Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Smite - betatest

10 postów w tym temacie

Największą plagą darmowych gier MOBA są ludzie, którzy nie przebierają w słowach gdy komentują nasze granie - to wie każdy, kto miał choć trochę do czynienia z tym gatunkiem.

Moba jako gry typowo kompetytywne wywoluja dosc duze emocje, poza tym to jest internet, jak ktos sie spodziewa milosci blizniego od obcych ludzi to chyba zle trafil. W grze 5v5 rola jednego gracza jest duzo wieksza niz w grze np. 10v10 czy 32v32, stad wiekszy hejt w stosunku do ludzi ktorzy zupelnie nie potrafia grac lub specjalnie trolluja.
Rasistowskich wyzwisk czy zyczenia raka i bolesnej smierci zdecydowanie nie pochwalam, ale jak widze np. w LoLu w grach rankingowych (czyli juz poziom 30) jak ktos ma po 5 minutach 0/8/0, albo carry ma po 25 minutach 30cs to szlag mnie trafia i nie dziwie sie ze ktos taki jest bezlitosnie wyzywany i prawde mowiac uwazam ze prawdziwa plaga darmowych gier sa wlasnie tacy niedzielni i slabi gracze. Jak ktos jest zupelnie bez pojecia/skilla to niech gra z botami, a nie niszczy innym rozgrywke. Albo niech firmy tworzace te gry w jakis sposob rozgranicza graczy slabszych od lepszych i tych grajacych 4fun od tych na powaznie (nie wiem jak).
Mam w Lolu zagranych ok 1500 meczy, a w Docie 2 120 godzin i naprawde ciekawe, wyrownane mecze zdarzaja sie bardzo rzadko. Cala reszta to albo bicie leszczy ktorzy wyzywaja siebie nawzajem i wychodza z gry po kilku smierciach, albo tacy sami bezmyslni leszcze w moim teamie, ktorych w zaden sposob nie idzie poprowadzic do zwyciestwa, albo trolle. Czy tak ma wygladac rozrywka dla kogos kto chce grac bardziej powaznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Starcrafcie dało się jakoś podzielić graczy na słabszych i mocnych. Swoją drogą próbowałem grać w dotę, nie wiedząc zupełnie o co chodzi, z botami, to ci przemili gracze zamiast poinstruować kolegę świeżaka kazali opuścić grę. Ja rozumiem, że emocje emocjami, ale bez przesady da się kulturalnie grać i nie obrażać ludzi. Zresztą internet jest dobrem wspólnym, niedzielni gracze też maja prawo grać w te gry co Ty. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą plagą lola nie są wcale trolle i "niedzielni gracze" choć mocno irytują, największą plagą są "niby" pro którzy zamiast grać lub postarać się pomóc na linii słabszemu towarzyszowi zaczynają wyzywać go od noobków itd. Bo nie dość że nikomu to nie pomaga zaczynając od owego słabszego gracza, który zaczyna się bardziej stresować przez co gra jeszcze słabiej, ani reszcie drużyny bo każdy widząc na czacie bluzgi zaczyna się lekko denerwować ani osobie, która wyzywa,bluzga bo traci cenny czas na bezsensowne pisanie na czacie.
Jeśli chcesz zagrać bez trolli to po prostu załóż drużynę rankingową i graj zawsze z pewnymi ludźmi, najlepiej ze znajomymi, a jeśli nikt z twoich znajomych nie gra w LoLa to załóż temat na forum z rekrutacją do drużyny i na pewno ktoś w miarę ogarnięty się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Starcrafcie dało się jakoś podzielić graczy na słabszych i mocnych.

W Starcrafcie to jest troche latwiejsze, bo mecze sa 1 na 1, czyli twoj ranking zalezy tylko i wylacznie od twoich umiejetnosci. W grze druzynowej 5 na 5 bardzo duzo zalezy od wspolgraczy, jesli oni sa slabi bardzo ciezko wygrac, chocby sie samemu bylo bardzo dobrym.


niedzielni gracze też maja prawo grać w te gry co Ty

Dlatego ja nikomu grac nie zabraniam, ale nie chcialbym ich widziec w moich meczach. To chyba dosc zrozumiale, ze niedzielni gracze nie lubia / nie chca grac z graczami kompetytywnymi/hardorowymi i na odwrot- zadnej z tych grup nie daje to przyjemnosci. Uwazam wiec ze firmy wydajace gry (zwlaszcza gry f2p) powinny zadbac o to, aby byla mozliwosc grac z graczami na tym samym poziomie. System elo z Lola tego nie zapewnia, co wiecej zamiast sie tym zajac to Riot woli banowac flejmerow, mimo ze w grze jest opcja mute. Czyli jak zwykle zajeli sie nie tym co trzeba i od dupy strony.


największą plagą są "niby" pro którzy zamiast grać lub postarać się pomóc na linii słabszemu towarzyszowi zaczynają wyzywać go od noobków

Moge sie z tym od biedy zgodzic, ale jesli 5 czy 10 meczy z rzedu przegrywam przez takich wlasnie noobow z zerowym pojeciem o grze, to naprawde odechciewa mi sie im tlumaczyc czegokolwiek, zwlaszcza ze nawet jak chce komus szczerze pomoc to zaraz mi odpisuje "stfu idiot i know how to play" po czym dalej robi swoje i bezmyslnie ginie. Zreszta takie pomaganie nie mialoby konca- co mecz grasz z innymi obcymi ludzmi, co mecz jest ktos kto nie ogarnia.
A po drugie dlaczego niby mialbym komukolwiek tlumaczyc podstawy badz co badz prostej gry? Jak ja sie uczylem grac to najpierw czytalem poradniki i gralem z botami a dopiero potem z ludzmi, dlaczego teraz jakis noob zamiast zrobic to samo wskakuje do mojej gry, feeduje i niszczy mi mecz? On nie szanuje czasu i nerwow wspolgraczy, dlaczego wiec ja mam mu jeszcze pomagac? Piszecie ze flejm stresuje slabych graczy, a dobrych graczy stresuja i frustruja bezmyslne zachowania noobow i przez to przegrywanie wygranych meczy- czemu nikt tego nie wezmie pod uwage?


Jeśli chcesz zagrać bez trolli to po prostu załóż drużynę rankingową i graj zawsze z pewnymi ludźmi, najlepiej ze znajomymi, a jeśli nikt z twoich znajomych nie gra w LoLa to załóż temat na forum z rekrutacją do drużyny i na pewno ktoś w miarę ogarnięty się znajdzie.

No dzieki, ale to tylko obejscie problemu, a nie jego rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W meczach rankingowych gra się drużyną i kropka. Taka jest zasada, kolejka solo/duo jest tylko dodatkiem i w większości grają w niej ludzie albo wciąż uczący się albo trolle albo ludzie którzy wszystkich wyzywają i nikt nie chce z nimi grać.
Mówiąc o pomocy słabszym miałem na myśli, zejście ze swojej linii i gank, ew zamiana linii, nieraz ktoś ginie kilka razy nie dlatego, że trolluje czy jest noobkiem tylko przeciwnik jest po prostu dużo lepszy. Widząc w jakim tonie piszesz na forum, to aż się boję pomyśleć jak piszesz w grze i nie dziwię się że ludzie mają w nosie to co im radzisz. Trolle są wszędzie a jakoś graczy z wysokim Elo nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast opowiadać jak to jest w innych grach tego typu ( bo przecież każdy wie jak to wygląda) zacznijcie pisać komentarze na temat tego co nam pokazał kolega, ja tak zrobie.

A więc moim zdaniem ta gra w przyszłości (jeżeli naprawdę się postarają) może naprawdę namieszać i być tą jedną popularną MOBA w 3d. Wierze w to i trzymam kciuki ponieważ naprawdę mi się podoba.
Będzie ciężko ponieważ najwięcej ludzi gra w LoLa ponieważ jest casualowa i łatwa, przyswajalna. Gra tego typu może okazać się zbyt trudna do "ogarnięcia" i ludzie poprostu zaczną odchodzić do łatwiejszych gier, niestety ale teraz jest taka era gier, im łatwiejsza tym więcej przyciąga graczy. Nie wiem z czego to wynika.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 12:42, Harunia napisał:

Czy
tak ma wygladac rozrywka dla kogos kto chce grac bardziej powaznie?


ktoś kto chec grać "poważniej" NIGDY nie gra z randomami (np: grupa znajomych, komunikacja glosowa itd), albo gra w gry sprawiedliwe, patrz sc1: 1 na 1 i liczy sie tylko skill.

problemu nie rozwiazesz w zaden sposob. nawet komuś kto zawsze gra "sumiennie" i jest jest w 99% gier najlepszym graczem w druzynie (miałby super pozycje w jakimiś hiper rankingu którego nie da się zrobić) czasem "coś wypadnie" i musi wyjść, czy odejść nagle od komputera. żadne dziwne rankingi i matchmakery tego nie uwzględnią. tego się nie da poprawić. tyle.

ja od lola odbilem sie kilka razy. dlaczego ? bo bycie zalezym od anonimowych idotow (a nie mam teamu) nie sprawia mi radosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest ok ale brak jej balansu tutaj nowa postac, która jest przesadzona (loki czy baccus czy jak mu tam) tutaj nervy postaci tak, że staja sie bezużyteczne brzydko mówiąc, już nie chce wspominać o tym, że na siłe chcą wcisnąć dużo opcji żywcem wyjetych z innej gry a mianowicie leauge of legends. Gra ma swoje plusy ale dużo jeszcze trzeba w niej dopracowac moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować