Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Jeśli mógłbym zasugerować, to radziłbym, aby programiści zainteresowali wtyczką prefixfree: http://leaverou.github.com/prefixfree/

Dzięki temu będzie można oszczędzić takich "kwiatków", jak:
background: -moz-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -webkit-gradient(linear,left top,left bottom,color-stop(0%,rgba(100,100,100,0.25)),color-stop(25%,rgba(100,100,100,0.25)),c olor-stop(75%,rgba(100,100,100,0.9)),color-stop(100%,rgba(100,100,100,0.9))) !important;background: -webkit-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -o-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -ms-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to wiesz w ogóle, do czego to służy?
Skoro używany jest już i tak jQuery, to czemu nie skorzystać z tego prostego skryptu? Wbrew pozorom, można na tym zaoszczędzić masę transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 11:54, Pajonk78 napisał:

Nieczytelne, brzydkie i śmierdzi CDAction - czyli nasrane jak nie wiem co i znalezienie
interesujących informacji graniczy z cudem, bo układ strony aktualnie nie ma żadnej osi
symetrii... Krótko: mnie się całkowicie niepodoba i jestem na nie - przejrzystość strony
to dla mnie priorytet, a teraz jest IMO tragedia...


+1

Przestanę chyba korzystać, bo ja sam dostaję oczopląsu od chaosu na stronie głównej. Za dużo wielgachnych pól, mało przejrzyste menu...

Rozumiem, że zmiany wypadałoby robić, co by strona się nie nudziła, jest to iście chwalebne, ale Boże mój, wcisnęliście tyle tekstów/niusów/reklam/gramsajtów na jedną stronę, że człowiek nie wie na co ma patrzeć - mnie od czegoś takiego boli głowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko co wy zrobiliście z tą piękną stroną!!! Najpierw Eurosport potem gry-online teraz wy. Widać że zbliża sie koniec świata. A tak poza krytyką to wszystko mi działa ale trudno mi się połapać co gdzie jest i jak działa. Zróbcie jakiegoś newsa gdzie byłoby wszystko opisane co gdzie jest i jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:54, Tajgeer napisał:

Na dobrą sprawę to wiesz w ogóle, do czego to służy?

Do zaoszczędzenia kilku kilobajtów w stylach kosztem całkowitego uzależnienia wyglądu od JS, co skutkuje rozsypaniem się strony przy wyłączonym JS?

Dnia 03.12.2012 o 18:54, Tajgeer napisał:

Skoro używany jest już i tak jQuery, to czemu nie skorzystać z tego prostego skryptu?
Wbrew pozorom, można na tym zaoszczędzić masę transferu.

Ile? Na stronie wykorzystane zostałoby to raptem kilka razy, w porywach zaoszczędziłoby to 1 kB w jego rozmiarze, czyli jakieś 0.5%. CSS pomijam, bo są pobierane tylko raz i w porównaniu do reszty strony ich udział jest marginalny. W perspektywie całego serwisu, czyli plików koniecznych do pobrania, aby wyświetlić stronę, mamy oszczędność poniżej promila. Lepszy efekt uzyskać można minimalizując linkowane skrypty js, albo używając tabulatorów zamiast spacji do formatowania kodu (LOL), co przynajmniej nie zmniejsza funkcjonalności strony. Że nie wspomnę o zwykłym kompresowaniu przesyłanych treści, czy chociażby usunięciu niepotrzebnych białych znaków. Gdyby oszczędność transferu była tu problemem, jest masa dużo skuteczniejszych i bardziej bezpiecznych metod, a ułatwiacze dla programisty powinny być po stronie serwera albo IDE.
No ale... niby są standardy i wzorce, a i tak zawsze trafiają się ludzie ze swoją radosną twórczością i podejściem "no ale u mnie działa, więc o co chodzi?"... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję mapy D:

Moje pierwsze wrażenie: widzę wszystko, a jednocześnie nic. Stylistyka całkiem fajna, ale wszystko jest nawrzucane na kupę i każdy element łatwo rzuca się w oczy. Trudno się połapać, jaka część strony jest najważniejsza, a najważniejsze powinny być newsy, których nie widać po załadowaniu strony, lecz trzeba się do nich doscrollować i łatwo giną od nadmiaru innych bloków. Wiem, że nie będzie to tak bolesne, jak się już przyzwyczai, zapamięta, gdzie co jest, bądź zatrudni kartografa lub nawigatora. Na pierwszy rzut oka jest jednak chaos, a gdy wszedłem w jakiś news myślałem, że mam w przeglądarce podkręconego zooma (za duża czcionka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe nowej wersji? 20" ekran full HD?

Na 22" i 1680x1050, wygląda to znośnie dopiero przy zeskalowaniu do 75% (tyle, że wtedy linki na górnej belce się rozjeżdżają). I nie chodzi tylko o wielkość czcionek a elementów w ogóle. Żeby na pełnym ekranie jedynymi widocznymi elementami były: górna belka, grafika reklamowa, kafelki z wyróżnionymi materiałami, oferty sklepu i to już wszystko. Za mało jak na tak duże użycie powierzchni użytkowej. Na dobrą sprawę interesujące rzeczy zaczynają się na poniżej ekranu. Co dla mnie oznacza, że górnych kafelków czy tych 5 ofert sklepu nigdy nie zauważę bo z automatu będzie wciskany Page Down. Chyba nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strona jest beznadziejna, chaos jakby moj roczny synek porwał gazete o grach a ja próbowałbym ja czytać. Masakra i burdel... bywałem na gram codziennie po kilka razy zobaczyc czy sa jakies nowe newsy, teraz chyba nie bede miał na to tyle czasu... :( LiPa panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - format daty przy artykułach jest taki:
03. grudnia 2012 13:22
W datach nie stawia się kropek oznaczających liczbę porządkową. Powinno być: 3 grudnia 2012 r. 13:22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:08, rob006 napisał:

To ciekawe czemu teksty w książkach czy gazetach są wyjustowane... :]


Nie są. W książkach i gazetach odstępy między wyrazami są stałe (poza nielicznymi wyjątkami w bardzo wąskiej kolumnie w gazecie) a same wyrazy są dzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:57, Hacket napisał:

takie gry-online którym wali mi na kilometr teraz prawdopodobnie będę mniej zaglądał
na ta stronę identycznie jak gry-online po zmianie.


Co racja to racja. Ja dalej nie wiem gdzie (albo w ogóle CZY) jest lista nowinek (bo zakładam, że "hot news" to nowinki wyróżnione?) na stronie głównej GOL, i też przestałem tam w ogóle gdziekolwiek klikać, prócz głównego obrazka.
Ot - człowiekowi nudzą się nowinki i woli mieć jedno, zawsze takie samo, źródło wiadomości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc, jak dla mnie - żenada.
Jeśli możecie zróbcie opcje wyboru pomiędzy starą a nową szatą graficzną
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do bani. Widac nikt nie interesowal sie tematem UIX i nwi macie od tego speca ale wystarczy poczytac ciekawe prace na necie... istnieja badania na co zwracamy uwage i gdzie skupiamy wzrok na stronie.. Tutaj nic nie widac na pierwszy rzut oka, a po szperaniu ma sie wrazenie zmarnowanego czasu. Sry, nie po to odwiedzam strone by sie meczyc z odczytywaniem informacji na stronie - wczesniej kilka sekund i wiedzialem czy cos ciekawego jest do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszny chaos na głównej, dzięki bogu, że wchodzę przez RSS''a bo inaczej to bym sobie darował odwiedziny na stronie ..... zdecydowanie zmiany na głównej na nie
przeładowane informacjami, czcionki różnych wielkości, nie wiadomo na co skupić wzrok, wygląda jak ktoś chciał zrobić coś ala ''kafelki'' z Win8, już w Win8 na PC to kiepski pomysł, tutaj jest jeszcze gorzej.

''Polecamy'' jest za duze, do tego dochodzą listy gier i ''Najnowsze informacje'' prawie wypadają ze strony (trzeba scrollować).
Ale dalej wcale nie jest lepiej, mamy 3 różne kolumny, każda ma inną kolorystykę, inne tło (czy motyw), inne czcionki, inne pogrubienia.
Quiz/Kolektyw czy Poczekalnie ciężko znaleźć, wygląda jakby było wsadzone na siłę

Dochodzimy na dół i znowu horror! tutaj jakieś obrazki czy ikony nie wiadomo po co i do czego, nazwy gier są zjedzone (z ''...'')

nie wiem kto miał pomysł na nową szatę Gram.pl ale na przeglądanie na PeCecie (a mniemam, że większość graczy tutaj) jest obrzydliwe i odpychające. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować