Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 2 to już historia - za co zapamiętamy popularną "czarnulkę"?

59 postów w tym temacie

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem drugiej już PS2, generalnie gdybym kilka lat temu nie był w Anglii, to nie dorobiłbym się kilku dobrych tytułów na nią.
Pamiętam jak kupowałem God of War za ponad 30 funtów w dniu premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Playstation 2 konsola która była złośliwie nazywana sequelstation, ale jakie to były sequele :). Przy tej konsoli zrywało się nocne. Gry pokroju, Blacka, drugiego God of War''a, trzeciego Metal Gear Solid czy czwartego Gran Turismo dawały mnóstwo frajdy i to się wtedy liczyło :). Mam swoją PS2 dumnie leżąca obok trójki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć właściwie już od dawna z niej nie korzystam, to również jestem szczęśliwym i dumnym posiadaczem czarnulki (szaraczka zresztą też). I to nadal działającej, stan niemal idealny i zamierzam ją w takim utrzymać, bo by kiedyś pokazać dziecku, na czym to ojciem grywał za młodu. Niestety już nie pamiętam, co mnie bezpośrednio skłoniło do jej zakupy (bo że ją kupię, to było pewne, ale ceny w Polsce rzeczywiście były zaporowe w tamtych czasach). Może jakiś artykuł z PSX Extreme, a może zobaczenie Kessen w akcji w lokalnym salonie. W całej swojej historii PS2 miało dla mnie tylko jedną wadę... Halo wyszło na nie tę platformę co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:42, Enqore napisał:

> A kto jeszcze ma, niech wyciąga PSXa :)
Hehe mam wyciągnięty :) Do dzis lubie sobie pograć split-screen w Tony Hawk i tekkena
3. A Ostatnio po latach ponownie przechodzę Legacy of Kain: Soul Reaver i Tenchu 2 ;)
Grafika może się zestarzała ale grywalność i klimat pozostały ;)


U mnie obecnie po nocach w napędzie kręcą się głównie gry samochodowe: Driver 2 i dwie pierwsze części Gran Turismo, a jak znajdę kiedyś chętnych do gry to z radością będę się ścigał w szalenie wciągającym w multi Crash Team Racing ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh posiadam jeszcze sprawny model Playstation 1 90002 o ile dobrze pamiętam, a świetnych gier na ten sprzęt po prostu nie sposób zliczyć. Na Playstation 2 też sporo grałem, choć na własność nie miałem tej konsoli, ale może warto sprawić sobie taką do kolekcji, wtedy byłby komplet. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS2 będzie mi się zawsze kojarzyć z imprezowym graniem w Tekkena 5, Buzza, Singstara. Lecz dzięki niej zagrywało się w takie hity jak God Of War, czy też Gran Turismo. To co jest jej największą zaleta - można ją szybko zwinać, załadować do torby na ramię i śmignąć do znajomków na pykanie. Ciekawe, czy Sony wróci do jej ponownej produkcji, gdy się skapną, że mieli z niej niezłe zyski - nawet obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:13, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

A kto jeszcze ma, niech wyciąga PSXa :)

PSXa? Tą nagrywarkę cyfrową z opcją grania w gry na PS2, która wyszła tylko i wyłącznie na rynek japoński? Chyba mało kto w Polsce taką posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z PS2 była bardzo krótka, bo postanowiłem ją sprzedać tuż po zakupie i dołożyć do X360, ale wspominam ją bardzo miło. Kawał dobrego sprzętu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie dla rozróżnienia było, że PSX był to "szaraczek", a PSOne to slim "białaczek". Dla mnie zawsze PSX będzie się kojarzyło z klockiem, a jakby ktoś powiedział PS1 to bym się zastanawiał czy mu chodzi o One czy o X ;)

Ja wiem że Wiki to średnie i wątpliwe źródło wiedzy ale:

PlayStation miała zostać stworzona we współpracy z Nintendo – Sony miało dostarczyć czytnik CD-ROM oraz ogólnie pomóc przy architekturze systemu. Jednak z powodu różnicy zdań, w 1993 roku Sony samo zaczęło prace nad swoją konsolą, dodając literę X do jej nazwy – przy premierze systemu litera została usunięta, jednak skrót pozostał – PSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 11:57, Muradin_07 napisał:

Ale ogólnie dla rozróżnienia było, że PSX był to "szaraczek", a PSOne to slim "białaczek".
Dla mnie zawsze PSX będzie się kojarzyło z klockiem, a jakby ktoś powiedział PS1 to bym
się zastanawiał czy mu chodzi o One czy o X ;)

Ja wiem że Wiki to średnie i wątpliwe źródło wiedzy ale:

PlayStation miała zostać stworzona we współpracy z Nintendo – Sony miało dostarczyć
czytnik CD-ROM oraz ogólnie pomóc przy architekturze systemu. Jednak z powodu różnicy
zdań, w 1993 roku Sony samo zaczęło prace nad swoją konsolą, dodając literę X do jej
nazwy – przy premierze systemu litera została usunięta, jednak skrót pozostał –
PSX.



To akurat jest bujda (oprócz fragmentu o Nintendo). Podczas prac nad PlayStation, nazwą kodową konsoli było PlayStation Experimental, więc pracownicy Sony między sobą używali skrótu PSX. Skrót ten nigdy nie był używany jako oficjalna nazwa konsoli.

EDIT: Sorry, faktycznie, we wczesnych materiałach promocyjnych w Stanach Zjednoczonych przewijała się nazwa PSX, mój błąd. Co nie zmienia faktu, że oficjalny skrót to PS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 11:39, Lemonardo napisał:

PlayStation to albo PS albo PS1. Ewentualnie PSOne jeśli mówimy o wersji slim.

Już spokojnie, popisałeś się swoją mądrością, urósł już Ci e-wacek? Lepiej Ci?

Na całym świecie, przez ponad 15 lat, gracze mówili na PS1 PSX, wszyscy się rozumieli i wszyscy o tym dobrze wiedzą - w Ty pewnie również - ale czepiasz się semantyki i próbujesz poprawiać wszystkich, twierdząc, że na PSXa nie wolno mówić PSX, bo to jakaś nagrywarka?...

Wiki pokazuje też coś takiego:
http://en.wikipedia.org/wiki/PSX
I na pewno to zauważyłeś, ale wolałeś nagiąć fakty, żeby się popisać. Ćwicz więcej, dzieciak.

A co do tematu, to PS2 dalej stoi u mnie podłączone pod HDTV 46'''' i grafika nie przeszkadza nawet, gdy włączam FF8 z PSXa... ekhm, przepraszam, PS1. Zdecydowanie moje najpiękniejsze gamingowe czasy, partyjki w Tekkena, najlepsze jRPG, Okami, jako IMO najlepsza gra na PS2 ever. Nadszedł koniec pewnej ery - król może i umarł, ale pomnik ma już niezniszczalny, a do tego następcy jak na razie nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może dalsza część:

PS one (PSOne, PS1) – wydana w czerwcu 2000 przez Sony zmniejszona wersja konsoli PS. Konsola umożliwia podłączenie do niej ekranu LCD oraz ma możliwość podłączenia do gniazda zapalniczki samochodowej, dzięki czemu może być używana jako przenośna konsola. Wszystkie gry, które są zgodne z PS są również zgodne z PSOne. Główne różnice pomiędzy PSOne, a PS to oprócz zmian w wyglądzie i możliwości podłączenia wyświetlacza zmiana głównego menu konsoli oraz zabezpieczenie mające na celu uniemożliwić zainstalowanie modchipa.

Oczywiście nie ma o co się spierać: po prostu zawsze od dawien dawna widziałem dwie konsolki. PSX i PSOne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się poszczęściło i parę ładnych latek temu wygrałem mój egzemplarz PS2 w konkursie organizowanym przez pewną telewizję... :) Od tamtego czasu rozpoczęła się moja przygoda z konsolami, która trwa do dnia dzisiejszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 22:28, icearas napisał:

PS2 będzie mi się zawsze kojarzyć z imprezowym graniem w Tekkena 5, Buzza, Singstara.
Lecz dzięki niej zagrywało się w takie hity jak God Of War, czy też Gran Turismo. To
co jest jej największą zaleta - można ją szybko zwinać, załadować do torby na ramię i
śmignąć do znajomków na pykanie. Ciekawe, czy Sony wróci do jej ponownej produkcji, gdy
się skapną, że mieli z niej niezłe zyski - nawet obecnie.

Oby, bo co ja pocznę, gdy mi moje PS2 padnie? Wolałbym kupić nówkę, niż bawić się w używki na allegro. Osobiście uważam, że PS2 było znacznie lepszą konsolą od PS3 (mam obie). Lepsze gry, brak DLC i łatwość transportu to cechy to potwierdzające (chociaż pierwsza, to kwestia gustu :)) Sequelstation ??? A teraz to co? Teraz już prawie się nie robi nowych marek, a te stare są niszczone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować