Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 15:05, Pawel_Age napisał:

wojteq-pol podobne miałem wrażenie jak tu weszłem, chciałem to tak samo opisać ale mnie
ubiegłeś. Od 2006 roku wszystko było git, uporządkowane itd a tu zmieniają na takie coś
;/ Nie mam czasu na nowo ogarniać gdzie co jest i po drugie nawet mi się nie chce ;/.

Dokładnie, a jeszcze tak dodam co do dyskusji nt justowania tekstu: ZAWSZE się justuje, bo tak się wygodnie czyta. We wszystkich pracach, artykułach naukowych, artykułach w gazetach, w ksiażkach, totalnie wszędzie! Nie spotykam się na co dzień z niejustowanym tekstem, a jak już to uważam to za błąd/brudnopis itd. Źle się to czyta, nie wiem jak ktokolwiek mógł powiedzieć, że na podstawie jakichś badań wynikło, że lepiej się czyta tekst niewyjustowany 0_o IMO te badania w takim momencie to ściema, bo to niemożliwe. A najlepiej niech każdy sam sobie na swoim przykładzie porówna. Niewyrównany tekst w aktualnym wyglądzie strony też kłuje w oczy niestety :/ i przeszkadza w czytaniu.
Jedyne co słyszałem to, ze się stosuje różne czcionki np. do tekstu drukowanego inne, do tekstu na prezentację powerpointa inne itd. bo akurat to stanowi pewną różnicę czy się czyta coś przed nosem, czy z drugiego końca sali ogląda slajdy na ekranie.
Sorry za hejt, ale tak to jest - jak coś jest dobrze to nic się nie mówi, bo nie ma po co, ale jak coś jest źle to wiadomo że trzeba mówić głośno :P Także jak na razie nowa strona gram.pl to dla mnie porażka :/ no i z ciekawości wszedłem na stronę GOL - rzeczywiście podobny zamysł mieli i o niebo lepsze wykonanie, sorry winetou ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu, a ja myślałem, że nigdy nie zmienicie tego stylu.
bardzo mi się podoba, dużo informacji, łatwy dostęp i całkiem estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okropny jest ten nowy układ ;(. W starym wszystko było ładne i przejrzyste, tutaj wszystko bije po oczach. Zmiana zdecydowanie na gorsze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co było zmieniać coś co było dobre? Tylko dlatego że stary wygląd był stary?
Pierwsze co się rzuca w oczy to windows 8 style, może na tabletach wygląda to dobrze ale na PCtach to jakieś nieporozumienie. Dużo niepotrzebnych efektów (np. ,,chowanie" się ikony po najechaniu na nią myszą).
Do tego zauważalny lag podczas przeglądania strony na iPhonie. Do poprawy.
BTW na ekranie 16:10 1820:800 polecane oraz odnośniki do sklepu zajmują całą długość ekranu (ja rozumiem że jesteście sklepem ale to jest przesada)

edit: dlaczego ze wszystkich kolorów na zaznaczenie, musieliście wybrać wsciekle różowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się nowy gram.pl. W mojej ocenie wszytsko jest tu nieczytelne, ramki poszczególnych wątków wchodzą jedna na druga. Totalny brak pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni, totalny chaos. Poza tym po co znieniać coś co jest bardzo dobre? Gdzie jest opcja ''gram.pl classic'' czy coś w ten deseń? Za dużo chcieliście naupychać i wyszło jak wiekszość nowszych tytułów: Bajera i wodotryski + techniczna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche bardziej wole stary gram, ale to moze dlatego, ze sie przyzwyczailam. Nowy jest ladniejszy (wyglada nowoczesniej), ale mniej przejrzysty tzn wydaje sie, ze widze kupe tekstu, a nie wiem co gdzie znalezc i na co patrze. Moze uproscic troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie: Wow jakie to wszystko przeładowane, więcej nie dało się już upchać? Strona wygląda tak, jakbyście chcieli wszystko, co tylko możliwe zamieścić na głównej. Trochę taki przerost formy nad treścią. Taki układ może i byłby dobry, gdyby strona skalowała się na całą szerokość ekranu, wówczas na dany blok przypadałoby więcej przestrzeni dzięki czemu zwiększyłaby się czytelność. Teraz nie wygląda to dobrze.

1. Zdecydowanie za duża czcionka.
2. Za małe odstępy między blokami. Poprawcie ich separację tak, żeby wszystko się nie zlewało.
3. Różowe zaznaczenie. WTF?
4. Blok wyświetlający reklamy ze sklepu w połączeniu z górną reklamą kompletnie nie pasuje bo przy mniejszych rozdzielczościach trzeba przewinąć o jedną stronę, żeby widzieć właściwą treść. Nie mówiąc już o tabletach czy smartphonach. W tym przypadku użyteczność do bani. I jak tu nie promować AdBlocka :D
5. Przygotujcie wersję mobile bo nowy layout spowodował, że strona na tablecie zauważalnie dłużej się wczytuje.

Dobrze, że nie będę musiał tego oglądać bo i tak do danego artykułu przechodzę bezpośrednio z kanałów rss a tam jest ciut lepiej chociaż z tą wielkością czcionki przesadziliście, tak jakby to ona była najważniejsza :)

PS. Przydałaby się też możliwość zmiany wyglądu na bardziej stonowany, ciemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jak wszedłem na "nowego" grama to się zdziwiłem i myślałem ze pomyliłem strony czy coś ;p Jak dla mnie, to strasznie mi się podoba, z początku były problemy z ogarnięciem tego bo jakby na to nie patrzeć trochę tego jest. Już nie mogę się doczekać kolejnych zmian :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie link do forum gdzieś wyżej - on ginie w natłoku informacji.

I pierwsze wrażenie: przesyt, nadmiar i ogólny bajzel - trudno coś znaleźć. Być może kwestia przyzwyczajenia, ale na początek - wybitnie mało przystępny layout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma bezpośredniego odnośnika do samego forum gdzieś u góry, tylko przez jakieś menu kombi czy jak to tam. Cóż, pewinie się przyzwyczaję po jakimś czasie. Poza tym świetnie to wygląda. Choć "metka" "Artykuł" nieładnie najeżdża na tytuł owego artykułu, a biały gradient u dołu newsów zakrywa nieco tytuły.

Forum i sklep też doczekają się takiego tuningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny wygląd, niestety nie idzie on przynajmniej dla mnie w parze z funkcjonalnością. Za duży natłok informacji, nie wiadomo co czytać. Nie potrzebne kilka kliknięć by dostać się na forum. Zmiana raczej na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce, mało czytelne, przebajerzone, ale może się przyzwyczaję.
Na telefonie: nieczytelne, niewygodne, zróbcie porządną wersję mobilną! W tej chwili nie wyobrażam sobie korzystania z serwisu na telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej zabawie na nowym gramie, stwierdzam, że o pupę go potłuc. Za dużo wszystkiego koło siebie, napaćkane jakby to jakieś dzieci układały.
Za dużo miejsca zajmują na początkowym ekranie reklamy ze sklepu.
Po co te kafelki "polecamy" jak troszkę niżej mamy te same newsy poukładane chronologicznie? To mi się najbardziej nie podoba, wchodząc na główną chciałbym widzieć newsy po kolei jak poprzednio a nie jakieś wybiórcze, a zaraz pod nimi znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować