Zaloguj się, aby obserwować  
Feniks

Jaki telewizor wybrać - pomoc RTV i AGD

78 postów w tym temacie

Ma ktoś zielone pojęcie czym się sugerować przy wyborze mikrofalówki? Ewentualnie doradzić co najlepszego wybrać za powiedzmy max. 300zł?

Btw: nie mógłby któryś z moderatorów zmienić nazwy tego tematu? Człowiek szuka wątku o rtv/agd, znajduje to, ale widzi taką nazwę, więc szuka dalej, a tam wszystko pozamykane z odnośnikami właśnie tutaj... Trochę zbędny i mylący ten wstęp o telewizorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, a z uwagi na niedzielę, kluski z rosołem. Pytanie do specjalistów: poszukuję telewizora i liczę, że ktoś mnie w temacie odpowiednio pokieruje.

Pożądana specyfikacja:
- od 39-42''''
- 100 Hz, a jeśli więcej, to jedynie opcjonalnie (do wyboru manualnego)
- najlepiej plazma, ale LCD i LED również wchodzą w grę
- obowiązkowo musi posiadać co najmniej 2 porty HDMI
- widełki budżetowe 1000-1200 zł

Czy jest ktoś w stanie coś doradzić? Marka nie gra roli, ale wiem, że syfu nie polecicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 19:25, Tuchaczevsky napisał:

- 100 Hz, a jeśli więcej, to jedynie opcjonalnie

Dlaczego takie kryterium, mógłbyś wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 20:52, koale napisał:

> - 100 Hz, a jeśli więcej, to jedynie opcjonalnie
Dlaczego takie kryterium, mógłbyś wyjaśnić?


Są dwa powody:

1. Może to wynikać z tradycjonalizmu
2. Napisałem "może", ponieważ poszukiwania prowadzę dla osoby trzeciej, która jest związana ze mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję telewizora (nie dla siebie, dla rodziny) do oglądania kablówki.
Wymagania:
-32''
-porządna jakość obrazu i wyknonania
-BEZ funkcji 3D i Smart TV
-cena bez ograniczeń, ale to ludzie, którzy nie lubią płacić za zbędne dodatki (jak w punkcie wyżej)

Mógłby ktoś coś? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telewizora do PS4 i filmów(głównie Netflix). Jak narazie mam wykupioną subskrypcję na FHD jednak mogę zmienic ją na UHD i tu się pojawia pytanie czy jest sens kupowac telewizor 4K? Moj budżet wynosi 3 lub 4 tysiące złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, ile jest filmów w tym 4K na Netflixie i czy będzie to działać na telewizorze? W sensie, czy apka to dźwignie? Kupowanie dla powiedzmy 20 filmów, przynajmniej dla mnie jest średnio sensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dla siebie telewizora do PS4/Filmów UHD

Wymagania:
-48"+
-UHD, chyba że uważacie że nie nada się do PS4, to prosiłbym o FHD, aczkolwiek wolałby zdecydowanie 4k
-Słyszałem że podobno tzw. "input-lag" odgrywa największą rolę dla telewizor do gier, więc chciałbym żeby ten parametr był zachowany na przyzwoitym poziomie :)
-Cena do 3000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-50CS520 - bardzo przyzwoity sprzęt, IL imho na dobrym poziomie.
W tym przedziale cenowym naprawdę solidna konstrukcja. Cena +/- do 2.600

Ewentualnie Panasonic TX-50CX700E, tylko tu już cena jest ponad tym w co celujesz bo w granicach 3.500-3.900

Oba [co widać tez po nazwie modelu] to 50cio calówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

48" i 4K? Kolego 4K to warto brać dopiero od 50 " wzwyż. Inaczej nie zobaczysz różnicy między FHD, a UHD.
Od siebie polecam wymienionego wyżej Panasa tj. TX-50CX700E, tego pierwszego nie bardzo bo ma 50 HZ matryce bez upłynniaczy, ale za to poszczycić się może świetnie odwzorowaną czernią. Lepszą nawet niż niejeden model za 5000 zł. Lecz to jest tylko FHD. Za 3000 zł nie kupisz dobrego TV w 4K. Konsola wyświetla maks FHD. Najmniejszy imput lag posiadają TV ze stajni SONY. Proponuje zainteresować się SONY KDL-48W705C jeśli TV ma służyć w większości czasu do grania na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(głównie Netflix). Jak narazie mam wykupioną subskrypcję

Dnia 20.01.2016 o 21:57, I_dont_know napisał:

na FHD jednak mogę zmienic ją na UHD i tu się pojawia pytanie czy jest sens kupowac telewizor
4K? Moj budżet wynosi 3 lub 4 tysiące złotych.



Netflix to tylko streaming filmów w 4K a co za tym idzie bitrate tam jest ehhh... mówiac prościej żałosny. Poczekaj aż wyjdą Blu-ray UHD i wtedy się okaże czy warto pchać się w 4K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sali konferencyjnej w naszej firmie zamówiono 2 telewizory z matrycą w rozdzielczości 4K i przekątną 50 cali. Różnicę widać i nie trzeba się specjalnie przyglądać. Oglądaliśmy klika filmów na YT tak z ciekawości i przy 4K widać dużo więcej szczegółów - zwłaszcza gdy przewijały się jakieś dalekie krajobrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie do rtv Euro agd. Jakiś czas temu kupowałem tam nowy telewizor i był w dobrej cenie. Poza tym w sklepie była opcja brania sprzętu na raty co równięz było dla mnie sporym plusem bo nie miałem kasy na to aby kupic sprzęt za gotówkę.

Poza tym jest tam teraz promocja - przy zakupie telewizora dostaje się firmową pilkę do nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że Philips to słabe rozwiązanie jeśli chodzi o Ledy, wybrany przez Cb model ma realnego odświeżania tylko 50Hz, proponowałabym Ci zerknąć na Samsungi i LG, zerknij sobie na tabelkę poniżej masz tam określone czasy odświeżania w zależności od modelu TV. Warto żebyś teraz popatrzyła sobie na oferty tych wszystkich sklepów typu euro czy sferis bo mają promocje na tv w tym okresie ;)

20160620095227843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Postanowiłem zainwestować w telewizor lub projektor. I tu zaczyna się problem bo nie wiem co wybrać :D
Budżet jaki chcę przeznaczyć na sprzęt to około 1500 zł. Maksymalny rozmiar telewizora to 42'''', natomiast przeglądając oferty projektorów znalazłem np. Overmaxa 3.1 z kontrastem 1000:1, jasnością 2000 lumenów i rozdzielczością 800x480(+wsparcie dla HD, które nic pewnie nie daje). W pokoju nie jest ciemno jak w.. kinie, ale przy zasłoniętych roletach jest dość ciemno. Sprzęt będzie głównie podpięty do komputera(filmy, seriale, gry, jakiś mecz). Raczej nie oglądam kanałów telewizyjnych, więc nie będzie problemem brak możliwości podłączenia do satelity/kablówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować