Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dżizus Krajst ... Ja P*&%#@...

(10 głębokich oddechów później)

Po pierwsze - siedzę na: Windows 7, nowy Firefox, dwuletni sprzęt (dobry) ...

Po drugie - przyzwyczajenie, rzecz zmienna - przetrwam (a jestem tu od kąd pamiętam internet :D ) choć niemiłosiernie boli... ale (kolejne 10 oddechów) - co z działaniem strony?! Serwery też zmieniacie? Toż to gorsze niż kiedys "pan gąbka" na NK.
Nowy wygląd - więc więcej człowiek szuka, przyzwyczaja się (błądzi) itp. itd. ogólnie ogarnia, ale dlaczego przy każdym kliknięciu na link czekam tak długo (30-40 s)? A jak już chcę w tym czasie coś innego zrobić/przeczytać - np. na allegro, to nawet nie mogę przejść do innej karty (zakładki) bo Lisek się wiesza (i tak czekam jak ten jełop na zwrot od fiskusa...).
Ja wszystko mogę zrowumieć - ale żeby AŻ TAK??

Forum - lepiej - bo na starym kodzie... I przeryłem wszystko w obu wątkach o nowej stronie (powitalnym i dedykowanym), żeby nie było... (i dubluje posta w obu wątkach).

Mam nie odwiedzać serwisu przez kilka dni? Czy dostanę zwrot za "nerwosol" i nadal mam się *%&$# ?
Zróbcie coś z tym!

Pozdro - życzę powodzenia, ja narazie przerażony, ale wygląd może się skafelkował...ale cóż kiedyś też nie było Ipadów i innych Face''ów i trzeba było nawyknąć aby nie wyjśc na "dziadka" :D ... ale najbardziej szlag mniue trafia z tym jak to działa, masa spowalniajek i zero optymalizacji. Naprawdę beta była? Masakra jakaś.

PS: aaa - i fakt, nad kerningiem jeszcze musicie spoooooro posiedzieć ... moje spostrzeżenia następnym razem, bo późno już.

Stały nałogowy czytelnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd jest zwyczajnie mniej intuicyjny. Również odnoszę wrażenie, że trochę wzorowano się na Gameinformerze. Wszystko to jakieś zbyt chaotyczne, za dużo tego na jedną stronę. W dodatku forum dostępne dopiero z rozwijanego paska lub w dalszej części strony. Podstawowe opcje powinny być widoczne na wierzchu. Poza tym teraz forum i sklep odstają od wyglądu strony głównej. Mam jednak nadzieję, że forum nie przejdzie na podobny, ponieważ byłoby to zbyt niewygodne. Ogólnie nowa szata graficzna pod względem przejrzystości na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 00:55, pawbuk napisał:

Nie przesadzacie trochę? :D


nie. jesli nie widzisz tego ze na "sklep" poszlo duzo wiecej miejsca na stronie to nic na to nie poradze.

Dnia 04.12.2012 o 00:55, pawbuk napisał:

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, punktować co konkretnie źle
działa i czekać na zmiany.


jakbys czytal ten temat to bys widzial, ze negatywne glosy nie dotycza za bardzo technikaliow tylko nowego ukladu graficznego. cos moze byc brzydkie, niepraktyczne ale dobrze dzialac z technicznego punktu widzenia.

inni (teraz np twitch) potrafia dac np: 2 wersje do wyboru rownoczesnie zamiast testowac na wszytkich

Dnia 04.12.2012 o 00:55, pawbuk napisał:

Przecież to na pewno nie jest jeszcze ostateczna wersja, czytajcie
wypowiedzi konsuli :)


w przypadku duzych serwisow licza sie tylko anonimowe i usrednione klikniecia, to rownie dobrze moze byc ostateczna wersja ukladu.

patrz: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80539&pid=64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej nie dziala dodawanie komentarzy z poziomu niusa, zostaje mi puste okno bez zawartosci - jak dla mnie to tech-bug.

O ukladzie graficznym juz pisalem, ze wyglada jak poszarpana gazeta na scianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego któryś z kolei serwis kopiuje: http://www.theverge.com/ i mówi, że jest świeży i nowy... bo "inspiracje" nowym widać gołym okiem, a marketingowa gadka o tym, ze jest nieco inny to jak mówienie, że w 20% jest inny i jest "nowym dziełem" w myśl ustawy o prawach autorskich vel. plagiatowaniu... A tu jeszcze jeden przykład "inspiracji": http://evenews24.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zunifikowaliście obrazki przy newsach do kwadratów i słowo daję, od razu jest nieco lepiej. Tylko ten sklep na pół strony i gramsajty... >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 04:51, EmperorKaligula napisał:

nie. jesli nie widzisz tego ze na "sklep" poszlo duzo wiecej miejsca na stronie to nic
na to nie poradze.


Na głównej widzę jeden banner reklamowy na górze (na starej stronie też było coś takiego najczęściej), jeden pasek z reklamami sklepu poziomy na górze strony i jeden pionowy na dole ;D Owszem, trochę więcej miejsca zajmują teraz reklamy sklepu, ale nadal jest to ułamek tego, co zajmują inne treści...

Dnia 04.12.2012 o 04:51, EmperorKaligula napisał:


jakbys czytal ten temat to bys widzial, ze negatywne glosy nie dotycza za bardzo technikaliow
tylko nowego ukladu graficznego. cos moze byc brzydkie, niepraktyczne ale dobrze dzialac
z technicznego punktu widzenia.


Jak byś czytał ten wątek, to byś wiedział, że wielu osobom nowa strona sprawia problemy... Może się wyraziłem nieco nieprecyzyjnie, ale z tym "nie działa" odnosiłem się także do tych, którym coś nie pasuje ;D

Dnia 04.12.2012 o 04:51, EmperorKaligula napisał:


w przypadku duzych serwisow licza sie tylko anonimowe i usrednione klikniecia, to rownie
dobrze moze byc ostateczna wersja ukladu.

patrz: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80539&pid=64


Przecież było napisane, że teraz serwis będzie stale rozwijany. Także spokojnie bym czekał i patrzył jak wyglądają te zmiany, zamiast już teraz narzekać na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 09:16, meJKu napisał:

http://i45.tinypic.com/2hocvwy.jpg bez tego sklepu od razu główna się lepiej prezentuje.
Dzisiaj trza popracować nad usunięciem belki gramsajt, przesunięciem "Nie przegap" i
zrobieniem czegoś z główną kolumną...


He he ... Właśnie o tym samym pomyślałem. Już kombinuję z CSSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym kierowali się web designerzy i developerzy tworząc tę stronę, ale na pewno nie był to responsive design.
Responsive design nie polega tylko zmianie wielkości contentu na stronie, ale na dostosowaniu ilości informacji, struktury strony oraz szaty graficznej do urządzeń mobilnych, tak aby strona płynnie na nich działała.
Odpalam sobie nową stronę gram.pl na Samsungu Wave i nie mogę zjechać na dół, bo klikam przez przypadek jakiś link. Poza tym telefon zawiesza się w trakcie wczytywania strony. Zauważyłem, że wersja mobilna to tak na prawdę pomniejszona właściwa strona. Na prawdę można zrezygnować z paru divów, wyrzucić te bajeranckie cienie oraz efekt fade''u. To nie jest niezbędne dla użytkowników urządzeń mobilnych, szczególnie że strony przegląda się na ekranie dotykowym za pomocą palca, dlatego np. efekt fade''u który fajnie wygląda gdy najedzie się na link myszką, przy korzystaniu z ekranu dotykowego nie ma sensu. Może na iPadzie lub iPhonie strona działa płynnie, ale raczej większość użytkowników gram.pl nie ma takich urządzeń, więc warto by było dostosować stronę do ich oczekiwań.

EDIT: Można by też zastąpić nazwę serwisu napisaną specjalną czcionką obrazkiem z logo, ponieważ np. w Chromie czcionka jest strasznie poszarpana i sam napis wygląda jak kiepskiej jakości gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim iPadzie 4 strona też nie działa w pełni płynnie i podczas przewijania co jakiś czas się przycina ;D Ale może to być przypadłość wieku dziecięcego. Poza tym ma być osobny wątek dotyczący strony głównej na urządzeniach mobilnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest chaotycznie i mało przejrzyście. Mam wrażenie jakbyście próbowali nawciskać, ile się tylko da, a potem pewne rzeczy uwydatnić. Przy wcześniejszych zmianach szybko się przyzwyczajałem, a teraz utrudniliście korzystanie ze strony "na skalę totalną"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten nowy układ. Raz, że brakuje wyjustowania tekstów (nie znoszę tego), dwa - za dużo rzeczy naraz. Stary design był ładniejszy, bardziej przejrzysty i dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kompletne nieporozumienie. Nie widać, żeby pracował nad tym ktoś z wizją całości. Wygląda jakby skrzyknięto kilku programistów i jednego -co najwyżej przeciętnego - grafika i przejechano się ''bez trzymanki''. Może stara strona wymagała liftingu, ale była zaprojektowana z głową i po prostu dobrze.

Próba publikacji postu z nowego serwisu przenosi mnie na szarą i niedziałającą stronę http://forum.gram.pl/forum_popup.asp - to z Chrome, ta sama czynność z poziomu Firefoxa....powiększa mój panel logowania na górze (mimo , że jestem już zalogowany)i nic więcej.

Słabizna, i to niedopracowana słabizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim addon do FF i Chrome o nazwie Stylish. Przy odrobinie znajomości CSS można nim totalnie zmieniać wygląd strony. Ja dla przykładu usunąłem u siebie kolumnę "nie przegap" i reklamy ze sklepu, "zobacz więcej informacji" już nie zasłania dwóch newsów, a pod artykułami nie ma durnych odnośników do newsów sprzed 2 lat. Przy odrobinie chęci możnaby "zmusić" stronę żeby wyglądała jak stary gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w polecanych artykułach nie pojawiały się te sprzed kilku lat, to byłoby dobrze. Poza tym jest nawet nieźle, nowy wygląd YT też z początku nikomu się nie podobał, a w końcu wszyscy (a przynajmniej większość) się przyzwyczaili. Parę poprawek tu i tam i będzie git. Mam tylko nadzieję, że forum nie zostanie gruntownie przebudowane, a co najwyżej porządnie połatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować