Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Witam Was Serdecznie Settlersmaniacy! :]

Jak w temacie widać, będę układał specjalnie dla Was jak i dla innych początkujących lub wątpiących Settlersgraczy FAQ :]
Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie i będziecie zadawać tutaj pytania, na które będę starał się odpowiedzieć, a jak już zbierzemy odpowiednią ilość pytań zrobimy z tego elegancki, FAQ, które będzie sludnie i pomocnie wyglądać na polskiej oficjalnej stronie na temat gry The Settlers! http://settlers.gram.pl
Pytania i wątpliwości mogą dotyczyć każdej części gry ! :)

Serdecznie zapraszam do pomocy przy układaniu FAQ! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1:

dlaczego na stronie o setlersikach linki "wybierz wersje" nie dzialaja? obie trzy =P prowadza do jednego adresu ktory nie dziala... o soz chozi? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze zajmowałem się stroną, to to dodałem. Ale dalej nie miałem już możności tego zrobić. Za mały stan wiedzy. Zbyt skomplikowany język jak dla mnie. Dlatego odnośniki nie działają. Może następna osoba, która będzie zajmować się stroną to dokończy :)

K.i.M. Czyżby Sol złapała z Tobą kontakt i zacząłeś zajmować się stroną? :) Bo widzę że sie ruszyła w kwstii newsa :) Jak chcesz, to mogę Ci podrzucać materiały pomocne. To akuratnie mam. Teksty też mogę jakieś pisać. Tylko potrzebuję na to czasu. Oczywiście jeśli się na to zgodzisz :) Cała strona jednak pozostaje w Twoim władaniu. Wystarczy się ze mną skonaktować. GG masz w podpisie, maila też znasz :) A więc powodzenia ze stroną z mojej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 00:58, mefjak napisał:

Pytanie 1:

Zapewniam Cię, że jak tylko wszystkie serwery gram.pl zostaną przeniesione na nowiutkie i szybkie serwerki w Czerwcu to będę miał dużą możliwość na edytowanie tej strony i uruchomię dział The Settlers IV :),
Narazie na moim dysku trwają prace do S IV, robie banera takie tam, ale to dopiero w Czerwcu będą efekty :]

PolishWerewolf ---> A żebyś wiedział :D, wchodzę na pocztę a tam dziesięć e-maili od Soleili, ale się zrymowało ;], a w każdym drukuj regulamin nic nie gadaj i wysyłaj go do CDP :P
No, ale tak na serio to po prostu ja w którymś tam momencie zauważyłem, że Redaktorzy są poszukiwani napisałem zgłoszenie i nawet nie spodziewałem się odpowiedzi, a tu jednak tego samego dnia otrzymałem e-maila i Soleila napisała, że nie ma sprawy i zadała mi bardzo ciekawe pytanie "Powiedz mi, czego spodziewasz się po naszej ewentualnej współpracy?" Oj ciężko było na to odpowiedzieć :P, ale coś tam o tej północy się wymyśliło inteligentnego i się powiodło! :)
A tak narazie to chwilowo chciałbym sam popracować wiesz jak to jest zawsze można do informatyka podejść i się pochwalić i wtedy ciach czy się stoi czy się leży celujący się należy, ale tak na serio to dopiero czerwcu będzie możliwość prowadzenia serwisu ze względu na błąd skryptu.

BlackBomb----> Moim zdaniem The Settlers III i IV :],a i tak teraz dla odmiany by poczuć ten średniowieczny klimat to gram W Settlers DK =)

A teraz moi mili wracajmy do układania FAQ takiego, co powiecmy nowy użytkownik wchodzi na portal wciska FAQ czyta pierwsze pytanie i jest taki zadowolony, że uderza palcem w ekran tam gdzie jest odpowiedź na pytanie mówiąc pod nosem a więc to tak....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 11:44, mefjak napisał:

a mi chodiz wlasnie o 2 =P bo to najlepsza czesc =) szkoda ze CDP nie ma jej w swojej koleckji
żadnej =((((


Oczywiście, że będzie :) w swoim czasie....;] Jedynie moge Cie pocieszyć, że będzie też specjalny dział The Settlers II w 3D :] Albo według oryginalnego tytułu The Settlers II Nowa Generacja.
Premiera tuż tuż... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 11:47, Kamil.i.Maciek napisał:

> a mi chodiz wlasnie o 2 =P bo to najlepsza czesc =) szkoda ze CDP nie ma jej w swojej
koleckji
> żadnej =((((

Oczywiście, że będzie :) w swoim czasie....;] Jedynie moge Cie pocieszyć, że będzie też specjalny
dział The Settlers II w 3D :] Albo według oryginalnego tytułu The Settlers II Nowa Generacja.
Premiera tuż tuż... :)


no i o to chodiz =) sam kiedys chcialem stronke zrobic o ty =D znaczy 2 =) powodzenia =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że też Cię gnębi ten jeden błąd skryptu? :) Ja go nie byłem w stanie obejść. Zgłaszałem problem, ale no cóż... :) Nie chodziło mi o współadminowanie, bo z tego zrezygnowałem całkowicie. Źle mnie zrozumiałeś. Ja mówiłem tylko o podrzucaniu tekstów itd. Ewentualnie wiadomości o rzeczach itd. Taktyki i tym podobne :) Odnośnie tego możesz na mnie polegać spokojnie. I Tobie też zadano to samo pytanie? :) Ja na to odpowiedziałem zaraz jak przeczytałem maila. I odpowiedź była twierdząca, zakończona tekstem: "Witamy w ekipie :)"

Poradnik Gracza? Ciekawa rzecz :) Świetny pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobic, żeby settlers 1 i 2 działały na podzielonym ekranie???
mam mysz ps/2 i usb, to działają obie, ale tylko dla pierwszego gracza:(
Pisało, że można com1 i com2, ale ja chyba nie mam com2(dziwne nie) mam nowy komputer
Już kilka lat próbuję zrobic, żeby działało i nic:(
A z joystickiem by działało???? Albo czy jest jakaś końcówka, co będzie można do mojego komputera włożyc joystick z komputere, który ma z 3/4lata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją moich Settlersów III na Windows XP. Wyciągnąłem dzisiaj zakurzone pudełko z grą. Dodam, że mam ORYGINAŁ, tzn. grę kupioną w 1999 r. i jest to "The Settlers III + The Settlers III: Nowe Misje" (wraz z grą była niebieska koszulka). Teraz, gdy odpalam instalatora, wyświetla mi się komunikat: "C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. Ten plik systemowy nie nadaje się do uruchamiania aplikacji systemu MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk Zamknij, aby zakończyć działanie aplikacji.". Do wyboru mam przyciski "Zamknij" i "Ignoruj". Obydwa dają ten sam efekt, czyli nic. Co mam zrobić? Ściągnąłem patcha na XP, ale jego uruchamia się chyba dopiero po instalacji! A ja nie mogę nawet zainstalować gry! Obejście autorunu z płyty nie pomaga, bo błąd występuje w przy włączaniu "setup.exe". Ciekawi mnie tylko, czy udałoby mi się uruchomić "The Settlers III Złotą Edycję". Jednak wolałbym korzystać ze swoich oryginałów (ponieważ reedycję uznaję jako oryginał drugiej kategorii). Dzięki, jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc. Dodam, że na pewno nie jest to wina błędów w systemie, bo Windows mam OK, jak mało kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ jestem na Wakacjach i kożystam z kawiarenki internetowej, nie mam możłiwości odpowiedzieć na wasze pytania bo mi zostało niecałe 4 minuty do zamknięcia ;(

Dacie radę wytrzymać do 31 Sierpnia ? :)
Znaczy się musicie ;) Mam nadzieję, że koledzy Delegaci i inni pomogą forumowiczom w potrzebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Przede wszystkim spróbuj najpierw przekopiować całą zawartość płyty na twardy dysk (polecniem kopiuj, nie przenoś!), następnie uruchomić plik setup.exe w trybie zgodności ze starymi wersjami systemu (win 95, win 98). Może to pomoże. Jak nie to spróbuj zrobić obraz płyty i odpalić z niego. Może to coś da. Jak to też nie odniesie skutku, to pozostaje kontakt z CDP i ich Pomocą Techniczną. Ja prawdę mówiąc nie spotkałem się z tym problemem z żadną wersją Settlersów III. Mam samą wersję podstawową, jeden z dodatków i Złotą Edycję. Wszystkie działały poprawnie. Może to być odosobniony przypadek. Tego nie jestem w stanie sprawdzić.

Paweł10-> Niestety, wiele osób ma problemy z działaniem tych dwóch myszek na jednym komputerze. Obecnie w nowszysch komputerach nie ma możliwości ich poprawnej konfiguracji. Porty typu com są już starej generacji. Obecnie nie są już stosowane. A podłączenia myszki pod inny port nie wykrywa (oprócz standardowego). Na to rada jest tylko jedna. Załatwić stary komputer za mniej niż 100 zł posiadającego 2 porty typu com i problem rozwiązany. Jednak to nie odpowiada każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 21:58, el-coyote napisał:

Przekopiuj plik Autoexec.nt z folderu C:\Windows\Repair i wstaw go w miejsce błędu czyli:C:\WINDOWS\SYSTEM32\

Powinno pomóc :).


Faktycznie pomogło! Dzięki wielkie! Okazało się, że tego pliku wcale nie było w folderze SYSTEM32. Tylko pytanie, dlaczego tak było? Czyżbym sobie coś skasował? Dzięki, jeśli wyjaśnisz mi o co chodzi z tym folderem repair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:28, Karol91 napisał:

Tylko pytanie, dlaczego tak było? Czyżbym sobie coś skasował? Dzięki, jeśli wyjaśnisz mi o
co chodzi z tym folderem repair.

Jest to prawdopodobnie wina jakiegś wiruska czy konia trojańskiego. Nie ma się co przejmować, po prostu jakieś stworki pożerają Ci pliki systemowe. Zrób jakiś scan antywirusem, może coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na starym komputerze można grac jedna mysz com1, dróga com2???
Ja mam w domu takie, żebym mógł mysz włożyc w com1, a do Com2 ile kosztuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są takie same wejścia. Tylko różne oznaczenia. Musisz mieć dwie identyczne myszki, aby móc je włożyć w port com 1 i com 2. Co i tak nie oznacza, że skonfigurowanie sprzętu jest dosyć trudne. Najlepiej nadaje się do teo Windows 95/98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować