Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Również zapytam: jest możliwość powrotu do starego layoutu? Już kiedyś coś takiego było przed premierą Widźmina 2 i kto nie chciał mógł ustawić stary wygląd - jak jest/będzie tym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, jaka zmiana. Trochę to wszystko zbyt napaćkane, ale po czasie pewnie człowiek się przyzwyczai.

@Pajonk78
Tym razem zmienione jest wszystko, więc wydaje mi się, że powrót nie będzie możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Strasznie chaotyczne i nieczytelne. Za dużo kolorów, jakby serwis był adresowany do Amerykanów. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale serwis GOL który ma stronę ułożoną podobnie zrobił to o niebo lepiej.

Za każdym razem muszę się ponownie logować na forum. Auć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:50, Daelor napisał:

Znajomy specjalista od usability stwierdził, że wyjustowane teksty czyta się gorzej niż
niewyjustowane (bo odstępy między wyrazami są różnej wielkości), a przynajmniej tak wynika
z badań.


To ciekawe czemu teksty w książkach czy gazetach są wyjustowane... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:08, rob006 napisał:

> Znajomy specjalista od usability stwierdził, że wyjustowane teksty czyta się gorzej
niż
> niewyjustowane (bo odstępy między wyrazami są różnej wielkości), a przynajmniej
tak wynika
> z badań.

To ciekawe czemu teksty w książkach czy gazetach są wyjustowane... :]


Żeby wyglądało estetyczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:08, rob006 napisał:

> Znajomy specjalista od usability stwierdził, że wyjustowane teksty czyta się gorzej
niż
> niewyjustowane (bo odstępy między wyrazami są różnej wielkości), a przynajmniej
tak wynika
> z badań.

To ciekawe czemu teksty w książkach czy gazetach są wyjustowane... :]



Zasady formatowania tekstu w druku i Internecie są zupełnie różne, bo i sposób ich czytania jest inny.

W internecie test wyjustowuje się tylko w bardzo określonych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:11, Amdor6 napisał:

Żeby wyglądało estetyczniej.


No to ciekawe, że w książce gdzie mamy 500 stron samego tekstu stawia się bardziej na estetykę niż wygodę czytania, a w serwisie gdzie mamy od groma graficznych elementów i twórcy mają ok 3 sekundy aby zachęcić użytkownika do czytania, stawia się na wygodę czytania kosztem estetyki. :)

@leukocyt_model
Rozwiń "sposób ich czytania jest inny". Mi się wydaje że test na monitorze czytam dokładnie w takie sam sposób jak w książce - od lewej do prawe, i przede wszystkim oczami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2012 o 13:08, rob006 napisał:

To ciekawe czemu teksty w książkach czy gazetach są wyjustowane... :]


Nie wiem, jeśli Cię to ciekawi mogę zapytać go o te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:22, rob006 napisał:

> Żeby wyglądało estetyczniej.

No to ciekawe, że w książce gdzie mamy 500 stron samego tekstu stawia się bardziej na
estetykę niż wygodę czytania, a w serwisie gdzie mamy od groma graficznych elementów
i twórcy mają ok 3 sekundy aby zachęcić użytkownika do czytania, stawia się na wygodę
czytania kosztem estetyki. :)

@leukocyt_model
Rozwiń "sposób ich czytania jest inny". Mi się wydaje że test na monitorze czytam dokładnie
w takie sam sposób jak w książce - od lewej do prawe, i przede wszystkim oczami. :)


Chodzi przede wszystkim o to na czym poza tekstem musi się skupiać wzrok - w książkach i gazetach masz tylko tekst, ewentualnie jakieś drobne ilustracje, czy czarno-białe zdjęcia. Nie są to rzeczy, które w znacznym stopniu odciągają uwagę od tekstu (w kolorowych magazynach też tekstu albo się nie justuje, albo umieszcza się go w niewielkich ilościach). Na stronie internetowej masz grafikę i kolorowe zdjęcia, które znacznie bardziej przyciągają uwagę. Dlatego tekstu się nie justuje, żeby odstępy między jego elementami były stałe oraz żeby wokół niego było więcej światła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da się przeżyć, ale forum nie ruszajcie! oczywiście to co zauważyłem od razu, nie ma linka bezpośredniego do forum, fakt zazwyczaj i tak od razu wchodzę na forum, ale mimo wszystko przydałoby się coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zając się infrastrukturą (Wasze serwery zawsze chodziły "nędznie") to zajęliście się czymś, co było dobre (i sprawdzone). Teraz jest wielki... chaos!
Już nie wspomnę o tym, że nie mogę dodawać postów (po dodaniu postu przerzuca mnie na pustą stronę, oczywiście post się nie dodaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się generalnie nowy wygląd strony głównej podoba ;) jest dużo nowocześniejszy i trochę nawiązuje do koncepcji "kafelków" Windows 8 :D
Sugerowałbym jednak usunięcie paska "Nie przegap" - będzie duzo czytelniej. Fajnie by było też gdyby łatwiej dało się dostać np do forum. Chodzi np o dodanie na stronę główna jakiegoś kafelka "Forum" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, nie podoba mi się, nic nie widać, układ strony jest nieczytelny i "bałaganiarski". Mieszanina dużych i małych okien, budzi złe skojarzenia z win8 metro itp. rozwiązaniami dotykowymi :/ ..... na dole strony "Statsy" większą czcionką się nie dało ? (tak, to był sarkazm :P ) Generalnie ciężko się przyczepiać do wszystkiego po kolei, po prostu sumarycznie sprawia dziwne wrażenie, odpowiadał mi stary layout i nie potrzebowałem zmian, dlatego proszę o udostępnienie możliwości powrotu do starego wyglądu strony. Dziękuję.

EDIT: również zbyt kolorowo, oczoje***e brzydko mówiąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wojteq-pol podobne miałem wrażenie jak tu weszłem, chciałem to tak samo opisać ale mnie ubiegłeś. Od 2006 roku wszystko było git, uporządkowane itd a tu zmieniają na takie coś ;/ Nie mam czasu na nowo ogarniać gdzie co jest i po drugie nawet mi się nie chce ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować