Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 4 na silniku Frostbite. Nowe szczegóły

54 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2012 o 09:24, Phobos_s napisał:

Jakiś dowód na to masz? Zapodaj albo zamilknij i przestań oczerniać.
Ja tam fanem DLC nie jestem ale nie rzucam też bezpodstawnych oskarżeń.

Spoiler

As punishment for breaking the neutrality pact, Cerberus launches an attack against Omega. The enemy is attempting to destroy Omega''s shields, which will allow asteroids and meteors to smash into the station. You must repel the assault and ensure the shield remain operational.



Since their direct assault failed, Cerberus is now blockading Omega in an effort to starve it into submission. You must destroy the main Cerberus command ship responsible for the blockade.



You must journey to the other side of the Omega-4 relay to an old derelict ship and secure the "pirate loot" there. In the endgame, this will buy you the loyalty of Omega''s criminal fleet.



A notorious Cerberus tactician orchestrating the Omega blockade crashes on a planet after being attacked by Aria''s raiders. Aria wants to grill the tactician and asks you to retrieve her before Cerberus does. Your shuttle down to the planet is rocked by a missile: Cerberus has had time to establish a defensive perimeter. You are forced to make an emergency landing and must fight through patrols, traps and a deadly environment to get to the Cerberus ship. Once there, you are confronted by Zaeed: He''s signed on again with Cerberus as the tactician''s bodyguard, and is determined to fulfill his contract. After a fight you have a chance to either persuade the merc that he''s on the wrong side or finish off Zaeed. Either way, you take the tactician back to Omega.



i jeszcze
Spoiler


You arrive at Omega as it is under seige. Cerberus is attacking Omega as punishment for siding with Shepard.



{TEMP} Aria tells you that Omega is now under a blockade from Cerberus. Since a direct attack didn''t work Cerberus is now trying to starve Omega into submission by blockading supply ships coming in through the regular Omega relay. The level''s appearance will change to reflect this -- the Afterlife has gone quiet, the music is off, the flashing lights are gone, maybe a soup kitchen has taken over the dance floor. Aria requests that you steal into the blockade and board the command ship. Take down the blockade so Omega can be resupplied.

Zaeed''s mission takes place after Shepard''s lifted the blockade. Colonel Armitage, the Cerberus envoy who orchestrated the blockade, has fled the station. Aria wants Shepard to track him down.



Źródło: scenariusz ME3, który wyciekł do sieci.
http://pastebin.com/ferTx1qx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME miało pewien styl graficzny, który w ME2 bardzo sobie ceniłem. Nie wiem i nie sądzę, by udało się oddać ten sam styl graficzny za pomocą FrostBite 2, gdzie wszystko się świeci jak psu jajca. Grafika nie jest ważna w grach, które rzekomo stawiają na fabułę i bohaterów, więc powinni skupić się na silniku, który pozwoli im szybko zbudować otoczkę graficzną.

Plus: IMO FrostBite jest strasznie brzydkim silnikiem, jeśli już musimy gadać o grafice. Na dodatek jest ciężki do ogarnięcia i mam poważne wątpliwości, czy panom z BioWare, nawet przy pomocy DICE, uda się ogarnąć silnik.

Wpieprzanie tego silnika na siłę do każdej gry jest wielkim failem i chamskim promowaniem tego bubla.
Nie pogardziłbym, gdyby np. Dragon Age był na silnik RedEngine (niemożliwe, ale jednak), który jest dla mnie znacznie piękniejszy niż Frościk.

No, ale bywa. To jest tylko moje zdanie - nikt nie musi go podzielać. Tak, tutaj dałem wam furtkę do złośliwych ripost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:10, Demagol napisał:

No ale co ci ten Frostbite przeszkadza?

Pierwsza wiadomość o DA3: będzie na frostbite
Pierwsza wiadomość o ME4: będzie na frostbite
Obie gry to gry rpg-action więc na jakim silniku będzie średnio mnie obchodzi, grafika w ME1 mi się podobała i była wystarczająca. Niech się skupią nad fabułą, a nie ilością blurrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:30, Leos8 napisał:

ME miało pewien styl graficzny, który w ME2 bardzo sobie ceniłem.


Też był plastikowy i też się świecił, więc Frostbite nie powinno nic w tym aspekcie zmienić.

Dnia 13.11.2012 o 09:30, Leos8 napisał:

Plus: IMO FrostBite jest strasznie brzydkim silnikiem, jeśli już musimy gadać o grafice.


Wszystko zależy od artyzmu, jeżeli zaprojektujesz np. piękną, psychodeliczną, pełną światełek dżunglę, to myślę, że na dowolnym silniku by to nieźle wyglądało, a na jakieś prl-owskie bloki dobrego engine''u szkoda.

Zresztą, co mnie to całe ME4 obchodzi, skoro seria skończyła się na dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:38, DeithWX napisał:

Pierwsza wiadomość o DA3: będzie na frostbite
Pierwsza wiadomość o ME4: będzie na frostbite


No i co z tego?

Dnia 13.11.2012 o 09:38, DeithWX napisał:

Obie gry to gry rpg-action


Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać ME4, ale jeżeli będzie ten sam format, co ME2/3, to będzie to tylko strzelanka. Jedynka jeszcze dużo czerpała z takiego np. KotOR-a, ale dwójka strukturą przypomina mi np. takiego Gears of War pomieszanego z Fallout Tactics (nie chodzi mi tu o mechanikę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:29, Henrar napisał:

Źródło: scenariusz ME3, który wyciekł do sieci.
http://pastebin.com/ferTx1qx


Ok. Ale to, ze coś jest w scenariuszu nie oznacza, że zostało zakodowane jako fragment gry a później wycięte i sprzedane za dodatkową kasę.

Tak np. było z Shale do DA:O. Ta postać mogła powstać tylko jako DLC mimo iż była zaplanowana od początku. BW mieli do wyboru albo zrobić DLC z golemem albo nigdy tej postaci nie udostępnić...

Ja zapytałem czy jest dowód na to, że Omega została specjalnie wycięta dla dodatkowego zysku, bo tak napisał kolego zibi20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:23, Demagol napisał:

A co miałeś innego w ME2 i ME3 jak nie łażenie oskryptowanym korytarzem właśnie?


CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!!!

Wlasnie o tym mowie! ME 1, 2 i 3 JEST O IRIONIO!!!! MNIEJ OSKRYPTOWANE!!! NIZ BF3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 08:41, Demagol napisał:

Przecież ME to strzelanka, a nie cRPG.


action crpg jak chcesz sie licytowac... w porownaniu do innych shooterow tpp ME stawia na scenariusz (jak dla mnie plytka space opera)

rozwin sobie skrot crpg i zastanow sie kilka razy czy ME mozna podciagnac pod definicje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z frostbyte 2 jest taki pic że jedyna ładnie działająca i wyglądająca gra na nim to właśnie BF3 reszta no cóż.

NFS:The Run - nie najlepiej zoptymalizowany a graficznie masakra co ewidentnie pokazuje to nowy most wanted od criteriona ten o wiele lepiej wygląda mimo że optymalizacja nie teges.
Nowy Moh - fajt ładny ale lepiej wygląda i działa BF3 niż to coś.

Uwaga zapewne jak UE4 będzie skończony to zmienią na ten silnik i bedąc szczery prędzej ID Software dopracuje ten swój ID tech 5 dla DOOM''a 4 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 11:32, EmperorKaligula napisał:

action crpg jak chcesz sie licytowac... w porownaniu do innych shooterow tpp ME stawia
na scenariusz (jak dla mnie plytka space opera)


Spec Ops: The Line tym bardziej, a action RPG z tego żadne.

Dnia 13.11.2012 o 11:32, EmperorKaligula napisał:

rozwin sobie skrot crpg i zastanow sie kilka razy czy ME mozna podciagnac pod definicje.


Nie można, tu się strzela przede wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 09:38, DeithWX napisał:

Obie gry to gry rpg-action więc na jakim silniku będzie średnio mnie obchodzi, grafika
w ME1 mi się podobała i była wystarczająca.

Przecież te tekstury były obleśne ;)

@Te rozmowy na temat engine'ów są powolutku rozbrajające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 11:52, Demagol napisał:

Spec Ops: The Line tym bardziej, a action RPG z tego żadne.


SO stawia tylko na historie. ME jest bardziej rpgowate bo formujemy druzyne, mamy jakies tam wybory, rozwoj postaci, klasy - a to sa w klasycznych shooterach rzeczy niespotykane.

Dnia 13.11.2012 o 11:52, Demagol napisał:

Nie można, tu się strzela przede wszystkim!


i ? nie widze zwiazku. jedno to gameplay a co innego elementy rpg. action przed 'rpg' daje w przypadku ME wlasnie to ze to jest czysto zrecznosciowa strzelanka tpp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 12:09, EmperorKaligula napisał:

SO stawia tylko na historie. ME jest bardziej rpgowate bo formujemy druzyne, mamy jakies
tam wybory, rozwoj postaci, klasy - a to sa w klasycznych shooterach rzeczy niespotykane.


Dlatego porównałem strukturę dwójki do takiego Fallout Tactics, bo w sumie pewne cechy są podobne. Nawet i jakieś powiązania z kampanią w Wings of Liberty by się znalazło, albo grami 4X. O ile specjalnie kłócić się z określaniem ME jako shooter/RPG nie będę, to już ME2 i ME3 to praktycznie rzecz biorąc postgearsowe shootery z "fusami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować