Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 2 to już historia - za co zapamiętamy popularną "czarnulkę"?

59 postów w tym temacie

Ja jeszcze czekam na odpalenie gier na ... emulatorze :D Final Fantasy XII oczekuje wlasciwie tylko ... spolszczenia ... bo mam Zodiac Job System Edition ... jednak tlumaczenia tej wersji pewnie nie bedzie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 12:06, Siriondel napisał:

Już spokojnie, popisałeś się swoją mądrością, urósł już Ci e-wacek? Lepiej Ci?
Ćwicz więcej, dzieciak.

Ostrzeżenie za obrażanie rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PLAYSTATION 2 ZAKUPILEM 8 LAT TEMU ALE NIGDY JEJ NIE SPRZEDAM CHODZBY DLA JEDNEGO TYTUŁU BURNOUT 3 TAKEDOWN TO JEST GIERKA W SUMIE TERAZ GRAM NA PLAYSTATION 3 ALE CZASAMI TEZ LUBIE POGRAC W PLEYA 2 CHOCBY DLA TEJ SAMOCHODOWKI SZCZERZE POLECAM TA GIERKE JESLI JESZCZE W NIA NIE GRALISCIE TO ZAKUPCIE A NIE POZALUJECIE POZDRO((:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Maszyna ta "zabijała" możliwościami graficznymi, które oferowały jej układy pod wodzą 128 bitowego procesora Emotion Engine"

Ekhm, Emotion Engine nie był procesorem 128-bitowym, mógł posiadać część rejestrów o takim rozmiarze, ale to nie czyni z niego pełnoprawnego 128-bitowego procesora. AMD w 2003 bodajże dopiero co wprowadziło procki 64-bitowe, zaś 128-bitowych CPU to nie ma chyba nawet i dziś (nie licząc może laboratoriów).

Po prostu kłuje mnie to w oczy. :P Równie dobrze można by sprzedawać dzisiejsze procki jako 256-bitowe tylko ze względu na to, że posiadają w swojej budowie rejestry o takim rozmiarze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lookastdu

Owszem, można się spierać czy Emotion Engine był prawdziwym 128 bitowym prockiem czy nie. Niemniej, przyjęło się tak o nim mówić ze względu na odpowiedni marketing prowadzony przez Sony. Naprawdę nie ma co rozstrzygać sporu, gdyż skończy się to podobną wojną jak ta między zwolennikami SNESa a SEGI Genesis i osławionego "Blast Processing" ;)

PS - polecam lekturę tego materiału: http://electronics.howstuffworks.com/ps22.htm Sporo ciekawostek technicznych o samej konsoli PS2.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie PS2 miało jedynie 64 bitowe integery, całą reszta była 32 bit, a to całe 128 bit to tak naprawdę wektor złożony z 4 słów 32 bit, lub 8x16 bit, lub 16x8 bit, dzięki czemu jedną instrukcją można było wykonać kilka operacji, ale rejestry takie nie obsługują pojedynczych słów 128 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam w szafie starą czarnulkę :) . Moją ulubioną grą z dzieciństwa była gra Ratched and Clank . Uwielbiałem tą serie . A w GTA : San Andreas dalej sobie czasem pogram . Laser trochę już szwankuje a sama konsola chodzi cicho niczym silnik Ursusa ale mi to frajdy nie zabiera :) . Ach pamiętam jak jeszcze kilka lat temu chodziło się do sklepu po nowe części Ratcheta , Crasha lub ewentualnie Jaka . A teraz to nawet w lombardach już gier na dwójeczkę nie widzę :) A jakie były wasze ulubione gry na ps 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiu Fiu..ja swoje PS2 mam juz od kilku lat i smialo moge powiedziec, ze takiej ilosci swietnych tytulow nie moze poszczycic sie zadna obecna konsola.
Do dzis pamietam ratowanie swiata w Final Fantasy X i XII i opuszczanie nawet zajec lekcyjnych dla tych tytulow ;) Razem z Kratosem mordowalem wszystko co sie rusza i z calego serca chcialem dokopac Zeusowi. Z tylkiem w nocniku wedrowalem z James''em po opuszczonym Silent Hill i pomagalem szukac zony...ehh mozna tak wymieniac do poznej nocy, serie takie jak Onimusha, Devil May Cry, Legacy of Kain, Shin Megami Tensei, Suikoden, Rogue Galaxy, GTA, Metal Gear Solid, Star Ocean. Normalnie sie lezka w oku kreci ile to genialnych nocek sie zarwalo przy tych tytulach, do dzisiaj czekam na kontynuacje ulubionych marek np Onimusha czy Legacy of Kain. Wszystkie 3 konsolki Sony sa swietne ale jesli mialbym wskazac na ta najlepsza to bez dwoch zdan Playstation 2 wygrywa. Oby i PS3 mialo rownie dlugi zywot i ukazalo sie jeszcze kilka kapitalnych tytulow niz tylko God of War : A, Lords od Shadow 2 czy Beyond : Two Souls. Ave Sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak popatrzeć wstecz to SONY zmieniło świat i podejście do gier komputerowych/video własnie PS2 (chociaż PSX zaczęło te zmiany). Wielkie tytuły, kultowe tytuły. Cóż można powiedzieć. Dziękujemy sony i czekamy na nowe rzeczy i przede wszystkim gry zapowiedziane na 2013 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]Analitycy przepowiadali równą i zaciętą walkę, ale już w okresie świątecznym roku 2001 stało się jasne, kto będzie rozdawał karty przez najbliższych parę lat. Xbox miał Halo i Project Gotham Racing, GameCube wystawiło na ring Super Smash Bros. Melee i Pikmina, PlayStation 2 odpowiedziało Grand Theft Auto III, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Final Fantasy X. Z zespołem Sony i jego wynikami kontakt nawiązała właściwie tylko gra studia Bungie.[/quote]
Lekka przesada, tylko GTA III wybiło się sprzedażą, Smash Bros, FFX i MGS2 miały porównywalną sprzedaż na poziomie 7 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna konsola, zostawię ją w pamięci do końca życia, kiedyś oddam ją mojemu synowi żeby dał swojemu synowi i mam nadzieję że przetrwa jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za co zapamiętam PS2? Za GTA III, LCS, VCS za serię Jak i Daxter, Crash Bandicoot i Spyro oraz... a można by tak długo wymieniać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okami i ICO genialne gry, dla których kupiłem PS2 będąc już posiadaczem PS3.
Screw u sony, za reedycje które z dnia na dzień zaczęły się potem wysypywać i tak nie żałuję zakupu.
Do tej pory na półce mam odłożone FF X i XII, DQ VIII i parę innych których nie zdążyłem jeszcze nawet z folii rozpakować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och pamietam przesiedziane nocki z Tekkenem 5 i odblokowywanie wszyskich postaci,

Moje gry na PS2:

Tekken 5
Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Fifa 08
This is footbal 2006
Pacman World 2
Kilka Colin McRae
Oczywiscie zestaw gier Crash
Black
Grand Theft Auto San Andreas
NFS Underground 2

Dla mnie najwieksza zmorą była pamięć, Dwie Karty po 8Mb bylo to duzo ale na jedna Tekken w 100% ukonczony i Fifa -8 ( Fifa brala bardzo duzo pamieci ) to juz byl problem.

Ja nadal mam na biurku swojego PS2, a w środku Tekken 5,
Ale pamietam czasy kiedy byl PSX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować