Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2010 o 16:00, stefanum napisał:

Kupiłem grę Settlers7 synowi. pytanie czy mogę ją również zainstalować na swoim komputerze
żeby z nim zagrać przez sieć? Bo niestety po instalacji jak chcę uruchomic grę to pyta
się o klucz a ten został już wykorzystany przy instalacji na komputerze syna...

Ubisoft ostatnio strasznie popisał się swoimi zabezpieczeniami.
Każdy ich tytuł wymaga wprowadzenia klucza. Przy ponownej próbie wyskoczy komunikat że klucz został już wykorzystany.
Krótko mówiąc - Nie da się :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - kupiłem Sagę Settlers (1-5) i zacząłem grać w 3 (w 1 i 2 jakoś ciężko mi szło granie - może wina leciwej grafiki, ale kiedyś wrócę do nich). Problem polega na tym, że chcę się nauczyć w to tałatajstwo grać, ale w samouczku w pewnym momencie nie mogę posunąć się dalej. Chodzi o miejsce, w którym wysyłam geologów do badania złóż w górach. Pojawia się wtedy komunikat, że gdy zacznie migać na dole przycisk, to należy go kliknąć i w tym momencie dalsza część tekstu jest ucięta, a komunikat jest z tych, co to znikają dopiero jak się go wypełni.
Zależałoby mi na ruszeniu dalej, bo jak do tej pory to umiem zbudować tylko zaplecze budowlane i nic więcej - więc raczej nie mam szans wygrać jakiejkolwiek misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 13:26, Arry napisał:

Zależałoby mi na ruszeniu dalej, bo jak do tej pory to umiem zbudować tylko zaplecze
budowlane i nic więcej - więc raczej nie mam szans wygrać jakiejkolwiek misji.

1) A grasz na największej rozdzielczości i ostatnim patchu?
2) Dawno w to nie grałem, ale jeśli się nie mylę to masz teraz postawić w tym miejscu kopalnie. O ile pamięć mnie nie myli to tartak , chatę drwala i chatę kamieniarza masz już wybudowaną.
3) Co rozumiesz przez "zaplecze budowlane"? Czy chodzi ci o to, że widzisz tylko szkielet budowli i wszystko budowa staje? Zgaduję, że nie masz kamieni budowlanych - budowa polega na tym, że kopacze wyrównują teren. Dalej tragarze znoszą kamienie budowlane i drewno, a budowniczy po chwili rozpoczynają budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 14:45, Fun_g_1_2_3 napisał:

/ciach/

1. Nie wiem na jakim patchu gram, bo po prostu zainstalowałem giercę i włączyłem. Gram na najwyższej rozdzielczości ale też pomniejszałem rozdziałkę i nic to nie dało. Część tekstu jest nieczytelna.
2. Postawiłem tam kopalnie (węgla i żelaza w odpowiednich miejscach) ale nic to nie dało.
3. Przez zaplecze budowlane mam na myśli to, że wydobywają mi kamień i zbierają drewno, ale poza tym, to nic więcej zrobić z Osadnikami nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie ciekawego na tamat Narodzin Imperium? Nie chcę żadnego "w porównaniu z poprzednią częścią". Powiedzcie jakby to była jedyna gra z serii Settlers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi tylko 1 rzecz - nie masz wolnych osadników. Czy kopalnie są aktywne i prowadzą wydobycie?
O ile dobrze pamiętam to samouczek składa się z kilku etapów:
1) Sterowanie kamerą
2) Rozbudowa "zaplecza"
3) Rozszerzanie terytorium
4) Budowa kopalni
5) Budowa żywności
6) Przetwarzanie surowców
7) Produkcja broni i armii
8) Atak na wieże
Settlers nie jest grą skomplikowaną i nawet bez samouczka dasz radę w 100% opanować rozgrywkę.

Zatha - Setlers VI jest dość nietypową odmianą RTS. Gra jest bardzo przyjemna i o całkiem niezłej grafice. Istnienie bohaterów urozmaica rozgrywkę i każda misja może wyglądać inaczej w zależności kto w niej dowodzi. Według mnie to najlepsza części z całej serii.
Jak chcesz więcej to znajdź mój post w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&u=22939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 17:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

Do głowy przychodzi mi tylko 1 rzecz - nie masz wolnych osadników. Czy kopalnie są aktywne
i prowadzą wydobycie?
O ile dobrze pamiętam to samouczek składa się z kilku etapów:
1) Sterowanie kamerą
2) Rozbudowa "zaplecza"
3) Rozszerzanie terytorium
4) Budowa kopalni
5) Budowa żywności
6) Przetwarzanie surowców
7) Produkcja broni i armii
8) Atak na wieże


Ale to jest tak, że jak jest ten moment, w którym Geologowie zaczynają szukać tych złóż. Jest wtedy ładna informacja, że Gdy coś znajdą, to postawią tam tabliczkę. I że wtedy zaczyna się świecić ikonka w dolnym lewym rogu, a gdy się na nią kliknie, to pojawi się i w tym momencie jest ucięty tekst, i nie wiem co dalej robić, bo po prostu nie ma dokończonego zdania (a przy okazji zadania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 17:07, Arry napisał:

Ale to jest tak, że jak jest ten moment, w którym Geologowie zaczynają szukać tych złóż.
Jest wtedy ładna informacja, że Gdy coś znajdą, to postawią tam tabliczkę. I że wtedy
zaczyna się świecić ikonka w dolnym lewym rogu, a gdy się na nią kliknie, to pojawi się
i w tym momencie jest ucięty tekst, i nie wiem co dalej robić, bo po prostu nie ma dokończonego
zdania (a przy okazji zadania).

Odpaliłem demo na starym kompie i już wiem w czym problem ;-)
W starych wersjach ukończenie samouczka jest niemożliwe - tekst jest ucięty, a na jego końcu jest strzałka na którą trzeba kliknąć. Jeśli klikniesz na białą strzałkę - leży gdzieś pod biurkiem, a powinna być na monitorze - cały samouczek wyświetli kolejny cel do zaliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak powinienem rozwiązać ten problem?
Skoro piszesz, że "w starych wersjach" czyli powinienem użyć jakiegoś najnowszego patcha, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że piszę drugi post, ale pierwszego nie mogę już zedytować.
Otóż szukam cały czas patcha do Settlersów 3, ale na Gram.pl są dostępne jedynie patche eng, a ja mam wersję polską (Jak zainstalowałem tamtego patcha, to gra się już włączyć nie chciała i skończyło się na reinstalu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściagnąłem Dziedzictwo Królów w j. angielskim z gog.com i mam mały problem. Otóż nie mogę kompletnie zmienić ustawień grafiki na jakieś sensowne. Mam poblokowane wysokie detale, cieni nie mogę nawet włączyć a przez to gra prezentuje się dość słabo. Jest na to jakaś rada? (mam mocny komputer stąd moje zdziwienie...)
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w demko Settlers 7 droga do Królestwa i zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Czy pełna wersja gry posiada coś takiego jak "save"?
2. Czy można ustawiać priorytety dostawy towarów do poszczególnych zabudowań i jeśli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 08:46, HumanGhost napisał:

Ej no, ludzie! Nikt nie zna odpowiedzi? Na pewno ktoś gra w Settlers 7. Budzimy się!

Grać grają, ale na pewno o wiele mniej ludzi. Ubisoft po prostu umie zachęcić ludzi do NIE kupowania ich produkcji ;-)
Rozumiem, że chcą zabezpieczyć swoje dzieło, ale dawanie DRM do wersji demonstracyjnej to już lekka przesada.

Ad. 1 - Kto szuka ten znajdzie ;-)
Wszystkie części miały zapis więc dlaczego najnowsza i najdłuższa nie ma mieć?
Ad. 2 - Na dole masz menu od towarów. Szukałeś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie można ustawiać priorytetów dostawy towarów do poszczególnych budynków. Szkoda, bo by się to przydało. :-/
Niemniej gra wciąga. I to bardzo. Trzeba się będzie w przyszłości zaopatrzyć w pełną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 13:08, Bart_GT napisał:

Czyżby jako jedyny mam blokadę w opcjach w Settlersach? ;)

Nie jedyny - wczoraj zainstalowałem Settlersów 5 i też mam poblokowane w cholerę opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 10:07, Arry napisał:

> Czyżby jako jedyny mam blokadę w opcjach w Settlersach? ;)
Nie jedyny - wczoraj zainstalowałem Settlersów 5 i też mam poblokowane w cholerę opcji.


uff - nie jedyny. A jaki masz sprzęt? Kurcze, skąd to się bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2010 o 11:25, Bart_GT napisał:

uff - nie jedyny. A jaki masz sprzęt? Kurcze, skąd to się bierze?

Sprzęt?
AMD Athlon II x4 2.6 GHz.
4 GB Pamięci RAM
Karta graficzna GeForce GTX 260 896 MB RAM
... może to za słaba konfiguracja jak na Settlersów? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :P 3 pytania do Settlers III

1. Czy można przyjmować do konkretnego magazynu tylko jeden typ towaru? Jeśli tak, to jak to zrobić?

2. Jaka jest najlepsza taktyka, żeby uzyskać siłę wojska ponad 100%

3. Jak uzyskać 100% wydajności w kopalni? I jak najlepiej stawiać kopalnie na tych tabliczkach? W którym mniej więcej miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować