Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 12:44, Maciej2801 napisał:

Jest okropna i chaotyczna


+1

jest beznadziejnie! za duze ramki, za duza czcionka (godzina 16 40, czyli chyba juz po jakis pomniejszeniach z tego co widze po komentarzach). na samej glownej spam niepotrzebnym (nie interesuje mnie wasze "polecamy" ani oferty ze sklepu, ani kolektyw, ani gramsajty, ja chce NEWSY miec przed oczami po otwarciu strony!!) gownem w absurdalnej ilosci i nie mozna tego wylaczyc/ukryc. do tego calosc smierdzi windowsem 8, ktorego interface domyslny komepletnie mi nie lezy i jest stworzony pod dotykowe ekrany - a strony www na PC nie bardzo

cale szczescie ze: http://www.gram.pl/newsroom.asp jeszcze wyglada normalnie. to jest teraz moj link do gramu, na glowna nie bede wchodzil bo szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na głównej stronie obok imion i nazwisk autorów newsów/tekstów będą też widoczne ich pseudonimy? Lepiej i łatwiej jest mi znaleźć Myszasty lub Pepsi niż Patryk Purczyński. Myślę, że nie tylko ja mam swoich ulubionych redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy layout strasznie muli mi przeglądarke.

Mam obecnie otwartych 7 kart + 2x podstrony gram.pl i scrollowanie jest co najmniej "niepłynne". Wystarczy że w miejsce kart z gramem otworze choćby onet i wp.pl to wszystko jest z powrotem płynne.

Bardzo niefajnie przegląda się stronę gdzie jeden obrazek i tytuł newsa zajmuje cały ekran a do tego przewijanie muli (mówię o typowej rozdzielczości w lapkach 1376x768) - niech miniaturki obrazków dodawanych do newsa będą rzeczywiście miniaturkami ! Pasek górny jak już musi być cały czas widoczny to też by było fajnie żeby nie zajmował 10% ekranu.

Przeglądarka to najnowsza Opera (12.11).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chaos! nie podoba mi się...
Chcę stary wygląd strony. Jest możliwość wrócenia do niego??

Pytanie do innych. Czy u Was gram.pl też czasem zamula?? bo u mnie tak i to często a problemów z netem nie mam bo inne strony działają dobrze. Testy też wypadają pomyślnie.
edit: zamulało mi na starym wyglądzie jak i na nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super,gram.pl zamieniło się w GOL-a. Tamtej zmiany nie zniosłem i tej też nie zniosę - te wielkie okna są kompletnie nieczytelne. Proszę was chociaż,abyście zostawili w spokoju forum - bo jeżeli to zmienicie,wątpie,żebym jeszcze odwiedzał ten serwis.

Na prawdę tak wiele użytkownikom przeszkadzał stary,czytelny wygląd? Chyba będę musiał teraz czytać newsy z polygamii albo cdaction.pl,bo chyba tylko tam da się jakoś połapać w tym całym bałaganie.

Czyli - zmiana do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi zjadło posta czy nie, zagubiony w akcji ale mi tam się podoba nowy wygląd. Te zarzucanie kafelkowatości z Metro Windowsa jest jak najbardziej nie trafione.

Wszystkie nowoczesne aplikacje i strony zmierzają w tym kierunku, schematyczny, wbrew pozorom czytelny. Gdyby nie ten sklepik na górze to jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:54, Wiktor_Cegla napisał:

Ja będę powtarzał to, co napisałem: każdy użytkownik tutaj będzie miał duży szok, bo
poprzedni gram.pl był robiony w 2005 roku - później była mała zmiana, ale wizualnie jest
to pierwsza zmiana od 7 (!!!) lat.


co złego było w wygladzie z 2005 ? Uklad strony ma byc przejrzysty i wygodny a nie "nowy i modny". Co bylo zle w starym ? Na co mieliscie skargi ? Coś przeciez musialo was do tej zmiany naklonic. No i jedyna osoba która skorzystala na przesiadce jest ten u kogo zamówiliscie strone - co widać po "zadowolonych komentarzach" tutaj - czyli start baaardzo slaby ;) A tlumaczenie ze "czlowiek sie przyzwyczai" wg mnie tez nie na miejscu - czlowiek do wszytkiego moze sie przyzwyczaic nawet do tego czego nie lubi - lenistwo, community czy sentyment (wielu siedzi tu dlugo) bierze gore nad wszystkim.

A na koniec i tak zadecyduja anonimowe wejscia (ktore pewno sie za bardzo nie zmienia), a nie glosy uzytkownikow w tym temacie, ktorzy robia za betatesterow.

Wypada sie zdecydowac czy chcecie byc bardziej sklepem czy portalem informacyjnym. Bo szczerze mowiac to wchodze tutaj tylko dla newsow, gdzies mam wasz drogi jak szlag sklep. A jesli macie zmiar utrzymac na glownej ilosc i rozmiar reklam/spamu na poziomie z nowego wygladu to bedzie trzeba poszukac sobie nowej strony z informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre komentarze, w których piszący twierdzą, że przez zmianę wyglądu przestaną gram.pl w ogóle odwiedzać to aż się za głowę łapię :D takich osób nie ma co żałować, niech sobie idą :D

Uważam, że kierunek zmian jest dobry, trzeba tylko dopracować szczegóły. Nie ma co się przejmowąć głosami, które krytykują absolutnie wszystko. Niektórzy zawsze będą przeciwni zmianom i trzeba ich ignorować. Gdyby zawsze słuchać konserwatystów, to nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach ;D

Bardzo fajnie, że wreszcie zostały wyróżnione Gramsajty - praca społeczności jest bardzo ważna dla działania całego serwisu. Rozumiem też potrzebę umieszczenia oferty sklepu na prawie samej górze strony - z czegoś serwis przecież musi się utrzymywać ;)

Żeby jednak nie było tak różowo - pewne zmiany są konieczne. Przede wszystkim poprawienie wyświetlania się strony na urządzeniach moblinych oraz w mniejszych rozdzielczośćiach na pecetach. Nie każdy może przeglądać strony w pełnym FullHD. Poza tym usunąłbym belkę "Nie przegap" - nie wprowadza nic ciekawego, a tylko powoduje pewien chaos na głównej. Proponowałbym też ujednolicenie wyglądu newsów - żadnych dodatkowych kolorów - niech różnią się tylko minaturami :) Można by jeszcze zmniejszyć czcionkę w newsach, bo i na moim iPadzie i na monitorze 22" niewiele informacji się mieści "na jednej stronie" i trzeba często przewijać stronę, co wygodne specjalnie nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty człowieku musisz na wszystko narzekać? :D
Napisz co Ci się dokładnie nie podoba, dodaj do tego informacje jak wg Ciebie strona powinna wyglądać - to się nazywa konstruktywna krytyka. Czasami nawet dobre strony wymagają odświeżenia i dostosowania do nowych realiów ;) Naprawdę tak ciężko znaleźć newsy na tej nowej stronie głównej? :D Mi to zajmuje ok sekundy.
Ciebie może i sklep nie interesuje, ale musisz pamiętać, że jest to główne źródło utrzymania serwisu. Poza tym nawet jeśli Ciebie nie interesuje, to może jest duża grupa osob, którą jednak to interesuje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 16:09, Kubala000 napisał:

gram.pl what r u doing
gram.pl stahp


Gdyby się dało, to pod twoim postem właśnie wylądowałby "lajk" ode mnie ;]

Yhy... strona...
Oczopląsu można dostać. Poza tym... Artykuły tu, artykuły tam, o, jeszcze tutaj. Wszystko to co było w kompaktowej formie na starej stronie teraz wyciągnęliście na wierzch lub wcisnęliście w kolosalne czcionki i obrazki. Brawo. -_-
Bajerek z forum? Fajny. Szkoda tylko, że na samym dole. Ah, fakt. Linki do sklepu muszą być wyżej i jeszcze bardziej zaburzać ład strony, oddzielając nagłówek od newsów.
Ktoś tu przytoczył podobieństwo do Win8. Faktycznie. Jedno i drugie może wygląda efektownie, ale przekombinowany wygląd nie działa na korzyść odbiorcy.

"Pytajcie, chwalcie i zgłaszajcie problemy" - nope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update:

- Rozwiązaliśmy problemy z logowaniem (zostało samo dobro, czyli logowanie na jednej stronie)

- Zaczynamy zmniejszać czcionkę w artykułach (będzie mniejsza, co sprawi, że lepiej się będzie czytało artykuły i na telefonach, i na tabletach, i na komputerach)

- Utworzymy (Laid_Back wklei tu linka) wątek dotyczący błędów na telefonach komórkowych, bo ten temat potrzebuje odrębnego wątku i odrębnego potraktowania. Bardzo proszę o wrzucanie w nim nie tylko screenshotów i opisów, ale i konkretnych modeli telefonów. Z góry dziekuję.

- Co do różowego zaznaczenia... Jutro nasi graficy przygotują cztery propozycje zaznaczania tekstu i uruchomimy sondę. Sami więc wybierzecie, jaki będzie kolor zaznaczenia tekstu: różowy, niebieski, szary, czy jeszcze inny. To powinno rozwiązać ten problem.

- Na oknie "polecane" usuniemy w małych (najmniejszych) kafelkach imiona autorów, a wprowadzimy ilość komentarzy, żebyście wiedzieli, gdzie jest dyskusja.

- "Poszarpane logo": wiemy o tym, naprawiamy, będzie wkrótce.

To tyle na teraz, tego się spodziewajcie najszybciej.

Jeszcze raz dziękuję za opinię wszystkich z Was, pracujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, ostatnio po takich przemianach layoutów różnych portali wszedłem na stare, dobre gram.pl i pomyślałem sobie "Kurczę, jak dobrze, że przynajmniej ta strona trzyma się swojego starego stylu. Żadnych bajerów - po prostu działa dobrze i jest czytelne". Wchodzę trzy dni później i *zonk*.
Na pewno się przyzwyczaimy (nie mamy wyjścia. Nie wierzę z doświadczenia w powrót do starego wyglądu :)), ale jednak jest parę rzeczy, które strasznie utrudniają czytanie w aktualnej formie.
Tytuły artykułów zdecydowanie zbyt duże. Jeszcze z tym kolorem wyróżnia się aż nadto.
Czcionka wygląda... brzydko. Poszarpana, niektóre litery są pogrubione. Źle się to czyta.
Może jednak tło strony lepsze byłoby ciemniejsze? Biały wg mnie strasznie daje po oczach. Coś ciemniejszego może by tak nie męczyło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należałoby dla urządzeń mobilnych zmniejszyć czcionkę lub usunąć część mniej istotnych informacji na stronie, ponieważ linki na siebie nachodzą i nie jestem w stanie wybrać interesującej mnie podstrony. Poza tym strona ma ładny design, ale jest przepełniona treścią przez co jest mało czytelna.

Fajnie, że użyliście czcionki do zrobienia logo, ale ja bym został przy zwykłym obrazku, ponieważ w Chromie ta czcionka jest poszarpana. W przypadku zwykłego tekstu nagłówka to nie razi, ale logo na stronie wygląda jakby było kiepskiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

Jak czytam niektóre komentarze, w których piszący twierdzą, że przez zmianę wyglądu przestaną
gram.pl w ogóle odwiedzać to aż się za głowę łapię :D takich osób nie ma co żałować,
niech sobie idą :D


nie bedzie to pierwsza strona ktora po zmianie lay'a olalem

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

Uważam, że kierunek zmian jest dobry, trzeba tylko dopracować szczegóły. Nie ma co się
przejmowąć głosami, które krytykują absolutnie wszystko. Niektórzy zawsze będą przeciwni
zmianom i trzeba ich ignorować. Gdyby zawsze słuchać konserwatystów, to nadal mieszkalibyśmy
w jaskiniach ;D


zmiany ktore wprowadzaja nowe fukcje, mozliwosci sa na plus. zmiany zmieniajace wyglad na modny sa tylko strata czasu. Prosta i praktyczna jaskinia vs nowoczesna, przekombinowana i kolorowa jaskinia to ciagle jaskinie. Postepu technologicznego nie ma zadnego.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

Bardzo fajnie, że wreszcie zostały wyróżnione Gramsajty - praca społeczności jest bardzo
ważna dla działania całego serwisu.


moze dla niektorych jest wazna. wczesniej uzytkownik nie byl nachalnie bombardowany ''tfffurczocia'', obecnie nie ma wyboru.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

Rozumiem też potrzebę umieszczenia oferty sklepu
na prawie samej górze strony - z czegoś serwis przecież musi się utrzymywać ;)


serwis do utrzymania nie potrzebuje sklepu na pierwszym planie (7 lat jakos funkcjonowalo na starych proporcjach, czyz nie ?). Sklep zaczyna dominowac na stronie, bo tak jest oplacalniej - tyle.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

"Nie przegap" - nie wprowadza nic ciekawego, a tylko powoduje pewien chaos na głównej.


3/4 rzeczy z nowej glownej bym wywalil. Przekladajac na Twoja bzdurna arugmentacje: a moze jakas grupe osob "nie przegap" uznaje za bardzo przydatne ? Tym zalosnym sposobem mozna "obalic" kazda krytyke, wiec nie stosuj go wiecej.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

co wygodne specjalnie nie jest :)


kup sobie myszke ze scrollem. przewijanie jest najmniejszym problemem.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

A Ty człowieku musisz na wszystko narzekać? :D


Jakbys laskawie czytal caly temat to bys wiedzial na co dokladnie narzekam. Wersja skrocona: głównie chodzi o bombardowanie użytkownika niepotrzebnymi śmieciami (których nigdy nie odwiedza) i brak możliwości ich wyłączenia. Wypychanie na pierwszy plan sklepu tez mi sie nie podoba.

I gdyby nie narzekania ciagle zylbys w jaskini.

Dnia 03.12.2012 o 17:18, pawbuk napisał:

Poza tym nawet jeśli Ciebie nie interesuje, to może jest duża grupa osob, którą jednak to interesuje? :D


dlatego chce wiedziec czy bedzie mozliwosc wylaczenia nieinteresujacych mnie dzialow na glownej. ja chce mozliwosci wyboru co ma byc na glownej, a Ty chcesz narzuconego "dobrze dla wszystkich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wlazłem sobie na gram.pl. Dobrą chwilę zajęło mi znalezienie gdzie teraz jest jaki przycisk. Osobiście jakoś mi nie leży ten układ, w końcu przyzwyczajenie do starego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, przetestowałem stronę na moim Samsung Galaxy Nexus. Strona trochę laguje, może dlatego że usuneli flasha z przeglądarki. Strona wygląda ładnie lecz trochę chaotycznie, trzeba się zapoznać z nową skórką strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmniejszyć rozmiar strony o 10 % (CTRL + Scroll myszy). Pomaga trochę ogarnąć te ogromne nagłówki i nabiera się dzięki temu lepszej perspektywy.

Mam wrażenie, że strona była projektowana jakby dla użytkowników konsol, gdzie siedzi się daleko od telewizora. Ale dla pecetowców te wielgachne są trudne do ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować