Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Nowy układ jest, delikatnie rzecz ujmując, beznadziejny.

Bałagan straszliwy, mimo, że wszystko w pudełkach. Ja wiem, że styl à la Metro jest ostatnio modny, ale przykro mi tutaj wyszło bardzo źle.
Ponadto ogromne wszystko. Nie da się wygodnie czytać na moim laptopie, nic nie mieści się na ekranie.
Aż boję się pomyśleć jak strona wygląda bez AdBlocka.
No i jako bonus muszę pisać komentarz drugi raz po za poprzednim razem serwis po naciśnięciu Opublikuj wisi i nie chce działać. Szczęśliwie stara strona forum działa dobrze.

Słowem porażka. Wymeldowuję się stąd. Będę zaglądał co jakiś czas sprawdzić czy osoby odpowiedzialne za wygląd strony się ogarnęły. Nie chce mi się szukać pół godziny każdej pierdoły. Więc póki co żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nowy design kojarzy mi się z wyglądem www.gameinformer.com

2. Nowy wygląd sprawia, że...serwis chodzi mi co najmniej trzy razy szybciej. Za to duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia po wejściu na stronę?
-dosyć chaotyczna kompozycja strony
-czcionka jest zbyt duża (przynajmniej dla mnie)
-ciężko nie odnieść wrażenia, ze wzorowaliście się na win8 i jakże "popularnych" teraz kafelkach
Layout jest przekombinowany. Za dużo rzeczy w jednym miejscu. Forum nie mogłem znaleźć :D
Za to kolorystyka mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nie jestem zachwycony. Częściowo to zapewne kwestia przyzwyczajenia, ale parę spraw rzuca się w pysk i jestem całkiem pewien, że do nich akurat się nie przyzwyczaję:

1. Stanowczo za duża czcionka. Jeżeli w pojedynczym kafelku w rubryce "Najnowsze informacje" tytuł zajmuje aż cztery linijki (news o DLC Dragonborn), to nie trzeba geniusza i estety, by dojść do wniosku, że coś jest nie tak. Ani nie wygląda to dobrze, ani nie ułatwia odbioru. Wręcz przeciwnie.

2. Nie podoba mi się, oj bardzo nie podoba mi się fakt, że by dotrzeć do jakichkolwiek wiadomości, które nie znajdują się w "polecanych" kafelkach na górze, konieczne jest scrollowanie strony. Serio? Czyli od teraz, by realizować podstawowy cel, dla którego odwiedzam Gram (czyli czytanie newsów z branży), będę musiał za każdym razem przewijać stronę i omijać atakujące mnie, umieszczone w centralnym punkcie serwisu, gigantyczne oferty ze sklepu, do którego zaglądam parę razy w roku? Rozumiem, że chodzi o promocję sklepu, ale dla mnie to aż krzyczy brakiem praktyczności i utudnieniem dla czytelnika.

3. Po kiego komu gramsajty tak wysoko? Nie można by tego umieścić gdzieś przy kolektywie, a wolną przestrzeń wykorzystać dla rzeczy ważniejszych? (wiecie... newsy, artykuły... te mało ważne rzeczy, dla których większość osób odwiedza ten portal ;) )

4. Belka "nie przegap" biegnąca przez sam środek serwisu to chybiony pomysł. Wprowadza straszne zamieszanie. Umieśćcie to może gdzieś po lewej lub prawej, ale nie na samym środku. No ale... no niech będzie, tu zostawię margines błędu. Może to kwestia przyzwyczajenia, mimo wszystko.

Ogólne... słabawo. Bardzo chaotycznie i nieczytelnie, głównie chyba przez czcionkę i tę belkę po środku. Ale żeby nie było, że wszystko mi się nie podoba i tylko narzekam, to powiem, że odpowiadają mi całkiem nowa formuła "Polecanych" i szata graficzna.

Ach i trafił się jeszcze bug, zapewne związany z procesem przejściowym, ale na wszelki wypadek wspomnę. Kiedy próbowałem się zalogować, po wpisaniu loginu i hasła z jakiegoś powodu zabrało mnie na starą stronę (która od razu szybko poinformowała mnie, że nie istnieje), gdzie musiałem wpisać je ponownie. I dopiero potem, wracając na gram przez link do głównej, znalazłem się tu, już zalogowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach i jeszcze jedno: nie zaszkodziło by więcej konsekwencji jeśli chodzi o obrazki ozdabiające newsy na głównej. Niektóre są prostokątne, jeden kwadratowy (i pusty, nie wykluczam jakiegoś błędu), a news u samej góry (Nicolas games) w ogólę go nie ma - bardzo kontrintuicyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że podoba mi się nowy layout. Jest co prawda nieczytelny (ale to kwestia przyzwyczajenia i znalezienia gdzie co leży) ale przyjemny dla oka. To co mi się nie podoba to, że początkowe kafelki są straaaszne. Wcześniejsze pole z przewijanymi informacjami było o wiele czytelniejsze, gdyż aktualnie nie wiem co w zasadzie jest ważne w tym chaosie. Ponadto jak będą pojawiać się nowe to zastanawiam się jak zamierzacie je wyróżnić, aby były widoczne. Na starym po prostu wyświetlały się jako pierwsze więc nie było problemu :] Druga sprawa to forum, i nie nie chodzi mi o to, że ni ma laya :P A o to, że ma dwie rubryki, jedną na samej górze wraz z kaflami a drugą na dole. Po co? jedna nie wystarczy? Przechodzimy dalej :) Proszę przywróćcie mi na stronę główną tabelkę z grami aktualnie i wkrótce wydanymi oraz pełny plan wydawniczy!!!!!! Pomagał w zaplanowaniu na co i kiedy odkładać pieniądze (no nie ukrywajmy, ale ostatnimi czasy gry są ku.....sko drogie) a jak wiem, że np. na maj mam jedną grę a potem do października spokój to wiem kiedy i ile kasy odłożyć :).

A co do wersji mobilnej:
Tablet Asus Eee Pad Transformer
Strona koszmarnie długo się ładuje. Niektóre teksty są ucięte w połowie jak np. w górnej belce nad kaflami ucina mi po - CO KUPIĆ NA PREZENT? Kompletnie nie wyświetla się belka z „NIE PRZEGAP”, mam tylko samo” NIE” a w samej belce poza tłem nie ma nic.
Teraz jeśli chodzi o górną belkę, która jeździ z nami po stornie. Opcja szukaj nie mieści się w niej i jest piętro niżej co jest dość upierdliwe dla przeglądania. Cała reszta wydaje mi się, że działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak załadowało stronę, to aż się roześmiałem bo myślałem że to nowa reklama Windows 8! Ale potem pomału ogarnąłem że to gram. Następnie z szeroko otwartymi oczami i ustami próbowałem oddzielić jeden kafelek od drugiego. Z całym szacunkiem ale poszliście w złą stronę. Po kolei: za duże ikony, za duże litery, za dużo kolorów (aż bije po oczach), za dużo kafelków, brak jakiegokolwiek podziału, chaos, chaos, chaos!!! Jestem przeciwnikiem tandetnego i bałaganiarskiego Windows 8 i ten styl na pewno nie przypadnie mi do gustu. Jeszcze wczoraj wszystko było na miejscu, panował ład i porządek, było prosto, ładnie i elegancko, nie musiałem niczego szukać. A dzisiaj co? Jeden wielki "burdel na kółkach" jak mawia moja mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 21:52, Cygi napisał:

1. Nowy design kojarzy mi się z wyglądem www.gameinformer.com


Tyle, że ten Gameinformera jest przejrzysty, czytelny i schludny. Nie atakuje zewsząd ofertami sklepowymi, a najważniejsza funkcjonalność portalu - newsy - jest odpowiednio wyeksponowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jest to tworzone TYLKO pod urządzenia mobilne, użytkownicy poczciwych komputerów już się nie liczą, oni muszą oglądać jebutnie wielkie litery i klikać w ogromne przyciski,(przypadkowo idealnie pasujące pod palec), kompletnie się to nie sprawuje na komputerach, czy nikt tego nie rozumie?... Kolejny raz dowodzi, że nie da się zrobić dobrej hybrydy, albo jedno, albo drugie i to ewidentnie celuje w urządzenia mobilne, czy to dobrze, czy źle, każdy sobie sam musi odpowiedzieć...
Tak spojrzałem na komentarze, teraz na moim ekranie mieszczą się... aż 3,16:9, nie skomentuje tego nawet, ile to przewijania, nawet nie testuje jak się dostać do poszczególnych elementów serwisu, bo przeklikam się na śmierć zapewne.
Zresztą jak wszedłem pierwszy raz do waszego nowego serwisu to moich ruchem pierwszym był ctrl - 0, myślałem, że włączyłem zooma, jakie było moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że nie... Weście to chociaż włączcie na 1920x1024 na jakieś 23 calach i zobaczcie czy faktycznie wygląda to tak, jak powinno, bo chyba do tej pory tego nie robiliście...

Wszystko takie wielkie i ogromne :(.

EDIT.
Nawet jeżeli z gameformerem macie racje, to zobaczcie ile rzeczy tam się mieści na ekranie, a ile tutaj, tak jak ktoś napisał, stanowczo za duża czcionka dla komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 23:42, K0j0t napisał:

Widać, że jest to tworzone TYLKO pod urządzenia mobilne,


A bzdura totalna bo na całej masie smartfonów i tabletów ta główna jest nieczytelna, pocięta i skaszaniona.
Jak to było pisane pod urządzenia mobilne to chyba pisał to inwalida braillem =)

Ot generalnie obecnie na swoim fonie nie mam szans z głównej skorzystać [na kilku innych o których pisałem podobnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.: Chaos i zniszczenie :.
to dwa pierwsze slowa jakie mi sie nasuwaja. Poprzedni layout byl stonowany i poukladany a tutaj panuje .... choinka wie co.

- Jak juz tak bardzo chcecie walic po oczach uzytkownika na dzien dobry super ofertami KUP PAN cegle w naszym sklepiku to przenieście oferte do zakladki SKLEP która jest u góry a nie męczcie każdego informacja na 1/4 strony w rez 1900x1200 plzzz.

- Zakładki ni w 5 ni w 10, z jednej strony newsy ( z niedostosowanymi grafikami) po prawej Sondy, Quizy, Kolektywy. U gory nieszczęsne propozycje sklepu, na dole Najczesciej Kupowane .... srsly WTF ?

- Wszystko jest tak ... duze, po odpaleniu myslalem ze przytrzymałem ctrl+rolka

- Na S2jce z androidem strona jest w ogole nie do przeczytania, tylko przewijasz w dol i w dol i w dol ..... i w dol i bannery bannery bannery (na smartfonie jest poprostu nie do strawienia. Po dniu pracy jak czlowiek chce poprostu newsy poczytac to zmuszony jestem scrollowac Bog wie ile zeby dojechac do wiadomosci i to jeszcze podanych w kilku wierszach bo reszta to natlok innych zakladek: sonda, quiz, forum, sklep, banner ....

Nie wiem czemu ale wszystko zatacza ten sam oklepany krąg.
Powstaje sobie dzieło ... staje sie coraz bardziej popularne, wiec odpowiedz twórców - "damy im jeszcze wiecej".
Powstaje następne dzielo bardziej rozbudowane i z nowymi opcjami. Staje sie jeszcze bardziej popularne.
Odpowiedz jest oczywista - "damy im jeszcze wiecej i lepiej".
Powstaje kolejny produkt tak przeladowany fajerwerkami ze zatraciło swoja podstawowa formę.
Spolecznosc zaczyna krytykowac a popularnosc zaczyna malec, wiec tworcy wydaja kolejna wersje - odchudzona, szybsza, minimalistyczny ład, przez co popularnosc znowu wzrasta.
Aby dalej utrzymac trend wzrostu popularnosci, musimy dodac wiecej opcji zeby przyciagnac kolejnych fanow, i znowu produkt puchnie. .... i tak w kolo Macieja.
Niestety tyczy sie to wszystkiego na rynku w ostatnich latach :(

Osobiscie ? Strona dla mnie jest jak niekompletny produkt. Jeżeli faktycznie jeszcze nad nią pracujecie, to pyt brzmi: po co wrzucać społeczności wybrakowane "cos" i zadawac pytanie "co tu jest nie tak ? Podzielcie sie z nami". I chyba nie jestem odosobniony w krytyce czytając większość komentarzy nade mną.

W takiej formie wygląda to jak serwis robiony na kolanie ze sklepikiem ... wróć, sklepik z stroną o ewentualnych nowinkach. Brakuje jeszcze linku do Pudelka.

Bottomline : wróćcie do poprzedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 00:14, Szreder napisał:

.: Chaos i zniszczenie :.
to dwa pierwsze slowa jakie mi sie nasuwaja. Poprzedni layout byl stonowany i poukladany
a tutaj panuje .... choinka wie co.

- Jak juz tak bardzo chcecie walic po oczach uzytkownika na dzien dobry super ofertami
KUP PAN cegle w naszym sklepiku to przenieście oferte do zakladki SKLEP która jest u
góry a nie męczcie każdego informacja na 1/4 strony w rez 1900x1200 plzzz.

- Zakładki ni w 5 ni w 10, z jednej strony newsy ( z niedostosowanymi grafikami) po prawej
Sondy, Quizy, Kolektywy. U gory nieszczęsne propozycje sklepu, na dole Najczesciej Kupowane
.... srsly WTF ?

- Wszystko jest tak ... duze, po odpaleniu myslalem ze przytrzymałem ctrl+rolka

- Na S2jce z androidem strona jest w ogole nie do przeczytania, tylko przewijasz w dol
i w dol i w dol ..... i w dol i bannery bannery bannery (na smartfonie jest poprostu
nie do strawienia. Po dniu pracy jak czlowiek chce poprostu newsy poczytac to zmuszony
jestem scrollowac Bog wie ile zeby dojechac do wiadomosci i to jeszcze podanych w kilku
wierszach bo reszta to natlok innych zakladek: sonda, quiz, forum, sklep, banner ....

Nie wiem czemu ale wszystko zatacza ten sam oklepany krąg.
Powstaje sobie dzieło ... staje sie coraz bardziej popularne, wiec odpowiedz twórców
- "damy im jeszcze wiecej".
Powstaje następne dzielo bardziej rozbudowane i z nowymi opcjami. Staje sie jeszcze bardziej
popularne.
Odpowiedz jest oczywista - "damy im jeszcze wiecej i lepiej".
Powstaje kolejny produkt tak przeladowany fajerwerkami ze zatraciło swoja podstawowa
formę.
Spolecznosc zaczyna krytykowac a popularnosc zaczyna malec, wiec tworcy wydaja kolejna
wersje - odchudzona, szybsza, minimalistyczny ład, przez co popularnosc znowu wzrasta.
Aby dalej utrzymac trend wzrostu popularnosci, musimy dodac wiecej opcji zeby przyciagnac
kolejnych fanow, i znowu produkt puchnie. .... i tak w kolo Macieja.
Niestety tyczy sie to wszystkiego na rynku w ostatnich latach :(

Osobiscie ? Strona dla mnie jest jak niekompletny produkt. Jeżeli faktycznie jeszcze
nad nią pracujecie, to pyt brzmi: po co wrzucać społeczności wybrakowane "cos" i zadawac
pytanie "co tu jest nie tak ? Podzielcie sie z nami". I chyba nie jestem odosobniony
w krytyce czytając większość komentarzy nade mną.

W takiej formie wygląda to jak serwis robiony na kolanie ze sklepikiem ... wróć, sklepik
z stroną o ewentualnych nowinkach. Brakuje jeszcze linku do Pudelka.

Bottomline : wróćcie do poprzedniej



zgadzam sie z calym tym tekstem

ta strona jest OBRZYDLIWA. i dziala jak woz z weglem

wole wejsc na strone konkurencji niz tutaj przez pol godziny przebijac sie przez reklamy sklepu, ktory wcale nie ma tak niskich cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy się tu przebijacie przez te oferty sklepu? :D Jest jeden pasek z ofertami kilku gier na górzy strony, pod "Polecamy" i jeden pionowy na dole. Ewentualnie jakiś baner główny z ofertą sklepu, ale w starej wersji też takie coś często występowało :)
Nie przesadzacie trochę? :D

Jestem zdania, że jeszcze jest sporo rzeczy do poprawienia na tej głównej, ale nie od razu Kraków zbudowano. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, punktować co konkretnie źle działa i czekać na zmiany. Przecież to na pewno nie jest jeszcze ostateczna wersja, czytajcie wypowiedzi konsuli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować