Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm: znamy datę premiery!

54 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2012 o 15:06, ZubenPL napisał:

Cena to 39,99 EUR czyli w Polsce za 100zł powinno być , podstawka jest wymagana do działania.


Kurs Euro na dzień dzisiejszy to 4,178.

39,99 * 4,178 = 166,75 zł. Dolicz do tego marże dystrybutora i podczas premiery na półkach zobaczysz cenę w granicach 180 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:16, Kruk-Baenre napisał:

39,99 * 4,178 = 166,75 zł. Dolicz do tego marże dystrybutora i podczas premiery na półkach
zobaczysz cenę w granicach 180 zł.

Zasadniczo nie powinno być żadnej marży, ponieważ 39,99 to zalecana cena detaliczna, a dystrybutorzy mają dostęp do upustu partnerskiego sięgającego kilkudziesięciu %. Nie wiem ile w grach, ale jak pracowałem w handlu automatyką przemysłową, to kabel, który Ciebie kosztowałby 75 zł za metr, mnie kosztowałby 20 zł za metr, ale były też produkty o zniżkach zaledwie 20-25%. Akceptacja tej "marży", o której piszesz, przez polskich konsumentów wynika z braku świadomości o tym, jak działa handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:16, Kruk-Baenre napisał:

Kurs Euro na dzień dzisiejszy to 4,178.

39,99 * 4,178 = 166,75 zł. Dolicz do tego marże dystrybutora i podczas premiery na półkach
zobaczysz cenę w granicach 180 zł.

Wiesz że nikt nie oblicza tak ceny :) SC2 podstawka cena 59euro kurs w tedy to też około 4zł czyli 240zł, polska cena wyniosła 199zł a w wielu sklepach gra była 169zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatki blizza zawsze sa poniżej 150 złotych - wystarczy spojrzeć na MoP. Nie mówiąc już o tym, że same klucze na polskich serwisach będą pewnie za około 100 złotych w dniu premiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:37, ZubenPL napisał:

http://eu.blizzard.com/pl-pl/games/hots/ strona promocyjna. Może mi ktoś wytłumaczyć
czemu tempest w polskiej wersji nazywa się orkan ?


orkan - gwałtowny, silny wicher, zwykle połączony z burzą; huragan, nawałnica
«cyklon tropikalny formujący się w pewnych rejonach Oceanu Indyjskiego»

To się nazywa edukacja przez gry ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:16, Kruk-Baenre napisał:

39,99 * 4,178 = 166,75 zł. Dolicz do tego marże dystrybutora i podczas premiery na półkach
zobaczysz cenę w granicach 180 zł.


a ile kosztowala podstawka d3 w dniu premiery na stronie oficjalnej ? 59,99e ? to jakim cudem ludzie (jak ja) w robili preordery na polskich stronach za 165 plnow ? :) czary ? :D

obstawiam ze dodatek do sc2 bedzie za 100-120 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:40, Zgreed66 napisał:

orkan - gwałtowny, silny wicher, zwykle połączony z burzą; huragan, nawałnica
«cyklon tropikalny formujący się w pewnych rejonach Oceanu Indyjskiego»

To się nazywa edukacja przez gry ;p

1.Orkan – nazwa polskich sieczkarni samojezdnych produkowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od 1971 do 1990 roku, w Poznańskiej Fabryce Maszyn Żniwnych „Agromet”.
2.ORP Orkan – polski niszczyciel, jeden z szesnastu typu M (ex HMS "Myrmidon") z okresu II wojny światowej.
3.ORP Orkan - mały okręt rakietowy projektu 660, okręt wiodący typu Orkan (w kodzie NATO: Sassnitz) wchodzący w skład Marynarki Wojennej

Chyba chodzi o to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 15:46, Zgreed66 napisał:

> Chyba chodzi o to drugie :)
Dalej zostanę przy słownikowej nawałnicy, czy burzy :D

Chyba masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 16:02, TBKPredator napisał:

A co z edycją kolekcjonerską na gram.pl? Będzie? :)

Również jestem ciekaw. Kolekcjonerka wprawdzie nieco uboższa od tej z podstawki, bo brakuje pendrive lub innego fizycznego dodatku, ale reszta zawartości standardowa. Poza tym pudełko dobrze się komponować będzie z podstawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 16:08, vegost napisał:

Więc cena zapewne będzie 200 zł. Jak zawsze u nas. Mogą sobie pomarzyć :) Dodatek to
max 69 zł bym dał.

WoL 59Euro=199zł więc według ciebie 39Euro=199zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować