Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Petycja w sprawie Grand Theft Auto V na PC

148 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2012 o 13:37, kodi24 napisał:

Przerabianie konsoli to śliski temat, można się na tym wyrypać (bany) ;p Oczywiście chętni
są, nawet wielu, ale nie ma im czego zazdrościć ;)

Oj tam, nikt nikomu nie piszę, żeby poszedł przerabiać konsolę w celu odpalenia kopii zapasowych gier :) Rozmowa dotyczy tylko skali piractwa na platformach. Czysta dyskusja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:37, Darkstar181 napisał:

Głupota i tyle. Raz że są bardzo duże szanse na wersję PC i bez petycji ( w ostatnich
wywiadach przyznawano że mają takowe plany, choć nic nie zatwierdzono) a dwa że teraz
konsolę można mieć za głupie 700-850 zł.


No wkońcu to tyyyyylko jedna wypłata, za R* płakać nie będę jest dużo ciekawszych tytułów za lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2012 o 13:48, Ryciuu napisał:

No wkońcu to tyyyyylko jedna wypłata, za R* płakać nie będę jest dużo ciekawszych tytułów
za lepszą cenę.

Masz nędzną wypłatę w takim razie. Obecnie płaca minimalna to 1500. Chyba że dorywcza, ale to nie powinieneś wtedy narzekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:51, Darkstar181 napisał:

Masz nędzną wypłatę w takim razie. Obecnie płaca minimalna to 1500. Chyba że dorywcza,
ale to nie powinieneś wtedy narzekać :P

Większość polaków ma płacę minimalną w granicach 1200 zł. Bo 1500 to kwota netto a nie brutto (na rękę.) Więc tak, to jest marny grosz a ceny konsol to cena kosmiczna. A mnie jeszcze się czepiali, że nowy Wii U kosztuje niewiele.., ale 1500 zł to przecież psi grosz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:54, vegost napisał:

> Masz nędzną wypłatę w takim razie. Obecnie płaca minimalna to 1500. Chyba że dorywcza,

> ale to nie powinieneś wtedy narzekać :P
Większość polaków ma płacę minimalną w granicach 1200 zł. Bo 1500 to kwota netto a nie
brutto (na rękę.) Więc tak, to jest marny grosz a ceny konsol to cena kosmiczna. A mnie
jeszcze się czepiali, że nowy Wii U kosztuje niewiele.., ale 1500 zł to przecież psi
grosz :)

Ja nie napisałem że to majątek, ale zastanawiam się gdzie niby dają 800 zł jako pensję na cały etat :) Po prostu jak już to pół pensji, nie cała jak pisał.
Zresztą nieważne, w najgorszym wypadku można uzbierać taką kwotę po dwóch miesiąch oszczędzania, góra trzech. Do premiery spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 11:24, Kafar napisał:

W ogóle żenua to jest petycja, konsole można za 700-800zł kupić ;)

To fantastycznie, ale to nadal jest 700 złotych + cena GTA na konsole. Ja na przykład, jak i pewnie te osoby co podpisywały tę petycję, nie chcą specjalnie kupować konsoli po to, żeby zagrać w GTA. Wyjdzie na PC, to spoko, kupię, zagram. Nie wyjdzie, trudno, przeżyję, w RDR też nie grałem, mimo że gameplaye mnie zachwyciły.

Śmieszy mnie postawa (nie mówię, że twoja, ogólnie) "dobrze wam tak, kupcie sobie konsolę, i tak wszystko spiracicie". Co komu szkodzi to, że gra wyjdzie na jakąś inną platformę (pomijam to, że na konsolach piractwo też ma się bardzo dobrze)? Nie mam na myśli tylko konsolowców, pecetowcy też nie raz wylewali swoje przedszkolne żale przy newsach o wypuszczeniu choćby Crysisa 2 na konsole, czy o planach konsolowego Diablo 3.

Chociaż petycja i tak jest bezsensowna, Rockstar pewnie i tak wypuści to na PC, a jak nie, to petycja i tak tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 14:05, Darkstar181 napisał:

Ja nie napisałem że to majątek, ale zastanawiam się gdzie niby dają 800 zł jako pensję
na cały etat :) Po prostu jak już to pół pensji, nie cała jak pisał.
Zresztą nieważne, w najgorszym wypadku można uzbierać taką kwotę po dwóch miesiąch oszczędzania,
góra trzech. Do premiery spokojnie.


Raczej nie mogą już wypłacać takich marnych pieniędzy jak 800 zł. Kiedyś tak było, że praca była po 500 zł a trzeba wyżyć miesiąc. To była tragedia. Teraz najmniejsza pensja to 1200 zł na łapkę. Żeby nie było, to też nie są pieniądze, żeby można było wygodnie przeżyć. Hm.. nie wiem czy można uzbierać po trzech miesiącach taką kwotę. Załóżmy, że mieszkasz sam to już na samo wynajęte mieszkanie wydajesz 1000 zł w zależności od położenia w mieście. Do tego rachunki + jedzenie ? :) To jest niemożliwe :) Jeśli mieszkasz z rodzicami + dopłacasz tylko do mieszkania to owszem jest to możliwe. W innym przypadku tego nie widzę. Ciężko teraz sobie pozwolić na cokolwiek fajnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka pazerność, czasami śmiech mnie ogarnia co ja tutaj czytam, R* samo musi władować kasę aby stworzyć wer. PC jeśli im się to nie zwróci bo i tak większość na pc to spiraci to jak odzyskają włożoną kasę ? nikt o tym nie myśli, na razie widocznie im się to nie opłaca.

P.S. btw dobrze wiemy, że i tak i tak GTA 5 wyjdzie na PC, więc nie widze w tym zielonego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:39, vegost napisał:

Oby, choć swój egzemplarz już mam :)

To świetnie, polać mu! ;D

Dnia 27.11.2012 o 13:39, vegost napisał:

Jestem właśnie ciekawy, czy będzie konwersję robił Rockstar czy komuś zleci pracę. Lepiej
by było, gdyby sami autorzy się nad tym głowili. W razie czego, będzie na kogo zwalić
winę :)

Rockstar ma od groma studiów, więc nie zdziwię się, że konwersję powierzą jednemu z nich - temu najbardziej doświadczonemu w programowanie PieCyków. :)

Dnia 27.11.2012 o 13:39, vegost napisał:

Tak, bo tu nie chodzi tylko o gry. Ale piractwo konsolowe wcale nie jest takie małe.
Mogę ci od ręki pokazać miejsca, gdzie robią cuda z konsolami. A niby to zwyczajny sklep
z serwisem dla konsol :)

Ok, tylko to głównie dotyczy Europy Środkowej, na Zachodzie piractwo konsolowe to promil tego, co na PC. Poza tym gryźby dożywotnich banów za przerabianie konsol skutecznie powstrzymują częśc konsolowych piratów od modyfikacji swoich maszynek. :)

@Lordpilot
Masz rację. Ale i tak nieznacznie się pomyliłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 14:09, Madoc napisał:

Śmieszy mnie postawa (nie mówię, że twoja, ogólnie) "dobrze wam tak, kupcie
sobie konsolę, i tak wszystko spiracicie". Co komu szkodzi to, że gra wyjdzie na jakąś
inną platformę (pomijam to, że na konsolach piractwo też ma się bardzo dobrze)?

Piractwo na konsolach to promil, w porównaniu z tym na PC. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da, ona jest niestety smutna dla PC-towców...

Jeśli analizy biznesowe R* wykażą, że wersja PC jest nieopłacalna, nikt jej nie będzie produkował i niczyje żale czy płacze tego nie zmienią. "Business is business."

@Vojtas
Też jestem ciekawy swoją drogą. Dziwne, że nie było na ten temat żadnego newsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie jestem zdziwiony... ale po co ta panika? Zawsze gry od R* wychodziły z pewnym opóźnieniem na PC, więc jakby GTA V nie wyszło na PC to byłbym naprawdę zaskoczony. A swoją drogą: nawet jakby nie wyszło to z pewnością do tego czasu kiedy na PC wyjdzie będę miał konsolę. Czyli i tak w GTA V zagrać zagram. Jakby chodziło na kalkulatorach matematycznych to też bym zagrał... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 15:19, Janek_Izdebski napisał:

Ok, tylko to głównie dotyczy Europy Środkowej, na Zachodzie piractwo konsolowe to promil
tego, co na PC. Poza tym gryźby dożywotnich banów za przerabianie konsol skutecznie powstrzymują
częśc konsolowych piratów od modyfikacji swoich maszynek. :)


Tylko, że nie trzeba tak jak na PC, rejestrować gry przez internet, żeby zagrać chociaż w singleplayera :) To też, modyfikacja konsoli tylko dla tego trybu nie niesie żadnego ryzyka :) Bana nie dostanie jak nie ma internetu :) A aktualizację dasha, można zrobić też w serwisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 15:42, vegost napisał:

Tylko, że nie trzeba tak jak na PC, rejestrować gry przez internet, żeby zagrać
chociaż w singleplayera :) To też, modyfikacja konsoli tylko dla tego trybu nie niesie żadnego
ryzyka :) Bana nie dostanie jak nie ma internetu :) A aktualizację dasha, można zrobić
też w serwisie :)

Ale kto kupuje i przerabia konsolę, by grać tylko w singla? Chyba tylko notoryczni i niereformowalni piraci... :) Ale pewnie te "serwisy" mogą się w pewnym momencie doczekać nalotu policji wraz ze specami z Sony i M$... Za nielegalne przerabianie mogą nieźle beknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 15:23, Janek_Izdebski napisał:

Piractwo na konsolach to promil, w porównaniu z tym na PC. Zaklinanie rzeczywistości
nic nie da, ona jest niestety smutna dla PC-towców...

Piractwo na PC jest najprostsze. Konsolę trzeba przerobić. Pierwsza bariera, to ta "psychologiczna".
Jak ktoś piraci na PC nie wydaje mi się, aby był jakiś powód dla którego miałby nie piracić na takim klocku.
Tzn. Kupić przerobionego kloca i wyszłoby na zero.

Co do nieposiadania konsoli.
Sam xboxa bym nie kupował, bo nie mam w co na tym grać. Jeżeli mam policzyć na dobrą sprawę
3 części Halo. Dziękuję "wolę bez". Nad PS3 bym się zastanawiał. Ale od czasu gdy kumpel sobie sprawił. To nie ma sensu. Ot jak mi się zachce, to sobie kupię. HR+ Uncharted i fajrant. Też nic ciekawszego tam nie widzę dla siebie. A,że tańsze niż PC? Bosh PC i tak potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cóż to? Jeszcze 2 tygodnie temu ludzie pisali "JUŻ WIADOMO, że gta V ukaże się na PC ; ) " a teraz wielka panika i tworzenie jakichś podań? Chyba wreszcie do was dotarło że nowe gta MOZE podzielic los RDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 09:57, leukocyt_model napisał:

Oby ta petycja nie odniosła skutku... Ostatnie dwie petycje, dotyczące Dark Souls i Mass
Effect 3 miały fatalne skutki - jedna dla graczy, druga dla twórców.

nie wiem jaki negatywny skutek miało to dla dark souls- właśnie w to gram i jest genialnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 15:47, Zgreed66 napisał:

Piractwo na PC jest najprostsze. Konsolę trzeba przerobić. Pierwsza bariera, to
ta "psychologiczna". Jak ktoś piraci na PC nie wydaje mi się, aby był jakiś powód dla którego
miałby nie piracić na takim klocku.
Tzn. Kupić przerobionego kloca i wyszłoby na zero.

Ale konsekwencje piractwa na konsolach są o wiele poważniejsze dla przeciętnego gracza, niż te na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 15:52, Janek_Izdebski napisał:

Ale konsekwencje piractwa na konsolach są o wiele poważniejsze dla przeciętnego gracza,
niż te na PC.

Jakie np? Ban konsoli? I jakie to ma znaczenie dla osoby która tylko na piratach ciupie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować