Zaloguj się, aby obserwować  
Feniks

Jaki telewizor wybrać - pomoc RTV i AGD

78 postów w tym temacie

Tak szukałem jakiegoś wątku na ten temat ale nic mi się nie rzuciło w oczy więc założyłem nowy.

Nakłonił mnie do tego fakt, że w domu nawala telewizor i wypadałoby nowy kupić (bo do mistrzostw może nie dotrzymać).
Dlatego zwracam się z prośbą do forumowiczów o radę.
Z moich wymagać to tak żeby był w granicach 29'''', 100Hz, w cenie 1000-1500 zł, obsługiwał obrazy 16:9.
Póki co natrafiliśmy na takie modele które by odpowiadały:
LG RZ29FB51
Daewoo DTH29V3k
THOMSON 29DX400S
Sony KV29SE10K

Przydatne byłoby też gdyby ktoś znał strone z testami telewizorów (porównania itp). Bo o sprzęcie komputerowym testów pełno, ale o telewizorach to prawie nic. Jedynie na kinie domowym coś jest ale tam chyba tylko telewizory LCD testują (normalnych w każdym razie nie znalazłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 14:34, Feniks napisał:

Tak szukałem jakiegoś wątku na ten temat ale nic mi się nie rzuciło w oczy więc założyłem nowy.

Nakłonił mnie do tego fakt, że w domu nawala telewizor i wypadałoby nowy kupić (bo do mistrzostw
może nie dotrzymać).
Dlatego zwracam się z prośbą do forumowiczów o radę.
Z moich wymagać to tak żeby był w granicach 29'''', 100Hz, w cenie 1000-1500 zł, obsługiwał
obrazy 16:9.
Póki co natrafiliśmy na takie modele które by odpowiadały:
LG RZ29FB51
Daewoo DTH29V3k
THOMSON 29DX400S
Sony KV29SE10K

Przydatne byłoby też gdyby ktoś znał strone z testami telewizorów (porównania itp). Bo o sprzęcie
komputerowym testów pełno, ale o telewizorach to prawie nic. Jedynie na kinie domowym coś jest
ale tam chyba tylko telewizory LCD testują (normalnych w każdym razie nie znalazłem)


Ja w domu mam Daewoo DTH29V3k i Sony KV29SE10K i tak szczeze chyba lepszy jest Daewoo przynajmiej na pierwszy zut oka ale Sony mam dos krotko wiec narazie niezybt mi powiedziec ktory jest lepszy ale bym polecił Daewoo bo mam go juz chwile i jak narazie działa bez awaryjnie a Sony zobaczymy jak długo nic sie nie bedzie psuło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła mi się nowa opcja, żeby zamiast wcześniej wspomnianego kineskopa kupic telewizor LCD.
Tutaj w sumie wymagania co do ceny to 2500-3000zł z 26''''conajmniej i żeby był gotowy do HDTV.

Co by wybrać to narazie szukam o jesli jest ktoś kto może pomóc w wyborze to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SONY to moim zdaniem najlepsza firma elektroniczna. Mam telewizor sony i sprawuje się bardzo dobrze a nawet lepiej, ma on 5 lat. Świetny dźwięk i obraz..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 19:06, Feniks napisał:

Właśnie pojawiła mi się nowa opcja, żeby zamiast wcześniej wspomnianego kineskopa kupic telewizor
LCD.
Tutaj w sumie wymagania co do ceny to 2500-3000zł z 26''''conajmniej i żeby był gotowy do HDTV.


Co by wybrać to narazie szukam o jesli jest ktoś kto może pomóc w wyborze to byłbym wdzięczny.


1) Sony to najlepsza firma... mam telewizor Sony, ktory ma juz 13-15 lat, a nadal jest lepszy od wiekszosci w swojej klasie i sie nie schrzanil.

2) Jak chcesz kupowac telewizor HDTV to lepiej duzo poczytaj na ten temat, musisz obczaic czy ma HDMI i inne takie, by jak kupisz sobie HDTV za pare lat jak wejdzie ten standard nie okazalo sie, ze nie mozesz za bardzo nic ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Mam teraz inny trochę problem. Otóż w telewizor jestem już zaopatrzony (LG RZ27LZ55). Ale ojciec w końcu się ulitował i stwierdził, że na takim telewizorze to nie może patrzeć na to co jest bo jakość sygnału naziemnego jest fatalna (szczególnie że mam 20 metrów od anteny linię wysokiego napięcia). Stary satelita analogowy też już ma coraz mniej programów. Wypadałoby się więc zaopatrzyć w jakiś cyfrowy tuner. I w tym wypadku moja prośba do was. Co wybrać?

Na chwilę obecną plan mamy taki, żeby kupić tuner cyfrowy (raczej nie HDTV bo takie ponad 2000zł stoją niestety i możliwości telewizora co do takiego obrazu tylko filmy DVD chyba wykorzystują; ale jakby ktoś znał coś odpowiedniego w rozsądnej cenie to chętnie posłucham). Odrazu żeby działał na Hotbirda i Astrę. Teraz jest jeszcze taki dylemat jaki tuner konkretnie wybrać (czy może zdać sie na opinię montera) czy zaopatrzeć sie w jakiś pakiet abonencki (jak już to najtańszy).
Chodzi o to żeby mieć przedewszystkim 5 podstawowych polskich kanałów (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN), pozatym jak najwięcej innych polskich (tematyczne po polsku najlepiej), dożo niemieckich (to dla ojca), i jak najtaniej (najlepiej bez abonamentu). Z tą taniością jest jeden problem, bo nie wiem czy TVP nadaje 1 2 i 3 z satelity bez żadnych opłat (jakoś jeszcze nei znalazłem). W ostateczności zostawiło by się te programy z nadajnika naziemnego kosztem jakości obrazu.

A jak już miałbym sie zdecydować na pakiet abonencki to co wybrać, Polsat Cyfrowy czy Cyfrę+ (chyba nic innego u nas nie ma). Bo o ile dobrze wyczytałem to Polsat nie ma pakietów TVN a Cyfra pakietów Polsatu. (no i chyba w tych najtańszych ich pakietach i tak nie ma Discoverów i innych takich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 19:06, Feniks napisał:

Właśnie pojawiła mi się nowa opcja, żeby zamiast wcześniej wspomnianego kineskopa kupic telewizor
LCD.
Tutaj w sumie wymagania co do ceny to 2500-3000zł z 26''''conajmniej i żeby był gotowy do HDTV.


to polecam LCD Samsunga. Seria LE26.... (26 calowe) lub LE32.... (32 of korz). Różne sa końcówki w nazwach, choć różnice niewielkie. Np LExxR51B miał wejście hdmi (LExxR41B nie miał), LExxR72B ma ładniejsza obudowę i lekko wyższą stopę dynamicznego kontrastu. W obrazie ciężko zauważyć różnicę. Za 3k to niedawno widziałem w promocji MM 32 calówkę taką, już z HDMI, wlaśnie R51B. Normalnie w tej cenie kupisz jednak 26 cali max. Polecam poszukać i wybrać się do sklepów na oblookanie.

ps: niektóre HD średnio wyświetlają zwykły obraz z wejścia antenowego. zwróć na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
To i ja się dołączę:P Szukam jakiegoś LCD do 2500 złociszy najlepiej o obrazie 16:9, ale nie jest to decydujące, najlepszy byłby do 20 cali (mam mały pokój). Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach, rozdzielczość czy może coś innego?
Ma służyć głównie do zwykłej kablówki, czasem xbox i dvd.
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cyfre + pakiet niebieski i jestem dość zadowolony. Fakt, że nie mam ani Canal+ ani HBO i innych kanałów z mega-filmami, ale ogólnie jest ok, i nie nażekam. Brakuje mi tylko Polsatu (zwłaszcza teraz, gdy są mistrzostwa). No gdyby było HBo to bym nie pogardził. Ale ogólnie nie nażekam i polecam. (nie wiem co oferuje Polsat Cyfrowy). Płace chyba 65zł miesięcznie (w tym zawierw się już cena dzierżawy dekodera 10zł/miesiąc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 12:44, Feniks napisał:

Bo o ile dobrze wyczytałem to Polsat nie ma pakietów TVN a Cyfra pakietów Polsatu. (no i chyba w tych
najtańszych ich pakietach i tak nie ma Discoverów i innych takich)


Ja mam Polsat, najdroższy pakiet za 49zł i mam więcej kanałów niż w Cyfrze za 65 złotych. Ten pakiet jest ze wszystkimi dodatkowymi programami jak Boomerang czy AXN. Chciałby dodać, że również posiadałem Cyfrę przez 8 lat, najdroższy pakiet i co miesiąc trzeba było jeszcze płacić 10zł za wynajem dekodera jakby 120zł było im mało...:(, a Polsat mam przez 8 misięcy i tylko 50 zł i 43 kanały w poskiej wersji językowej i nie trzeba płacić za wynajem sprzętu, bo sprzęt został zakupiony (259zł). Naprawdę Polsat to dobry interes w porównaniu z Cyfrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POdobny wątek już się pojawił mój dogi.....i to spory czas temu a jak masz problem to wejdź nawet na mój temat LCD vs. CRT i tam też się takie pytanie pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będe kupował w najbliższym czasie sprzęt grający - "wieżę".
Ktoś mógłby mi powiedzieć na co zwracać uwagę? Firmę? Bajery? Moc głośników?
Rozglądałem się trochę już i mam dwie na oku Panasonica z mocą około 200 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie kupic nowe głośniki do komputera z firmy Creative . a Sa to głosniki Creative Inspire T6100 5.1 . Nie wiem czy sie opłaca jak myślicie są dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie, albo dokładnie prośba. Może mi ktoś polecić jakiś telefon STACJONARNY – bezprzewodowy, który będzie posiadał co najmniej 2 słuchawki w zestawie. Musi być solidny i elegancko wyglądać. Nie musi mieć jakiś bajerów, czy coś. Ma być to dodatkowy telefon działający przy faksie, więc stacja nie musi być jakaś wyrafinowana.

Pytanie drugie, chciałbym kupić sobie kamere… polecacie jakąś? Zastanawiam się czy nie poczekać, aż HD będą coś więcej oferowały w lepszej cenie.


Btw. Wojman, gdybym znał sie na telefonach, a nie mial zielonego pojecia o telewizorach to bym w zyciu tutaj nie zajrzał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie - używał ktoś może tv plasmowego Philips 42PF5331 ??? Chciałbym poznać opinie na jego temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zbieram pieniążki na jeden z tych TV:
http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le40n87bd.asp
http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1192&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=d1d055877f
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/pl/pl/consumer/tv_gr_pl_consumer/flat_tv_ca_pl_consumer/ce/_prod uctId_42PF9731D_10_PL_CONSUMER/P%C5%82aski_telewizor_panoramiczny+42PF9731D_10?proxybuster=J2KKO4TT4UIQ3J0RMRESHQNHKFSEK I5P
http://benq.pl/products/LCDTV/?product=697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam telewizory LCD Samsunga (np.LE-32R81B).Mają duży kontrast i ogółem te TV są lepsze niż inne (np. samsung robi matryce dla Sonego i innych firm :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować