Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 3 goni Xboksa 360 - najnowsze wyniki sprzedaży konsoli Sony

61 postów w tym temacie

A tak w ogóle Ci co wypowiadają się o grafice widać że to jacyś nowicjusze. Wy na prawdę wierzycie że potęga sprzetu jest określana grafiką? Nie widzicie zastoju w rozwoju i ten zastój nie jest spowodowany konsolami. Po prostu grafika niedługo osiągnie pewną granicę z którą nie da się już nic zrobić. (już tak jest) teraz to kwestia właśnie realistycznego środowiska (zniszczenia itp.) ale mało kto nad tym pracuje poza EA i ich Frostbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:36, Kafar napisał:

A tak w ogóle Ci co wypowiadają się o grafice widać że to jacyś nowicjusze. Wy na prawdę
wierzycie że potęga sprzetu jest określana grafiką? Nie widzicie zastoju w rozwoju i
ten zastój nie jest spowodowany konsolami. Po prostu grafika niedługo osiągnie pewną
granicę z którą nie da się już nic zrobić. (już tak jest) teraz to kwestia właśnie realistycznego
środowiska (zniszczenia itp.) ale mało kto nad tym pracuje poza EA i ich Frostbite.


Jest wiele systemow fizyki, chocby wykorzystywany w 95% gier Havok. Dynamika obiektow jest tez bardzo fajnie rozwijana w pozycjach CryTeka. Na tym polu, tak samo jak na graficznym, jest jednak wiele do zrobienia bo nawet taki BF3 jest daleki od realizmu. Tyle ze bariera jest wydajnosc sprzetu. Nie oszukujmy sie, nawet przy PhysX wymiekaja mocne karty NV, do ktorych te konsolowe nie maja nawet co startowac. Wyobraz sobie co bedzie przy obliczeniach tak zaawansowanych, jak bys tego oczekiwal. Konsole na pewno w tej kwestii nie pomagaja, zatrzymujac rynek na wiele lat na tym samym poziomie jakosciowym. Kiedys Sony czy Nintendo zawsze staralo sie podnosic poprzeczke. Dzis niestety tego nie robia. Ale tylko dlatego, ze ludziom tak naprawde wszystko jedno. W TV tez by nie lecial 1500 odcinek Klanu, gdyby ludzie nie ogladali tego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 12:13, Dared00 napisał:

po co mi fabuła jak mam tesselacje i antialiasingi


I ubersampling, bez ubersamplingu to ani fabuła ani gameplay nie pomoże, weźmy takiego wiedźmina - dwójka miała ubersampling i się całkiem nieźle sprzedała. Jedynka z kolei, uhh... NIKT, słownie : NIKT ! na xboxa nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:18, Principes napisał:

Sony nie "sprzedało" 70 milionów egzemplarzy. 70 milionów trafiło do sklepów... Shipped
=/= sold.

Dla Sony już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, i ja chętnie jestem d otego by ten rynek był powstrzymywany bo inaczej wciskano by nam nową kartę graficzną czy inne karty co roku inną i musiałbyś je zmieniać. Ja jednak oczekuje do gier sprzętu stałego na parę lat. Do wszelakich prac szybsze komputery nie są aż tak potrzebne więc ogólnie ekonomia na ty mnie ucierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:31, Ifym napisał:

Co by o Sony nie mówić - Na pewno nie są aż tak pazerni na kase jak M$ i bardziej idą
na rękę graczom. Kto to widział żeby płacić za granie w sieci do cholery? Kupujesz grę
za 200 złotych i do tego jeszcze płacisz za to żeby pograć online, no ludzie... No i
olbrzymią przewaga Sony są mistrzowskie ekskluziwy, dopracowane w każdym calu.


Abonament Gold to nie tylko możliowość gry przez internet. Sam wolę płacić niż korzystać z funkcji sieciowych jakie ma PS3. Jeśli ktoś chcę grać w multi to tylko na X360.

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/320/035/cf8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 19:56, maAtis9988 napisał:

Abonament Gold to nie tylko możliowość gry przez internet.

A co dokłądnie daje, czego nie ma konkurencja?
YT? Jest.
FB? Jest
Twitter? Jest
Przeglądarka? Jest.
Tony multimedialnych apek, pokroju BBC iPlayer? Są. Kij z tym, że w Polsce i tak ich nie ma a MS Polska totalnie olewa sprawę i nawet iPli nie ma, która - uwaga - jest na PS3.
Wszystko za darmo, ale kij.
XBL opłaca się tak naprawdę tylko w dwóch krajach - UK i USA. PS+ opłaca się wszędzie. Sorry.

Dnia 16.11.2012 o 19:56, maAtis9988 napisał:

Zacny suchar milordzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2012 o 20:23, Henrar napisał:

YT? Jest.
FB? Jest
Twitter? Jest
Przeglądarka? Jest.


Może i jest, ale o wiele gorsza od IE na X.

Dnia 16.11.2012 o 20:23, Henrar napisał:

Tony multimedialnych apek, pokroju BBC iPlayer? Są. Kij z tym, że w Polsce i tak ich
nie ma a MS Polska totalnie olewa sprawę i nawet iPli nie ma, która - uwaga - jest na
PS3.


Fakt, w Polsce jest z tym o wiele gorzej ( po chuya jakieś MLB.TV w Polsce?), ale zawsze można "zamieszkać" w ambasadzie Polski w Londynie.

Dnia 16.11.2012 o 20:23, Henrar napisał:

Wszystko za darmo, ale kij.


Za darmo, ale gorzej.

Dnia 16.11.2012 o 20:23, Henrar napisał:

XBL opłaca się tak naprawdę tylko w dwóch krajach - UK i USA. PS+ opłaca się wszędzie.
Sorry.

Bez takich podstaw jak cross game chat granie przez sieć na PS3 nie ma sensu. Trudno jest spotkać kogoś grającego przez sieć z headsetem, ale skoro ci to nie przeszkadza...

PS: Wracam grać w najlepszą grę roku, czyli Halo 4, której sonyboty mogą tylko zazdrościć. W dodatku na XBL, czyli usłudze sieciowej lepszej niż PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:47, maAtis9988 napisał:

Bez takich podstaw jak cross game chat granie przez sieć na PS3 nie ma sensu. Trudno
jest spotkać kogoś grającego przez sieć z headsetem, ale skoro ci to nie przeszkadza...

Lol, że co proszę? Przez brak cross-game chata ludzie nie maja headsetów do gier?
Grałeś kiedykolwiek na PS3, tylko trollujesz? Po multi to większość ma słuchawki, bo PS3 akceptuje dowolnego headseta z bluetoothem.

Dnia 16.11.2012 o 20:47, maAtis9988 napisał:

PS: Wracam grać w najlepszą grę roku, czyli Halo 4, której sonyboty mogą tylko zazdrościć.
W dodatku na XBL, czyli usłudze sieciowej lepszej niż PSN.

Ah, mamy prawdziwego fanboja X360 :D Ciekaw jestem, za co Halo 4 zasługuje na GOTY, skoro nie wprowadził niczego rewolucyjnego.

Miałem coś napisać o graniu w Journey i dlaczego zasługuje na GOTY, ale zrezygnowałem. Nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:47, maAtis9988 napisał:

PS: Wracam grać w najlepszą grę roku, czyli Halo 4, której sonyboty mogą tylko zazdrościć.
W dodatku na XBL, czyli usłudze sieciowej lepszej niż PSN.

Fanboyizm w takiej formie jak Ty prezentujesz to już patologia. (Niezależnie od platformy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:47, maAtis9988 napisał:

PS: Wracam grać w najlepszą grę roku, czyli Halo 4, której sonyboty mogą tylko zazdrościć.

1 (słownie: jeden) tytuł i robić konsolę na bóstwo. Tego jeszcze chyba nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:51, Henrar napisał:


Lol, że co proszę? Przez brak cross-game chata ludzie nie maja headsetów do gier?
Grałeś kiedykolwiek na PS3, tylko trollujesz? Po multi to większość ma słuchawki, bo
PS3 akceptuje dowolnego headseta z bluetoothem.


Nie napisałem, że nie mają headsetów z powodu braku cross game chata tylko, że bez niego jest o wiele słabiej niż na XBL. PSN ma jakoś usługi sieciowej jak pierwszy Xbox. Na PS3 grałem i mam traumę do dziś.

Zalety XBL:
-rozmowy grupowe,
-czat niezależny od gry,
-możliwość dołączenia do gry znajomego,
-aktualizacje są bardzo szybkie szybkie i mniejsze niż na PS3
-w 99% grach multiplatformowych nie ma lagów, ani nic nikogo nie wywala co chwilę,
-marcetplace lepiej przemyślany, więcej rzeczy
-bezproblemowa komunikacja głosowa
-brak konserwacji itp. co tydzień
-płatny, ale i tak więcej graczy

A zalety PSN? Chyba tylko to, że jest darmowy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 21:14, maAtis9988 napisał:

-aktualizacje są bardzo szybkie szybkie i mniejsze niż na PS3

Dnia 16.11.2012 o 21:14, maAtis9988 napisał:

-brak konserwacji itp. co tydzień


Czy tylko mi się coś nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 21:56, Fimbulvinter napisał:

> -aktualizacje są bardzo szybkie szybkie i mniejsze niż na PS3
> -brak konserwacji itp. co tydzień
Czy tylko mi się coś nie zgadza?

IMO pasuje: aktualizacje są rzadsze, niż na PS3, a jak są, to mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2012 o 19:56, maAtis9988 napisał:

Abonament Gold to nie tylko możliowość gry przez internet. Sam wolę płacić niż korzystać
z funkcji sieciowych jakie ma PS3. Jeśli ktoś chcę grać w multi to tylko na X360.

To TYLKO TWOJE ZDANIE. :)

Dnia 16.11.2012 o 19:56, maAtis9988 napisał:

Hahahaha, suche, strasznie. Akurat to raczej na x360 jakoś brakuje ekskluziwów, czy może się mylę?

A z tym halo możesz sie schować do piwnicy i płakać że kupiłeś taki syf. Miałem tą biedną konsolę przez 3 lata i jedyna dobra gra to Gears of War. Halo to syf nad syfy, nudny, ze słabą grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2012 o 07:31, Ifym napisał:

A z tym halo możesz sie schować do piwnicy i płakać że kupiłeś taki syf. Miałem tą biedną
konsolę przez 3 lata i jedyna dobra gra to Gears of War. Halo to syf nad syfy, nudny,
ze słabą grafiką.


Widać po wynikach sprzedaży jakie jest słabe.Jeśli sądzisz, że grafika jest słaba to albo jesteś ślepy, albo się naćpałeś i wypisujesz jakieś głupoty.Najładniejsza gra na X360. Najlepsza seria FPS-ów na konsolach, która zrewolucjonizowała granie na nich w ten gatunek gier, ale PS3 i tak malepsze exsy jak Wonderbook lub Little Big Planet Karting (hity).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2012 o 07:53, maAtis9988 napisał:

Widać po wynikach sprzedaży jakie jest słabe.Jeśli sądzisz, że grafika jest słaba to
albo jesteś ślepy, albo się naćpałeś i wypisujesz jakieś głupoty.Najładniejsza gra na
X360. Najlepsza seria FPS-ów na konsolach, która zrewolucjonizowała granie na nich w
ten gatunek gier, ale PS3 i tak malepsze exsy jak Wonderbook lub Little Big Planet Karting
(hity).

Tym halo się tylko zasłaniasz? Hahaha, God of War, seria Killzone która zjada dupą to twoje kolorowe halo, inFamous, Uncharted, Gran Turismo, Motorstorm, Heavy Rain, seria Resistance która też zjada dupą wszystko w co grasz, Wipeout, Yakuza, mam dalej wymieniać? Sam nie wiesz o czym gadasz, pałujesz się tym xboxem jakby było czym. Jestem przeciwny jakimś debilnym wojnom na forach przez neta bo jak coś do kogoś mam, to wolę się spotkać i to sobie wyjaśnić w ten czy inny sposób, ale jak widzę twoje spuszczanie się nad jedną konsolą i jedną grą to mnie cholera bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2012 o 08:24, Ifym napisał:

Tym halo się tylko zasłaniasz? Hahaha, God of War, seria Killzone która zjada dupą to
twoje kolorowe halo, inFamous, Uncharted, Gran Turismo, Motorstorm, Heavy Rain, seria
Resistance która też zjada dupą wszystko w co grasz, Wipeout, Yakuza, mam dalej wymieniać?


Forza Horizon> Motorstrom
Forza 4> GT 5
Halo> Killzone i Resistance
Crackdown>inFamous
Gears of War> Uncharted
Yakuza jest tylko dla tych co oglądają chińskie bajki.O tych szmacianych lalkach nawet nie warto pisać.Wonderbook i Little Big PLanet Karting- dwa najlepsze exy na PS3 i gry roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączam się :P

Dnia 17.11.2012 o 10:33, maAtis9988 napisał:

Gears of War> Uncharted


Pffff... proszę Cię. Po pierwsze te gry trochę się różnią, więc takie bezpośrednie porównanie jest moim zdaniem nie na miejscu. Po drugie, nawet gdyby już to robić to w życiu się nie zgodzę, że Gears jest lepsze od Uncharted. Tak grałem w obydwie gry.
Z resztą pozycji nie będę dyskutował, bo nie mam porównania, ale mam wątpliwości w niektórych przypadkach.

Tak czy siak wciąż pominąłeś bardzo dobre God of War, którego to odpowiednika Xbox chyba nie ma. Heavy Rain (i tu podobnie). Od siebie dodam niezłe Heavenly Sword lepsze Journey czy METAL GEAR SOLID 4. Do tego jeśli uważasz, że LPB jest słabe czy głupie to też jesteś w błędzie.

Dnia 17.11.2012 o 10:33, maAtis9988 napisał:

Yakuza jest tylko dla tych co oglądają chińskie bajki


O tak, powiedziała Wyrocznia.

Ode mnie to tyle. Trochę poniżający jest udział w tego typu porównywaniu siusiaków, ale widzę tu jawną niesprawiedliwość w ocenie więc musiałem interweniować ;d


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować