Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Jak wszedłem przed chwilą, to byłem wręcz zszokowany. Ale po chwili zauważyłem plusy nowego wyglądu. Oczywiście jeszcze się nie orientuję i całość wydaje się chaotyczna, lecz przeżyłem to dziesiątki razy, na wielu serwisach i doskonale wiem, że to kwestia przyzwyczajenia. Dlatego też nie martwcie się hejtem, jaki to nowy layout paskudny, chaotyczny i dajcie stary. Przyzwyczają się.
Ogólnie mi się podoba, a jego kolejne plusy i minusy z pewnością wyjdą przy dłuższym obcowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 11:57, Dared00 napisał:

W tytułach newsów na pasku przeglądarki krzaki zamiast polskich znaków. Also, margines
z lewej wygląda okropnie, gdy nie ma żadnych "Dotyczy".


Hmm u mnie jest ok na wszystkich przeglądarkach. Z czego korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:02, Laid_back napisał:

> W tytułach newsów na pasku przeglądarki krzaki zamiast polskich znaków. Also, margines

> z lewej wygląda okropnie, gdy nie ma żadnych "Dotyczy".

Hmm u mnie jest ok na wszystkich przeglądarkach. Z czego korzystasz?

Firefox 17. Z tego, co widzę, to cinus2 ma to samo na Operze 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie, za kazdym razem przy wejsciu na forum trzeba sie logowac ponownie, przegladarka Chrome (chyba najnowsza wersja :P), ale jako, ze ostatnio lubi wariowac to podejrzewam ze wina po mojej stronie ;) ale daje znac w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy :) Przy każdej zmianie były tłumy oburzonych, którzy sprzeciwiali się jakimkolwiek zmianom - to normalne, zawsze trzeba się przyzwyczaić do nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jest jakaś możliwość zmiany na stary wygląd. Ten nowy layout w ogóle mi się nie podoba. Przypomina mi wszystkie inne portale z grami.

Mam tylko nadzieję, że forum nie zmienicie, bo głównie to na forum wchodzę.

P.S. Czy robiliście, pytaliście się stałych użytkowników, na temat wyglądu strony, czy to wszystko było wewnątrz firmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to ja się przestraszyłem. Mam takie pytanie zostaliście wykupieni przez Gry-online czy polygamie (czy jak to tam się to zwało) bo pierwsze co to właśnie takie skojarzenia mi przyszły do głowy. A poza tym według mojego subiektywnego odczucia, strona jest strasznie nieczytelna. Miło by było jakbyście dali użytkownikom wybór szaty graficznej. tej starej oraz tej nowej. To będzie najlepsza dla was sonda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem stronkę i myślałem, że jakaś reklama się odpaliła ale nie to ktoś znowu wziął się za poprawianie tego co było czytelne. Najpierw Kotaku, potem gry-online, a teraz gram.pl wpisał się na listę stron w których pomijam stronę główną i lecę od razu na forum.
W związku z tym małe pytanko, czy nie dałoby się kwadrata z wejściem na forum wrzucić gdzieś na góre strony, a nie chować go prawie na samym dole gdzieś z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:12, Piotrbov napisał:

P.S. Czy robiliście, pytaliście się stałych użytkowników, na temat wyglądu strony, czy
to wszystko było wewnątrz firmowe?


Hahahah...
Twój komentarz jest tak stereotypowy, że aż boli :)
W skrócie - daj szansę nowemu wyglądowi strony. Później ocenimy. Praktycznie nigdy, nikomu nie podobają się zmiany na początku, to naturalne. Najpewniej za tydzień/dwa w ogóle nie będziesz pamiętał, że gram.pl kiedykolwiek inaczej wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, jak zwykle przy zmianie layoutu ludzie twierdzą, że "w ogóle im się nie podoba" :D

Użytkownicy się przyzwyczają i będzie się podobać bardziej.


Mnie się osobiście nowy Layout podoba. Jest estetycznie, strona jest responsywna (jest na to jakieś normalne polskie słówko? :) ) i jest dużo więcej informacji w jednym miejscu.

Mam tylko jedno, dość poważne zastrzeżenie - czy szata graficzna faktycznie musi być tak dramatycznie "zapożyczona" z TheVerge.com? Nie dało się zaprojektować nic oryginalnego? Ja rozumiem, że warto się wzorować na dobrych rozwiązaniach, ale niektóre elementy są przeniesione "żywcem" The Verge. Jednak trochę wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo tego wszystkiego na stronie. Przez chwilę myślałem że mi się jakaś gazetka reklamowa otworzyła. Nie wiem czy to kwestia monitora ale u mnie są nie czytelne (prawie) teksty mniejszą szarą czcionką przy niusach. Nie przegap Moglibyście wywalić albo zmienić miejscami bo się trochę przez to gubię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:20, leukocyt_model napisał:

przeniesione "żywcem" The Verge. Jednak trochę wstyd.


Rzeczywiście troszeczkę przypomina, ale bym nie przesadzał - widzę przede wszystkim inspirację, nie zżynkę. Już bardziej kojarzy mi się z wyglądem gry online(które zresztą też nie mają "oryginalnego" layloutu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:12, Piotrbov napisał:

P.S. Czy robiliście, pytaliście się stałych użytkowników, na temat wyglądu strony, czy
to wszystko było wewnątrz firmowe?


Nie ma przy tego typu projektach takiej możliwości - zdajesz sobie z tego sprawę, prawda? ;)

luzac-> to jeszcze kwestia dopasowania - chodzi o to, by wygodnie się czytało na przenośnych urządzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki bogom, że forum i sklep wyglądają po staremu. Ja mam taki charakter, że nie znoszę zmian. Pierwsze wrażenie moje jest takie, że za dużo wszystkiego jest naćkane na stronie głównej, przez co w gąszczu olbrzymich napisów (widzę już, że opinia iż czcionki są zbyt duże jest dosyć powszechna wśród tych, którzy jak na razie wyrazili swoje zdanie) trudno mi znaleźć to czego szukam, do tego wczytuje się mi sporo wolniej niż stara strona. Mam taki styl przeglądania stron www, że po wejściu na stronę główną otwieram interesujące mnie rzeczy w kolejnych zakładkach klikając ŚPM, trochę przeszkadza mi, że nie mogę tak nic wybrać z pasku szybkiego uruchamiania na samej górze (forum, sklep itp.). Gram.pl było fajne, trochę oldschool''owe,a teraz strona jest w mojej opinii kolorowa, nieczytelna jak inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:38, rob006 napisał:

Czemu teksty nie są wyjustowane? Przy takiej gigantycznej czcionce strasznie rzuca się
to w oczy..


Znajomy specjalista od usability stwierdził, że wyjustowane teksty czyta się gorzej niż niewyjustowane (bo odstępy między wyrazami są różnej wielkości), a przynajmniej tak wynika z badań.
Może to prawda, ale on jest informatykiem, co on może wiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy design za licho mi się nie podoba pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale np biorąc takie gry-online którym wali mi na kilometr teraz prawdopodobnie będę mniej zaglądał na ta stronę identycznie jak gry-online po zmianie. Nienawidzę jak jest tyle nawalone raz że wcale to nie jest oryginalne bo reszta stron branżowych ma identycznie to 2 wcale to nie jest przejrzyste. Choć w przypadku gry-online na gramie brakuje mi ciemniej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować