Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Petycja w sprawie Grand Theft Auto V na PC

148 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2012 o 23:09, penny napisał:

Niech zrobią zrzutkę na kickstarterze :)


Też o tym pomyślałem :D przynajmniej Rockstar będzie wiedział ile rzeczywiście osób jest zainteresowanych wersją pecetową, a ile chce sobie zassać z torrentów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 23:16, pawbuk napisał:

> Niech zrobią zrzutkę na kickstarterze :)

Też o tym pomyślałem :D przynajmniej Rockstar będzie wiedział ile rzeczywiście osób jest
zainteresowanych wersją pecetową, a ile chce sobie zassać z torrentów :D

IMHO to byłby rekord Kickstartera w kategorii gier - jak dobrze pójdzie to uzbierają może z 15 mln $... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie zaskoczy mnie brak pojawienia się GTA V na PC powód jest prosty kasa, bo przecież wiadomo nie od dziś ,że duża część graczy PC i tak zaopatrzyłaby się w piraty, a tak maja chociaż pewność ,że na konsolach nieźle zarobią tak jak z RDR.
Moim zdaniem ta petycja nic nie zdziała ,więcej by dało gdyby gracze zakupywali oryginlne gry bo tak cierpia i pecetowcy ,którzy gry nie otrzymają na swoją platforme i konsolowcy ,którzy za grę beda musieli słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy zysk leci dosłownie na mordę ;) Co teoretyczne zmniejsza opłacalność inwestycji.
No i pytanie czy to wystarczy, bo nie znam tamtego rynku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 02:35, Zgreed66 napisał:

Ale wtedy zysk leci dosłownie na mordę ;) Co teoretyczne zmniejsza opłacalność
inwestycji.
No i pytanie czy to wystarczy, bo nie znam tamtego rynku ;p

Przecież wspominałem, że Newell i Valve udowodnili już, że w Rosji czy w Chinach można zarobić - były stosowne publikacje na ten temat. :) Poza tym ogromna liczba potencjalnych klientów niweluje ryzyko braku opłacalności inwestycji. :D

Na GameIndustry.biz był kiedyś materiał, że niedługo podobnie będzie z rynkami w: Meksyku i Brazylii (duże populacje, bogacenie się tamtejszych społeczeństw, spory popyt na PC-ty i nawet na kosole).

EDIT: Na samych rynkach: rosyjskim, chińskim, meksykańskim oraz brazylijskim Rockstar mógłby sprzedać kilka mln PC-towych egzemplarzy "GTA V"... Jednak dobra promocja produktu i tak byłaby niezbędna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak zwana zmowa handlowa Rockstar z producentami konsol. Piractwo, dużo roboty przy optymalizacji - pieprzenie o Chopinie. R* ma z tego pieniądze od Microsoft i Sony, chcą wyprzedać więcej partii przed wprowadzeniem nowej generacji. To jeden z powodów dla których grę zobaczymy na wiosnę. Na PC wyjdzie dopiero rok po, a osoby, które nie będą chciały czekać zakupią te cholerne konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R* ma z tego pieniądze od Microsoft i Sony,

Dnia 28.11.2012 o 08:26, Samnitar napisał:

chcą wyprzedać więcej partii przed wprowadzeniem nowej generacji.


Lol :) Chyba raczej jest odwrotnie - to R* buli Sony i M$ przeróżne opłaty licencyjne za to, że robi grę na te maszynki plus procent od każdej sprzedanej sztuki wędruje do kieszeni Sony/M$.

Ach, te spiskowe teorie, wiecznie żywe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 08:46, Lordpilot napisał:

Lol :) Chyba raczej jest odwrotnie - to R* buli Sony i M$ przeróżne opłaty licencyjne
za to, że robi grę na te maszynki plus procent od każdej sprzedanej sztuki wędruje do
kieszeni Sony/M$.

Jak bardzo uważam, że post Samnitara to po prostu butthurt PC Gaming Master Race, tak szczypta prawdy w tym jest. MS dał po 25 milionów $ za każdy Epizod do GTA IV, a na całość ponoć 75m.

http://www.gamespot.com/news/microsoft-paid-75-million-to-stop-gtaiv-ps3-exclusivity-6262370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co cytujesz to sprawa dość powszechnie znana i szeroko na necie komentowana - M$ pożyczył R* około 50 mln dolców, żeby GTA IV wyszło na X360 w tym samym terminie co na PS3, a dodatki ukazały się na wyłączność (lub czasową wyłączność - tutaj sprawa nie jest jasna) X360. Do GTA IV marka kojarzona była głównie z konsolami Sony - Ps2 dostawało swoją wersję najwcześniej, na xboxa (tego pierwszego) i PC wychodziły porty.

Nie zmienia to faktu, że to wszystko to bardziej lub mniej realne plotki - szczegóły umowy o ile kojarzę nigdy nie były upublicznione, a domniemań Pachtera nie brałbym za 100% pewnik ;-)

Przy GTA V sprawa wygląda już nieco inaczej - konsol na rynku od czasu premiery GTA IV jest dużo więcej, do tego marka już nie jest kojarzona tylko z i konsolami Sony - GTA IV o ile dobrze pamiętam trochę lepiej sprzedało się na X360, podobnie RDR, więc w interesie R* jest ten tytuł wydać bez żadnych "pożyczek'' ;-)

No i sprawa, która ostetecznie powinna co nieco rozjaśnić - płacić deweloperowi to można za exclusive - a tym GTA V przecież nie jest :)

@diabolo20

a chciałem tylko donieść jak by niewiedzieli to xbox też jest piracony i jakoś nikt o tym niewspomina

^^ Już kilka osób przed Tobą o tym wspomniało, więc zamiast sapać to z łaski swojej chociaż pobieżnie poczytaj wątek, w którym się wypowiadasz.

ps. Sugeruje mniej kompa i gier, a więcej książek. Na początek proponowałbym słownik ortograficzny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 09:13, diabolo20 napisał:

O widze że konslowoce jęczą na potęge a chciałem tylko donieść jak by niewiedzieli to
xbox też jest piracony i jakoś nikt o tym niewspomina

Z tego, co widzę, to najgłośniej jęczy Glorious PC Gaming Master Race.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 11:45, Lordpilot napisał:

Nie chce wywoływać wojny

To nie wywołuj. Nie ma sensu po raz n-ty wałkować tego tematu. Są ludzie, którzy wolą
grać tylko i wyłącznie na PC (czego ja też osobiście nie rozumiem) i jeśli takie mają
preferencje, to proszę bardzo - droga wolna i w zasadzie nic nam do tego. Bez sensu ich
hejtować z tego powodu, czy nawet odpłacać pięknym za nadobne.Albo na siłę namawiać na
kupno czegoś co im ewidentnie nie leży. Ich wola, ich wybór i ich konsekwencje tego
wyboru (w tym wypadku: poczekają dłużej i może się doczekają, a może nie).


Też nic do tych ludzi nie mam i pewnie że ich wybór ale zaśmiecanie narzekaniem na głupoty to już raczej mi się w oczy rzuca. Przecież dobrze znane jest stanowisko i podejście firmy Rockstar. Nie są ogólnie zainteresowani już rynkiem PC, czasami coś wydają TEŻ na PC ale to jest kwestia tego czy im sięto opłaca czy nie. Co do GTA5 stanowisko jest jasne.. rozważają PC więc na cholerę te petycje ?;/ No może ja za mało nowoczesny jestem albo za głupi by zrozumieć ich sens. Taki trochę krzyk rozpaczy.

Ale spoko jak im to poprawia samopoczucie to.. nie każdy musi mieć na imię Piotrek prawda?:D

PS. Do wszystkich już jak pisałem tu nie chodzi o wojne konsolowcy czy PC bo dla mnie gracz powinien mieć to i to. Ale chodzi o to żeby Ci "tylko" PC nie robili z siebie pajaców z petycjami tak jak konsolowcy ze swoimi jak takie są. Firma jak uzna żeby wypuścić produkt to wypuści i petycje przy GIGANTACH (chodzi o firmy) są bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2012 o 03:12, Janek_Izdebski napisał:

Przecież wspominałem, że Newell i Valve udowodnili już, że w Rosji
czy w Chinach można zarobić - były stosowne publikacje na ten temat. :) Poza tym
ogromna liczba potencjalnych klientów niweluje ryzyko braku opłacalności inwestycji.
:D


Pozwolę sobie zamieścić link do bardzo ciekawego artykułu traktującego o problemie piractwa w takim kraju jak Rosja, źródło - Kotaku.com :
http://kotaku.com/5955739/welcome-to-russia-where-most-of-your-friends-are-video-game-pirates

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak wydadzą na PC, tak jak było w przypadku GTA IV :P To jest genialny marketing z tym przesunięciem premiery wersji PC, gracz ''pecetowy'' przez ten czas pomiędzy wersjami na konsolę, a na PC naogląda się gameplayów, screenów, poczyta wypowiedzi innych, będzie wysyp obrazków na portalach typu kwejk, JoeMonster, Gram.pl i jeszcze bardziej ''napali się'' na kupno wersji na PC :) Także pogratulować R* speców od marketingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 11:04, DonOskar napisał:

Pozwolę sobie zamieścić link do bardzo ciekawego artykułu traktującego o problemie
piractwa w takim kraju jak Rosja, źródło - Kotaku.com :
http://kotaku.com/5955739/welcome-to-russia-where-most-of-your-friends-are-video-game-pirates

Mimo wszystko oraz mimo ogromnej skali piractwa w Rosji, Valve opłacało się tam zainwestować. Po prostu rynek jest ogromny i zniwelował koszty poniesione na znaczącą obniżkę cen gier. Regionalizacja i zaakz reeksportu też zrobiły swoje. :) Pamiętajmy też, że Rosja to głównie rynek PC-towy, nie konsolowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 03:12, Janek_Izdebski napisał:

Przecież wspominałem

Wiem o tym, ale Newell i Valve to dystrybucja cyfrowa z potężnymi promocjami, a ich gry są nastawione na net. Jak np. TF2, czy L4D. Oprócz ceny stawiam, że muszą czymś jeszcze to społeczeństwo zachęcić. Dokładnie tak jak Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 09:13, diabolo20 napisał:

O widze że konslowoce jęczą na potęge a chciałem tylko donieść jak by niewiedzieli to
xbox też jest piracony i jakoś nikt o tym niewspomina

Pomimo, że jest piracony to i tak sprzedał się kilkanaście razy lepiej jak na PC.
Idź płakać gdzie indziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować