Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls Online: zobacz 9-minutowe wideo z fragmentami rozgrywki

27 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Bethesda udostępniła nowe nagranie, na którym mamy okazję przyjrzeć się bliżej lokacjom w The Elder Scrolls Online, fragmentom rozgrywki i posłuchać komentarzy developerów z Zenimax Online Studios.

Przeczytaj cały tekst "The Elder Scrolls Online: zobacz 9-minutowe wideo z fragmentami rozgrywki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie z tego Oblivion/Skyrim tylko w wersji MMO, a nie single, to będzie git malina. Może wreszcie coś co mnie odciągnie od WoWa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet wygląda zachęcająco. Niepokoi nieco wstępna ocena jako "pegi 12", ale cóż xD Ważne żeby był ten klimat (najlepiej taki jak w Morrowindzie) i epicka przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiązałem spore nadzieje z tym tytułem, niestety już widzę kilka wad.
Po pierwsze i najważniejsze: wygląda na to, że nie ma widoku pierwszoosobowego. Dla mnie TES to tylko 1st person, tym bardziej, że 3rd person wygląda jakoś tak nie tego.
Po drugie animacje jak na razie mocno kuleją, szczególnie NPCów. Scena z wiwatującymi wieśniakami-tragedia :/ Może też to wina animacji, że mi widok z 3ciej osoby nie pasuje? Pewnie też.
Po trzecie trochę sztucznie to wszystko wygląda, tak jakoś nie leżą mi lokacje do końca. Niby nie jest bardzo brzydko, ale jednak niektóre tekstury zdecydowanie do wymiany(np. drogi brukowe w 1:30-czemu tak płasko?). W ogóle tak zbyt plastikowo jest, za dużo rzeczy błyszczy. Co drugie drzewo "świeci" korą, większość potworów też. Olbrzym z tłustą cerą? Ba nawet wilk jakiś takie "zdrowe" futerko ma.
Po czwarte. Jeden duży serwer? Super, tylko co rozumieją przez "gra sama zdecyduje gdzie Cię umieścić, byś mógł grać z przyjaciółmi i gildią"? Czyli jednak nie do końca jeden serwer, tylko różne "równoległe" światy czy inne "fazowanie". Coś czarno to widzę, wystarczy, że coś delikatnie spier...niczą i cały misterny plan wiadomo co. Przy tak wielkim świecie z dziewięcioma rasami(czyli mam nadzieję 9-cioma lokacjami startowymi) nawet przy starcie gry nie powinno być zbyt dużego tłoku, a potem i tak się rozluźni nieco, jak w każdej grze. Za to pustki są o wiele gorsze od tłoku i czekania na respawn mobków czy quest itemów, o czym wiedzą między innymi ci, którzy grali w TORa i doświadczyli wyludniania się serwerów.
Cóż, ciekawi mnie bardzo kwestia klimatu, grywalności i oczywiście jak będzie wyglądał end game. Tym bardziej, że to inna ekipa niż w "normalnych" TESach.
Niestety to nie gra singlowa, więc modderzy nie będą mogli naprawić grafiki, animacji i całej reszty.
Pozostaje sępić na jakąś betę i jak się uda to przetestować osobiście, ale jak na razie to słabiej to wygląda niż się spodziewałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 01:43, Bambadil napisał:

Jeśli wyjdzie z tego Oblivion/Skyrim tylko w wersji MMO, a nie single, to będzie git
malina. Może wreszcie coś co mnie odciągnie od WoWa ^^


No to niestety Cie zmartwię. Ta gra pod wieloma względami będzie przypominać TOR. Ze Skyrim zobaczysz parę drobiazgów jak np losowe questy. Znaczy jakaś babka obok Ciebie wygeneruje Ci paru gostków gdzieś niedaleko w jaskini i poprosi żebyś ich zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widział ktoś na filmiku używanie łuku? bo jakoś nie widze? ciekawe jak to rozwiązą...pewnie tak jak w kazdym mmo ze klikasz skilla i strzala sama leci...ech marzy mi sie system z solo tesów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 07:46, TobiAlex napisał:

A wiesz o tym, że to nawet nie jest jeszcze wersja alfa?


Oczywiście. Opisałem to co widzę teraz. Wiem, że sporo jeszcze może się zmienić, ale na chwilę obecną wygląda to niezbyt atrakcyjnie. Jak na TESa. Kolejny klon WoWa mnie nie interesuje. Z resztą, już sam sposób w jaki typ tłumaczy i gestykuluje opisując klikanie myszą jakoś mnie optymizmem nie napawa. Na moje oko poza settingiem ze Zwojami niewiele to ma wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Waaazuuup, nie wiem co Ty próbujesz wnioskować na podstawie jednego krótkiego filmiku, ale myślę że to Twoje wróżenie z fusów nie jest zbyt wiele warte. Hejtowanie na necie wszystkiego co sie rusza od jakiegoś czasu stao sie cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 10:06, rdzawy napisał:

Kolego Waaazuuup, nie wiem co Ty próbujesz wnioskować na podstawie jednego krótkiego
filmiku, ale myślę że to Twoje wróżenie z fusów nie jest zbyt wiele warte. Hejtowanie
na necie wszystkiego co sie rusza od jakiegoś czasu stao sie cool.


Nie wiem gdzie tu widzisz hejt? Napisałem co widzę. Nie zamierzam wierzyć w obietnice twórców tylko dlatego, że to TES. Fanboye mogą sobie na ślepo zamawiać i rzucać ochami i achami na prawo i lewo, ja jednak nie zamierzam. Krytykuję nie dla zasady albo żeby być fajnym/niefajnym, ale dlatego, że zależy mi na wysokiej jakości tej gry. Jak już napisałem odnoszę wrażenie, że za mało TESa w tym TESie. Może się mylę(oby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada walka melee. Szkoda, że nie było widać interfejsu. Ogólnie zapowiada się ciekawie, do tego jeden wielki battleground w Cyrodiil. Odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z raidami z wowa, wielkimi bitwami z GW2 oraz ciekawym stylem ala TOR. Jeżeli będzie buy to play albo abonament będzie ciekawszy niż w SWTOR to biorę. Dla samego przejścia się z Sentinel, przez Skyrim do Vivek już chcę to mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 09:06, Ziw napisał:

No i cały surowy i realistyczny design, za który uwielbiałem TESa poszedł w p**du:(


Pewnie kolejny "fan" co grał tylko w Skyrima. Jak Oblivion był surowy to ja jestem świety mikołaj.

Odnośnie którejś wypowiedzi wyżej, potwierdzili że będzie widok z pierwszej osoby tak jak w TESach, levelowanie skilli i broni też będzie jak w tesach (używasz ich to są coraz lepsze/dochodzą nowe perki do wzięcia). No i jeden wielki serwer to akurat świetne rozwiązanie (patrz EVE) które powinno być w każdym MMO bo właśnie nie odczujesz odpływu graczy (i niechybnego łączenia serwerów które sprawia same problemy zazwyczaj), po prostu będzie mniej kanałów danej lokacji. Trudno oczekiwać braku zonowania jak na premierze kilkaset tysięcy graczy będzie skupionych w kilku startowych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 11:31, Sipso2008 napisał:

Szkoda, że nie było widać interfejsu.


W 6:15 widać minimapę :) Atakowanie myszą, więc jeśli quick sloty będą jak w singlowych TESach, to może interfejs będzie się "ukrywał" gdy jest niepotrzebny lub gdy Health/Magicka/Stamina są pełne.
Co do moich wcześniejszych obaw: FPP faktycznie ma być, więc jupi! Resztę nawet jeśli spitolą to jakoś przeboleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 11:36, Talek napisał:

Pewnie kolejny "fan" co grał tylko w Skyrima. Jak Oblivion był surowy to ja jestem świety
mikołaj.


Morrowind akurat miał surowy styl graficzny. Chciałbym zobaczyć takie coś z powrotem, ale widzę, że raczej będzie świecąco-skyrimowo. Niezbyt mi się to podoba, zobaczymy jak im wyjdzie... gw2 nieco mnie rozczarowało, więc następnym interesującym tytułem będzie tes online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 11:36, Talek napisał:

> No i cały surowy i realistyczny design, za który uwielbiałem TESa poszedł w p**du:(


Pewnie kolejny "fan" co grał tylko w Skyrima. Jak Oblivion był surowy to ja jestem świety
mikołaj.


Pewnie kolejny "jasnowidz", który wie o ludziach wszystko na podstawie nicku.

W TESa grałem od Morrowinda, więc jako takie zdanie na temat serii mam. Oblivion faktycznie był bardziej cukierkowy, jednak zachowywał pewien realizm. Machnięcie mieczem nie powodowało dziwacznych fajerwerków, a wygląda na to, że w TES online tak właśnie będzie.

Zresztą po co ja się produkuję. Przecież Ty i tak wiesz, że mam 13 lat i regularnie masturbuję się przed konsolą, patrząc na swoją kolekcję Call of Duty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować