Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Mam myszki na ps/2 i jedną końcówkę, żeby można ją było włożyć w com1
Mam jeszcze myszki od amigi:)
ale na amidze mi settlers nie działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starym komputerze ja zawsze miałem 4 wejścia. PSX, PSX 2, COM 1 i COM 2. Te dwa ostatnie niczym się u mnie nie różniły. Obecnie jednak w nowszych komputerach nie ma już w standardzie portów COM. Żadnych. Jest już jedynie PSX 1 i 2.

Stare komputery to w moim pomyślunku rocznik poniżej 97. Masz taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 09:11, Paweł10 napisał:

Mam myszki na ps/2 i jedną końcówkę, żeby można ją było włożyć w com1


a gdzie tą końcówke kupiłeś ? bo mam 11 letniego kompa i mi sie myszka popsuła ;( a ja tak go lubilem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W starych komputerach były po dwa porty COM. Jeśli nie masz dwóch takich samych portów, to marnie to wygląda. Sprawdź jeszcze w instrukcji obsługi płyty głównej. Albo spróbuj z myszką PS/2 i drugą na COM (o ile PS/2 masz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Co za błąd z mojej strony. Miało być PS a nie PSX... Za dużo PlayStation ostatnie u mnie, pokręciło mi się :)

A co do przejściówek. Pierwsze słyszę o takich. Ale ponawiam pytanie. Masz system Windows 95/98 i komputer rocznik poniżej 97?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 09:14, PolishWerewolf napisał:

Już pisałem. Settlers II nie wykrywa drugiej myszki, jeśli jedna z nich jest podłączona pod
port PS.


a pierwsza część wykrywa ? bo mam taką na stanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej części pod PC-tem nie uraczyłem. Grałem w nią tylko na Amidze. A też nie wiem, czy ona ma pożądny tryb dwóch graczy. Nie pamiętam po prostu. A na moim sprzęcie ta gra już nie ruszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer co ma z 3/4 lata, ale jak włączę menedżer urządzeń, to tam jest napisane, że jest com 2, ale z tyłu komputera nie ma dwóch identycznych wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 09:16, PolishWerewolf napisał:

Pierwszej części pod PC-tem nie uraczyłem. Grałem w nią tylko na Amidze. A też nie wiem, czy
ona ma pożądny tryb dwóch graczy. Nie pamiętam po prostu. A na moim sprzęcie ta gra już nie
ruszy ;)


moze ruszyc jak bedziesz mial dos boxa ;] zreszta na moim xp ruszyła tylko nie łapała żadnej muszy ;p
a tryb dla 2 graczy ma z dzieleniem ekranu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim obecnym systemie niestety nie. System sprowadzony z Anglii, wersja 64-bitowa. Nie odpala na nim większość różnych rzeczy działających normalnie pod Windowsem XP.

Paweł10-> A masz napisane że masz COM 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A końcówkę Com1 miałem już kilka lat:)
A da się włożyć drugą mysz w to co ma 25 dziurek??? Bo gdzieś chyba coś takiego czytałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś powiedział jak to coś co ma 25 dziurek się nazywa, to by było łatwiej. Bo jakoś mi się nie widzi liczenie wszystkich dziurek z tyłu blaszaka...

A co do Twoich dwóch portów COM. U mnie zawsze te porty były identyczne. Nie wiem, standard może się zmienił.

Zaraz sprawdzę czy u mnie wykrywa. Jak wykrywa, to jest to błąd. Mój sprzęt nie ma tych portów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie było skierowane do Pawła, nie do Ciebie. Czytaj znaczki i nicki przed pytaniem.

A co do moich portów. U mnie wykrywa też port COM 1. Jednak takiego portu nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Millenium to nie wiem. Jest to najbardziej wadliwy system ze wszystkich. Spróbuj zakupić Win 95/98. Wtedy będziesz miał łatwiejszą opcję konfiguracji tych dwóch myszek. Nowsze systemy nawet nie wiem czy obsługują współpracę dwóch myszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować