Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #268: Które odsłony serii Assassin``s Creed lubisz najbardziej?

30 postów w tym temacie

Myślę że najlepszą odsłonom AC była II bo najdłuższa, miała dlal mnie najbardziej wciągającą fabułe, a AC Brotherhood owszem było fanatastyczne ale brakowało tego klimatu jak w 2 i ,1 a Revelations to była totalnie pomyloną grą, beznadziejna i spodziewałem się więcej, o AC III nie będe się wypowiadał bo jeszcze nie grałem. Pamiętajcie że to tylko moja opinia. Pozdrawiam fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Assassin''s Creed II. Skok jakościowy pomiędzy pierwszą a drugą częścią jest ogromny. Gra wciągnęła mnie tak, że grałem w nią bity tydzień po kilka godzin dziennie i ukończyłem bez znaczących przerw. Brotherhood nie był aż tak rewolucyjny, ponadto był w pewnych momentach nużący, przez co powracałem do niego kilka razy, aby go ukończyć. Revelations było już moim zdaniem słabe, gra znudziła mnie po kilku godzinach rozgrywki, wprowadziła jeszcze mniej innowacji i była zwyczajnie słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie AC 1 i 3. Jedynka miałą to coś czego brakowało dwójce. AC3 też jest świetne i jest zdecydowanie lepszym sequelem niż dwójka moim zdaniem. AC 2 jest chyba najbardziej przereklamowaną częścią serii, nie to że jest złe ale na pewno nie jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka. Dodatki były dobre, ale to już nie było to samo. Trójka nie jest zła, ale ma tyle bogów że aż wstyd w to grać, poza tym system walki tak "poprawili", że tylko proste ataki coś zdziałają, ostrze bezużyteczne, kontra nie działa, lepiej strzelać z pistoletu i uciekać. System zarabiania kasy też jest kiepski i bardzo utrudniony w porównaniu do Monterigioni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka. Długa wciągająca fabuła, fajne łamigłówki jeśli chodzi o "prawdę". Bardziej zróżnicowane misje niż w jedynce i o wiele więcej zabójstw niż w brotherhood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsze części to I i II. Reszta to pocięte odcinki drugiej odsłony :) Według mnie, nie powinny mieć miejsca. Choć to co zobaczyłem w Revelations zbiło mnie o ciarki. Chodzi mi tu głównie o tajemnice Altaira i o jego całe życie od upadku jego mistrza do końca życia Altaira. To było świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 12:16, Moooras napisał:

Looool, a czemu Revelations tak wysoko???

Mnie bardziej dziwi jakim cudem pierwsza część jest wyżej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że część pierwsza. Dlaczego jedynka, a nie dwójka? Assassin''s Creed był po prostu innowacyjny. Grafika jak na tamte czasy była świetna, szczególnie możliwości silnika do generowania dalekich scenerii bez oszukańczej fog of war. Tam pierwszy raz był ten ''wow factor'' kiedy wjeżdżało się do Damaszku na koniu i stojąc na klifie można było podziwiać piękno i pieczołowitość detali. To samo było kiedy pierwszy raz weszło się na wysoki budynek. Poza tym walki były ciekawe, ze wszystkiego bił klimat średniowiecza no i oczywiście same zabójstwa były rewelacyjne.

Co się nie udało? Wszelkie poboczne misje w stylu podsłuchiwania, kradzieży, itp. bardzo szybko stawały się nudne, powtarzalne i szybko człowiek dochodził do wniosku, że autorzy wrzucili jej jako zapychacz by przedłużyć czas rozgrywki. Drugą porażką były sekwencje poza animusem i ten beznadziejny komputerowy HUD, który zabijał klimat. Z resztą ten problem trapi całą serię.

Natomiast druga część mnie po prostu wynudziła. Grałem w nią tyle, że nabiłem platynę i przez to kompletnie straciłem zainteresowanie serią. Dobijałem te ostatnie trofea już na siłę. W dodatki zwane Brotherhood i Revelations prawie w ogóle nie grałem, bo byłem zmęczony tą samą formą. Aktualnie ogrywam część trzecią i już jestem nią wynudzony. Tak, dodali wspinanie się po drzewach, polowanie na dziką zwierzynę i bitwy morskie, ale i tak nie ratuje to tej gry przed powtarzalnością. Do tego dzisiaj grafika szału już nie robi, a długie loadingi mocno irytują (gram na x360 z ACIII zainstalowanym na HDD).

Według mnie Ubisoft to straszne pazery i zrobili z Assassin''s Creed wydawane rokrocznie Call of Duty. teraz to taka szmata do zbierania pieniążków z podłogi. Pięć części w jednej generacji konsol, na ciągle tym samym silniku to gruba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed III. Wciągająca fabuła, klimat, nowe możliwości (sterowanie żaglowcem, bieganie po drzewach, strzałki z linką) i świetna grafika powodują, że najnowsza część bije wszystkie poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 09:50, Karanthir666 napisał:

> A gdzie odpowiedź "żadna"?;p
Przecież jest. "Nie interesują mnie te gry". I to jest moja odpowiedź.

Fascynują mnie ludzie Twojego pokroju :) Jak CIę nie interesuje Assassin''s Creed, to po kiego czorta wszedłeś w ogóle w ten temat i po czas traciłeś na głosowanie oraz komentarz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 18:44, PinKee napisał:

Fascynują mnie ludzie Twojego pokroju :)

A mnie twojego. To tylko wielbiciele, fani itd mają prawo odwiedzać dany wątek? Nie może być żadnego negatywnego komentarza? Wiesz, takie same komentarze widzę na onecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:15, Karanthir666 napisał:

> Fascynują mnie ludzie Twojego pokroju :)
A mnie twojego. To tylko wielbiciele, fani itd mają prawo odwiedzać dany wątek? Nie może
być żadnego negatywnego komentarza? Wiesz, takie same komentarze widzę na onecie.

Tu nie chodzi o prawo do odwiedzania wątku - po co w ogóle do niego wchodzić, skoro coś Cię nie interesuje zupełnie? To jest moim zarzutem. Ja jak widzę wątek o grze, w którą nie grałem i nie zagram, bo w ogóle mnie ona nie kręci, to kieruję wzrok w inną stronę i zapominam o sprawie, a nie pakuję się do niego, żeby się pochwalić, że mnie to nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 17:01, PinKee napisał:


Czyli jak pisałem. Dany temat mają prawo odwiedzać tylko ci, kórzy go lubią. Powiem ci coś czego pewnie nie wiesz. Otóż każdy może odwiedzić każdy wątek i w nim napisać. Nawet ci negatywnie nastawieni. Dzięki temu tworzsy się dyskusja. Nie zawsze ciekawa, ale jakaś jest. Lepsze to niż same pochwały. Czy ci się to podoba, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 18:22, Karanthir666 napisał:

Czyli jak pisałem. Dany temat mają prawo odwiedzać tylko ci, kórzy go lubią. Powiem ci
coś czego pewnie nie wiesz. Otóż każdy może odwiedzić każdy wątek i w nim napisać. Nawet
ci negatywnie nastawieni. Dzięki temu tworzsy się dyskusja. Nie zawsze ciekawa, ale jakaś
jest. Lepsze to niż same pochwały. Czy ci się to podoba, czy nie.

To tak jakbyś pojechał na zlot miłośników Golfa, żeby wszystkim obwieścić jak to nie lubisz Golfów :P Ale oczywiście wolno Ci, Twoje prawo. Z tym że ja takiego zachowania nie zrozumiem nigdy i zaznaczam, że go wcale nie potępiam. Tylko po co tracić czas na coś, co Cię nie interesuje? Jaki cel w tej krucjacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 18:40, PinKee napisał:

Jaki cel w tej krucjacie? :)

Bo ja wiem? Może żeby wyrazić swoje zdanie? A dlaeczego jest opcja w ankiecie, "Nie interesują mnie te gry"? Właśnie dla takich jak ja. Najwyraźniej twórca tej ankiety nie podziela twoich poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować