Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2012 o 20:15, Laid_back napisał:

Cały czas poprawiamy, dopasowujemy i wygładzamy - do starej wersji nie wrócimy, a z nową
się za kilkanaście dni oswoicie :)


Odwiedzam ten serwis prawie codziennie od iluś lat (gram.pl nie było wtedy jeszcze na świecie). Sporo tu zaszło zmian od czasów, kiedy strona nosiła nazwę CDP. Zniosłem obowiązkową wymianę ników. W ostatnim czasie zniosłem nawet masakryczny zalew reklamami. Ale to nowe ‘coś’ to już zbyt wiele. Tego się nie da czytać. A przy cytowanej postawie ekipy chyba trzeba się będzie pożegnać. Szkoda. Bo to był całkiem dobry serwis. RIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 19:16, Gryzmak napisał:

> [119] - no, coś takiego dałoby się przeglądać!

Teraz trochę przypomina poprzedni wygląd. Jak dla mnie może być :)


Hehe. Ładnie Ci to wyszło. Podrzucisz css do Stylisha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 15:39, Gryzmak napisał:

Ja poszedłem na całego i kolumny po prawej wywaliłem a "najnowsze informacje" rozciągnąłem
i dodałem wyjustowanie. Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelne. Zastanawiam się jeszcze
nad zmianą kolorystyki na tą ze starej wersji :D


To wygląda. Jakbyś napisał dobry człowieku od czego zacząć takie przeróbki (tylko nie pisz, że od kursu html, pls).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 20:15, Laid_back napisał:

Cały czas poprawiamy, dopasowujemy i wygładzamy - do starej wersji nie wrócimy, a z nową
się za kilkanaście dni oswoicie :)


Zatem, pewnie i tak Was to nie obejdzie, ale jednego z gramowiczów macie mniej. Nie lubię być uszczęśliwiany na siłę i nie lubię, jak mi się wmawia, że do gorszych zmian się przyzwyczaję. Zwłaszcza póki mam wybór. Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 21:58, Smok_Wawelski napisał:

To wygląda. Jakbyś napisał dobry człowieku od czego zacząć takie przeróbki (tylko nie
pisz, że od kursu html, pls).


Sorry za OT:

Na początek od podstawowej znajomości CSSa bo te zmiany niestety sprowadzają się do edycji reguł dla wybranych selektorów.

A na szybko dla Chrome jest rozszerzenie Stylish pozwalające dowolnie zmienić wygląd strony według naszego widzimisię. Tam dla strony tworzymy nowy styl:
- w sekcji "Code" wklejamy zawartość pliku z mojego poprzedniego postu (plik jest tekstowy)
- z rozwijalnej listy poniżej wybieramy "URLs on the domain" i podajemy "www.gram.pl"
- nadajemy dowolną nazwę nowego stylu, klikamy "Save" i cieszymy się z nowego wyglądu :D

To chyba tyle w dużym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może było to zgłaszane, ale "enter" zrobiony z poziomu forum nie jest widoczny w komentarzu pod newsem, mało tego nie jest widoczny nawet jako spacja, więc wygląda to tak jakby ktoś zapominał robić odstępów między wyrazami.

20121204233028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz a nie grzmisz...

Kafle, Kafle everywhere. Kafle na gram.pl kafle w Windows tyle że ponoć da się je wyłączyć w Windowsie. Jak chce sobie kafle po oglądać do idę do ustępu albo do łazienki a nie przed komputer. Rozumiem że Metro UI(czy jak się to tam zwie) niektórym się podoba ale 90% użytkowników woli stary. Mogliście zrobić jakąś ankietę czy pokazać ten wygląd przed premierą i zebrać opinie czy użytkownikom się podoba bo to właśnie dla nich jest ten serwis tworzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;) a ja wam się przyznam szczerze że powinnem przeprosić za wcześniejszy komentarz za bardzo byłem związany emocjalnie z starą stroną i się zbulwersowałem zmianą. Ale przyznam szczerze że jest fajna co prawda wymaga paru poprawek ale już jest miła dla oka ;) myślałem nad daniem niżej licznika dziennych komentarzy ale bylo by jeszcze gorzej bo mi troche nie pasuje. Tak czy tak popieram zmiane w 100% i nie mogę doczekać się żeby zobaczyć nowego grama w całości! Tak trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę odnośnie "Poczekalni", czyli tej listy nadchodzących premier, która jest obecna w każdym newsie w menu bocznym...
Błagam, poprawcie to "1 dni" bo aż bolą oczy od patrzenia.
Chyba możliwe jest utworzenie wyjątku, że jeśli liczba jest 1 to string jest "dzień" a jeśli dowolna inna to "dni"?
To kłuje tym bardziej, że w tytule na szczycie listy, błąd ten napisany jest taką kobylastą czcionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest do oswajania ze stroną, nawet mi się na to patrzeć nie chce Laid_back, za mocno mi przypomina
gry-online, przez nienawiść do której siedziałem u was ;) Jak już chcesz konkretnych uwag to zróbcie jak było kiedyś tą stronę z newsami u góry i małym drukiem jak wtedy bo teraz trzeba kilometry rolką kręcić w dół żeby coś poczytać w rozdzielczości full hd. To nie jest normalne :-/ Strona o newsach o grach a na dzień dobry wali w oczy samymi reklamami ze sklepu które powinny być w tym pasku u góry jak na starej stronie chociaż i tam wnerwiały jak jakaś muzyka się włączała z trailera. Wrr, zaraz nerwy stracę :) I moglibyście dodać skoro strona i tak jest olbrzymia i wypakowana wszystkim czym się da ( wygląda jak czasopismo z grami, tam też upakowują ile się da na stronę w gazecie ;) ) możliwość ustawiania własnego tła a nie tylko białe. Czasem mam wrażenie, że wypuściliście wersje beta tej strony ale może to tylko moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ forum bez zmian
+ komentarze pod newsami

Nowy gram.pl to gram na tablety, windows 8 czy inne potwory. Nie dla pc''etów choć to z nich przytłaczająca większość korzysta. Pytanie nasuwa się samo. Dlaczego dogadzanie mniejszości olewając i utrudniając życie większości?
-/+ początkowo denerwowało mnie brak bezpośredniego odnośnika do forum, ale na szczęście jest
- panel z najnowszymi informacjami powinien być BEZDYSKUSYJNIE PIERWSZY, NA SAMEJ GÓRZE . Zamiast tego mamy zbitkę wszystkiego i niczego, bezużytecznego(reklama sklepu, przykładowe newsy etc.). Wyrzuciłbym cały ten segment.
- beznadziejny zlewający się styl
- segment newsów jest strasznie nieczytelny przez stykające się z nim "nie przegap" i "gramsajty". Całkowicie się zlewają. Brak pomiędzy nimi wyraźnego rozróżnienia, przerwy. Styl "nie przegap" i "gramsajty"i najnwsze informacje jest tak bezbarwny, niewidoczny... wszystko się zlewa.
- część forum i nasze serwisy i usługi są w porządku, gdyby nie zwalały się ze sobą(jak wszystko inne, za mało wyrazistości! )
- nie rozumiem co to ma być pod " nasze serwisy i usługi" ? Jakieś tagi, dymek... wtf? Bezużyteczny fragment. Zostawiłbym tylko pasek z "o nas", "kontakt" etc.

Jest ładniejsza niż stara strona to nie znaczy, że dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 23:04, Gryzmak napisał:

Po usunięciu reklam i krótkiej zabawie z CSS w końcu widać treść główną :)

Dokładnie to jest to! :D
Kafle pod "pomniejsz" wciąż za duże. Wywal jeszcze gramsjty i nie przegap. Ustaw pod newsami o będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 12:54, Laid_back napisał:

Wszystko fajnie, ale naprawdę nie możecie oczekiwać, że wyrzucimy reklamy i oferty sklepowe
- nie żyjemy z dotacji unijnych ;)

Stronę sklepu już macie, nie musicie robić kolejnej. Reklamy niech będą, ale to newsy powinny być pierwsze z uwagi na przeznaczenie strony.

Zdaje sobie świetnie sprawę, że teraz tablety i smartphony są modne. Nie rozumiem dlaczego strona odwiedzana głównie przez osoby korzystające z pc wypina się na nich, faworyzując inne platformy. Tak trudno było zrobić odnośnik na główniej do wersji na smartphony i tablety? Aplikacje na androida i aplle są tak skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 12:54, Laid_back napisał:

Wszystko fajnie, ale naprawdę nie możecie oczekiwać, że wyrzucimy reklamy i oferty sklepowe
- nie żyjemy z dotacji unijnych ;)

No fajnie, ale można to było ustawić w mniej inwazyjnym miejscu, niż same polecane, np. pod newsami. Poza tym mówię, ogarnijcie wielkość czcionek w poczekalni i chętnie kupujecie, bo się nie mieszczą w kaflach i wygląda to meganiestetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sam jestem pecetowy, inni pracownicy też nie siedzą na tabletach dłubiąc przy serwisie cały dzień. Widzę tu jeszcze sporo błędów, na bieżąco wprowadzamy poprawki - zobaczymy natomiast jeszcze co z tymi boxami sklepowymi, tez bym chętnie widział newsy wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować