Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 14:25, Wiktor_Cegla napisał:

Tak, zmiany w sklepie to temat na 2013 rok. Dziś przyjęliśmy pracownika,
który zajmował się będzie wyłącznie grami cyfrowymi.

Czyżby czekały nas nowe promocje? :) W końcu konkurencja, czyli cdp.pl i Muve Digital, nie śpi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zmiany duże i drastyczne. Kwestia dni kiedy się przyzwyczaję do nowego wyglądu (chyba), ale kiedy wyszedł poprzedni layout to bardziej mi się wtedy podobał. Teraz wszystko jest za kolorowe, nie wiadomo gdzie patrzeć. Z każdej strony nasz wzrok jest atakowany jakimiś ''ciekawostkami'' które rozpraszają uwagę.
Czcionka, obrazki itp. są strasznie duże. Dopiero jak zmniejszyłem rozmiar wyświetlania strony do 75% dało się to jakoś ogarnąć. Jednak z kolei kiedy wszedłem w historię newsów (bo zawsze tak robię, jest mi tak najwygodniej czytać co się w danym dniu pojawiło), to tam znowu musiałem zwiększyć rozmiar strony do 100% dlatego, że jest stary wygląd. No to Panowie, jak już coś zmieniać to konsekwentnie, a nie tylko posprzątanie kurzu z wierzchu (czyt. strona gł).

Co do urządzeń mobilnych - załączyłem stronkę na 10" Asus Transformer Pad. W pionie jak i poziomie wygląda to nieźle, jednak nadal uważam, że przydałoby się troszkę zmniejszyć wszystko. W widoku pionowym na plus jest to, że strona została podzielona na pół i najpierw są newsy, a niżej informacje, które są z prawej strony normalnego wyglądu serwisu.

Ogólnie nie jest źle, zobaczymy za kilka dni co uda się zmienić pod ''naciskiem sugestii'' użytkowników :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 14:25, Ostrowiak napisał:

niepokojąco dużo jest tego typu opinii, zrzucanie ich na karb przyzwyczajeń to błąd


Odpisuję tym opiniom dokładnie to, co sądzę po kilku tygodniach czytania wersji beta tego serwisu i robię to dlatego, że miałem - i inni ludzie, którzy testowali także - na poczatku podobne wrażenie. Dla mnie ono jest naturalne, więc podchodzę do niego ze spokojem (nie mylić z lekceważeniem).

Aha, ja sobie zdaję sprawę też z tego, że dla wielu z Was "ukradliśmy stary gram.pl". Każdy redesign ma takie opinie, szczególnie w wypadku serwisu, który ma 7 (!!!) lat. Jedyny sposób na sprawdzenie ich "długowieczności" to statystyki, które będziemy badali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 14:22, Wiktor_Cegla napisał:

Mieliśmy ten błąd przez kilkanaście minut, już usunięty.


Tak jak i mój komentarz ;D

A propos sklepu to czy jest w planach jakiś program lojalnościowy ? (Zbieranie punktów - wymianach ich na ekspresy do kawy, pseudo wieże hifi, ewentualnie edycje kolekcjonerskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 14:35, ashar napisał:

Jednak z kolei kiedy wszedłem w historię newsów
(bo zawsze tak robię, jest mi tak najwygodniej czytać co się w danym dniu pojawiło),
to tam znowu musiałem zwiększyć rozmiar strony do 100% dlatego, że jest stary wygląd.
No to Panowie, jak już coś zmieniać to konsekwentnie, a nie tylko posprzątanie kurzu
z wierzchu (czyt. strona gł).


Kolejne strony będą wdrażane sukcesywnie. Zaczęliśmy jak wiele dużych serwisów - od głównej i artykułowej. To ponad 80% naszego ruchu, czyli definitywnie NIE kurz w tunelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo reklam, wielki baner fc3, kilka newsów a niżej lista produktów sklepu - litości

Rozumiem że musicie zarabiać ale proporcje trochę odstraszają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dodaniu posta ze strony wysypało się (post sie dodał poprawnie):

Microsoft VBScript runtime error ''800a01f4''
Variable is undefined: ''Cache_OdswiezNews''
/forum_add_common.asp, line 741

edit: poprawka, na forum to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 14:26, Laid_back napisał:

Pomijając wygląd nowego gram.pl - Tobie się kiedykolwiek coś podobało? :)


Skoro korzystałem od tylu lat z tego serwisu zamiast konkurencyjnych widocznie się mi podobało sporo.
Czy Twoim zdaniem komentowanie negatywne oznacza, że należy natychmiast zaatakować komentującego wypowiadającego swe zdanie, a może należałoby zaakceptować ten fakt i cieszyć się, że ktoś w ogóle interesuje się rozwojem (według mnie tym razem z ta zmianą nieudanym), ulubionego dotąd serwisu.

Co do samego serwisu, nie da się przyzwyczaić do nieporządku. Przydało by się także aby dało wejść się do sklepu bez przeklikiwania miliona zakładek i domyślania się za którym to razem wyskoczy po prostu "sklep".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie nowa strona główna wygląda nieźle, aczkolwiek trochę się rozjeżdża w pionie :)
Mi się ten wygląd podoba i pewnie dość szybko się przyzwyczaję :) w przypadku zmiany wyglądu forum radziłbym jednak bardziej uważać. Jego siłą jest właśnie prostota i ewentualne zmiany powinny pozostać kosmetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zaskoczony - i to pozytywnie! Słyszałem o zmianach, ale byłem przekonany, że będą one niewielkie. A tu taka mała rewolucja :)
Najbardziej cieszę się z tego, że łatwiej będzie mi wyłapywać ciekawe materiały. Na starym gramie nie czytałem zbyt często publicystyki czy recenzji bo po prostu ich nie widziałem. Jeżeli czegoś nie mam na stronie głównej czy na rozwijanym menu - to nie szukam na podstronach. Zazwyczaj do materiałów trafiałem z forum - bo tam niektóre teksty miały dużo komentarzy. Teraz mam wszystko pod ręką i mam nadzieję, że będzie lepiej. Ale wszystko oczywiście wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie cieszymy, jak widzisz czytamy wszystkie głosy i zbieramy opinie i błędy - zauważyłem jednak zabawną rzecz, że prawie każdy Twoj post na forum jest negatywny. To tyle, luz :)

Dnia 03.12.2012 o 14:42, Galder_Grasfiord napisał:

Przydało by się także aby
dało wejść się do sklepu bez przeklikiwania miliona zakładek i domyślania się za którym
to razem wyskoczy po prostu "sklep".


Da się, jest bezpośrednie wejście - chociaż widzimy, że jest za słabo widoczne. Będzie poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 14:48, Laid_back napisał:

Bardzo sie cieszymy, jak widzisz czytamy wszystkie głosy i zbieramy opinie i błędy -
zauważyłem jednak zabawną rzecz, że prawie każdy Twoj post na forum jest negatywny. To
tyle, luz :)


Owszem, często pisze negatywy, gdyż uważam, że to jedyny sposób aby wykazać, że coś wymaga poprawy.

Dnia 03.12.2012 o 14:48, Laid_back napisał:

> Przydało by się także aby
> dało wejść się do sklepu bez przeklikiwania miliona zakładek i domyślania się za
którym
> to razem wyskoczy po prostu "sklep".

Da się, jest bezpośrednie wejści - chociaż widzimy, że jest za słabo widoczne. Będzie
poprawione.


Dzięki za "obietnicę" poprawki :)

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Co jakiś czas muszę ponownie się logować chcąc coś dopisać do forum. Wyskakuje to kiedy odświeżam główną stronę w jednym oknie, a forum w drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Noki N8 (symbian) strona szybko się ładuję... ale jeżeli chodzi o treść to tragedia! Teksty na siebie nachodzą, mało czytelnie - poprzednia wersja była lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona jest super, poszła z duchem czasu z takim właśnie obecnym dziś stylem. Rozumiem, że zarobki są ważne, ale trochę ten sklep na samej górze (oferty) miesza. Reszta super, szczególnie BBcode po lewej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze Wiktor!

Główna ma po prostu za mało światła, stąd wrażenie natłoku i braku czytelności. Dobór kroju czcionek mi się podoba (tylko nie rozmiar), ale kondensacja treści na małej przestrzeni jest IMO za duża. Również nie podoba mi się to, że oferty sklepu zajmują tyle ważnego miejsca i to nad spisem newsów. No ale domyślam się, że to decyzja biznesowa, a więc nieodwołalna.

PS Źródło podane w newsie Pepsiego = dzień zakreślony czerwonym kółkiem w kalendarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę się wypowiedzieć w tej kwestii, wygląd jest bardzo nowoczesny, może po prostu wiele graczy przyzwyczaiło się do starszej wersji i wyglądu strony. Jedynie do czego mogę się przyczepić to lekko poszarpane logo gram.pl - ale to na pewno zaraz się zmieni. Nie będę więcej się opisywał, bo zanim prawdziwie ją skomentuje , muszę kilka dni ją przetestować. Już w samej edycji widzę plusy takie jak - większa czcionka, podgląd, znacznie wyraźniejsze buttony przerobienia typografi. Nie jest źle ! Fajnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tu wbiłem to z przyzwyczajenia odświeżyłem stronę, bo myślałem, że mojej Operce coś znowu odbiło... A tu zonk- nowa strona 8-0
Of course wielka zmiana i na razie człowiek próbuje się przyzwyczaić, więc negować na razie nie będę. Jak będą jakieś błędy, to będę pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wspomnial logowanie sie bez przechodzenia na "nowa" strone jest bardzo mila zmiana, na tym jednak koniec.
Strona na PC wyglada chaotycznie a natlok grafiki jest strasznie przytlaczajacy, nie wiadomo na czym sie skupic no i tekst na jej tle ginie.
Na tablecie Nexus 7 strona wyglada ok ale wolno sie wczytuje (WiFi oczywiscie) i nie wczytuje sie cala (przegladarka Google Chrome), grafika sie doczytuje po przejsciu na do dalszej czesci co jest strasznie wkurzajace, do tego lekko sie przycina przy przesuwaniu strony.
Na HTC One X strona wyglada duzo lepiej jednak rowniez wystepuja podobne przyciecia i mimo ze doczytywanie jest widzalne w mniejszym stopniu to dalej wystepuje.
Ogolnie musze powiedziec ze jako wieloletni uzytkownik gramu to ten update strony podoba mi sie najmniej, poprzedni byl nieporownywalnie lepszy, strona byla szybsza, znacznie bardziej prosta ale przejrzysta a w serwisie informacyjnym jest najwazniejsze.

P.S. Mowa oczywiscie o glownej stronie, podstrony z newsami moga byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować