Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze pozywają Blizzard za Authenticator. "To oszustwo i pogwałcenie umowy"

91 postów w tym temacie

Ja mam authenticatora na Nokii e72, instalowałem go też na jakimś starym Samsungu (U900 Soul), więc takie rozwiązanie istnieje. Nie rozumiem tylko dlaczego Blizzard się do niego nie przyznaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 08:27, Muradin_07 napisał:

To znaczy: jeżeli po wykupieniu Authenticatora i tak konta nie są bezpieczne to fakt-
jest coś nie tak i powinno się to jakoś zrewidować.


"Problem" w tym, że nie włamano się do żadnego konta battle.net, które było zabezpieczone Authenticatorem, o czym skarżący "zapomnieli" wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... No oczywiście ktoś może powiedzieć, że system zabezpieczający od Valve (który dla mnie jest upierdliwy strasznie) jest za darmo i jakoś zabezpiecza przed niechcianym użyciem konta. Ale podobnie jest z internetowymi dyskami- jak chcesz mieć więcej, bardziej zabezpieczone to wykup sobie pakiet. Tutaj jeżeli chcesz mieć zabezpieczone w stu procentach konto tak, że się nikt nie włamie (choć zawsze może się włamać) to zapłać za nie. Chyba lepszym przykładem są antywirusy- nie musisz go kupować, ale jak ci się robal wedrze to ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg, jak ktoś się postara to i palec w tyłku złamie. Jak ktoś korzysta z kompa z głową i uważa na to co robi to nie będzie miał włamu. Jakoś od czasu WoW w wersji Classic nie miałem nigdy włamu. Z autha korzystam mniej więcej od początku roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest w tym, że nawet ja uważając na 100% (bo jestem z tego typu ludzi, co po prostu strasznie dbają o sprzęt) straciłem w pewnym momencie swoje konto BN i dwa konta mailowe za jednym zamachem. Cudem udało mi się odzyskać gmaila, drugie poszło z dymem wraz z BNem. Całe szczęście, że jedynymi rzeczami, które tam miałem to była beta Diablo III i w sumie nic się nie stanie jak założę drugie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 09:50, Muradin_07 napisał:

Tutaj jeżeli chcesz mieć zabezpieczone w stu procentach
konto tak, że się nikt nie włamie (choć zawsze może się włamać) to zapłać za nie.


Nie musisz kupować Authenticatora, żeby zabezpieczyć konto battle.net. Możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji na urządzenia z iOS i Androidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Authenticator jest trudniejszy do złamania niż zwykłe zabezpieczenie z hasłem, więc jest to dodatkowy poziom zabezpieczenia, im lepszy poziom zabezpieczenie tym wieksza niewygoda dla użytkownika, tutaj na prawdę trzeba szukać pewnych kompromisów.

Wymóg Authenticatora przy używaniu RMAH jest logiczny, obracasz tam prawdziwą gotówką, poza tym, wiele osób używa tego aby zarobić. Jak ktoś nie ma smartphone''a to może zainwestować trochę pieniędzy w ten plastikowy token, skoro może odrobić te koszta grając w Diablo III i sprzedając na tym RMAH. Więc to nie jest moim zdaniem wymówka, że blizzard wymaga dodatkowej jednoraozwej opłaty, albo smartphone''a aby móc zarabiać na grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 09:38, Wojman napisał:

"Problem" w tym, że nie włamano się do żadnego konta battle.net, które było zabezpieczone
Authenticatorem, o czym skarżący "zapomnieli" wspomnieć.


O, jedna z niewielu rzczy, w której zdecydowanie się zgadzamy. Śmiesznie zresztą czytało się forum Diablo 3, gdy były te włamy. Co chwila pojawiały się pogłoski, że włamy sa na konta nawet z authenticatorami. Tyle tylko, że jak się jasno zapytało: "Ok, kto z Was posiada mobilny (komórkowy, nie ważne czy java, czy iOS/Android, byle nie zainstalowany na PC) authenticator OSOBIŚCIE i jemu się włamano na konto?" - wtedy natychmiastowa cisza, opcjonalnie posty typu: "No, mnie się nie włamali, ale kolega kolegi mówił, że jego kolega ma kolegę, któremu się włamali mimo authenticatora!". Mówiąc krótko, każdy "wie", że można się z auth włamać, ale jeszcze nikomu się osobiście nie włamali ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego pozwu. Authenticator jest dodatkowym zabezpieczeniem konta, fakt może i Blizzard zaleca go ale nikogo nie zmusza do tego ,żeby go używać. Jak ktoś nie chce to nie i koniec. Jeśli tak to albo wgrywa się aplikacje na telefon, albo kupuje fizyczny klucz który drogi nie jest. Znam osobę która mimo posiadania telefonu z Androidem i tak postanowiła kupić klucz fizyczny. A ten cały pozew to wygląda mi płacz pokrzywdzonych i szukających okazji by uszczypnąć parę $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo autentykator obowiązkowy nie jest, chyba że ktoś się bawi w real money auction house w Diablo 3. Ale wtedy sorry, te 30 złotych to chyba nie jest szczególnie duża kwota, żeby uniknąć przerobienia na dużo grubszą kasę? Plus wydatek na fizyczne urządzenie jest jednorazowy i raczej symboliczny (coś koło 30-35 złotych w Empiku - serio tak strasznie drogo jeśli ktoś ma kilka gier na BN?).
Jakoś systemów bankowych, gdzie też w grę wchodzą realne pieniądze, nikt za konieczność używania tokenów nie pozywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować