Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2007 o 18:54, Sebo7 napisał:

jak nalepiej jest się rozbudowywac ? bo gram w kampanie i mi nie wychodzi :( prawie zawsze
po jakimś czasie brakuje mi kamieni :(


W jakiej grze? (w jakiej części settlers?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 19:35, Sebo7 napisał:

ups, zapomniałem dodac
The Settlers IV


Rób kamieniołomy i kopalnie kamieni :)
Możesz też ukraść trochę wrogowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz zrobiłem dużo chat drwala, i tego od kamieni i było dobrze, ale jak koszary zrobiłem i zrobił mi się tylko 1 rycerz 3 poziomu, i potem już nic się nie robiło, ani 1, ani 2 poziomu nic, ja już nie wiem co robic :(,
a drugie pytanie to jak się wczytuje zapisaną gre w kampani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek jest niezły, bo zdał Settlersy III po kilka razy i już mu się nudzi trochę. Ale gra w zwykłe "potyczki", przeciwników jak najwięcej i wygrywa! A jeśli ma sojusznika to na koniec, gdy u góry ekranu widnieje napis:"Wygrałeś", on ściga sie z nim o to kto zajmie najwięcej ziemi!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 09:19, Sebo7 napisał:

teraz zrobiłem dużo chat drwala, i tego od kamieni i było dobrze, ale jak koszary zrobiłem
i zrobił mi się tylko 1 rycerz 3 poziomu, i potem już nic się nie robiło, ani 1, ani 2 poziomu
nic, ja już nie wiem co robic :(,
a drugie pytanie to jak się wczytuje zapisaną gre w kampani ?

Sprawdż jak Ci funkcjonuje gospodarka. Czy masz broń, muszą być bieżące dostawy żywności do kopalni aby nie przerywać wydobycia żelaza i węgla. Sprawdż czy masz wolnych osadników. Pilnuj ustawień dostaw. Jeśli brakuje któregoś z surowców np.węgla, to tam w ustawieniach skieruj głowne dostawy takiej zywności jaką obewcnie dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 09:50, werbenis napisał:

Sprawdż jak Ci funkcjonuje gospodarka. Czy masz broń,

jak chciałem zrobic broń i kliknałem, aby zrobił 5 mieczy i łuków to nic się nie stało :(

Dnia 03.08.2007 o 09:50, werbenis napisał:

muszą być bieżące dostawy żywności do
kopalni aby nie przerywać wydobycia żelaza i węgla.

zbudowałem hodowle i gospodarstwo itd.

Dnia 03.08.2007 o 09:50, werbenis napisał:

Sprawdż czy masz wolnych osadników. Pilnuj
ustawień dostaw. Jeśli brakuje któregoś z surowców np.węgla, to tam w ustawieniach skieruj
głowne dostawy takiej zywności jaką obewcnie dysponujesz.

ps strasznie te settlersy skomplikowane
ps2 dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 09:56, Sebo7 napisał:

> Sprawdż jak Ci funkcjonuje gospodarka. Czy masz broń,
jak chciałem zrobic broń i kliknałem, aby zrobił 5 mieczy i łuków to nic się nie stało :(

>
Prawdopodobie brakuje ci żelaza albo węgla, stawiam na węgiel. Duża ilość kopalni węgla to podstawa (no i oczywiście dostawy żywności). Wg moich doświadczeń - jedna piekarnia na dwie kopalnie węgla to minimum.Zwróć uwagę, że węgiel dostarczasz do huty żelaza, kużni, pracowni płatnerza i pracowni złotnika. Potrzeba go naprawdę dużo. Jak to opanujesz frajda z gry jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 10:06, Sebo7 napisał:

ok, sprubóje wybudowac więcej kopalni i piekarni, dzięki
tylko jeszcze jak się wczytuje zapis gry ?

W głównym menu jest przecież opcja otwórz, jeśli prawidłowo zapisałeś grę, a warto to robić dość często, to bez problemów wczytasz zapis.Jeśli grasz z dodatkiem to sama gra co pół godziny przypomina o potrzebie zapisu stanu gry.
A tak na marginesie- gra tylko porzątkowo wydaje się skomplikowana. Na początku trzeba się skupić na rozwinięciu produkcji - przemysł spozywczy i metalurgiczny. Ja zawsze robie tak. Zaczynam od zbudowania chatki rybaka i jednego magazynu, w którym daję polecenie gromadzenia ryb. ważne aby chatkę rybaka postawić w dobrym miejscu tj. blisko miejsca, w którym skaczą rybki i tak zaznaczyć obszar pracy w chatce (klikając na takie kolorowe kółeczko po zaznaczeniu chatki) aby obejmował te skaczące rybki. Zanim wybuduję kopalnie mam sporo ryb i w ustawieniach dostaw dysponuję proporcjonalne dostawy do takich kopalni jakie mam. Póżniej jak już mam inną zywnośc zmieniam ustawienia, kierując rybki do kopalni złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 09:38, Daviochlebak napisał:

Mój dziadek jest niezły, bo zdał Settlersy III po kilka razy i już mu się nudzi trochę. Ale
gra w zwykłe "potyczki", przeciwników jak najwięcej i wygrywa! A jeśli ma sojusznika to na
koniec, gdy u góry ekranu widnieje napis:"Wygrałeś", on ściga sie z nim o to kto zajmie najwięcej
ziemi!! :)



Niech lepiej twój dziadek zacznie grać w settlersy III po sieci, to odkryje tą grę na nowo. Nawet mu do głowy nie przyjdzie ile można wyciągnąć żołnierzy podpatrując taktyki najlepszych graczy. Inteligencja komputera w S III na singlu jest tak żałosna że pierwszy lepszy noob z sieci poradzi sobie z nią bez problemu.

Namawiaj dziadka by skorzystał z opcji multiplayer i grał z myślącym przeciwnikiem, dopiero się wkręci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co trzeba zrobic, aby np. dostarczyc jedną sztabkę złota do budynku w, którym mi tego brakuje ? bo w magazynie zaznaczyłem wszystko, aby składowali, ale dopiero po jakimś czasie, dostarczają to co chcę do tego budynku ( sami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:27, Sebo7 napisał:

co trzeba zrobic, aby np. dostarczyc jedną sztabkę złota do budynku w, którym mi tego brakuje
? bo w magazynie zaznaczyłem wszystko, aby składowali, ale dopiero po jakimś czasie, dostarczają
to co chcę do tego budynku ( sami )

Nie da się wpłynąc bezpośrednio aby tragarz dostarczył konkretną rzecz do konkretnego obiektu. Możana zrobić dwie rzeczy: 1. W panelu dot. surowców - jest ikonka dot.kolejności dostarczania poszczególnych towarów. Przesuń złoto na sam początek. 2. W panelu dot. osadników sprawdż ilu masz tragarzy bo prawdopodobnie za mało. Zwiększ ilość tragarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki
aha i jeszcze taka sprawa, jak zaznaczyłem w tym budynku co się robi łuki i zbroje i miecze, 5mieczy i 5 łuków, i dopiero po bardzo długim czasie mi zrobił się 1 łuk i jeden miecz, od czego to zależy ?
ps przepraszam, że tak dużo pytam, ale podoba mi się ta gra, ale jest skomplikowana ( może nie jest, ale mi się tak wydaje, może przez to, że mam ją dopiero pare dni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:59, Sebo7 napisał:

ok dzięki
aha i jeszcze taka sprawa, jak zaznaczyłem w tym budynku co się robi łuki i zbroje i miecze,
5mieczy i 5 łuków, i dopiero po bardzo długim czasie mi zrobił się 1 łuk i jeden miecz, od
czego to zależy ?
ps przepraszam, że tak dużo pytam, ale podoba mi się ta gra, ale jest skomplikowana ( może
nie jest, ale mi się tak wydaje, może przez to, że mam ją dopiero pare dni )

Na poczatku rzeczywiście trochę skomplikowana, trezba ja poznać. W tym konkretnym przypadku:
1.Sprawdż czy masz surowce, pdo 1 sztuki broni potzreba 1 sztaby żelaza i 1 węgla.
2.Sprawdż ilu masz tych tragarzy. Ja na sporym terenie miewam ich 100 albo i więcej. 1 tragarz przenosi 1 sztuke towaru a to trwa.Im większa produkcja tym więcej towarów, sprawdż czy ci nie zalega u płatnerza towar. Jesli lezy po 8 sztuk to nic więcej płatnerz nie zrobi. To dotyczy całej produkcji, jeśli gdzieś zalega 8 szt. czegoś to obiekt zaprzestaje produkcji.
Trzeba tak rozbudowywać bazę aby zały czas był ruch w interesie,:
1.Produkcja żywności musi byc ciągłą (jedno gospodarstwo to mało), jak są nadwyżki, to ieruj je do zbudowanych magazynów,
2.Zywnośc do kopalni,
3.Węgiel i ruda żelaza do huty
3.sztaby żelaza i węgiel do płatnerza (zapasy do magazynów),
4.broń do koszar i magazynów (warto mieć zapasy aby po ewentualnym ataku odnowić armię).
5.W miejscach strategicznych, dobrze rozmieszczone wieże z rycerzami i łucznikami. Wrogowie nie śpią.
4.
Pytaj kiedy chcesz, chętnie odpowiem bo przepadam za tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:03, Sarakin napisał:

Namawiaj dziadka by skorzystał z opcji multiplayer i grał z myślącym przeciwnikiem, dopiero
się wkręci. :)


Niestety mój dziadek nie ma neta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Sebo.
jeszcze jedna ważna rzecz.Teren rozwijaj budując najmniejszą wieżyczkę. natychmiast jak wejdzie do niej żołnierz i twój teren ograniczony kropkami rozświetli się i rozszerzy, zburz tą wieżyczkę. Wróg może zająć teren wyłacznie zdobywając wieżyczki . Właściwe wieże ochronne zbuduj w takich miejscach (kilka obok siebie) aby były trudne do zdobycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 12:54, Sebo7 napisał:

( u czy ó ? bo nie wiem ( nie
pamiętam ) )

chyba dobrze napisałem :)

jak zaatakowałem przeciwnika, to z jego koszar wychodziła armia jeden po drugim :( i przegrałem, jak mam tak zrobic, aby jeden po drugim z koszar wychodzili ?, jak u mnie wyjdzie jeden na kilkanaście klikniec F12 ( przejście czasu o minutę ) to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować