Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ogłoszono nominacje w przeglądzie Video Game Awards 2012. Głosuj na swoich faworytów

38 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Dość zaskakujące mogą się wydać niektóre nominacje w tegorocznym przeglądzie Video Game Awards. Spike ogłosił, kto przystępuje do rywalizacji o tytuł najlepszej gry roku na swojej stronie.

Przeczytaj cały tekst "Ogłoszono nominacje w przeglądzie Video Game Awards 2012. Głosuj na swoich faworytów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VGA to jedna z najbardziej wyśmiewanych nagród w branży, tym niemniej cieszy mnie tak wiele nominacji dla The Walking Dead i Telltale Games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:09, Vojtas napisał:

VGA to jedna z najbardziej wyśmiewanych nagród w branży, tym niemniej cieszy mnie tak
wiele nominacji dla The Walking Dead i Telltale Games.


Może i wyśmiewanych, ale obok BAFTA i GJA to o niej mówi się najwięcej i to tę galę transmituje amerykańska telewizja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zaskoczyło (i ucieszyło) tyle nominacji dla The Walking Dead, bo jednak VGA jest znane z hołdowania tym najbardziej hype''owanym tytułom. Z drugiej strony Journey... jeżeli półtoragodzinny, interaktywny wygaszacz ekranu może zostać uznany za najlepszą grę to ja już nie chce żyć na tej planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:13, pepsi napisał:

Może i wyśmiewanych, ale obok BAFTA i GJA to o niej mówi się najwięcej
i to tę galę transmituje amerykańska telewizja.


Wcale to nie świadczy o jej prestiżu, zwłaszcza że producentem jest Geoff Keighley - gość, który niedawno był przyczyną kolejnej dyskusji nt. etyki i standardów w mediach branżowych, co jednak skwapliwie przemilczeliście (tzn. Ty i Gram.pl). VGA się nie da oglądać - to jest jeden wielki blok reklamowy przerywany transmisją gali. Szkoda czasu na oglądanie tego, lepiej się wyspać. Trailery można obejrzeć nazajutrz, bo to jest jedyna zaleta tego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nominacje w kategorii najlepsze RPG uświadomiły mi, że ten rok jest rzeczywiście dla tego gatunku katastrofalny - 2 hack''n''slash czyli Diablo III i Torchlight 2, strzelanka ME3 oraz jakaś gra, o której nawet nie słyszałem :D Nie ma nawet porównania do ubiegłego roku - Skyrim, Deus Ex i Wiedźmin 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:09, Vojtas napisał:

VGA to jedna z najbardziej wyśmiewanych nagród w branży, tym niemniej cieszy mnie tak
wiele nominacji dla The Walking Dead i Telltale Games.


Hehe mało z krzesła nie spadłem widząc nominacje dla AC3 i Dishonored za jakość grafiki xD Takie żarty to parę lat temu a nie na 2012r. Poza tym widać jaka gala, większości innych gier nie ma, a nominował sobie chyba sam koleś jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra RPG

Diablo III
Mass Effect 3
Torchlight II
Xenoblade Chronicles


O kurde :/ Co to ma być ? Od biedy da się pod tą kategorię podciągnąć ME3. XCh też niech będzie - to chyba dość zacne jRPG. Diablo 3 i TR 2 (niezależnie czy ktos je lubi czy nie) to hack&slashe. Co to ma być - do wuja Wacława ?

Gdzie Final Fantasy XIII-2 ? Gdzie inne jRPG ? Gdzie Wiedźmin 2 na xboxa ? Gdzie Dark Souls na PC w wydaniu PTDE (i późniejsze wersje konsolowe) ? Gdzie Risen 2 ? Gdzie Legends of Grimrock - oldskulowy rolplej na PC ? Gdzie....

^^ Jestem tak zniesmaczony, że w tym roku nie głosuje, czara goryczy się przelała. Nie zamierzam brać udziału w tej szopce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:46, CristianoRonaldo napisał:

Hehe mało z krzesła nie spadłem widząc nominacje dla AC3 i Dishonored za jakość grafiki
xD Takie żarty to parę lat temu a nie na 2012r.

Jeżeli przez grafikę rozumieć tylko jakość tekstur i wszelkie inne aspekty techniczne to masz rację. Jeżeli zaś wziąć pod uwagę stylistykę, kolorystykę etc. to Dishonored jak najbardziej na nominację zasłużył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie napiszmy typy...

Gra roku: Dishonored (choć The Walking Dead: The Game nie gorsze)
Studio roku: Telltale Games
Najlepsza gra na X360: Dishonored
Najlepsza na PS3: Journey
Na Wii: nie mam typu
Najlepsza na PC: XCOM: Enemy Unknown
Najlepsza strzelanina: Max Payne 3
Najlepsza przygodowa gra akcji: Dishonored (Sleeping Dogs nie wygra, za piękne to by było)
Najlepsza RPG: tu pojechali trochę z Torchlight i Diablo... ale jeżeli już to Torchlight II
Najlepsze multi: Guild Wars 2
Indywidualna gra sportowa: WWE ''13
Drużynowa gra sportowa: FIFA 13
Najlepsza wyścigowa: Forza Horizon
Najlepsza piosenka w grze: "Tears"- Health (jak wygrają Linkini to chyba przesada)
Najlepszy autorski soundtrack: Max Payne 3
Najlepsza grafika: Dishonored
Najlepsza gra niezależna: Journey
Najlepsza bijatyka: Tekken Tag Tournament 2
Najlepsza gra na urządzenia przenośne: Little Big Planet PS Vita
Najlepszy występ aktorki: Jennifer Hale - Mass Effect 3
Najlepszy występ aktora: James McCaffrey - Max Payne 3
Najlepsza adaptacja: The Walking Dead: The Game
Najlepsze DLC: nah...
Najlepsza gra dystrybuowana drogą cyfrową: The Walking Dead: The Game
Najlepsza gra społecznościowa: nah...
Najbardziej oczekiwana gra: BioShock Infinite lub Grand Theft Auto V
Najlepsza postać gry: Clap Trap z Borderlandsów 2, bo nie ma Maxa Payne''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:02, mati285 napisał:

Jeżeli przez grafikę rozumieć tylko jakość tekstur i wszelkie inne aspekty techniczne
to masz rację.


Dlatego jakość technologiczna grafiki nie powinna być wymieszana z art designem - a tak obecnie jest, czego najlepszym przykładem Journey. Od razu mi się przypomniało, jak Gametrailers w kategorii Best Graphics nagrodę przyznał Yoshi Epic Yarn. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

Gra roku: Dishonored
Studio roku: 343 Industries
Najlepsza gra na Xboksa 360: Halo 4
Najlepsza gra na PlayStation 3: nic - Journey to za mało na najlepszą grę roku na tę konsolę a pozostałe gry dostępne są na inne platformy
Najlepsza gra na Wii/Wii U: no tu to naprawdę ciężki orzech od zgryzienia, bo zarówno The Last Story jak i Xenoblade Chronicles to gry genialne pod każdym względem (aż wstyd, że nie ma takich perełek na pozostałych platformach)
Najlepsza gra na PC: Guild Wars 2
Najlepsza strzelanina: Halo 4 (bezapelacyjnie! i nie ma znaczenia, że dostępna tylko na XBOX 360)
Najlepsza przygodowa gra akcji: Dishonored
Najlepsza gra RPG: Xenoblade Chronicles (również bezapelacyjnie)
Najlepszy multiplayer: Halo 4 (ponownie bezapelacyjnie)
Najlepsza indywidualna gra sportowa: nie interesuje mnie więc się nie wypowiadam :)
Najlepsza drużynowa gra sportowa: jak wyżej
Najlepsza gra wyścigowa: z perspektywy czasu - Forza Horizon
Najlepsza piosenka w grze: he? a najlepszej okładki albo menu nie ma?
Najlepsza autorska ścieżka dźwiękowa: Halo 4
Najlepsza grafika: Halo 4 ( ta gra pokazała, że w XBOX 360 drzemie jeszcze trochę mocy)
Najlepsza gra niezależna: Mark of the Ninja
Najlepsza bijatyka: nie interesuje mnie :P
Najlepsza gra na urządzenia przenośne: Gravity Rush (chociaż LittleBigPlanet też ma w sobie to coś, ale bardziej ze względu na edytor)
Najlepszy występ aktorki: Jen Taylor jako Cortana Halo 4
Najlepszy występ aktora: Daemon Clarke jako Handsome Jack Borderlands 2
Najlepsza adaptacja: Transformers: Fall of Cybertron
Najlepsze DLC: Dawnguard The Elder Scrolls V: Skyrim
Najlepsza gra dystrybuowana drogą cyfrową: The Walking Dead: The Game
Najlepsza gra społecznościowa: he?
Najbardziej oczekiwana gra: Grand Theft Auto V
Najlepsza postać z gry: Clap Trap Borderlands 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:08, Vojtas napisał:

> Jeżeli przez grafikę rozumieć tylko jakość tekstur i wszelkie inne aspekty techniczne

> to masz rację.

Dlatego jakość technologiczna grafiki nie powinna być wymieszana z art designem - a tak
obecnie jest, czego najlepszym przykładem Journey. Od razu mi się przypomniało, jak Gametrailers
w kategorii Best Graphics nagrodę przyznał Yoshi Epic Yarn. :D


Dokładnie. Ot taki Guild Wars 2 - graficznie wcale nie jest jakiś mega uber, ale jeżeli idzie o art design to pozostawił konkurencję daleko w tyle (mowa oczywiście o mmo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:02, mati285 napisał:

> Hehe mało z krzesła nie spadłem widząc nominacje dla AC3 i Dishonored za jakość
grafiki
> xD Takie żarty to parę lat temu a nie na 2012r.
Jeżeli przez grafikę rozumieć tylko jakość tekstur i wszelkie inne aspekty techniczne
to masz rację. Jeżeli zaś wziąć pod uwagę stylistykę, kolorystykę etc. to Dishonored
jak najbardziej na nominację zasłużył


No to w takim razie co tam robi AC? Ale bez przesady grafika to grafika, a nie jakieś mało znaczące elementy, a dawać nagrody za przestarzałe silniki to jest nie ma miejscu, patrząc na inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 13:46, CristianoRonaldo napisał:

> VGA to jedna z najbardziej wyśmiewanych nagród w branży, tym niemniej cieszy mnie
tak
> wiele nominacji dla The Walking Dead i Telltale Games.

Hehe mało z krzesła nie spadłem widząc nominacje dla AC3 i Dishonored za jakość grafiki
xD Takie żarty to parę lat temu a nie na 2012r. Poza tym widać jaka gala, większości
innych gier nie ma, a nominował sobie chyba sam koleś jakiś.


A widziałeś ACIII na PC? Wątpię. A modyfikowałeś plik .ini od Dishonored? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 14:15, CristianoRonaldo napisał:

No to w takim razie co tam robi AC?

Nie grałem, więc się nie wypowiem, bo oceniać bo screenach i gameplayach nie wypada.
>Ale bez przesady grafika to grafika, a nie jakieś

Dnia 16.11.2012 o 14:15, CristianoRonaldo napisał:

mało znaczące elementy, a dawać nagrody za przestarzałe silniki to jest nie ma miejscu,
patrząc na inne gry.

Więc powinno być tak jak mówi Vojtas. Oddzielne kategorie za grafikę i art design, bo w takiej sytuacji jak mamy tutaj nie wiadomo jakie kryteria są brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, dlaczego takie niedorobione popierdółki, jak AC3 czy ME3 dostają nominację w najważniejszej kategorii, a nie dostaje jej Borderlands 2? Journey? Proszę ja Was nominujących. Ręce opadają. Jako wisienki na torcie absurdu brakuje mi tylko nominacji Black Ops 2 do GOTY... żal. I znowu jakieś nominacje do postaci roku dla NPC z CoDa... co się z tym VGA porobiło.
Przynajmniej Dishonored jest. No i TWD. Z całego serca życzę tym dwóm pozycjom jak największego sukcesu. W przyszłym roku nagrodę zgarnia BioShock :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować