Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 14:42, Galder_Grasfiord napisał:

Coś dublują się teraz posty, poza tym ciągle wyskakują błędy na forum, a przez stronę
nie da się skomentować.


Tez to miałem, pracujemy nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większy szok niż przy zmianie layoutu na gry-online (po tamtym przestałem korzystać z serwisu). Dlaczego jak coś jest dobre, to na siłę właściciele próbują to zrobić lepszym poprzez większe przemieszanie z pomieszaniem, które wygląda może i efektowniej, ale nie jest zbyt wygodne w użytkowaniu? Zostawcie też stary wygląd do wyboru. I za dużo sklepu na stronie głównej, komercha pełną gębą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie nieczytelności. Zbyt dużo informacji pogrubioną czcionką. Treści tekstów giną w natłoku krzykliwych grafik prawych kolumn i nagłówka. Strona po prostu przytłacza. Złotą zasadą powinno być eksponowanie istotnych informacji a tonowanie mniej istotnych. Obecnie użytkownik dostaje "z liścia" wszystkim, co fabryka dała. Czcionka jest zbyt duża a jednocześnie nieczytelna (zbyt wąska dla nagłówków, co wygląda co najmniej... dziwnie). Na stronie z artykułem, chociażby tym, który komentuję, nagłówek z tytułem jest niebieski a pod nim "lead" i ikonka z liczbą komentarzy na czarno. Zgadnijcie, co pierwsze rzuca się w oczy.

Krzykliwe i przytłaczające. O matko! Właśnie zauważyłem różowe (magenta) podświetlenie zaznaczanego tekstu w okienku edycji komentarza. Facepalm! Tak więc kolejna cegiełka do narzekań: kolorystyczny misz-masz. W prawej kolumnie teksty na tle grafik - nieczytelne. Żółte przyciski - podczas gdy całość jest czarno-biała - jakoś nie pasują.

Plusy? Chyba brak. Nie wiem, na pierwszy rzut oka, co mogę na tej stronie robić. Co to za linki z grami na dole strony? Pasek z youtubem i "FB-like" w nagłówku - jak pięść do oka. Wcześniej rzadko zaglądałem na gram.pl ale przynajmniej dało się czytać i intuicyjnie wiadomo było, co gdzie jest. Użytkownik nie może zgadywać, domyślać się. Tak, użytkownicy mają pewne oczekiwania, spodziewają się pewnych rzeczy w określonych miejscach i o określonej funkcjonalności. Epatowanie mechanizmem "osiołkowi w żłoby dano" zniechęca użytkownika. Mnie zniechęca na pewno. Nie wrócę niestety do gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> PS2. Chwalicie się, że jest zgodna z HTML5 a ma 126 błędów już o CSS 3 nie wspomnę, który
> ma… 1751 błędów…

Nooo poprawa samych tych błędów troszkę zajmie ... xD Chyba, że to nie przeszkadza programistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało to pomyślałbym jakoś nad lepszą ekspozycją newsów. W dodatku na pewno zmieniłbym wielkość czcionek w niektórych miejscach, gdyż po prostu psują wygląd całości. Zastanawiałem się także nad panelem "Statsy" - co będzie gdy liczba komentarzy przekroczy 999? :) Przycisk "zobacz więcej informacji" wydaje mi się troche wrzucony na siłe, moim zdaniem nie pasuje on jakoś w tym miejscu. Ogólnie w nowym designie zauważam sporo drobnych niedociągnięć, których można było uniknąć odrazu. (np przyciski forum i sklep nachodzące na siebie w czarnej belce, biały przycisk pod "Rodzina" i brzydki "kafelek" multiplayer :)) Oczywiście to moje zdanie i ktoś się może z tym nie zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Te wszystkie prostokątne nagłówki, musiałem kilka razy ctrl+- potraktować by ogarnąć tą stronę.
Z drugiej strony pomniejszyłem zwykłą czcionkę tak bardzo, że trudno się na moim lapku czyta.
Więc te wszystkie prostokąty co się na żółto świecą po najechaniu myszką, przyciski i ten ogromny banner na górze (choć przy nim by się przydała opcja schowania) To ja bym to z chęcią dwukrotnie pomniejszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umarła pewna epoka. Dobrze, że w google grafika znalazłem trochę screenów starej stronki... tak na pamiątkę. A co do stronki to jakoś nie jestem przekonany. Takie to wszystko wrzaskliwe narzucające się z każdej strony. Kolorowo, wszystko na kupie, wszędzie wszystkiego pełno. Takie uczucie jak bym z wyborczej przerzucił się na jakieś bravo... kolorowo i modnie. Samo wykonanie jak najbardziej porządne i niektóre rozwiązania bardzo mi się podobają. Chodzi mi o ogólną formę... ja tam lubię prostotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tragedia.
Poprzednio było idealnie, wszystko na swoim miejscu.
Tym razem jest, podobnie jak w przypadku Windows 8, zbyt tabletowo.
Jestem silnie na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szok, głównie przez to że nie umiałem wyłączyć reklamy... która niestety okazała się stroną główną. Miło się przez te parę lat czytało wasze artykuły ale to by było na tyle żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się.
Większość stron growych sili się na nowoczesny wygląd swoich stron, który w wielu wypadkach jest po prostu nieczytelny, wszystko zlewa się w jedną całość, nic do siebie nie pasuje i wygląda jak strona redagowana przez amatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona może i ładnie wygląda (na pierwszy rzut oka), ale jest kompletnie nieczytelna. Jeśli miałbym ją określić jednym słowem, to CHAOS byłby jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma słów które opiszą moje oburzenie! każdą stronę jednak da się zniszczyć...
widzę tłumaczenia że tak zawsze reakcja jest i się przyzwyczaimy no raczej musimy bo kto wróci starą stronę jeżeli tą tyle czasu robiliście co nie? aż szkoda mi kasy jaką tu wydałem i myślę że gdyby nie dostępność produktów i obsługa to bym sobie darował no bo po co zmieniać coś co było dobre? Dla nas użytkowników czy dla was? tak czy tak nawet 0 bym nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno graficy się namęczyli żeby zrobić tą stronę, ale powiem tak : szału nie ma, "pupy" nie urywa, dla mnie zbyt nie jasna, nie można się odnaleść ale to kwestia przyzwyczajenia, ale i tak wolałem starą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile na komputerze Wasza strona wygląda BARDZO chaotycznie ale ciekawie (proponuję jakieś odstępy między oknami), to na mojej Xperii X8 nie da się przeglądać gram.pl w ogóle.
Mam dwie przeglądarki jedną tą fabryczną i Operę Mini i w obydwu wszystko jest po prostu na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Galaxy S2 wygląda dużo lepiej niż poprzednio. Jedyne, co bym zmienił to czcionkę w nagłówkach. Jest po prostu za duża. Na PC jest na razie trochę chaotycznie, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jednakże artystycznie wygląda o niebo lepiej. Ogólnie zmiany są na +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować