Zaloguj się, aby obserwować  
Chlorofil

Masa gier... i jak to ogarnąć?

19 postów w tym temacie

Witam. Mam następujący problem. Jestem fanem gier komputerowych. Długo nie miałem dobrego kompa na nowe gry i trochę się ich nazbierało. Jak mam to ogarnąć ? Gier mam masę do zagrania. Parę już kupiłem ale nie wiem jak mam to ogarnąć. Zainstalować jedną, przejść i dopiero się brać za następną ? A co jak mi się znudzi ? Co mam wtedy zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 17:00, TYHE napisał:

Wygląda na to, że szczęśliwszy byłeś bez nowego kompa. Spal go i wróć do starego sprzętu.

[IMG] http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/05/too-many-games-too-little-time.jpg[/IMG]


Dzięki. Co do mema to nietrudno się nie zgodzić ale poczekam na mądrzejsze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 17:09, Marcin08 napisał:

Zdecydowanie instalacja jednej - przejdź ją, a dopiero potem zabierz się za następną.


Dzięki. Posłucham tej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 17:10, Chlorofil napisał:

Dzięki. Posłucham tej rady.

Kolejna rada, omijaj wyprzedaże Steam szerokim łukiem. Tego dopiero nie idzie ogarnąć, gdy co pół roku przybywa kilkanaście/kilkadziesiąt nowych gier. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U m nie jest podobnie: za mało czasu, a za dużo gier. Natomiast plusem jest to, że nie muszę mieć nie wiadomo jakiego sprzętu, żeby przyjemnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 17:50, maniekk napisał:

U m nie jest podobnie: za mało czasu, a za dużo gier. Natomiast plusem jest to, że nie
muszę mieć nie wiadomo jakiego sprzętu, żeby przyjemnie grać.


I jak to ogarniasz ? Bo ja dopiero co kupiłem BO 2 i zaraz wychodzi Hitman nowy i Far Cry 3 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo wszystko naraz a gry leżą ładnie na półkach i czekają na swoją kolej ale to nie żaden problem poprostu zainstalować dwie i co jakiś czas grać raz w tą raz w tą, raczej nie ma innej rady.Nowe gry ciągle będą przybywać i to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TYHE żyje :O
______
Co do tematu:
Ja zazwyczaj gram w parę gier na raz i przechodzę je mniej więcej równolegle. W ten sposób żadna z gier mi się nie przejada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak, że jak mam czas to nie mam chęci na granie i na odwrót. ;) A gier też mi się nazbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge wiedziec czemu kupowales gry, skoro nie mialem NA CZYM w nie grac?

Albo inaczej - nie pomyslales, zeby kase, ktora wydawales na gry poswiecic na szybsze kupno nowego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 20:28, Piotrek_K napisał:

Albo inaczej - nie pomyslales, zeby kase, ktora wydawales na gry poswiecic na szybsze
kupno nowego komputera?

Yyy przez "nazbierało się" miał raczej na myśli że przez te lata gdy nie miał dobrego sprzętu wyszło sporo dobrych gier i teraz stara się nadrobić zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot gram kiedy mogę, a "nowości" kupuję, kiedy wychodzą w tańszych seriach. Wtedy i mam wszystkie DLC, jak również naprawione większość błędów.

A w związku, z tym, że bardziej skłaniam się ku grom rpg i robieniu wszystkich questów, to przejście jednej gry zajmuje mi trochę czasu.

Poza tym przyjemnie jest z czego wybierać na granie w zimowy lub deszczowy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainstaluje 2-3 i przechodź je na zmianę, max po godzinie/dwóch przy jednej grze, jeśli będziesz cisnął jedną, to będziesz czuł presję i monotonię chcąc na siłę ukończyć tą jedną grę, żeby już wryźć się w następną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że jako dosyć zapracowany gość [bo poza praca dochodzi mi moje hobby czyli od ładnych kilku(nastu) już lat uprawiam kempo, ostatnio jeszcze wkręciłem się w bieganie, masakra jak to bieganie wciąga o.0] do tego miłośnik gier zawsze kieruje się zasadą jeden tytuł do końca.
Sam nie raz kupuję 2-3 gry które sobie upatrzyłem, po czym konsekwentnie je kończę jedna po drugiej [czasem zajmie mi to kilka tyg jak mam tylko np 1-2h dziennie do wygospodarowania, czasem jak mam czasu dużo w weekend to wtedy nadrabiam maratonikiem 4-6h :)].

To już chyba weszło mi w nawyk, że lubię kończyć to co zacząłem.
Granie w kilka tytułów na raz imho jest dosyć nieefektywne.
Przyzwyczajamy się do jednej gry, "pamięć mięśni" dopasowuje się do danego tytułu tak, że po godzinie grania człowiek instynktownie ma obcykane sterowanie tip-top i gra się płynnie. Grając w kilka tytułów co i rusz trzeba się "przestawiać". Osobiście dla mnie to lekki dyskomfort i wybija mnie to z immersji [wczuwa w klimat danej gry, zwłaszcza jak ktoś lubi się dobrze wkręcić w fabułę] i ogólnie psuje mi płynność grania.

P.S.
Polecam tez na 1szy ogień brać te tytuły na które jesteś najbardziej nakręcony.
Jak się zbyt długo odwleka takie gry na które człowiek był najbardziej napalony to potem ten "efekt hypeu" mija i nie ma już tyle radochy [przynajmniej ja tak miałem, jak za mocno odwlekałem dany tytuł i zbyt dużo zajawek obejrzałem to mi jakoś hype wygasał i już nie grało się tak przyjemnie, nie było tego efektu "dziecka co dostało lizaka" :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nowych. Miej zainstalowane z 5, nie więcej. Przechodź 3 na raz. Jak zaczną nużyć to zacznij robić coś innego niż tylko granie i wróć za tydzień. Jak mimo tego nuży to zacznij inną z tych 5.
Pr0 tip:

Spoiler

I NIE KUPUJ NOWYCH.


Zresztą kim ja jestem żeby doradzać..
Załącznik mówi sam za siebie. Moje trakcie przechodzenia po ponad roku czasu.

20121206183848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować