam 10 wirtualnych zeta, za to że jestem nowy. I chyba 3 zeta od producenta bo piszą, że mogę maksymalnie wykorzystać 13 zł. To zróbmy szybki rachunek:

2x59,90 (2 komplety gry) - 10,00(nowy) - 2x3,00 (bonus od producenta) + 7,90 (koszt przesyłki pocztą - przelew) = 111,70 zł.

Dobrze to wyliczyłem? Te trzy zeta dostanę od razu czy na poczet przyszłych zakupów? A nie dostanę nic więcej rabatu za drugi komplet gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało masz tych WPLN - nie opłaca Ci się kupować na razie na gram.pl. Proponuję Ci zrób zakupy tu :
http:/[m]
Wyjdzie Ci za dwa komplety + przesyłka 107 zł.
Kupując gry gdzie indziej zapłacisz taniej, a przy rejestracji dostaniesz i tak WPLNy. Na gram.pl będzie Ci się opłacało kupować jak troszkę ich uzbierasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam taki problem otóż to. gdy chcę włączyć edytor map w Settlers 2 10-lecie pojawia mi sie taki komunikat "Failed to create empty folder" niewiem o co z tym chodzi. Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące 6 części opisywanej tu gry.
W misji drugiej trzeba przetargować wełnę, ale ja nie mogę znaleźć opcji targu... czy ktoś może mi powiedzieć gdzie ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym miał jakieś pretensje czy coś ale myślę że jest sporo graczy którzy wiedzą gdzie jest przycisk handlu, a zwłaszcza ci co grali już w tą część. Więc, skoro problem nie jest trudny czy KTOKOLWIEK mógłby mi odpowiedzieć?
Ja nie chcę screena, pełnego poradnika tylko wskazówki gdzie mogę znaleźć przycisk handlu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!:-)
Mam problem z misją ZEMSTA w SETTLERSACH V DZIEDZICTWO KRÓLÓW LEGENDY "BITWY SZMARAGDOWYCH PÓL" .pierwszy i drugi cel zrealizowany,trzeci zaczęł się dobrze pokonałam obozy znajdujace się na wschodzie i zostały mi jeszcze na zachodzie,ale nie mogę tam przejść bo lezy kamien na drodze a jest tylko jedno przejście,wszystko mam wybudowane, nie wiem co mam zrobic z tym kamieniem.Prosze o pomoc:)) pozdro!!!

20080214124505

20080214124513(1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zajrzałem na półkę z grami, nieco zakurzoną, ale nie bądźmy pedantami ;-), i ujrzałem 3 interesujące tytuły, czyli The Settlers V: Heritage of Kings + addonsy (dodatki, Legendy i Misje dodatkowe). Grałem w nie na starym komputerze (jedyne co o nim powiem, to że karta była GeForce FX5200 - bo tego się tyczy problem). Teraz mam GeForce 8600GTS 256MB 128BIT i niestety w czasie gry, po jakiś 5-10 czy 15 minutach pojawia mi się błąd który tyczy się karty graficznej. Przeglądając temat o Settlers IV znalazłem wyjaśnienie które napisał Akashi, twierdził że na razie nie da rady rozwiązać tego problemu. Jednak to się tyczył IV, ja mam Settlersów V - da radę jakoś usunąć ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przejść 7 misji w Settlers II Dziesięciolecie. Jednego Azjatę pokonałem, ale drugi ma ogromną armię, dodatkowo 1 gość potrafi rozwalić moich 3 na tym samym poziomie....
Proszę o pomoc, bo cierpliwości brak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamk
mam problem z grą Settlers: Narodziny Imperium
doszedlem do misji rekkyr i pogralem w nia z godzinkę. potem wylaczylem i gdy wrocilem do domu znow chce odpalic osadnikow
wszystko idzie pięknie dopoki nie wybieram wczytywania
po wczytaniu ekran gry wlacza się na 2 sekundy i mnie wywala
niewiecie co zrobic??? mam tam naprawdę dobre miasto i najwyzszy poziom rycerza (dostępny w tej misji)
nie chce mi sie robic jej od poczatku poza tym ciezko ja przejsc za jednym zamachem
probowalem zrobic ja z nowu ale cos wypadlo i znow wylaczylem
innym bohaterem oczywiscie
i dzieje się tak samo
z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziedzictwo królów folklung(czy jakoś tak) misja 7. - mam zapytanie do tej misji. U bram przyjaznego miasta są bandyci. Mogę im pozwolić atakować sojuszników i podczas tego czasu się rozbudowywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować