Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 4 na silniku Frostbite. Nowe szczegóły

54 postów w tym temacie

Jedno pytanie - Dlaczego stawiają na Frostbite 2 a nie na o wiele ładniejszy, wydajniejszy i mający o wiele więcej możliwości CryEngine 3?? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 23:36, Koski napisał:

Jedno pytanie - Dlaczego stawiają na Frostbite 2 a nie na o wiele ładniejszy, wydajniejszy
i mający o wiele więcej możliwości CryEngine 3?? ;/

BW=EA. Po co więcej? :> Frostbite 2, w porównaniu z poprzednimi odsłonami ME i tak wygląda obłędnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 23:38, Zgreed66 napisał:

BW=EA. Po co więcej? :> Frostbite 2, w porównaniu z poprzednimi odsłonami ME i tak
wygląda obłędnie ;)


ME3 wygląda po prostu paskudnie i nie wiem jak udało im się spowodować taki regres w stosunku do ME2 :D Jedynie twarze robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 23:36, Koski napisał:

Jedno pytanie - Dlaczego stawiają na Frostbite 2 a nie na o wiele ładniejszy, wydajniejszy
i mający o wiele więcej możliwości CryEngine 3?? ;/


A po co maja placic za CryEngine 3 jak maja frosbite 2 za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc już im się nie podoba Unreal Engine? Czy może wolą przesiąść się na silnik, który "da" im EA niż wydawać kasę na nową wersję UE? A może nie mają nic do gadania, a w nowym Mass Effect jednak pojawi się Shepard i będzie to 100% shooter a''la COD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 00:13, Berkel napisał:

A więc już im się nie podoba Unreal Engine? Czy może wolą przesiąść się na silnik, który
"da" im EA niż wydawać kasę na nową wersję UE?

Dokładnie tak. Po co kupować licencję na silnik, skoro firma posiada własny, teoretycznie dostosowany do next-genów? Sorry, ale to jest biznes.

Dnia 13.11.2012 o 00:13, Berkel napisał:

A może nie mają nic do gadania,

Do tej pory chyba do niektórych nie dotarło, że Bioware=EA. To jest studio wewnętrzne tej firmy a nie jakaś firma z zewnątrz. I tak jest od dawna.

Dnia 13.11.2012 o 00:13, Berkel napisał:

a w nowym
Mass Effect jednak pojawi się Shepard i będzie to 100% shooter a''la COD ;)

Tak, tak, dzisiaj wszystko wygląda jak CoD. Nawet FIFA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 23:36, Koski napisał:

Jedno pytanie - Dlaczego stawiają na Frostbite 2 a nie na o wiele ładniejszy, wydajniejszy
i mający o wiele więcej możliwości CryEngine 3?? ;/

Wydajniejszy? Akurat Frostbite ma bardzo dobrą optymailzacje. Przynajmniej na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 00:36, byverter napisał:

Mam nadzięję, że zmenią mechanikę walki/strzelania i najlepiej wprowadzą FPP.

Fuj.

Dnia 13.11.2012 o 00:36, byverter napisał:

ME2 i 3 to były tak brzydkie gry, że aż żal było na to patrzeć.

Jedynka była obleśna, trójka z tego co widziałem też. Ale dwójka? Była sterylna, ale prezentowała się przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zniechęciłem do Frostbite''a po premierze MoH: Warfighter. Zero destrukcji otoczenia, wszystko szare, bure i nijakie. W sumie to silnik przyzwoicie użyty tylko w BF3 (a i Frostbite 1 z BC2 pozwalał na większą demolkę otoczenia niż FB2 w BF3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Teraz EA będzie Frostbite wsadzało do prawie każdego swojego tytułu. A czy ten silnik jest taki ładny to ja nie wiem... co do samego ME4- zobaczymy jak to będzie. Jak na razie do czwórki jestem nastawiony z wielkim dystansem z jednego powodu: to ma być "nowe" otwarcie i jakby nie patrzeć nowa historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 22:04, TigerXP napisał:

Co prawda gralem tylko w pierwsza czesc ME, w dodatku niezbyt duzo, ale z tego co zauwazylem
grafika byla conajmniej dziwna. Jakas taka plastikowa i w ogole. Sadze ze przesiadka
na frostbita to dobra decyzja.

W 2 kolejne nie musisz. W sumie jakby Shepard zginał w jedynce to całkiem dobra gra by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 00:36, byverter napisał:

ME2 i 3
to były tak brzydkie gry, że aż żal było na to patrzeć.


jakby grafika miala znaczenie w grach stawiajacych na fabule... rozumiem ze jedyna gre w jaka grasz jest modowany crisis 1 bo wszystko przy nim to syf ? :)

----

silnik ? obojetnie... ale wolalbym rzut izometryczny i combat oparty na cyferkach a'la dragon age 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko przesiadka na Frostbite nie sprawila ze w me4 bedziemy mieli tak samo oskryptowana jedna droge do celu jak to mialo miejsce w bf3. Chodzi o to ze w singlu bf3 czesto pokazywal ze jest spory teren po ktorym mozemy chodzic podczas gdy wyjsce poza BARDZO maly kawalek terenu grozilo niewypelnieniem misji... ME4 bedzie liniowy pod wzgledem przechodzenia map ale po doswiadczeniach z bf3 obawiam sie ze me3 byl skyrimem jesli chodzi o nieliniowosc wzgledem bf3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 21:54, zibi20 napisał:

tak jak stacja omega miala byc w orginalnej fabule ale postanowili ze ja wytna i sprzedadza jako DLC


Jakiś dowód na to masz? Zapodaj albo zamilknij i przestań oczerniać.
Ja tam fanem DLC nie jestem ale nie rzucam też bezpodstawnych oskarżeń.


A co do ME4 i Frostbite... Nic dziwnego. W końcu DA3 też hula na tym silniku. BW jako wewnętrzne studio EA ma teraz domowy silnik więc nie musi się martwić o kupowanie i dostosowywanie obcego silnika. Tym bardziej, że panowie z DICE na bank wspomogą BW w rozgryzaniu tego engine''u,na polecenie zarządu EA oczywiście :)

Mam tylko wrażenie, że nie będzie to już ACTION-rpg (kapitalizacja umyślna) takie jak oryginalna trylogia. Pewnie zrobią z tego samo action albo w ogóle pójdą w innym kierunku i faktycznie zrobią z tego strategię albo coś w tym stylu. Choć myślę, że równałoby się to z zabiciem marki... (hmm, a może nie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować