Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 18:32, Flagun napisał:

Na iPad 4 strona działa całkiem niezłe. Według mnie nie powinno być 3 kolumnowego podziału.
Teraz trudno jest skupić wzrok na jakimś wybranym newsie, bo mózg chce czytać rubrykę
"nie przegap".


No tak, ale my... chcemy, żeby treści z "Nie przegap" były nieprzegapialne!

Rada, którą mam: przekręcenie tabletu o 90 stopni zmienia układ strony w newsach na jednokolumnowy. Wtedy problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:37, Twiggy napisał:

3. Ponadto odejdzie od pomysłu kolorystyki nagłówków typu deseniowego tak jak to ma miejsce
w "Łamiący się" DualShock ...". Ten typ tła musi być bardzo przemyślany gdyż w przytoczonym
przykładzie pierwsza linijka to jasne tło i białe litery przez co są mało czytelne co
zniechęca do czytania dalszej części tekstu (powinien być wyraźny kontrast tło/tekst).


Tak, w tym konkretnym newsie nie jest to, niestety, dobrze wyglądające. Tutaj winien jest brak naszej praktyki: to pierwszy news, którego główne zdjęcie jest prawie kompletnie białe. Gdyby był to klasyczny screenshot, calość byłaby o wiele bardziej czytelna.

Mamy do tego automat, czasem się może zdarzać, będzie to wymagało od redakcji pamiętania o tym i doboru innych obrazków.

Dnia 03.12.2012 o 18:37, Twiggy napisał:

4. Do tego pomysł statystyk na dziś ok ale nazewnictwo "statsy dziś" so lame - no i po
co to tak eksponować (chodzi o wielkość mogłoby to być bardziej subtelne a jednak efekt
marketingowy nadal byłby zachowany).


Wiesz, to _jest_ subtelne. Sam dół strony. A chcemy eksponować, bo mamy się czym chwalić.

Dnia 03.12.2012 o 18:37, Twiggy napisał:

W tym wypadku muszę przyznać że lepsze jest wrogiem dobrego. Jednak życzę powodzenia
mam nadzieję, że w dalszych poszukiwaniach "nowej" wizualizacji strony.


Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz bez wątpienia jest znacznie lepiej i jak dla mnie bardziej czytelnie :) rzeczywiście wcześniej był problem taki, że wiele
Ciekawych artykułow ginęło w odmętach strony :D mam nadzieję, że teraz będzie inaczej :) aczkolwiek z pełną oceną wstrzymajmy się jeszcze jakiś czas, trzeba się przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:41, jakubcjusz napisał:

Aha. No i zapomniałbym o mega plusie. Wreszcie czcionka pod Linuxem wygląda ładnie :)


Wow, wreszcie ten komplement, na który czekaliśmy najbardziej :))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:05, Wiktor_Cegla napisał:

No tak, ale my... chcemy, żeby treści z "Nie przegap" były nieprzegapialne!

Rada, którą mam: przekręcenie tabletu o 90 stopni zmienia układ strony w newsach na jednokolumnowy.
Wtedy problem znika.


Tylko niestety w trybie pionowym strona się strasznie rozjeżdża w pionie, o czym juź pisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i bez owijania w bawełnę: nowy layout jest do bani.

A teraz rozwinięcie:

1) Jest nieczytelnie. Główna strona jest naćkana różnymi elementami (tu news, tam info z gramsajtów itp), a poszczególne działy nie są od siebie oddzielone wystarczająco wyraźnie. Co gorsza, miejscami prawie zlewają się z reklamami, co sprawia, że całość robi się jeszcze mniej czytelna. Strona główna = pierwsze wrażenie, a nie ma się drugiej okazji na zrobienie pierwszego wrażenia. Gdybym był nowym użytkownikiem, który pierwszy raz wchodzi na gram, podziękowałbym za współpracę po pierwszej minucie.

2) Oczojebne kolorki. Jak rany, gram to nie pudelek czy inna torebunia. Ja rozumiem, że kolorki są ładne, ale tu można dostać oczopląsu! Popatrzcie sobie na strony główne taki serwisów, jak IGN czy GameSpot - tam postawiono na minimalizm, kolorów jest niewiele, dominuje kontrast czerni i bieli. W tym momencie feeria barw na głównej stronie bardziej rozprasza, niż robi pozytywne wrażenie, odciąga uwagę od treści i, co chyba najgorsze, szybko męczy oczy. Po kilku minutach patrzenia na główną stronę musiałem wejść na stare, dobre forum, żeby oczy odpoczęły od zmasowanego szturmu barw.

3) Natłok informacji. Wchodzę i dostaję po łbie niesamowitą ilością informacji - newsy, najpopularniejsze wątki, "nasze serwisy" i tak dalej. Czy to naprawdę jest potrzebne na pierwszej stronie? Moim zdaniem jest to dublowanie zbędnych elementów. Jeśli kogoś interesuje forum, to naprawdę nie potrzebuje aż czterech miejsc, w których ma do niego odnośniki, a tu mamy: na górze w Społeczność, z prawej strony bezpośredni link, na dole linki do poszczególnych działów a pod nimi "przejdź na forum". Serio? Naprawdę macie ludzi za debili, którzy nie są w stanie tego znaleźć? Brakuje jeszcze tylko linka do forum na samym dole strony, pod opcją zapisania się do newslettera. Ale może to tylko przeoczenie...

4) Nawiązując do pkt 3 - przydałoby się wyraźniejsze oddzielenie newsów od siebie. Sama wielka jak stodoła czcionka to trochę za mało.

5) A skoro o czcionce mowa, czy to naprawdę musi być takie wielkie? Ok, może to moja wina, bo mam rozp... matrycę w lapku i muszę korzystać chwilowo z podczepionego monitora, ale odnoszę wrażenie, że czcionka większości elementów na forum nie schodzi poniżej 40...

6) OFFTOP będzię: Zadam małe pytanie: jak sądzicie, gdzie większość gramowiczów spędza najwięcej czasu? Cyk, cyk, cyk, drrrryń, czas minął. Prawidłowa odpowiedź brzmi: NA FORUM. Może zatem, zamiast robić (średnią) stronę główną, która, moim zdaniem, była idealna w poprzednim wydaniu, lepiej było się skupić na tym, co na gramie szwankuje najbardziej, czyli na przestarzałym, szwankującym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 18:17, pawbuk napisał:

Jak dla mnie to nie wygląd jest podstawą, tylko treść :D


Mamy dziesiątki serwisów z takimi samymi newsami ale z o wiele lepszym wyglądem. Co wybierzesz? Nie wliczaj w to forum,gramsajtów ani sklepu,tylko samą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć cholernie Was lubię, to niestety uważam, że nowa strona to tragedia. Zawsze kochałem w gramie to, że był CZYTELNY. Jasny, klarowny, poukładany, z bezproblemowym dostępem do wszystkiego. Tutaj jest jeden wielki bajzel. I nie chodzi tu o przyzwyczajenie, a o to, że ta strona jest strasznie... napastliwa. Zamiast zachęcać czytelnika do eksploracji, atakuje Cię wszystkim na raz, zarzuca treścią, z której nieraz połowy nie masz ochoty czytać. Wszystko jest wielkie i krzykliwe. Tak, wiem, że tabletowcy będą wniebowzięci, ale z perspektywy kogoś, kto wchodzi na grama przede wszystkim z PC-ta, nie da się tego kompletnie oglądać/czytać.

Zresztą, niech sama za siebie mówi moja reakcja, gdy, aby napisać ten komentarz, wszedłęm an forum (ze starym, dobrym layoutem): "Ufff, nareszcie koniec tej męki!".

Tak więc przykro mi, gramie kochany, ale jest cieniutko (z perspektywy mojej oczywiście). Aż się odechciewa tu wchodzić, mając w perspektywie bycie wręcz napastowanym tym całym misz-maszem wszystkiego, atakującym Cię z monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:11, pawbuk napisał:

> No tak, ale my... chcemy, żeby treści z "Nie przegap" były nieprzegapialne!
>
> Rada, którą mam: przekręcenie tabletu o 90 stopni zmienia układ strony w newsach
na jednokolumnowy.
> Wtedy problem znika.

Tylko niestety w trybie pionowym strona się strasznie rozjeżdża w pionie, o czym juź
pisałem :)


Jest to problem, którego jutro nie powinno już być, wiemy o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC wszystko wygląda ładnie, nie powiem :) Początkowo przytłacza natłok informacji, ale po chwili można się przyzwyczaić. Problem natomiast pojawia się na moim telefonie (Nokia N97mini) gdzie tekst zachodzi na siebie lub na obrazki, przez to czasami praktycznie wcale nie da się nic przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:11, Ring5 napisał:

6) OFFTOP będzię: Zadam małe pytanie: jak sądzicie, gdzie większość gramowiczów spędza
najwięcej czasu? Cyk, cyk, cyk, drrrryń, czas minął. Prawidłowa odpowiedź brzmi: NA FORUM.
Może zatem, zamiast robić (średnią) stronę główną, która, moim zdaniem, była idealna
w poprzednim wydaniu, lepiej było się skupić na tym, co na gramie szwankuje najbardziej,
czyli na przestarzałym, szwankującym forum?


A potem byłyby marudzenia (w tym moje),że forum była takie fajne i zmienili je znowu. Wolałbyś podział na kategorie,serio? Ja właśnie lubię to w tym forum - że jest od najnowszego do najstarszego,a nie jakieś kategorie. Przynajmniej się cieszę,że zmienili główną,a nie forum,które,jak sam napisałeś,odwiedza najwięcej ludzi,więc byłoby najwięcej narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jakoś mało mi się podoba ta zmiana. Uważam, choć to może kwestia przyzwyczajenia, że strona jest mniej czytelna. Chyba intencją było żeby zabłądzić dłużej na tej stronie i nie przełączać się na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:11, Ring5 napisał:

6) OFFTOP będzię: Zadam małe pytanie: jak sądzicie, gdzie większość gramowiczów spędza
najwięcej czasu? Cyk, cyk, cyk, drrrryń, czas minął. Prawidłowa odpowiedź brzmi: NA FORUM.

Skąd masz takie dane? (Odpowiedź "To przecież oczywiste" odpada).

Dnia 03.12.2012 o 19:11, Ring5 napisał:

Może zatem, zamiast robić (średnią) stronę główną, która, moim zdaniem, była idealna
w poprzednim wydaniu, lepiej było się skupić na tym, co na gramie szwankuje najbardziej,
czyli na przestarzałym, szwankującym forum?

Co jak co, ale forum na gramie jest (oczywiście według mnie) jednym z najlepszych w sieci. Czytelne, proste, wygodne. Chyba, że mówimy o szwankujących technikaliach (wylogowywanie, błędny w dodawaniu postów itd., co jednak zostało jakiś czas temu naprawione).
Jak dla mnie na forum można by ewentualnie zmienić czcionki i odrobinę odświeżyć wygląd, resztę zostawiając jak jest - ale czekam, co zaproponuje Ekipa.
A, przydałaby się też możliwość blokowania tematów, ale to już szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:11, bobobo napisał:

Mamy dziesiątki serwisów z takimi samymi newsami ale z o wiele lepszym wyglądem. Co wybierzesz?
Nie wliczaj w to forum,gramsajtów ani sklepu,tylko samą główną.


Nie można rozpatrywać strony głównej w oderwaniu od reszty serwisu :) zresztą mi się po prostu ta nowa strona główna bardzo podoba, jak dla mnie jest czytelniejsza niż stara :) poza tym większość czasu i tak spędzam na forum, a na główną wchodzę czasami, żeby zobaczyć co nowego w serwisie słychać. I ten nowy layout sprawia, ze szybciej będzie mi się w tym wszystkim zorientować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc.
Pierwsze wrażenie - natłok informacji. Wiem, że większość użytkowników się na to skarży więc nie będę się wdawał w szczegóły. Design jest naprawdę fajny i ma potencjał jeśli dać mu szansę. Z natury nie lubię zmian dlatego spędzę kilka najbliższych dni na eksplorowaniu strony głównej gramu, szperaniu po różnych działach i ogólnie - testowaniu. Jak się przyzwyczaję to łatwiej będzie mi ocenić zmiany. Najbardziej spodobało mi się wyróżnienie gramsajtów. To bardzo ważna część społeczności i faktycznie zasługuje na honorowe miejsce na stronie głównej. Wcześniej community było upchane gdzieś na dole i nie rzucało się w oczy. Moja rada? Ograniczcie reklamę sklepu. Najlepiej w ogóle ją usuńcie lub przenieście do podstrony sklepu. Nie wiem jak to się ma do kwestii technicznej prowadzenia serwisu, ale moim zdaniem wyszłoby to na plus, bo i trochę miejsca by się zwolniło, i oczopląs mniejszy po wejściu ;) Ogólnie mówiąc - zmiany na dobre, ale wymagają trochę poprawek. A od nas, użytkowników - cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:24, Daelor napisał:

Skąd masz takie dane? (Odpowiedź "To przecież oczywiste" odpada).


To przecież oczywiste.

A poważniej - wystarczy się nad tym chwilę zastanowić, sprawdzić, ile dziennie pojawia się nowych postów, potem policzyć ile czasu zajmie przeczytanie jednego newsa, a ile czasu zajmie napisanie na niego odpowiedzi. Biorąc pod uwagę fakt, że newsów dziennie pojawia się kilka-kilkanaście, natomiast na pierwszej stronie forum najwięcej jest wątków o grach (a zatem wątków, które nie wymagają spędzania czasu na czytaniu newsa, tylko, co najwyżej, na czytaniu poprzednich postów), naprawdę najlepszą odpowiedzią jest "to przecież oczywiste".

Dnia 03.12.2012 o 19:24, Daelor napisał:

Chyba, że mówimy o szwankujących technikaliach


I nie tylko. Choćby brak opcji edytowania postów po upływie 5 minut, brak możliwości wklejania obrazków (inaczej, niż poprzez dodanie ich na dole posta lub w postaci linków), brak porządnych podpisów... Ja rozumiem, że ma to na celu ograniczenie przegiętej zawartości w podpisach, ale takie coś było argumentem 5-7 lat temu, kiedy przepustowość łącza naprawdę była problemem. W 2012 roku raczej problemem już to nie jest, a nic nie stoi na przeszkodzie, bo wprowadzić ograniczenia rozmiarowe podpisów (tak, jak ma to miejsce z avatarami).

I na koniec chyba najpoważniejszy problem z forum - brak PW/privów/prywatnych wiadomości/jak-zwał-tak-zwał. Coś, co jest standardem na innych forach i w znacznym stopniu ułatwia porozumiewanie się forumowiczów (przy okazji w wielu sytuacjach ograniczając offtopiczenie), tu nie występuje, a jedynym, co można mieć w zamian, to "zajrzyj na mój gramsajt, tam masz mojego maila". Nie, no, ok, można też gołębia pocztowego wysłać...

@ bobobo

Dnia 03.12.2012 o 19:24, Daelor napisał:

Wolałbyś podział na kategorie,serio?


Pokaż mi, proszę, miejsce, w którym napisałem coś o kategoriach (które to, swoją drogą, w pewnym sensie już mamy, jeśli potraktujemy jako kategorie poszczególne podfora typu Pomoc Techniczna). Nie nadinterpretuj słów innych, bo do rozmowy nie wnosi to nic pożytecznego, a tylko sieje zamęt. Konkretne zarzuty, jakie mam względem forum, wymieniłem powyżej. Pominę też fakt, iż z jednego (z sześciu) punktów podanych przeze mnie robi się offtop w wątku, który z forum ma niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

I nie tylko. Choćby brak opcji edytowania postów po upływie 5 minut, brak możliwości
wklejania obrazków (inaczej, niż poprzez dodanie ich na dole posta lub w postaci linków),
brak porządnych podpisów...

Ty to uznajesz za wady, a dla mnie to zalety.

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

I na koniec chyba najpoważniejszy problem z forum - brak PW/privów/prywatnych wiadomości/jak-zwał-tak-zwał.

O, tu jest wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie mobilne:
Samsung Galaxy S3 i chodzi strasznie wasza strona ;/ Aż odechciewa się czekać bo ile można... Niby ładnie wygląda na smartfonie i wydaje się że jest pod niego zrobiona i te kafelki i... Ale przeglądanie jej wcale nie jest fajne. Kiepska przejrzystość z milionem reklam produktów powoduje że przewija się stronkę i przewija, a nie o to chodzi w urządzeniu mobilnym... Lubię przejrzyste strony, ładnie opisane bez bajerów i miliona zdjęć. A tą gigantyczną czcionką tylko się marnuje przestrzeń i miejsce na informacje ;/

Wybaczcie i możecie mówić co chcecie ale z mobilnego dostępu do tej strony rezygnuje.

Mam nadzieję że nie będziecie grzebać przy tym forum które jest wzorowo przejrzyste! Biada wam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całą dyskusję o forum komentuję tak: będzie taki moment, że spytamy Was: "Jak chcielibyście, żeby wyglądało forum i komentarze" - i na podstawie tego zastanowimy się, co zmieniać. Na pewno nie tkniemy nic sami, możecie spać spokojnie.

Co do tekstów o sklepie... Myślę, że zapominacie o bardzo dużej grupie ludzi, dla których gram.pl to sklep, nie serwis. Głównie sklep. My musimy to wszystko pogodzić. Gdybyśmy chcieli zrobić tylko serwis, wyglądałby pewnie inaczej, ale nie ukryjemy treści sklepowych - nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie to całkowite zaskoczenie. Gdzie ja jestem - pomyślałem. Po chwili zajarzyłem, że to jednak gram.pl jest.
Muszę przyznać, że całkiem fajne te zmiany. Czekam, jak będzie to wyglądało dalej.
Jedyna rzecz, która razi, to olbrzymie reklamy zachęcające do odwiedzin w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować