Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 2 to już historia - za co zapamiętamy popularną "czarnulkę"?

59 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2012 o 19:28, Kadaj napisał:

Dla Final Fantasy X kupiłem PS2. ^^

Ja dla Silent Hill, ale moje ps 2 odeszło do krainy wiecznych łowów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:29, L33T napisał:

Ja dla Silent Hill, ale moje ps 2 odeszło do krainy wiecznych łowów :(

Moja została oddelegowana na emeryturę żywa, więc pewnie jest jeszcze sprawna. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zapamiętam PS2 za serię DBZ Budokai Tenkaichi i inne fajne gierki w latach, kiedy PS2 była na najwyższym podium :) Technologicznie siała strach przez wiele lat a grafika użyta w Tekkenie 5, całkowicie rozwiała wątpliwości na temat jej zdolności :-) Spoczywaj w pokoju PlayStation 2 :* Moja jeszcze działa, ale już laser siada zauważalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:13, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

A kto jeszcze ma, niech wyciąga PSXa :)

Hehe mam wyciągnięty :) Do dzis lubie sobie pograć split-screen w Tony Hawk i tekkena 3. A Ostatnio po latach ponownie przechodzę Legacy of Kain: Soul Reaver i Tenchu 2 ;) Grafika może się zestarzała ale grywalność i klimat pozostały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:28, Kadaj napisał:

Dla Final Fantasy X kupiłem PS2. ^^


... które powinno było wyjść na PS3 :( Świetna gra, chyba najlepsze FF (właściwie jedyne, które mi się podobało, a to dzięki nawiązaniom do Vagrant Story i podobnego klimatowi), wielka szkoda że ta gra nie doczekała się portu HD. To jeden z powodów, dla których nadal nie pozbyłem się PS2 (drugim powodem jest Onimusha, przede wszystkim dwie pierwsze części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA pamiętam jak kupiłem srebrną konsole od kumpla tylko dla FFX, była lekko używana wersja slim. Pamiętam to jak dziś chociaż nie wiem ile to już lat ale już wtedy PS2 miała dużo na karku. Chociaż że kupiłem ją dla FFX wraz z konsolą kumpel mi grę o jakimś dziwnym tytule Killzone, wtedy spotkałem się z tą marką i od wtedy jestem fanem tej serii, to samo było z God of War i.. a zresztą.. każdy exclusive Sony zawładną moim sercem dlatego kibicuje firmie jak i konsolą Playstation (niedawno nawet PSX kupiłem;). Konsole M$ mam ale takich wspomnieć i doświadczeń raczej nie (no seria Gearsy oraz na pewno pierwsze przeżycia w Dead Rising:).

A o to gimbusowa świeczka dla PS2 [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:47, Azvar napisał:

> Dla Final Fantasy X kupiłem PS2. ^^

... które powinno było wyjść na PS3 :( Świetna gra, chyba najlepsze FF (właściwie jedyne,
które mi się podobało, a to dzięki nawiązaniom do Vagrant Story i podobnego klimatowi),
wielka szkoda że ta gra nie doczekała się portu HD. To jeden z powodów, dla których nadal
nie pozbyłem się PS2 (drugim powodem jest Onimusha, przede wszystkim dwie pierwsze części).


FFX świetny i jak napisałem wyżej powód mojego kupna konsoli ale.. FF7 jest lepszy i basta! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu... dużo tego było zagranego i tak naprawdę jeszcze nie ogranego na PS2 żeby wymieniać. Ale pamiętam jak swoją konsolkę kupiłem na początku gimnazjum i do dzisiaj jest podłączona do telewizora żeby nawet w Gran Turismo sobie pograć. Ale do rzeczy: z gier to na pewno dla mnie MGS3: Snake Eater (swoją drogą mały błąd w artykule się wkradł, bo nie wiem czy chodzi o 2:Substance czy o 3:Snake Eater ;)), który grafiką mnie wręcz zabił momentami no i na pewno Tekken Tag Tournament, którego poznałem na jednym z turniejów w Tekkena za czasów podstawówki. A tak to naprawdę sporo tytułów się przewinęło i każdy dla mnie był naprawdę cenny na tą konsolę. Podobnie jak z PSX trzymam je w jednym miejscu, przecieram aby się nie zakurzyły i teraz do kolekcji trzeba sobie wreszcie kupić PS3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muradin_07

MGS 3: Substistence to bardziej rozbudowana wersja trójki, która właśnie mocno wspierała tryb sieciowy (i zaproponowała nową "kamerę"). Zapewniam, że w tej kwestii nie ma żadnego błędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam PS2 za tekkena 5 w którego do dziś gram zresztą fajna sprawa z tą częścią bo dostaje się od razu 3 porty arcade t1,t2 oraz t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PSX''a, mam PS2 i zawsze do tych konsol wracam z wielką chęcią, czy to dla serii Final Fantasy, czy dla Tekken''ów, czy dla God Of War, czy klasyków jak Vagrant Story itd. Można by wymieniać godzinami, szkoda tylko, że PS3 mi padło, służy teraz jedynie jako dekoracja pokoju.
A najlepszym sposobem na uczczenie tej wspaniałej konsoli (PS2, z resztą praktycznie każda konsola SONY) jest split screen ze znajomymi i jazda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany, tak wiele wspomnień. :)

- sikanie ze strachu przy Silent Hill 2
- śrubowanie czasu na złoto w Gran Turismo 4
- przechodzenie po kilka razy serii Baldur''s Gate: Dark Alliance i Champions of Norrath
- niezliczone spotkania z kumplami przy Soul Calibur II/III
- ogrywanie serii Tekken
- ujarzmianie tras w serii Burnout
- wyśmienite Midnight Club 3 DER
- objawienie w postaci Kratosa
- zaliczenie na 100% każdej części GTA

Szacun dla Sony za tę maszynkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W artykule napisane jest, że " Maszyna ta "zabijała" możliwościami graficznymi, które oferowały jej układy pod wodzą 128 bitowego procesora Emotion Engine"

Niestety na początku kariery ps2 z powodu skomplikowanej architektury wcale nie "zabiała". Tytuły startowe na ps2 wyglądały gorzej (np rr5) niż wiele produkcji na (rozkręconego już) dreamcasta (nap. soul calibur). Dopiero z biegiem czasu na ps2 zaczęły się pojawiać tytuły, któr graficznie miażdżyły (np. burnout 3 itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS2 kupiłem w wakacje 2009 a wystarczyło to mi żebym przeszedł więcej gier i zmarnował niezliczoną ilość czasu więcej w porównaniu do poczciwego PC .Sprzęt kupiłem aby rozwijać zainteresowanie japońskimi rpg i choćby za setki godzin spędzonych w Personie 3 i 4 no jeszcze Budokai Tenkaichi 3 będę miał do sprzętu nieśmiertelny szacunek. W sumie dalej jest podłączone do TV a wiele klasyków zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować