Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 19:54, Stfforex napisał:

Wybaczcie i możecie mówić co chcecie ale z mobilnego dostępu do tej strony rezygnuje.


Nie rezygnuj. Za pierwszym razem musi się zaciągnąć font. Potem jest lepiej. To raz. Dwa - zamula funkcja "swipe''a", którą zmieniamy. Odmuli się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie, malo czytelne, za gesto upakowane. Wyglada jak kupa wycinkow z gazet poprzypinane do malutkiej korkowej tabliczki nad biurkiem. Dodatkowo link do Gramsajtow nie dziala (dopiero jak sie recznie skasuje www. sprzed ja.gram.pl). Ogolnei jest teraz tak samo lipnie czytelne jak gameinformer i eurogamer. Bleh.

Dodatkowo dodawanie komentarzy pod artem w Operze 12.11 x64 sie sypie, zamiast publikowac post, wisi na post_popup i trzeba dodac przez forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za duże toto, wygląda sensownie na jakiś 70-80% normalnej wielkości - wtedy robi się też czytelna. Po załadowaniu się strony mało widać. Dużo czytelniejsze się staje po zmniejszeniu. pracuję na 2/3 szer full HD i na prawdę mało widać na pierwszy rzut oka i trzeba stronę prawie w nieskończoność przewijać).
Ogólnie moim zdaniem strona super by działała na smart urządzeniach, ale jest nieużywalna na zwykłym PC - za mało widać i za duże wszystko - myszka jest precyzyjniejsza niż palec.
Co do rozwijanych menu na górze, zróbcie żeby się chowały po kliknięciu a nie po zjechaniu z rozwiniętego paska (myślałem że mnie szlag trafi jak 5 razy musiałem celować w przycisk przejdź na forum, bo byłem za szybki i o 1 px za nisko zjeżdżałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:00, Wiktor_Cegla napisał:

Nie rezygnuj. Za pierwszym razem musi się zaciągnąć font. Potem jest lepiej. To raz.
Dwa - zamula funkcja "swipe''a", którą zmieniamy. Odmuli się.


Więc spróbuję za jakiś czas, bo obecne problemy wieku dziecięcego zniechęcają. Na razie ograniczę się do forum tylko, które wczytuje się super szybko i działa pięknie:)

I to dobra rada, reklamy produktów na smartfonie są zupełnie niepotrzebne i wprowadzają tylko niepotrzebny bajzel. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem, widzę stronę, myślę, co to, do grama, jest? A to właśnie sam gram...

Początkowo dostałem szoku spowodowanego taką drastyczną zmianą wyglądu i chaosem w wyglądzie strony. Po krótkim ogarnięciu się z nowym stylem mam takie luźne uwagi.

1. Reklamy gier/towarów ze sklepu tuż pod zakładką polecamy mogłyby być nieco krótsze.
2. Newsy... Czy ten odnośnik "Czytaj dalej" nie mógłby mieć stałego miejsca? Wprowadzenie jakiejś określonej ilości znaków czy cokolwiek nie zaszkodziłoby, a wyglądałoby to mniej... chaotycznie (słowo lubiane w tym temacie).
3. Pod newsami, "Forum:...", "Statsy dziś" i "Chętnie kupujecie". Te dwie ostatnie zamieniłbym miejscami. Moim zdaniem ładniej wyglądałoby ułożenie od najszerszego do najwęższego bądź na odwrót, a nie tak byle jak. No ale mogę po prostu nie mieć duszy artysty.
4. "Nie przegap" jest łatwe do przegapienia, bo wrzucone w sam środek między newsy, gramsajty etc. jakoś tak... Zanika z tym swoim bladym kolorkiem. Umieściłbym to w inne miejsce.
5. To, o czym wiele osób już pisało, czyli duża czcionka. Problemów ze wzrokiem jeszcze nie mam. Zresztą pewnie nie tylko ja.

Jestem leń i nie czytam tego, co pozostali pisali, więc... Czy sklep też przejdzie taką zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety strasznie to wygląda, u mnie litery zlewają się ze sobą, niektórych praktycznie na tle nie widać, bo są za jasne. Czuje się jakbym na gryonline lub cdaction wchodził. Generalnie jest jeden wieki chaos i przemieszanie.
Brakuje jeszcze tylko abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary layout był czytelny, różne sekcje miały różny wygląd, na górze był czytelny, prosty pasek odnośników itd. Nowy layout wrzeszczy na mnie: KLIKAJ WSZYSTKO CZYTAJ TO KLIKAJ NA TO NIEWAŻNE CO TO KLIKAJ PATRZ. Wybrane pozycje ze sklepu, artykuły, wiadomości - wszystko wygląda dokładnie tak samo. Całość sprawia wrażenie, jakby ktoś rozsypał talię kart i udawał, że powstał sensowny, logiczny układ. Cóż, może za parę lat ktoś się opamięta i wróci przyjaźniejszy wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - najlepiej wyglądający portal w Polsce!
W końcu ktoś zrobił krok w nowoczesny wygląd, teraz jesteście na bardzo wysokim poziomie.
Wreszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

To przecież oczywiste.

;]
Ale chętnie bym się dowiedział, ile osób przegląda sobie stronę główną i czyta newsy, a ile jeszcze pisze na forum (które ma ograniczoną liczbę użytkowników i rzadko widzę nowe osoby).
Nie moja broszka w sumie, nie ja zarabiam na tym serwisie :P

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

I nie tylko. Choćby brak opcji edytowania postów po upływie 5 minut

Kiedyś tej opcji nie było w ogóle. Pamiętam czasy (ładnych 6 lat temu) kiedy na forum był duży bajzel, a moderatorzy pełne ręce roboty. Opcja "edytuj" pojawiła się z tym ograniczeniem jako kompromis (inaczej trolle, których wtedy nie brakowało, miałyby niezły ubaw).
Dziś pojedynczy degrad na tydzień to święto, więc dłuższe edytowanie byłoby na miejscu (choć ja do tego przywykłem).

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

brak możliwości
wklejania obrazków (inaczej, niż poprzez dodanie ich na dole posta lub w postaci linków),

Zgadzam się, czasami to kłopotliwe, zapisywać obrazek na dysku i dopiero wrzucać na forum.

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

brak porządnych podpisów

Dla mnie to akurat nie problem, bo na innych forach bardzo rażą mnie wielkie, migające podpisy z gigantycznymi obrazkami i setką linków. Z dużym ograniczeniem - jak najbardziej, ale skoro tak, to po co w ogóle zmiany.

Dnia 03.12.2012 o 19:41, Ring5 napisał:

I na koniec chyba najpoważniejszy problem z forum - brak PW/privów/prywatnych wiadomości/jak-zwał-tak-zwał.

Jasne - jeden guziczek pod avatarem załatwiłby problem, słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wady:

1.Nie da sie kliknąć ostatniego newsa/nie przegap/poczekalni na stronie.

Przykład:
http://img402.imageshack.us/img402/7019/przechwytywanieyd.png

Ten piękny "fade" uniemożliwia kliknięcie. Albo go usuńcie albo nie wyświetlajcie jednego newsa więcej...

2. Biały tekst na białym/szarym tle ? GENIUS!

http://img687.imageshack.us/img687/8302/przechwytywanie2j.png

3. Na cholerę pod newsami, linki do artykułów sprzed półtorej roku ?

4. Nachalne wypieranie newsów poprzez wciskanie pozycji ze sklepu...

5. Czcionki dla niewidomych.

6. Pod artykułem wyświetla się tylko 50 pierwszych komentarzy. Czytając dyskusję, po przejściu do reszty okazuje się, że już dawno jest nieaktualna bo dodano 10 stron komentarzy... Lepiej by było gdyby 50 ostatnich się pojawiało.

7. Po rozwinięciu menu z górnej belki, nie chowa się ono jeżeli wyjedziemy z niego kursorem przez belkę.

8. Mnóstwo innych małych ale upierdliwych pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląd jest fajny oraz bardzo profesjonalny chociaż na początku trudno się przyzwyczaić ale to z czasem minie jak wszystko tego typu. Jedynie co mnie teraz boli w gram.pl to jest forum ponieważ imo to jest jedno z najważniejszych miejsc a nadal jest od strony techicznej w ruinie np. w moim przypadku nie zmieniony nick chociaż go zmieniałem ale forum go nie widzi, brak aktualizowania licznika postów no i brak ogólnie statystyk. Był bym wdzięczny gdybyście chociaż te pierwsze dwa punkty naprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:15, Daelor napisał:

Ale chętnie bym się dowiedział, ile osób przegląda sobie stronę główną i czyta newsy


Co na wielu forach rozwiązano, podając na dole strony statystyki - obecnie na stronie zarejestrowanych tylu i tylu, gości tylu i tylu.

Dnia 03.12.2012 o 20:15, Daelor napisał:

Kiedyś tej opcji nie było w ogóle.


Samochodów też kiedyś nie było w ogóle, czy to powód do tego, by jeździć dziś furmanką?

Poza tym ja nie mówię o narzędziu dla trolli (nie wiem, jak na tym forum, ale na innych moderatorzy mają dostęp do tego, co zostało zedytowane), ale o narzędziu dla normalnych forumowiczów, którzy obecnie muszą czasem pisać dubleciki, jeśli akurat coś im się przypomni w szóstej minucie po napisaniu posta.

Dnia 03.12.2012 o 20:15, Daelor napisał:

Zgadzam się, czasami to kłopotliwe, zapisywać obrazek na dysku i dopiero wrzucać na forum.


Poza tym, co równie ważne, zajmuje tylko miejsce na serwerach - niepotrzebnie. Chyba lepiej, żeby takie obrazki znajdowały się na jakimś ImageShacku czy innych podobnych stronach, a na gramie tylko odnośniki (i to we właściwych miejscach w poście, a nie na jego końcu).

Dnia 03.12.2012 o 20:15, Daelor napisał:

Dla mnie to akurat nie problem, bo na innych forach bardzo rażą mnie wielkie, migające
podpisy z gigantycznymi obrazkami i setką linków.


Jak napisałem - na wszystko jest rada. Wprowadza się ograniczenia rozmiarowe (zarówno pod względem pixeli, jak i rozmiaru pliku) i koniec. Jeśli jakiś podpis zawiera większy element, ten jest po prostu usuwany i po problemie. Natomiast nie byłoby dzięki temu problemów z dodawaniem np. gamer tagów.

Dnia 03.12.2012 o 20:15, Daelor napisał:

Jasne - jeden guziczek pod avatarem załatwiłby problem, słusznie.


Dokładnie. W wielu dyskusjach pojawiają się offtopy, prowadzone zwykle przez 2 osoby. Rozmowy takie, często ciekawe, są ucinane przez moderatorów (poniekąd słusznie), a raczej niewielu osobom chce się wyszukiwać odpowiedni temat i tam kontynuować rozmowę. Przeniesienie czegoś takiego na priva znacznie ułatwiłoby sprawę. Podobnie jak i wszelkiego rodzaju ogłoszenia typu kupię/sprzedam/zamienię, gdzie obecnie trzeba podawać dane na forum, żeby było się jak skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus dla was, że bierzecie się za unowocześnienie layoutu! Rewolucja, rewolucją wiadomo, większość się przyzwyczai - czy się będzie podobać czy nie. Aczkolwiek kilka uwag od stałego czytelnika:

1) Fajnie, że bardziej promujecie gramsajty.
2) Moglibyście jednak popracować nad większym uporządkowaniem treści. Czas każdy ma ograniczony, a ciężej teraz filtrować artykuły (czy mi się podoba czy nie). Czytelniej jest, gdy w jakimś miejscu są po prostu nagłówki, bez grafiki i pierwszych 500 słów artykułu.
3) To tak nawiasem, pewnie o tym wiecie, ale jak się chce wejść na swój profil albo w dział z konkursami chociażby, to przekierowuje do strony ze starym layoutem.

Chwilowo tyle. Tak czy inaczej dobrze, że pracujecie nad tym, ale trochę roboty jeszcze wam zostało :D

Pozdrowienia dla ekipy Gramu!

PS. I to różowe zaznaczenie - tutaj przesadziliście! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: wygląd fajny, mi się podoba. Zapewne jak będę miał już internet podłączony nowy to będę eksplorował więcej. Tak czy inaczej jest spoko i czekam na... łatwo się można domyślić co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam Was. Zmniejszcie czcionki albo najlepiej wroccie do starych, bo tytuły zajmują pół ekranu, a treść jest dość mała, a jak pomniejsze ctrl - to treść jest taka malutka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie podobne do niektórych użytkowników... chaos oraz skojarzenie z innym konkurencyjnym serwisem. Ogólnie nie jest źle, nawet mi się podoba, ale tak jak wcześniej było podane:
1. Zmniejszyć czcionkę albo chociaż dać opcję ustawiania np. 3 podstawowych wielkości (To pewnie spowoduje pomniejszenie wszystkich tych działów/kwadratów/sekcji/kolumn itd. co wyjdzie chyba plus).
2. Zmniejszyć reklamę produktów ze sklepu lub przenieść na jakiś panel boczny jak też już ktoś wcześniej napisał.
3. Przycisk dodawania komentarzy przydałby się na samym dole również, bo ja często czytam po kolei komentarze i wtedy dopiero klikam "dodaj". Tu niestety muszę wrócić na górę by kliknąć.
4. Do reszty się pewnie z czasem przyzwyczaję ;)
5. Wyskoczyło w praniu... problem z dodaniem komentarza pod artykułem - klikając przycisk dodaj wyskakuje okienko "edytuj dane profilu" a komentarza dodać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wprowadziliście zmiany. Ale mam jedno zastrzeżenie: Za dużo informacji na stronie głównej.

Przeniósłbym "Nie przegap!" w miejsce ofert ze sklepu spod slidera i ograniczył do tytułu, daty publikacji oraz autora.

Listę najnowszych wpisów możnaby dzięki temu przesunąć bardziej na środek, przez co wygodniej będzie się ją przeglądać.

Na dole usunąłbym najpopularniejsze tematy z forum i w to miejsce powędrowałyby oferty ze sklepu będące w tym momencie bezpośrednio pod sliderem.

Zmniejszyłbym widget statystyk oraz wrzucił pod ofertę sklepu, obok której znajdowałby się widget z najpopularniejszymi produktami w tymże sklepie. Te statystyki naprawdę nie są aż tak istotne, by poświęcać im tak duży widget.

Moje sugestie podsyłałem już na Twitterze i Facebook, nie wiem czy ktoś czytał, więc w razie czegoś dzielę się nimi również tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągawka z innych serwisów między innymi gry-online
2. Strona jak dla mnie zbyt oczojebna, brakuje jeszcze tęczy i każdej literki w innymi kolorze i stylu
3. Mała przejrzystość, wszystko tak wgniecione byle było

Jednym zuo i brzydota, chyba powroce na cd-action.pl tam to przynajmniej da się jakoś czytać to coś ehhh. A gram zawsze taki poukładany był i dlatego go lubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po pierwszym szoku spróbowałem dać nowemu layoutowi drugą szansę. Niestety wrażenia są jeszcze gorsze.

Dlaczego 1/3 strony głównej zajmują linki do sklepu (i to po potraktowaniu jej przez AddBlock i NoScript)? To w końcu ma być portal informacyjny ze sklepem jako dodatkiem czy po prostu sklep z dodatkami?

Co to jest kolumna NIE?

Żółty z czarnym z różowym? Kto Wam układał tę szatę graficzną... pięciolatek? W takim razie po co te czcionki w rozmiarze XXX? Pięciolatki generalnie mają dobry wzrok.

Kiedy będzie można wywalić wszystko co związane z "twórczością" community oprócz forum? Mnie gramsajty nigdy nie było potrzebne, a quizy uważam za plagę taką samą jak dzieci neo.

Dół strony po prostu odrzuca. Nie wiem, co chcieliście tam osiągnąć. Tego się po prostu nie da oglądać.

Poza tym z jakiegoś powodu po zalogowaniu się przez stronę główną nie mogę dodać komantarza inaczej niż przez wcześniejsze wejście bezpośrednio do wątku danego newsa na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować