Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

1. Za duże grafiki i czcionka.
2. Za dużo tych grafik na stronie...
3. Chaos, do tego po co "polecamy" na samej górze strony na 90% jej wielkości ?
4. Podczas pisania komentarza na nowej stronie (nie na forum) wywala mnie na jakąś pustą stronę i komentarz nadal jest niewidoczny.
5. Zawsze byłem za brakiem widoczności komentarzy, dopóki nie przejdzie się na forum danego newsa. Ale przy większej czcionce i dużych obrazkach 16 komentarzy to o wiele za dużo i za długo trwa przewijanie strony... (chyba nie po polsku tutaj coś napisałem XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje odnośnie pewnej modyfikacji, oferty ze sklepu z gory dalbym na dol, mysle, ze będzie to znacznie lepiej wygladac i czytelniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się :/ Kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłem dzisiaj, to nie wiedziałem o co tu chodzi ? Jest straszny chaos, coś podobnego jest na polygamii i eurogamerze... Zdecydowanie wolałem starą wersję serwisu. Był przynajmniej ład i porządek i wszystko można było szybko znaleźć... Ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadźcie możliwość dostosowania wyglądu głównej strony do własnych potrzeb (np. wywalanie kafelek które są nie potrzebne dla danego użytkownika) i będzie ok. Na razie burdel panuje i to nie jest kwestia przyzwyczajenia a tego że.. to wygląda jak burdel/bałagan ;) ja jakoś nigdy w domu do bałaganu nie potrafię się przyzwyczaić ;D

Sa ludzie którzy coś takiego lubią a inni lubią minimalizm. Możecie zablokować główne paski np. sklepu bo wiem że każdy by to wyłączył ale reszta żeby można było dostosować mi te gramsajty itp. do niczego nie potrzebne a je muszę widzieć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, styl Win8 czyli zgroza. Nie lubię tego stylu, a tutaj zieje tabletami z kilometra. Jak na monitor, za duże obrazki, za dużo kolorów, za duża czcionka, za dużo wszystkiego. Przezwyczaić się w końcu da radę, ale pierwsze wrażenie to chaos, jak pisali poprzednicy.

Rozbawiło mnie, jak na początku kolumna obok newsów nosiła tytuł NIE zamiast NIE PRZEGAP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Początkowo myślałem, że przekierowało mnie na złą stronę. Taka nagła zmiana bez żadnych
> zapowiedzi? Cóż na razie strona wygląda strasznie, ale to strasznie chaotyczne. Zewsząd
> masa różnych informacji aż ciężko skupić się na tekście, aczkolwiek dokładniej przyjrzę
> się jak wrócę do domu, bo może to tylko pierwsze wrażenie.
>
> PS. Bardziej społeczności gramu chyba zależy na nowym forum niż stronię, dlatego to była
> pierwsza rzecz, jaką kliknąłem i niestety rozczarowanie :(
> PS2. Chwalicie się, że jest zgodna z HTML5 a ma 126 błędów już o CSS 3 nie wspomnę, który
> ma… 1751 błędów…


HTML5 nie jest póki co oficjalnym standardem i żaden walidator nie potrafi go poprawnie sprawdzić. Co do CSS3 to już faktycznie gorzej, ale jestem przekonany, że większość tych "błędów" jest spowodowana prefixami do różnych przeglądarek. Do tego sporo błędów wyskoczy choćby z wtyczki z Facebooka (swoją drogą Facebook, to najgorsze skupisko kiepskiego kodu na sieci - sama wtyczka to chyba 7 różnych skryptów js).

Walidacja jest niedokładna i "przereklamowana". Jak strona działa i się dobrze wyświetla, to znaczy, że jest dobrze przygotowana i czy się waliduje czy nie nie powinno mieć większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona wygląda chaotycznie i nieczytelnie. Poświęciliście prostotę, uporządkowanie
i pragmatyzm dla stylizacji a''la Metro (Win8) czy pod inne tablety. Po co taka ogromna
czcionka? Dlaczego zniknął stary funkcjonalny pasek prowadzący na forum, do recenzji itd?

Wyglądacie jak jakieś gry-online przed redesignem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Trzeba będzie się przyzwyczaić... No i przejrzeć czy wszystko działa poprawnie bo już wydaje mi się, że dodawanie posta bezpośrednio ze strony newsa nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie rzeczy jakie mi do głowy przyszły.
1. Zróbcie ankietę czy przywrócić stary layout czy zachować nowy - "uszczęśliwianie" ludzi na siłę, którzy są z Wami już sporo czasu robiąc to w tym stylu raczej odbije się czkawką i na dobre nie wyjdzie.
2. Strona w aktualnej formie jest chyba skierowana do "gimbusów", a nie do ludzi mających 30+ lat na karku jak choćby ja: teraz jeszcze chwila i newsy będą wyglądały tak: ZoBAcZ cO teŻ lUCa5 jE nA ŚniaDAni3!!
Ostatni raz piszę, bo i tak to pewnie nie ma sensu: stanowcze i zdecydowane nie takiemu layoutowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego dla stałego czytelnika niż zmiana szaty graficznej ulubionych portali internetowych. Wszystko z początku wydaje się chaotyczne i mało intuicyjne, a nawyknięcie do nowego wyglądu bywa długotrwałe i bolesne i... nie raz już musiałem przez to przechodzić na innych portalach internetowych, a tu... miła niespodzianka. Styl cieszy oko i wydaje się przejrzysty, a kompozycja elementów na stronie bardzo mi się spodobała. Może moje pierwsze wrażenie spowodowane jest tym, że poprzednia szata graficzna była po prostu przedpotopowa, ale gratuluje wprowadzenia nowych zmian i życzę by obyło się bez większych wpadek we wdrażaniu nowego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże te ,,kafelki", no aż chce się dotknąć.
Wygląda to jak połączona akcja gramu i Microsoftu.
Jeżeli tak ma wyglądać wersja na tablety- świetnie
Jeżeli tak ma wyglądać wersja na PC- dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie wprowadzić tę skromną modyfikację w zycie. Ten pasek z promocjami dalbym na dol, boczny pasek z gramsjatami tez bym albo umiescil do publicystyki albo w inne miejsce. Warto zminimalizować liczbę pól w wyglądzie.Natomiast te kafelki na gorze oddzielbym gruba ramka jak na obrazku.

20121203134711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2012 o 13:41, Pajonk78 napisał:

Ostatni raz piszę, bo i tak to pewnie nie ma sensu: stanowcze i zdecydowane nie takiemu
layoutowi!


Proponuję akcję: usunąć śledzika! Czy tam innego layouta.
Dla mnie też jest zbyt chaotycznie, wszystko za bardzo ściśnięte - ale mi to ryba, bo na stronie głównej ostatni raz byłem ładnych parę miesięcy temu (no i dziś oczywiście). Za tydzień nikt nie będzie pamiętał o starym layoucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:44, KraczyKruk napisał:

Nie ma nic gorszego dla stałego czytelnika niż zmiana szaty graficznej ulubionych portali
internetowych. Wszystko z początku wydaje się chaotyczne i mało intuicyjne, a nawyknięcie
do nowego wyglądu bywa długotrwałe i bolesne i... nie raz już musiałem przez to przechodzić
na innych portalach internetowych, a tu... miła niespodzianka. Styl cieszy oko i wydaje
się przejrzysty, a kompozycja elementów na stronie bardzo mi się spodobała. Może moje
pierwsze wrażenie spowodowane jest tym, że poprzednia szata graficzna była po prostu
przedpotopowa, ale gratuluje wprowadzenia nowych zmian i życzę by obyło się bez większych
wpadek we wdrażaniu nowego wyglądu.


Dzieki.

Ja będę powtarzał to, co napisałem: każdy użytkownik tutaj będzie miał duży szok, bo poprzedni gram.pl był robiony w 2005 roku - później była mała zmiana, ale wizualnie jest to pierwsza zmiana od 7 (!!!) lat.

My też mieliśmy u siebie w redakcji i biurze szok, ale naprawdę zajęło niedługo, żebyśmy się przyzwyczaili. Jeśli te uwagi pozostaną przez tydzień, dwa, jeśli my w swoich statystykach zobaczymy, że dzieje się coś złego - wtedy będziemy reagowali. Kluczowe będzie to, czy stali użytkownicy zostaną, czy będzie więcej nowych, czy newsy i wyróżnione materiały będą miały lepsze czytelnictwo...

Teraz oczywiście stoimy przed ciężkim zadaniem odseparowania opinii skrajnych od tego, co sądzi większość, żeby przypadkiem nie wylać dziecka z kąpielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie spokój z tymi "swoimi pomysłami" i "modyfikacjami", bo nikt tego wprowadzać nie będzie. Zaplanowanie, zaprojektowanie i zbudowanie takiego serwisu jak GRAM, to nie jest kwestia dwóch tygodni, tylko robota na kilka/kilkanaście miesięcy, a wprowadzenie modyfikacji w tak skomplikowanym layoucie to nie jest zadanie "na popołudnie".

Za tydzień wszyscy do nowej strony będą przyzwyczajeni i jak wtedy ktoś by wam zaczął wprowadzać zmiany, to znowu byłby problem.

Przestańcie się zachowywać jak stare baby co nie potrafią obsłużyć nowego telewizora, bo pilot jest inny i zamiast 50-calowej plazmy wolą używać 21-calowego CRT. Postęp nie wszystkim musi się podobać, ale jest konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem grama, i zobaczyłem nowy wygląd, to też na początku myślałem, że mnie przekierowało na jakąś obcą stronę, a potem zawód, że to jednak jest Gram.:/
Jak na razie nowy wygląd, nie przypadł mi do gustu. Przepchana nowoczesność. Stary wygląd, był dobry, bo był prosty. Tak jak nie podobała mi się zmiana wyglądu strony GOL, tak zmiana wyglądu Gram, też mi się nie podoba. Mam nadzieję, że Polygamia, też nagle nie zechcę zmienić wyglądu.

No cóż. Zobaczymy, czy po dłuższym obcowaniu, będzie lepiej, czy zostanie negatywne pierwsze wrażenie.

Edit: Oho. Widzę, że przycisk do przejścia na forum, został umieszczony dość nietypowo, na dole strony. Myślę, że przycisk na górze to taki standart, do którego przyzwyczajony jest każdy użytkownik internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary Gram potrzebował zmian, to prawda. Doceniam, że ktoś odważył się na ten krok i będę wspierał "akcję" ale potrzeba jeszcze dużo zmian i usprawnień. To co się dzieje teraz to chyba zły sen. Strona główna to wielka schiza. Jak już wielu zauważyło zbyt chaotyczna i za bardzo podobna do windowsowych kafelek, co jest okropne.
Funkcji spojlera, kursywy i pogrubienia przy dodawaniu komentarza praktycznie trzeba się domyślać bo są mało czytelne. Przejście do sklepu powinno odbywać się jednym kliknięciem bo w obecnym kształcie jest uciążliwe. Do komentarzy mogła by być dodana możliwość wstawiania animacji/gifów, pomaga to w odczytaniu intencji postu (z tego co zauważyłem wielu ma problem z ironią). Dodawanie komentów pod newsem mi nie działa
Na Galaxy Note 2 w pierwszych chwilach strona wygląda jakby ktoś ją potraktował mikserem, później jest trochę lepiej ale napisy nachodzą na siebie a jak na taki duży wyświetlacz to i tak jest bałagan. Ładuje się strasznie długo, ogólnie rzecz biorąc to na urządzeniach mobilnych to furory nie zrobi.
"Teoria" o przyzwyczajeniu się powoduje, że czuję się jakby ktoś mi powiedział iż wie lepiej co mi się podoba... Plus za chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przynajmniej nadzieję, że chociaż źródła przy każdym artykule będa od dziś standardem. :) Da się zrobić, Panie Wiktorze? :)

A tak w ogóle, jakieś zmiany w sklepie są planowane? Jakaś obniżka cen? Darmowy kurier w standardzie? :)

Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie i nieczytelne. Serio, jest natłok informacji na stronie głównej, czytelnik po prostu się gubi w treści. Poprzednio mieliśmy wszystko ładnie posegregowane, a tutaj jest jedno na drugie napchane. I jeszcze te rozwijane menu dobijają.

The fuck oznacza kolumna "nie"? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować