Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 3 goni Xboksa 360 - najnowsze wyniki sprzedaży konsoli Sony

61 postów w tym temacie

Cóż, wyniki nieaktualne :P bo właśnie idę odebrać swoją drugą konsolę XBOX 360 (edycja limitowana Halo 4) więc +1 do sprzedaży XBOXa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawienie na bluray okazało się dobrym pomysłem. Mimo początkowych trudności związanych z wysoką ceną i relatywnie niedużą biblioteką gier na starcie ps3 udało się osiągnąć sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 11:52, Mr_Spike napisał:

Jednak postawienie na bluray okazało się dobrym pomysłem. Mimo początkowych trudności
związanych z wysoką ceną i relatywnie niedużą biblioteką gier na starcie ps3 udało się
osiągnąć sukces.


Czy ja wiem. Jeśli te dane są prawdziwe to Micrisift i Sony sprzedało tyle samo konsol. Ale XBOX jest raczej tańszy w produkcji od czarnulki więc to raczej Microsoft zarobił więcej. A takie nintendo.... wypuścili sonie Wii które technologicznie nie dostrastało xboxowi i ps3 do pięt a sprzedali coś chyba 90 milionów sztuk i zarobili najwięcej :P Więc od strony marketingowej i ekonomicznej, pakowanie lepszego sprzętu do konsoli w stylu BR raczej się totalnie nie opłaca.
I chyba niestety z tego też względu ps4 i X720 nie będą jakoś strasznie mocne :/ Co to znaczy dla gier wszyscy wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 12:01, cHICEK napisał:

I chyba niestety z tego też względu ps4 i X720 nie będą jakoś strasznie mocne :/ Co to
znaczy dla gier wszyscy wiemy.

Zaprzestanie pogoni za uzyskaniem fotorealistycznej grafiki i skupienie się na bardziej istotnych cechach jak gameplay i scenariusz? Ech... pomarzyć można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 12:05, mati285 napisał:

> I chyba niestety z tego też względu ps4 i X720 nie będą jakoś strasznie mocne :/ Co to
> znaczy dla gier wszyscy wiemy.
Zaprzestanie pogoni za uzyskaniem fotorealistycznej grafiki i skupienie się na bardziej
istotnych cechach jak gameplay i scenariusz? Ech... pomarzyć można

po co mi fabuła jak mam tesselacje i antialiasingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 12:05, mati285 napisał:

Zaprzestanie pogoni za uzyskaniem fotorealistycznej grafiki i skupienie się na bardziej
istotnych cechach jak gameplay i scenariusz? Ech... pomarzyć można


Miałem raczej na myśli wreszcie gry w natywnej rozdziałce 1080p i porządny Anti-Aliasing. Gry z dobrym gameplayem i fabułą to może nie jest codzienność ale też jest ich sporo. Zresztą kiedyś Quake 1 wydawał się fotorealistyczny. Rozwój techniki to nie tylko lepsza grafika ale i więcej możliwośći. Gry z otwartym światem, wieloma postaciami na ekranie, czy zaawansowanym AI i fizyką wymagając mocy obliczeniowej. A podtrzymać dobrą fabułę i klimat pomaga np. realistyczna mimika twarzy postaci. Chociaż wiadomo że i ultra realistyczna mimika nie pomoże gdy dialogi i fabułą są fatalne. To dziła w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu wrażenie, że zamiast stopniowego rozwoju w każdej dziedzinie nowa generacja przyniesie modę na gwałtowny rozwój w dziedzinie grafiki kosztem zastoju czy nawet regresu w innych (wymienionych przeze mnie w poprzednim poście) i trochę się tego obawiam. Wypuszczenie na rynek lepszego pióra nie sprawi, że zaczną powstawać lepsze książki, a wiele osób zdaje się tak uważać. Chyba, że ktoś przez lepszą książkę rozumie ładniejszą okładkę czy bardziej wyraźną czcionkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy założyć iż więcej użytkowników jest na PS3 biorąc pod uwagę fakt iż pewnie pare milionów X360 które sprzedały się zostały kupione przez tego samego użytkownika jeszcze raz?

Z marketingowego punktu widzenia MS więcej sprzedał ale z perspektywy gracza już niekoniecznie bo musiał drugi raz kupić tą samą konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry sa teraz tak glupie i nudne, ze moglyby miec chociaz ladna grafike. Niestety jak odpalam u siebie port konsolowy, to rece mozna zalamac. Ale coz, takie czasy. Zreszta VHS tez nie wygral dlatego ze byl lepszy. To samo mozna powiedziec chocby o formacie mp3.

Jednak mimo wszystko szokuje mnie ze ludzie wybieraja urzadzenia, ktore oferuja tak malo. Sadze, ze wynika to glownie z niewiedzy. Jesli ktos nie widzial czegos lepszego, to wszystko wydaje mu sie na najwyzszym poziomie. Sam sie kiedys jaralem gumowa Godzilla, a dzis na to patrze z usmiechem na twarzy.

A wracajac do fabuly gier, to nie wiem o jakiej fabule my tu mowimy. 90% pozycji jest od poczatku projektowanych na multiplayera, gdzie historia nie ma zadnego znaczenia. Kampanie sa umieszczane tylko po to, by jakies "trolle" im nie marudzily, ze nie ma singla. Nie zeby kiedys kazda gra byla jakas niesamowita pod tym wzgledem. Problem tylko w tym, ze kiedys nie bylo takich mozliwosci jak dzis. Brak klimatu wynika glownie z lenistwa tworcow i swiadomego ograniczania kosztow, ktore przekierowuje sie na inne cele. Bo tworzac gre na multi dla mas, ktore z zasady nie tryskaja inteligencja, a ich potrzeby od strony intelektualnej sa raczej niewielkie, tworzymy produkt, ktory w obecnych realiach rynkowych jest "wartosciowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony nie "sprzedało" 70 milionów egzemplarzy. 70 milionów trafiło do sklepów... Shipped =/= sold.
Na tle poprzednika "chlebaka", jest to wynik słaby - rachunek ekonomiczny jest bowiem bezlitosny, ale boss japońskiego molocha musi mydlić inwestorom oczy.
Wypuszczenie PS3 na rynek pochłonęło chore kwoty (swego czasu czytałem, że równowartość zysków wypracowanych przez PSX i PS2), a firma do tej pory nie wyszła z tą inwestycją nawet "na zero".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy możemy założyć iż więcej użytkowników jest na PS3 biorąc pod uwagę fakt iż pewnie

Dnia 16.11.2012 o 12:28, golic napisał:

pare milionów X360 które sprzedały się zostały kupione przez tego samego użytkownika
jeszcze raz?



Nie. Gdyż w razie słynnego rroda w ramach gwarancji dostajesz nową sztukę, a ta do sprzedaży się nie liczy.

>

Dnia 16.11.2012 o 12:28, golic napisał:

Z marketingowego punktu widzenia MS więcej sprzedał ale z perspektywy gracza już niekoniecznie
bo musiał drugi raz kupić tą samą konsolę.


^^ Jak już Ci wyjaśniłem powyżej nie jest to prawda.

Natomiast rzecz w czym innym - zarówno xboxa jak i PlayStation trzeba rozpatrywać jako marki, a nie fizyczny sprzęt. Marka PlayStation jest na rynku dłużej, to raz. Dwa - w poprzedniej generacji Sony swoim PS2 totalnie pozamiatało - zarówno pierwszy xbox jak i GameCube praktycznie nie istniały. Mówiłeś konsola - myślałeś PS2. Czy w tej generacji możesz powiedzieć tak samo ? IMO nie :)

W tej generacji, jakikolwiek by nie był ostateczny wynik Sony delikatnie dało tyłka. Możliwe, że PS3 dogoni globalną sprzedażą X360, możliwe że go nawet prześcignie o milion czy dwa. To nie ma znaczenia - Microsoft uszczknął spory kawałek tortu z działki, na której do tej pory to Sony było dominatorem. Z marketingowego punktu widzenia to jest kawał dobrej roboty. Pod względem ekonomii amerykański sprzęt produkowany w Chinach też wypada lepiej - z wyliczeń Polygamii pamiętam, że z pierwszymi rewizjami X360 M$ wychodził na zero, każde kolejne to już zysk od sztuki. Sony dłużej dopłacało (bodajże do czasu ukazania się slimki).

^^ Oczywiście taka zażarta konkurencja cieszy - to same plusy dla klientów końcowych, czyli nas :)

@Boro666,

Uśmiechnij się facet trochę, bo od Twojej zbolałej dupy, to mnie aż zaczynają boleć zęby ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:18, Principes napisał:

Wypuszczenie PS3 na rynek pochłonęło chore kwoty (swego czasu czytałem, że równowartość
zysków wypracowanych przez PSX i PS2), a firma do tej pory nie wyszła z tą inwestycją
nawet "na zero".


Bo na tym rynku zarabia sie na licencjach dla wydawcow gier, a nie urzadzeniach. Sony stworzylo dziwadlo z procesorem serwerowym, to i koszty byly wysokie. Kraza sluchy, ze PS4 ma miec AMD A10. Abstrahujac od raczej slabej wydajnosci tego APU na rynku PC (porownujac do pozwiazan typu CPU+GPU), to koszt jest nieporownywalnie mniejszy niz Cell''a. Poza tym taki ruch by znacznie ulatwil prace developerom, ktorzy zwyczajnie sobie nie radza z dziwacznym srodowiskiem PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boro666, nie każda gra jest głupia, chyba że ktoś tak uważa o tytułach w których trzeba pomyśleć lub coś w tym stylu. Jeżeli chodzi o fabułę, to też wiele gier się znajdzie, gdzie ona wymiata. Jednak zamiast poszukać fajnego tytułu to jak zwykle trzeba marudzić.

Wszyscy odnoszą się do starych czasów jak fajnie kiedyś było. Sorry, ale jak miałem w późniejszych czasach swojego życia 2.8.6 czy 4.8.6 (dla niektórych zapewne to magiczne pojęcia/cyferki), to gry nie miały żadnej fabuły. Grafika to kwadraty i człowiek się cieszył. Nawet jak były MMX`y to jakoś sobie tego nie przypominam.

Masz rację co do jednego, że wiele gier robi się dla multi. Jednak czy to źle ? Dzięki temu BF3 gości w moich rękach przez dłuży czas jak i kilka innych pozycji. W singlu masz ciągle to sam tylko poziom zmieniasz. Często SI jest jednostajne a nawet jak nie, to co z tego ? Granie z ludźmi jest lepsze, bo nigdy nie wiesz jaki będzie koniec rozgrywki, na którą też wpływasz. Niby stworzyli gdzieś już SI, które zachowaniem przypomina człowieka, jednak to nadal nie człowiek i nie ten sam "fun".

Jeżeli chodzi o łądną grafikę w grach, to kup sobie lepszy komputera albo poczekaj na nowszą generację konsol. Niestety obecna ma już sporo latek i chyba nic dziwnego, że sprzęt np z 2007 roku nie jest w stanie wyciągnąć full HD w 60 klatkach w 3d ? Ciekawe, czy Twój telewizor, który kupiłeś np w 2007 roku ma może 800Hz odświeżania ? to taki idiotyczny przykład, ale mam nadzieję, że zrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą mydlić inwestorom oczy, bo wartość Sony jest na niesłychanie niskim poziomie, a firma notorycznie notuje straty :D no ale to jest efekt fatalnej polityki cenowej i braku innowacji - koreańskie firmy poszły do przodu, a japońskie zostały z tyłu. W dodatku Sony zaczęło się nie wiadomo dlaczego tak cenić, przy czym pod względem jakości wcale tak różowo nie jest. W sumie to się dziwię, że jeszcze jakiś gigant pokroju MS czy Samsunga nie wykupił Sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cudownie, ale samo Sony za dobrze na tym wszystkim nie wyszło. Niemniej podziwiam ich za jaja, trzeba je mieć, żeby wszczynać podobne inwestycje i jeszcze robić do tego dobrą minę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by o Sony nie mówić - Na pewno nie są aż tak pazerni na kase jak M$ i bardziej idą na rękę graczom. Kto to widział żeby płacić za granie w sieci do cholery? Kupujesz grę za 200 złotych i do tego jeszcze płacisz za to żeby pograć online, no ludzie... No i olbrzymią przewaga Sony są mistrzowskie ekskluziwy, dopracowane w każdym calu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować