Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2006 o 13:44, darth 16 napisał:

ale chyba tez troche ci się 4 podoba???


kupiłem premierowe wydanie, "zachwyciłem się" intrem, doszedłem do 6 misji, poczekałem na patcha do polskiej wersji, jeszcze pograłem (w sumie znów do 6 misji bo sejwy przypadkiem usunąłem ;] )...

... a potem odstawiłem i do teraz nie grałem... O_o niedawno odpaliłem, uaktualniłem, pograłem... i eh... nie wiem - nie wciąga :/ a chciałem "złotą edycję" kupić... nie kupię O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam wprost odwrotnie, ale no wiadomo kwestia gustu, pozatym wystarczy miec kiepskie samopoczucie by gra jakos nie przypadla do gustu ;] ... no ale, juz nie bede wnikał. Mi sie gra podoba, nie załuje zakupu a wlasnie przy ostatniej wyplace wpadla mi mysl na zakup tej fajniejszej wersji :P Gra ma to cos do czego dazy kazdy producent tworzac gre ... ma to cos co mnie przywiazało do krzesła na dłuuższy czas, no i polecam rzecz jasna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey!
Mam taki problem:
Mam Settlersów II Złotą Edycje (wiem gra stara jak świat, ale coś mnie ostatni tak naszło żeby w nią zagrać) i chciałbym ją zainstalować na Windowsie XP Professionalu. Niestety każda próba włączenia AutoRuna lub pliku instalayjnego kończy się wyskoczeniem mi okienak błędu (patrz screen). Podpowiedzcie jak zainstalować moich ukochanych Settlersków =>
Z góry dzięki!

ps. Acha muszę dodać, że próbowałem uruchamiać instalator w rybie zgodnści z Windows 95 i 98. Też kiszka =<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :> Niestety gdzieś mi się Settlersy zapodziały :/ zato znalazłem taki fajny poradnik na forum trzymaj! :>
Spróbuj zrobić tak:
1. Ściągnąć i zainstalować VDMSound.
2. Klikasz prawym przyciskiem na S2.exe, wybierasz opcję Run with VDMS.
3. W kreatorze, który wyskoczy, wybierasz Set up a custom configuration, klikasz na next (dalej).
4. W kolejnym okienku nic nie ruszasz (powinno być zaznaczone Create new configuration from scratch), klikasz na next (dalej).
5. W następnym okienku klikasz na przycisk Advanced - w okienku, które wyskoczy w zakładce Compatibility zaznaczasz Enable basic VESA support, w zakładce SoundBlaster zaznaczasz Enable SoundBlaster emulation i Base port ustawiasz na 0x220, IRQ na 5, 8-bit DMA na 1, 16-bit DMA na 5 i DSP ver. na 4.05 (SoundBlaster 16). Po ustawieniu wszystkiego, klikasz OK a następne next (dalej).
6. W ostatnim okienku warto zaznaczyć Remember my settings i klikasz finish (zakończ) - gra zostanie uruchomiona (jeśli zaznaczyłeś pole Remember my settings, to ustawienia zostaną zapisane w skrócie, który zostanie utworzony w folderze z grą - nie trzeba będzie wszystkiego ustawiać od nowa ).

Jak nie pomoże to nie wiem ;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2006 o 21:20, paweldomar1 napisał:


No właśnie, mój kolega ma wersję angielską i mówił mi, że nie może znaleźć opcji na grę 2 osob
na jednym kompie. Ma oryginała jakby co:P Nie wiem, czy jest głupi, że nie widzi na tytułowym
ekranie takiej opcji, bo nie mam jak do niego pójść, bo mam nopge w gipsie a mieszka daleko.



Znalazł już tą opcję czy da się grać na podzielonym ekranie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 18:47, asior34 napisał:

które Settlersy najbardzziej byście mi polecali?


Ja grałem od jedynki do czwórki. Moim zdaniem najlepsze są 2 i 3. Jeśli masz Settlers 2 to nie warto grać w 1, bo jest to prawie to samo tylko 2 jest udoskonalona (po prostu lepiej się gra). Co do Settlers III, jest rewelacyjna. Natomiast Settlers IV, nie podobała mi się, gdyż jest w niej bardzo dużo funkcji, że trudno się połapać. Inaczej robi się armię (bardziej skomplikowanie), skomplikowany jest transport, funkcje kapłanów itd. Przeszedłem 6 misji w kampanii i dalej wszystkiego nie umiem. W Settlers 2 i 3 wszystkie funkcje są łatwe do opanowania.
Na marginesie powiem, że z zasady producenci gier, kiedy tworzą dalsze wersje gry, to zawsze coś posują. odają nie wiadomo po co mnóstwo nowych opcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam wszystkie czesci Osadnikow, oprocz "piatki", ktora dla mnie jest fatalna i wogole nie ma wiele wspolnego z poprzednimi czesciami:(A szkoda...szkoda....

Teraz z niecierpliwoscia oczekuje premiery remaku dwojki!Juz sie ciesze na te godziny,dni i miesiace jakie nad nimi spedze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 13:22, Zodi napisał:

Ja uwielbiam wszystkie czesci Osadnikow, oprocz "piatki", ktora dla mnie jest fatalna i wogole
nie ma wiele wspolnego z poprzednimi czesciami:(A szkoda...szkoda....

Teraz z niecierpliwoscia oczekuje premiery remaku dwojki!Juz sie ciesze na te godziny,dni i
miesiace jakie nad nimi spedze:)

Dokładnie, to jest młodszy ale gorszy brat jeśli chodzi o gostków, ale poza tym jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciaz pamietam dzien,jeszcze w podstawowce, w ktorym kumpel przyniosl mi Settlersy jedynke, mowiac przy tym, ze to jakas glupia gra i nie da sie w nia grac...Jakze byl naiwny.....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem z niecierpliwością na nowe Settlers II, ale kiedy w dniu dzisiejszym przeczytałem wymagania tej gry, to opadły mi przysłowiowe ręce. Przede wszystkim wymagany jest system Win 2000/XP, procesor 1,4 Gh, pamięć karty graficznej 128 MB i 512 RAM :(
Ja mam Win 98 SE wyd. drugie, karta GeForce 2 MX 400 64 MB, procesor 1,2 Gh i pamięć 128 RAM :(
Chyba nie ma sensu kupować gry, kiedy koszt dostosowania komputera będzie duży:(
Gdybym wiedział napewno, że gra będzie u mnie działać choćby w gorszej płynności, to kupiłbym tą grę, bo jestem zapalonym fanem Settlersów.
Co mi doradzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 09:22, CzesiekN napisał:

Co mi doradzicie? :)


Wiesz...:) To zależy jaki masz komputer...:)
Powiecmy, że nawet i na procku 800 MHZ też pujdzie tylko tyle, że kosztem tego będzie zmienienie rozdzielczości ekranu oraz zmniejszenie detali w grafice :)
Ale to naprawdę w graniu nie przeszkadza a fajna nawet zajawka :> A koszt gry jak na prawdę mówiąc najświeższą grę na rynku z darmową przesyłką jest naprawdę niesamowity i warty uwagi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w I - było słabo dla mnie.
Grałem w II - było średnio dla mnie.
Grałem w III - było bosko dla mnie.
Grałem w IV - było tak se dla mnie.
Grałem w V - było bosko (przez miesiąc). Było słabo (po miesiącu).

Chyba na tym kończę historię moją i setlersiaków póki co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2006 o 17:42, Kamil.i.Maciek napisał:

Wiesz...:) To zależy jaki masz komputer...:)

Nie bardzo rozumiem o co chodzi :D. W swim poście opisałem jaki mam komputer, jedynie pomyliłem się z pamięcią RAM, bo jest ona 384 MB :D.

A wogóle, to bardzo dziękuję za dodanie mi nadziei, że zagram w nowych Settlersów II :). Chyba zdecyduję się kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować