Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Nowy gram.pl - pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy

302 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 22:24, Bobo napisał:

Nie są. W książkach i gazetach odstępy między wyrazami są stałe (poza nielicznymi wyjątkami
w bardzo wąskiej kolumnie w gazecie) a same wyrazy są dzielone.


A to ciekawe, bo wziąłem 3 pierwsze z brzegu książki, i nie uwierzysz - wszystkie są justowane!
Dzielenie wyrazów jest częścią CSS3 i jest implementowane przez przeglądarkę -> http://www.w3.org/TR/css3-text/#hyphenation , dodatkowo są skrypty w js, które robią to samo. Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje to w ten sposób: gram.pl skutecznie zachęciło mnie do przerobienia zakładki z gram.pl na forum.gram.pl. Dziękuję Wam! Teraz nie muszę tego koszmarnego tworu oglądać ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest złe!!! Czy ten font musi być taki wydłużony??? W ogóle mam wrażenie że wszystko stało się takie jak dla ludzi niedowidzących!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAA!!!!!!
Co zrobiliście!!!!!!?????!!!!!
Ta strona wygląda teraz jak treść żołądka po imprezie!!!
To jest nieczytelne!!!
Wszystko się ze sobą zlewa, obrazki nie pasują do okienek w których się znajdują, oferty sprzedaży mieszają się z artykułami i nie wiem czym jeszcze!!!
Pierwsze wrażenie jakie odebrałem po włączeniu to było porażenie prądem!
To jest ZŁE!!!
Wróćcie starą stronę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie znalazłem kilka byków:
1) Niektóre odnośniki wywalają do zupełnie innych lokacji. Po kliknięciu w "Dodaj Swój" (komentarz) pod którymś newsem, rozwinęły mi się opcje koło avatara na górze strony.
2) Kliknięcie na "Ciekawostka" nad tytułem newsa przenosi do spisu ostatnich newsów.
3) Button "Ekipa Gram.pl" z rozwijanego menu na górnym pasku przenosi do formularza kontaktowego. Nie wiem czy o to chodziło, ale proponuję zmienić nazwę na "kontakt z ekipą" albo podłożyć linka do jakiejś podstrony z profilami redaktorów.

Ogółem mówiąc, powoli się przestawiam na nowy design choć przeszkadza mi w tym mnogość działów i kategorii odnoszących do różnych artykułów. Co prawda naliczyłem tylko 3 takie działy, ale to co się w nich dzieje jest nie do ogarnięcia. Reklamy produktów w sklepie też moglibyście gdzieś przenieść. Zróbcie na to jakąś osobną ramkę z boku, byle nie za dużą. A, i przydałoby się jakieś archiwum ciekawostek z dołu strony. Jeżeli macie zamiar to regularnie prowadzić to fajnie byłoby poczytać starsze rzeczy zamiast odświeżać w kółko stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dżizus Krajst ... Ja P*&%#@...

(10 głębokich oddechów później)

Po pierwsze - siedzę na: Windows 7, nowy Firefox, dwuletni sprzęt (dobry) ...

Po drugie - przyzwyczajenie, rzecz zmienna - przetrwam (a jestem tu od kąd pamiętam internet :D ) choć niemiłosiernie boli... ale (kolejne 10 oddechów) - co z działaniem strony?! Serwery też zmieniacie? Toż to gorsze niż kiedys "pan gąbka" na NK.
Nowy wygląd - więc więcej człowiek szuka, przyzwyczaja się (błądzi) itp. itd. ogólnie ogarnia, ale dlaczego przy każdym kliknięciu na link czekam tak długo (30-40 s)? A jak już chcę w tym czasie coś innego zrobić/przeczytać - np. na allegro, to nawet nie mogę przejść do innej karty (zakładki) bo Lisek się wiesza (i tak czekam jak ten jełop na zwrot od fiskusa...).
Ja wszystko mogę zrowumieć - ale żeby AŻ TAK??

Forum - lepiej - bo na starym kodzie... I przeryłem wszystko w obu wątkach o nowej stronie (powitalnym i dedykowanym), żeby nie było... (i dubluje posta w obu wątkach).

Mam nie odwiedzać serwisu przez kilka dni? Czy dostanę zwrot za "nerwosol" i nadal mam się *%&$# ?
Zróbcie coś z tym!

Pozdro - życzę powodzenia, ja narazie przerażony, ale wygląd może się skafelkował...ale cóż kiedyś też nie było Ipadów i innych Face''ów i trzeba było nawyknąć aby nie wyjśc na "dziadka" :D ... ale najbardziej szlag mniue trafia z tym jak to działa, masa spowalniajek i zero optymalizacji. Naprawdę beta była? Masakra jakaś.

PS: aaa - i fakt, nad kerningiem jeszcze musicie spoooooro posiedzieć ... moje spostrzeżenia następnym razem, bo późno już.
PS2: mysza dający ciekawostki wywalił mnie na plecy :D fajne, fajne :D

Stały nałogowy czytelnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dżizas Marian, ale oczopląs. Ciężko się czegokolwiek dopatrzeć póki co, jak wszedłem to się zastanawiałem czy poprawny adres mam w okienku.
Mam nadzieję, że się ogarnę z nowym wyglądem strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 12:14, Adikarius napisał:

Kwestia czasu i się wszyscy przyzwyczają, zbędne jest narzekanie.


Albo i nie, i przestaną korzystać z serwisu, jak drastyczny spadek odwiedzin na pewnym serwisie z gry w nazwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 23:04, Gryzmak napisał:

Po usunięciu reklam i krótkiej zabawie z CSS w końcu widać treść główną :)


Ja u siebie jeszcze wywaliłem tą denną kolumne "nie przegap" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie tak negatywne opinie odnośnie nowego wizerunku strony. Sam byłem zaskoczony tym co zobaczyłem po wejściu na gram.pl ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lubię nowinki techniczne i serwisy gdzie dużo się dzieje. Trudność w obsłudze? Proszę was - targetem sklepu/serwisu są dziadki/babcie po 70-ce czy ludzie młodzi. Długo czekałem na serwis, który będzie nadążał z duchem czasu. Wywalacie kubły pomyj na ludzi, którzy ciężko pracowali nad tą stroną. Wiecie ile przy tym było pracy? Ile potem testowania i poprawiania? To nie jest praca na 1-2 tygodnie.

Zamiast trolować napiszcie konstruktywną opinię. Co warto poprawić lub co wam się podoba. 3/4 postów tutaj to posty smarkaczy, którzy oprócz komputera świata nie widzieli i uważają, że pozjadali wszystkie rozumy.

Co na plus w mojej ocenie:
1. Świetnie dobrane czcionki. Wszystko jest czytelne i eleganckie.
2. Bardzo ładna kolorystyka. Wszystko jest zrobione z smakiem od strony estetycznej.
3. Przeglądając stronę mam wrażenie, że strona "żyje" dzięki subtelnym animacją.
4. Bardzo dużo informacji. Przeglądając serwis i skupiając się nad jednym elementem i treścią, nagle spostrzegamy zupełnie inny moduł z innymi treściami i tematyką. Serwis zachęca do odkrywania i przeglądania.

Co na minus:
1. Moduł Kup Teraz z 5 produktami. Nie każdy zna daną markę i produkt. Warto by było dodać do tego miniaturkę opakowania płyty z grą lub miniaturką innego przedmiotu.
2. Moduł nie przegap trochę nie pasuje aby był w samym środku. Jest inny pod kątem wykonania i kolorystyki. Za bardzo bije on po oczach a jego umiejscowienie powoduje efekt "ołtarzyka". Nie lepiej, żeby był po prawej stronie jako ostatni zaraz po gramsajty?

Tak naprawdę nie mam większych zastrzeżeń co do nowej odsłony serwisu. Jest to dopiero kilka dni od kiedy nowa platforma działa. Zapewne serwis będzie się rozwijał i zmieniał na co zresztą liczę. Ogólnie to wszystkie osoby, które pracowały przy tym serwisie zarówno graficy jak i koderzy odwalili kawał dobrej roboty.

PS. dla tych osób, które teraz będą psioczyć na lewo i prawo pod tym wpisem. Skoro tak wam się niepodobna to zróbcie lepszy serwis. Łatwo jest narzekać a bardzo trudno działać. Na spokojnie dajcie temu serwisowi szansę bo warto. Podobnie było z allegro gdy zmieniali laj. Teraz o tym nikt nie pamięta i każdy przyzwyczaił się do nowej funkcjonalności i wyglądu. Tak samo będzie w przypadku Gram.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

Trudność w obsłudze? Proszę was -
targetem sklepu/serwisu są dziadki/babcie po 70-ce czy ludzie młodzi.


Czyli użyteczność produktu już ludzi młodych nie dotyczy ? Róbmy dla nich skomplikowane, przepakowane buble bo i tak mają czas żeby się przyzwyczaić...

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

Wywalacie kubły pomyj na ludzi, którzy
ciężko pracowali nad tą stroną. Wiecie ile przy tym było pracy? Ile potem testowania
i poprawiania? To nie jest praca na 1-2 tygodnie.


To, że produkcja czegoś trwała długo, nie gwarantuje wysokiej jakości - patrz DNF.

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

3/4 postów tutaj to posty smarkaczy, którzy oprócz komputera świata nie widzieli i uważają,
że pozjadali wszystkie rozumy.


Mistrzowska logika w stylu: "jak ktoś ma inne zdanie niż moje to jest debil i smarkacz". Sam piszesz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, tymbardziej, że wszystkie twoje argumenty - jak zaraz się przekonasz - można obrócić o 180 stopni.

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

Co na plus w mojej ocenie:
1. Świetnie dobrane czcionki. Wszystko jest czytelne i eleganckie.


Świetnie dobrane, ale chyba dla niewidomych. Teraz jestem w stanie przeglądać gram z drugiego pokoju. Tytuły niektórych newsów są rozbijane teraz nawet na 4 linijki. Yep, czytelne...

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

2. Bardzo ładna kolorystyka. Wszystko jest zrobione z smakiem od strony estetycznej.


Wielokolorowa "kupa" bez ładu i składu. Każdy element w innym kolorze + różowe zaznaczenie tekstu. Doskonały wybór.

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

3. Przeglądając stronę mam wrażenie, że strona "żyje" dzięki subtelnym animacją.


Irytują i rozpraszają. Powoli wracamy do czasów gdy "żywa" strona równała się miliardom gifów. Nie jestem kretynem, żeby nie widzieć gdzie jest mój kursor - nie potrzebuję dodatkowego podśtwietlenia.

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

4. Bardzo dużo informacji. Przeglądając serwis i skupiając się nad jednym elementem i
treścią, nagle spostrzegamy zupełnie inny moduł z innymi treściami i tematyką. Serwis
zachęca do odkrywania i przeglądania.


Co chwila coś nas rozprasza. Wszystko jest wdupione na główną stronę bez ładu i składu. Każdy artykuł wręcz wali po oczach olbrzymią czcionką prosząc się o uwagę. Nie można skupić się na jednej rzeczy, bo " nagle spostrzegamy zupełnie inny moduł z innymi treściami i tematyką". Nawet newsy nie mają spójnego wyglądu bo niektóre mają białe tło + miniaturę, a niektóre są całym obrazkiem (nierzadko jasnym, tak aby odbiór tekstu był mniej czytelny).

Jak widzisz, ile osób tyle opinii, a twoje prawdy objawione, które wygłaszasz nie muszą pokrywać się z rzeczywistością.

Dnia 04.12.2012 o 12:44, Adavenan napisał:

PS. dla tych osób, które teraz będą psioczyć na lewo i prawo pod tym wpisem. Skoro tak
wam się niepodobna to zróbcie lepszy serwis. Łatwo jest narzekać a bardzo trudno działać.


PS. jak czegoś nie potrafię zrobić dobrze, to się za to nie łapię albo nie chwalę się rezultatami przed publiką. Nie musisz być reżyserem, żeby stwierdzić, że obejrzany film był do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 12:24, TobiAlex napisał:

> Kwestia czasu i się wszyscy przyzwyczają, zbędne jest narzekanie.
>

Albo i nie, i przestaną korzystać z serwisu, jak drastyczny spadek odwiedzin na pewnym
serwisie z gry w nazwie...

Czas pokaże. Ja tu napewo zostaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisania komentarza pod artykułem nie chce go zapisać. Pyta się czy opuścić stronę, opuszcza i nie dodaje wiadomości ani pod artykułem ani na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka sugestii:

- Oferty sklepowe pod POLECAMY - won.
- Newsy powinny mieć czcionki zmniejszone o połowę. Tak samo POCZEKALNIA i CHĘTNIE KUPUJECIE (tytuły i platformy nie mieszczą się, wygląda to okropnie).
- NIE PRZEGAP powinno być dużo wyraźniejsze.
- Belka nawigacyjna na górze też powinna być bardziej wyraźna. Zwłaszcza, że ma rozsuwane menusy.
- Komentarze powinny być dużo mniejsze.
- Więcej karykatur załogi.
- Sondy i quizy moża sobie darować, lolki tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Microsoft VBScript runtime error ''800a000d''

Type mismatch: ''cLng''

/forum_add_common.asp, line 77"

Próbując dodać komentarz na głównej

Poza tym: co z gramsajtami? Ja chce update :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląd strony wreszcie dostosował się do "poziomu" newsmanów i redakcji. Wcześniej nie było co tu czytać, tak teraz nie ma już nawet na co patrzeć bez ryzykowania atakiem epilepsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 12:36, leszeq napisał:

> Po usunięciu reklam i krótkiej zabawie z CSS w końcu widać treść główną :)

Ja u siebie jeszcze wywaliłem tą denną kolumne "nie przegap" :P


Ja poszedłem na całego i kolumny po prawej wywaliłem a "najnowsze informacje" rozciągnąłem i dodałem wyjustowanie. Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelne. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą kolorystyki na tą ze starej wersji :D

20121204153927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować