Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Natural Selection 2 - recenzja

18 postów w tym temacie

Pierwsza dobra recenzja od drugiego StarCrafta.
Idea gameplayu tego tytułu nie jest jednak wcale nowatorska. Przed ponad pięciu laty zagrywałem się w bodajże Savage. Tam być może po raz pierwszy spróbowano mariażu rtsa z fpsem. Były różne klasy, było stawianie budynków i zbieranie surowców. Dziwię się, że to połączenie nie zyskało większej popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gre polecam, grałem jeszcze gdy był to mod do HL1. Super klimat i bardzo miła zabawa, potrafią być epickie bitwy z ogarniętymi ludźmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, smaka narobił :P Sławku, czy w grze jest zaimplementowany jakiś porządny tutorial z botami, czy trzeba wszystko metodą prób i błędów? I jak jest z jakością połączeń? W PL gra nie cieszy się chyba zbytnia popularnością, wiec trzeba grać z naszymi sąsiadami, a tym samym jak z pingami do serwera? Wysokie/niskie? Dołączanie znajomych to wygodna kwestia dwóch klików, czy trzeba się naklikać więcej? No i ile czasu potrzeba, aby się "wkręcić" i pojąć wszystkie zasady?
Dawać mie to na startującą dzisiaj jesienną wyprz na steam, migusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz byla taka gra i tez sie w nia zagrywalismy. FPS, tylko multi, marines vs obcy, marines mieli mala baze do zbudowania i zarabiali na nia fragami. Obcy zarabiali za to fragami na ewolucje w coraz to wiekszych Obcych :) Tremulous :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 13:03, aope napisał:

Eh, smaka narobił :P Sławku, czy w grze jest zaimplementowany jakiś porządny tutorial
z botami, czy trzeba wszystko metodą prób i błędów? I jak jest z jakością połączeń? W
PL gra nie cieszy się chyba zbytnia popularnością, wiec trzeba grać z naszymi sąsiadami,
a tym samym jak z pingami do serwera? Wysokie/niskie? Dołączanie znajomych to wygodna
kwestia dwóch klików, czy trzeba się naklikać więcej? No i ile czasu potrzeba, aby się
"wkręcić" i pojąć wszystkie zasady?
Dawać mie to na startującą dzisiaj jesienną wyprz na steam, migusiem.


Nie ma tutoriala, można soboie pobiegać po mapach "na sucho" i są szkoleniowe wideo, które są przydatne lub nie (dla commandera nie są, hehe). Serwery mają pingi w okolicach 50, połączenia dobre, polskich nie zauważyłem, a szkoda, bo w grze TRZEBA albo słuchać tego co inni mówią albo samemu nawijać przez mikrofon. List znajomych i matchmakingu nie stwierdzono w samej grze, ale tym się chyba zajmuje Steam i za jego pośrednictwem można do siebie dołączać, jak w Chivalry. Wkręcenie w marina to chwila, wkręcenie w obcych to pięć chwil, wkręcenie w commandera to siedemdziesiąt chwil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 10:39, ozoqq napisał:

Hmmm, my bad. Savage jest młodsza o rok od pierwszego Natural Selection.


Owszem, były dwie części Savage, ale przyznam bez bicia, że nie grałem, ani w pierwszą ani w drugą, więc nie porównywałem do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem pochwalić fajną recenzję. Uchwyciłeś temat idealnie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę www.naturalselection2.pl. Można tam znaleźć wszystkie aktualne informację dotyczące gry oraz poznać innych Polskich graczy i naszą społeczność. Mamy dwa nasze serwery, ale gra ma dobrze napisany netcode i nawet grając ze Stanami z pingiem 250 niema to dużego znaczenia. Gra idzie w stronę egamingu już było kilkanaście turnieji z nagrodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować