Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:

nie bedzie to pierwsza strona ktora po zmianie lay''a olalem

Jak dla mnie to nie wygląd jest podstawą, tylko treść :D ale jak chcesz to sobie zmieniaj, przecież nikt Cię nie będzie zatrzymywał :)

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:

zmiany ktore wprowadzaja nowe fukcje, mozliwosci sa na plus. zmiany zmieniajace wyglad
na modny sa tylko strata czasu. Prosta i praktyczna jaskinia vs nowoczesna, przekombinowana
i kolorowa jaskinia to ciagle jaskinie. Postepu technologicznego nie ma zadnego.

Przecież to nie Ty tracisz czas, więc w czym problem? :D Jak dla mnie nowy i bardzo fajnie zrobiony jest cały dół strony głównej :)

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:

moze dla niektorych jest wazna. wczesniej uzytkownik nie byl nachalnie bombardowany ''tfffurczocia'',
obecnie nie ma wyboru.


Mały panel z boku to jest nachalne bombardowanie? :D niektórzy zawsze znajdą jakieś mankamenty...

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:


serwis do utrzymania nie potrzebuje sklepu na pierwszym planie (7 lat jakos funkcjonowalo
na starych proporcjach, czyz nie ?). Sklep zaczyna dominowac na stronie, bo tak jest
oplacalniej - tyle.

I tak dla mnie nadal na stronie głównej jest znaczna przewaga materiałów informacyjnych lub dotyczących społeczności nad ofertą sklepu. Ale też od razu oprócz wiadomości ze świata gier widzę też ceny w sklepie :)

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:

3/4 rzeczy z nowej glownej bym wywalil. Przekladajac na Twoja bzdurna arugmentacje: a
moze jakas grupe osob "nie przegap" uznaje za bardzo przydatne ? Tym zalosnym sposobem
mozna "obalic" kazda krytyke, wiec nie stosuj go wiecej.


To tylko taka moja propozycja ulepszenia wyglądu strony :)

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:


kup sobie myszke ze scrollem. przewijanie jest najmniejszym problemem.


Ojej, mam taką myszkę :D Ale czcionka nie musi być taka wielka :)

Dnia 03.12.2012 o 17:51, EmperorKaligula napisał:


Poza tym nigdzie nie napisałem, że wygląd strony ma być jedyny słuszny. Uważam, że powinno być jak w Gramsajtach, czyli każdy powinien sam móc ustalić, co ma się znaleźć na stronie głównej :) Oczywiście, pewne elementy pewnie by były "obowiązkowe", ale część można by samemu skonfigurować i dodać na stronę tylko to, co nas interesuje. Podoba mi się ogólna koncepcja wizualna strony czyli przejście do kafelków, które mi odpowiadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp na forum ze strony głównej jest bardziej upierdliwy, kiedyś wystarczyło kliknąć linka, teraz trzeba rozwinąć menu, przesunąć kursor i dopiero kliknąć. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:23, Kadaj napisał:

Dostęp na forum ze strony głównej jest bardziej upierdliwy, kiedyś wystarczyło kliknąć
linka, teraz trzeba rozwinąć menu, przesunąć kursor i dopiero kliknąć. ;p


Przecież jest osobny przycisk przenoszący nas do forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wizualnie bardzo atrakcyjnie, nadmiar grafiki trochę razi ale wizualna strona zachęca do zgłębiania treści. Na początku jak zawsze panuje chaos ale to kwestia przystosowania się. Strona wygląda „apetycznie”.
2. Nawigowanie po górnym menu utrudnione, po rozwinięciu „informacje” i wciśnięciu podkategorii lepiej byłoby przenieść użytkownika od razu np. do newsów. Tymczasem trzeba w rozwinięciu jednego z newsów nacisnąć dodatkowy, żółty button.
3. Grafiki w menu kafelkowym tuż pod menu „polecamy” bardzo zlewają się z napisanym na nich tekstem. Mnie osobiście zniechęca to do czytania tytułów, więcej uwagi przyciąga grafika pod nimi.
4. Informacje w bloczkach, poniżej kafelkowego menu są bardzo czytelne (te z ofertami produktów ze sklepu). Za to plus również w wersji na telefony.
5. Kafelki z newsami, są zbyt nisko, trzeba się przedrzeć przez masę grafiki, żeby do nich dotrzeć a mam monitor 1920x1200.
6. Umieszczenie przed stopką informacji z forum wydaje mi się na razie dziwnym pomysłem, wprowadza jeszcze więcej kafelków i trochę chaosu bo na stronie macie teraz ogrom informacji. Podejrzewam, że w przyszłości może być to funkcjonalne, ale jak każda zmiana wizualna, musi to zostać trochę „przetrawione”. ;)
7. Stopka sama w sobie genialna, szczególnie podoba mi się element zawierający ciekawostki.
8. Co do wersji mobilnej. Jest przeładowana. Strona jest bardzo długa i długo się ładuje. Po załadowaniu się jest wygodna w użytkowaniu, głównie ze względu na rzeczone kafelki. Reklamy, które się tam znajdują bardzo dezorientują w nawigacji.

Na razie tyle od zgreda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:25, pawbuk napisał:

Przecież jest osobny przycisk przenoszący nas do forum :)

Lol, faktycznie.

Tak to jest z nowościami. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na iPad 4 strona działa całkiem niezłe. Według mnie nie powinno być 3 kolumnowego podziału. Teraz trudno jest skupić wzrok na jakimś wybranym newsie, bo mózg chce czytać rubrykę "nie przegap".

Poprawka dodawanie postów na forum nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym zasugerować, to radziłbym, aby programiści zainteresowali wtyczką prefixfree: http://leaverou.github.com/prefixfree/

Dzięki temu będzie można oszczędzić takich "kwiatków", jak:
background: -moz-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -webkit-gradient(linear,left top,left bottom,color-stop(0%,rgba(100,100,100,0.25)),color-stop(25%,rgba(100,100,100,0.25)),c olor-stop(75%,rgba(100,100,100,0.9)),color-stop(100%,rgba(100,100,100,0.9))) !important;background: -webkit-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -o-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: -ms-linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;background: linear-gradient(top,rgba(100,100,100,0.25) 0%,rgba(100,100,100,0.25) 25%,rgba(100,100,100,0.9) 75%,rgba(100,100,100,0.9) 100%) !important;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:32, Flagun napisał:

Na iPad 4 strona działa całkiem niezłe. Według mnie nie powinno być 3 kolumnowego podziału.
Teraz trudno jest skupić wzrok na jakimś wybranym newsie, bo mózg chce czytać rubrykę
"nie przegap".

Poprawka dodawanie postów na forum nie dziala


Mi działa na moim iPadzie - już dodawałem z niego posty i nie było problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szczerze mówiąc to mi nowy wygląd nie specjalnie się podoba. Pierwszy raz jak wszedłem na stronę to powstała myśl typu wtf.
1. Co do wyglądu strony jest strasznie chaotyczny, do tego strona ja "za" bogata tzn. zbyt dużo kolorów przez co to co chcecie pokazać istotnego ginie w barwach (np. wasze promocyjne ceny poszczególnych tytułów).
2. W "starej" wersji waszej strony podobało mi się zminiaturyzowanie a tym samym stworzenie optycznego quasi spisu treści najważniejszych informacji , w "nowej" wersji tego nie ma przez co trzeba sporo poczytać tekstu (stracić czasu) nim znajdzie się odpowiednie interesujące informacje.
3. Ponadto odejdzie od pomysłu kolorystyki nagłówków typu deseniowego tak jak to ma miejsce w "Łamiący się" DualShock ...". Ten typ tła musi być bardzo przemyślany gdyż w przytoczonym przykładzie pierwsza linijka to jasne tło i białe litery przez co są mało czytelne co zniechęca do czytania dalszej części tekstu (powinien być wyraźny kontrast tło/tekst).
4. Do tego pomysł statystyk na dziś ok ale nazewnictwo "statsy dziś" so lame - no i po co to tak eksponować (chodzi o wielkość mogłoby to być bardziej subtelne a jednak efekt marketingowy nadal byłby zachowany).

W tym wypadku muszę przyznać że lepsze jest wrogiem dobrego. Jednak życzę powodzenia mam nadzieję, że w dalszych poszukiwaniach "nowej" wizualizacji strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

Przecież to nie Ty tracisz czas, więc w czym problem? :D


teraz ja trace czas bo dostaje mase niepotrzebnych mi informacji. nie udawaj glupiego.

Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

Mały panel z boku to jest nachalne bombardowanie? :D niektórzy zawsze znajdą jakieś mankamenty...


na ten maly "panel z boku" skladaja sie gramsajty i kolumna "nie przegap" - czyli ponad 1/3 szerokosci strony. To nie jest mankament, to bombardowanie czyms co wczesniej mialem pod malymi przyciskami/rubrykami.

Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

I tak dla mnie nadal na stronie głównej jest znaczna przewaga materiałów informacyjnych
lub dotyczących społeczności nad ofertą sklepu. Ale też od razu oprócz wiadomości ze
świata gier widzę też ceny w sklepie :)


dla przecietnego gracza to moze plus, tylko konkurencja sprzedaje taniej (osobiscie preferuje klucze), wiec informacje o ich sklepie draznia mnie podwojnie.

Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

Poza tym nigdzie nie napisałem, że wygląd strony ma być jedyny słuszny.


Ci ktorym sie nie podoba maja spadac w cholere - czyz nie ? na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 17:42, Terem napisał:

ale jednak jest parę rzeczy, które strasznie utrudniają czytanie w aktualnej formie.
Tytuły artykułów zdecydowanie zbyt duże.


Pisałem, napiszę ponownie: zmieniamy to właśnie. Potraktuj to jako rzecz z przeszłości ;)

Dnia 03.12.2012 o 17:42, Terem napisał:

Czcionka wygląda... brzydko. Poszarpana, niektóre litery są pogrubione.


Jaką masz przeglądarkę i system? Kupiliśmy bardzo estetyczną czcionkę, powinna być właśnie równa, zupełnie klasyczna. Opisz, pls, może to odtworzymy. U mnie też się źle wyświetlało, dopóki nie zaktualizowałem przeglądarki.

Dnia 03.12.2012 o 17:42, Terem napisał:

Może jednak tło strony lepsze byłoby ciemniejsze? Biały wg mnie strasznie daje
po oczach. Coś ciemniejszego może by tak nie męczyło :).


Aj, no tu nie zmienimy nic. Zostanie czarna czcionka na białym tle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panuje teraz jakaś dziwna moda na "trój-kolumnowy" układ stron. gry-online.pl uległy jakiś czas temu, teraz gram.pl. Do mnie jakoś ten układ nie przemawia, jest mocno nieczytelny, powoduje, że trudno znaleźć konkretną informację w mozaice innych.

Poza tym macie dużo błędów:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.gram.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

choć na pewno chwali się przejście na html5.

Z ciekawości. Wciąż ASP.NET, czy przeszliście na coś innego?

Aha. No i zapomniałbym o mega plusie. Wreszcie czcionka pod Linuxem wygląda ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 17:49, Tajnos-Agentos napisał:

Moim zdaniem należałoby dla urządzeń mobilnych zmniejszyć czcionkę lub usunąć część mniej
istotnych informacji na stronie, ponieważ linki na siebie nachodzą i nie jestem w stanie
wybrać interesującej mnie podstrony.


AD 1 - zmienimy czcionkę, jak już pisałem wielokrotnie. Zrobimy też wątek o wersjach mobilnych (jaki model telefonu masz?) Natomiast co do drugiej kwestii, czyli ilości treści... Założenie jest takie, żeby na nowych i niezbyt wiekowych telefonach serwis był "pełny", kompletny. Być może, jesli okaże się, że ludzie nie klikają w pewne strony, usuniemy je z widoków mobilnych. Słowa kluczowe: Być może, jeśli ;)

Dnia 03.12.2012 o 17:49, Tajnos-Agentos napisał:

Poza tym strona ma ładny design, ale jest przepełniona
treścią przez co jest mało czytelna.


Tu jak wyżej. Zaczynamy wszystko badać. Jeszcze kilka dni temu układ prawej kolumny był zupełnie inny, nie było gramsajtów, listy Top 10, etc. Teraz badamy, badamy, badamy.

Dnia 03.12.2012 o 17:49, Tajnos-Agentos napisał:

Fajnie, że użyliście czcionki do zrobienia logo, ale ja bym został przy zwykłym obrazku,
ponieważ w Chromie ta czcionka jest poszarpana. W przypadku zwykłego tekstu nagłówka
to nie razi, ale logo na stronie wygląda jakby było kiepskiej jakości.


Jak już pisałem: problem za niedługo będzie usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:40, EmperorKaligula napisał:

teraz ja trace czas bo dostaje mase niepotrzebnych mi informacji. nie udawaj glupiego.

Tak jak Ci już napisałem - odnalezienie newsów na stronie to sekunda :D ile tego czasu tracisz?

Dnia 03.12.2012 o 18:40, EmperorKaligula napisał:

na ten maly "panel z boku" skladaja sie gramsajty i kolumna "nie przegap" - czyli ponad
1/3 szerokosci strony. To nie jest mankament, to bombardowanie czyms co wczesniej mialem
pod malymi przyciskami/rubrykami.

Dnia 03.12.2012 o 18:40, EmperorKaligula napisał:

dla przecietnego gracza to moze plus, tylko konkurencja sprzedaje taniej (osobiscie preferuje
klucze), wiec informacje o ich sklepie draznia mnie podwojnie.


Stwórz własny portal informacyjny, opłacaj go, nie będziesz miał informacji o żadnym sklepie :D Poza tym dzięki temu sklepowi serwis działa tak sprawnie ;)

Dnia 03.12.2012 o 18:40, EmperorKaligula napisał:

Ci ktorym sie nie podoba maja spadac w cholere - czyz nie ? na jedno wychodzi.


Nie przypisuj mi słów, których nigdzie nie użyłem, ok? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kontakt to duże zaskoczenie! Muszę na spokojnie zapoznać się z zawartoscią ale myślę, że zmiana na korzyść, jest nowoczesniej! Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

Jak dla mnie to nie wygląd jest podstawą, tylko treść :D


Okej, pogadajmy o treści.

Największym dla redakcji bólem starego gram.pl było to, że długie artykuły oraz najciekawsze newsy nie były w odpowiedni sposób:

a) wyróżnione na stronie głównej
b) promowane przez dłuższy czas.

Flashowa "karuzela" po prawej stronie nie spełniała od dawna swojej roli, ponieważ była w użyciu niewygodna, nie sprzyjała odkrywaniu tematów. Wiele dobrych materiałów przepadało. Użytkownicy wchodzący na stronę nie mieli szans dostrzec niektórych tekstów, przegapiali je, szczególnie, jeśli czytali samego newsa. W dodatku dublował się "Gorący temat" z "Polecanymi materiałami". Wchodziłeś na gram.pl i nie wiedziałeś, co jest tak naprawdę ważne, ciekawe. Nie dało się łatwo robić sekcji specjalnych, dotyczących na przykład targów - a jak robiliśmy, to było to psu na budę, bo nasza praca była dość niewidoczna (e3.gram.pl) w stosunku do poświęconych nakładów.

Teraz te treści będą wyróżnione. Teraz:

a) jak ktoś trafi tu z jakiegoś przypadkowego źródła na artykuł, to pozna najnowsze newsy, a kiedy raz wejdzie w newsa, to może "podróżować" po kolejnych i najciekawszych. Trudniej dobry temat przegapić.
b) jak ktoś otworzy stronę główną, to w kilka-kilkanaście sekund wie o najważniejszych rzeczach, a resztę doczyta pod wielką zajawką. Teraz jak będziemy chcieli wyróżnić tylko jeden tekst, to też to zrobimy, jeśli, oczywiście, będziemy chcieli.

Ja Wam mówię moją perspektywę. Mamy dobrych autorów i teraz ich twórczość będzie mnie motywowała do tego, żeby pozwalać im pisać więcej i więcej, dawać często wolną rękę w doborze tematów.

Mamy też historycznie ~15 tysięcy założonych gramsajtów, rzecz ważna dla wielu i nie damy jej odejść bez walki. Wyróżnienie na stronę główną to pierwszy krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wchodziłem na gram, dlatego że było minimalistycznie i klarownie, w przeciwieństwie do takiej gamezilli. Teraz jest jeszcze gorzej niż tam. Szkoda słów. Jednego czytelnika straciliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie beznadzieja! Wchodzi na ta strone tysiące ludzi, nie mozecie zrobic prostej SONDY i spytac gramowiczów czy chca stara czy nowa strone??? to mam byc strona dla nas a to co to jest? to jest tak kolorowe jakby porównac Diablo 3 do 2. Takie same reakcje wzbudza u uzytkowników. "Po co zmieniac cos co jest dobre?" - ile razy uzywali tego stwierdzenia redaktorzy w swoich recenzjach? a tu prosze nie wiem gdzie sa newsy gdzie jakies działy, co nie klikne z mysla że to NEWS to juz mnie do sklepu przekierowuje żeby kupić gre, prawie co drugi link na stronie prowadzi do sklepu! Przeciez nie wchodze na gram.pl zeby kupować tylko gry ja chce poczytać artykuły a teraz wszędzie kup pan gre! Lepiej zrobcie ta sonde ja tym czasem skorzystam z polygamii zanim gram.pl wroci do jakiejs przejrzystej formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

2. Nawigowanie po górnym menu utrudnione, po rozwinięciu „informacje” i wciśnięciu
podkategorii lepiej byłoby przenieść użytkownika od razu np. do newsów.


Tak właśnie będzie już wkrótce. Chyba o tym pisałem, ale jeśli nie, to piszę: tak będzie docelowo działało menu.

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

3. Grafiki w menu kafelkowym tuż pod menu „polecamy” bardzo zlewają się z
napisanym na nich tekstem. Mnie osobiście zniechęca to do czytania tytułów, więcej uwagi
przyciąga grafika pod nimi.


Nie bardzo rozumiem, jesteś w stanie zaznaczyć to na screenshocie? Grafika ma oczywiście wyróżniać tytuły, nie odwrotnie.

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

5. Kafelki z newsami, są zbyt nisko, trzeba się przedrzeć przez masę grafiki, żeby do
nich dotrzeć a mam monitor 1920x1200.


Tak, są nisko, ale nie chcemy ich wyżej. Najpierw wyróżniona treść, potem wybrane oferty sklepowe, potem od razu newsy. Najważniejsze newsy i tak wylądują w "polecamy".

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

6. Umieszczenie przed stopką informacji z forum wydaje mi się na razie dziwnym pomysłem,
wprowadza jeszcze więcej kafelków i trochę chaosu bo na stronie macie teraz ogrom informacji.
Podejrzewam, że w przyszłości może być to funkcjonalne, ale jak każda zmiana wizualna,
musi to zostać trochę „przetrawione”. ;)


Chcieliśmy tym ruchem dać Wam znać, co dzieje się na forum i zachęcić nowych użytkowników do poznania go i jego działów. Patrzysz i od razu widzisz, o czym piszą ludzie. Ale jeśli ktoś nie chce korzystać, i tak od razu pewnie będzie wchodził na forum.

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

8. Co do wersji mobilnej. Jest przeładowana. Strona jest bardzo długa i długo się ładuje.

Jest, testujemy ją. Natomiast - uwaga - nasza czcionka za pierwszym razem musi się załadować w całości, więc pierwsze wejście trwa dłużej, niż kolejne.

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

Po załadowaniu się jest wygodna w użytkowaniu, głównie ze względu na rzeczone kafelki.
Reklamy, które się tam znajdują bardzo dezorientują w nawigacji.


Które konkretnie?

Dnia 03.12.2012 o 18:25, lastvegas napisał:

Na razie tyle od zgreda. :)

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować